Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    Problémám részben megoldódott: Készítettem Nlite-tal egy olyan telepítőlemezt, amiben egy gyári eredeti XP, egy SP3, illetve jó pár különböző helyről ( Intel, Gigabyte, alaplap telepítője, és egyéb internetes oldal) leszedett inteles és alaplapi gigabyte-os driver van, 4 vagy 5 azt hiszem. A lényeg az hogy most elsőre az alaplapi gsata aljzatokba tettem a két ssd-t és ebből lett is egy 128k strpe-os 128 gb-os raid 0-ás tömb, amit már látott az xp telepítő, és szépen fel is ment rá az xp. Szép volt , jó volt , gyors is volt, de gondoltam egyet , és meg mértem 3 különböző sebességmérő szoftverrel ( hd tune, hn tach, atto) és sajna mind3 azt mutatta, hogy 140 MB/sec olvasásnál nem tud többet az ssd raid. Neten található tesztek alapján ennél azért jóval többet vártam, hiszen nem raid-ban is tudnak ennyit gskill-ek, sőt többet! Nem hiszem hogy a 4-8 KB-OS stripe meghozná a várt 280-as eredményt. Gyanús, hogy a GSATA vezérlővel van valami baj, vagy a gigabyte-os sata aljzat csak SATA 1-et tud??
    Ma kipróbálom az inteles aljzatot és vezérlőt, hátha az meghozza az eredményt!
    Üdv:

Aktív témák