Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • budo82

    tag

    válasz proof88 #5308 üzenetére

    Persze csak szép sorjában. Ha van időd, akkor ~0,02V-os ugrásokban próbálgasd végig, hogy mikor lesz stabil. Mert persze annál jobb, minél kisebb a fesz... Emlékeim szerint ~2,45V-tól jelenik meg DDR2-nél -persze chipfüggően- az elektronmigráció (vagy mi a nyű) De ebbe talán ne menjünk bele, majd egy hozzáértőbb elmagyarázza, én most nem vállalkozok rá. Szvsz 2,35-ig menj el, azt elvileg 24/7-ben bírniuk kell biztonsággal.
    Az Ascent-nél próbáld a 2,25V - 1150 MHz-et (elvileg kisebb feszen is kell tudnia, de...)
    Performance Level (Asus-nál) ami fontos: a 2Gb-os modulok miatt ~10-11-re kell állítani. Én emiatt szívtam az elején (meghogy valamiért auto-n mindig CR1-re rakta a hülye lap :DDD ).
    Egyébként 1100 MHz környéke bőven elég, emeld az FSB 550-re, oszt 1:2-ben (Asus-nál ez van talán) hadd szóljon.

    Ezzel kapcsolatban:
    Természetesen MEM. OC Charger be van kapcsolva, ill. van az AI Transaction Booster, de az Auto-n van, nem értek hozzá.
    Kérdezz rá a lapod topikjában, de én úgy emlékszem, hogy ezek a beállítások RAM tuningra így nem teljesen jók (talán túl aggresszív időzítéseket próbál így rákényszeríteni a RAM-ra, ismétlem talán..)

    [ Szerkesztve ]

    Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

Új hozzászólás Aktív témák