- Milyen egeret válasszak?
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Projektor topic
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Apple MacBook
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Viperator
őstag
Nem, PCX. Ettől még eredeti kínai mondjuk.
Vidd vissza.
-
Freddy TNT
őstag
-
Viperator
őstag
Régi Y kábeleim nekem is vannak. Azokkal nincsen gond. A régiek tapintásra merevebbek és kicsit vastagabbak a vezetékeik.
10db Y és 10 db SATA-molexet vettem. 4-4 csomagot kinyitottam de mind rossz eddig

AliExpress?
-
Rive
veterán
Régi Y kábeleim nekem is vannak. Azokkal nincsen gond. A régiek tapintásra merevebbek és kicsit vastagabbak a vezetékeik.
10db Y és 10 db SATA-molexet vettem. 4-4 csomagot kinyitottam de mind rossz eddig

Vágj fel egy rossz elosztót, és nézd meg, miféle réz van benne.
-
Freddy TNT
őstag
Régi Y kábeleim nekem is vannak. Azokkal nincsen gond. A régiek tapintásra merevebbek és kicsit vastagabbak a vezetékeik.
10db Y és 10 db SATA-molexet vettem. 4-4 csomagot kinyitottam de mind rossz eddig

-
Viperator
őstag
Először én is az AT tápra gyanakodtam. Rádugtam egy 300W-os ATX tápot és ezzel is ugyan ezt produkálja. A gyári csatlakozókkal működnek a dolgok, Y adapterrel nem.
Az "új" tápon van SATA csatlakozó, erre dugtam rá a SATA-Molex átalakítót de ez is hibás. SATA HDD-t ha közvetlenül rádugom a tápegységre akkor nincs probléma.
Egyszerűen nem értem, hogy miért. 10 centi vezetéknek csak nem ilyen szar az ellenállása ?
Lehet a kábel hibás, próbáld meg egy másik Y kábellel. Amúgyis én is használom az Y kábelt, mert sok merevlemezem van és nincs gond vele.
-
Freddy TNT
őstag
Először én is az AT tápra gyanakodtam. Rádugtam egy 300W-os ATX tápot és ezzel is ugyan ezt produkálja. A gyári csatlakozókkal működnek a dolgok, Y adapterrel nem.
Az "új" tápon van SATA csatlakozó, erre dugtam rá a SATA-Molex átalakítót de ez is hibás. SATA HDD-t ha közvetlenül rádugom a tápegységre akkor nincs probléma.
Egyszerűen nem értem, hogy miért. 10 centi vezetéknek csak nem ilyen szar az ellenállása ?
-
Viperator
őstag
Sziasztok,
nem igazán tudom hova írjak a problémámmal. Retro PC-ket építek és beleszaladtam egy számomra értelmezhetetlen problémába.
Kevés a Molex csatlakozó a tápegységeken, ezért rendeltem zsír új Y elosztókat ehhez. Azonban az Y elosztóra dugott eszközök (HDD, optikai meghajtók) sorra rendellenesen működnek. Kattog, vagy lelassul a HDD főmotorja majd felpörög, a CD írás megszakad, stb stb.
Kizártam a hibás tápegységet és a hibás eszközt (HDD, ODD)
Szép lassan eljutottam az Y kábelig és azt tapasztalom, hogy ha kiveszem a rendszerből akkor az adott eszköz probléma mentesen üzemel.Tehát a ludas az Y elosztó! Vettem SATA-Molex átalakítókat, ezekkel ugyan ez a helyzet.
Két kérdésem van:
1; Miért ? Mi okozza a problémát? 4 szál vezetékről van szó, zsír új.
2; Mi lehet a megoldás ?Köszönöm a segítségeteket!

Lehet hülye kérdés: a tápegység kapacitása stimmel? (ha már Retro PC)
-
Freddy TNT
őstag
Ne szívasd magad, 60/40-es (ón/ólom vagy 70/30) forraszanyaggal [link] dolgozz, használj aktívszenes elszívót vagy szellőztess, maszk nem jó. Forrasztás után kézmosás.
Folyasztószernek jó a gyanta is [link] ha éppen nincs a forraszanyagban, lábak levág, a maradék folyasztószert/gyantát fogkefével és alkohollal [link] takarítsd le.
Sziasztok,
nem igazán tudom hova írjak a problémámmal. Retro PC-ket építek és beleszaladtam egy számomra értelmezhetetlen problémába.
Kevés a Molex csatlakozó a tápegységeken, ezért rendeltem zsír új Y elosztókat ehhez. Azonban az Y elosztóra dugott eszközök (HDD, optikai meghajtók) sorra rendellenesen működnek. Kattog, vagy lelassul a HDD főmotorja majd felpörög, a CD írás megszakad, stb stb.
Kizártam a hibás tápegységet és a hibás eszközt (HDD, ODD)
Szép lassan eljutottam az Y kábelig és azt tapasztalom, hogy ha kiveszem a rendszerből akkor az adott eszköz probléma mentesen üzemel.Tehát a ludas az Y elosztó! Vettem SATA-Molex átalakítókat, ezekkel ugyan ez a helyzet.
Két kérdésem van:
1; Miért ? Mi okozza a problémát? 4 szál vezetékről van szó, zsír új.
2; Mi lehet a megoldás ?Köszönöm a segítségeteket!

-
g@bo
nagyúr
Ne szívasd magad, 60/40-es (ón/ólom vagy 70/30) forraszanyaggal [link] dolgozz, használj aktívszenes elszívót vagy szellőztess, maszk nem jó. Forrasztás után kézmosás.
Folyasztószernek jó a gyanta is [link] ha éppen nincs a forraszanyagban, lábak levág, a maradék folyasztószert/gyantát fogkefével és alkohollal [link] takarítsd le.
-
Rive
veterán
Magasabb szokott lenni az olvadási hőmérséklet, régi fajta páka (-hegy) nem mind tudja, amit kell.
Plusz nem minden ilyen ónban van folyasztószer: ha nincs benne, akkor többet kell adni neki. -
Pöttön
őstag
Az ilyen dúsan ezüstözött spéci forrasztó ónnal ugyan úgy kell forassztani, mint a sima hagyományossal?
-
Pöttön
őstag
-
Rive
veterán
Akkor hogy ha jól értem annyi hátránya van a gyantás folyatószerhez képest, hogy itt maga a forrasztás jobban korrózionál?
A fém részeket különösebben akkor nem "eszi" meg (esetemben az erősítő hangfal kimenetét, hangfal vezetéket)?Mert akkor lehet hagyom így, aztán pár év mulva, ha lesz változtatás újra forrasztom gyantással.
Ezek a sók is pont azt csinálják, mint a jégmentesítő só egy Suzuki alvázával.
Szóval de, 'megeszi'. -
Pöttön
őstag
Sav tényleg nincs benne, csak klór (cink-klorid, só). A felszíni szennyeződések/oxidált fémek elfoglalják a cink helyét, a kicsapódó cink pedig segít a forraszanyagnak fogást találni.
Csak a végeredmény meg ugye elég változatos összetételű, klórtartalmú vegyes só, ami ha ott marad, akkor elősegíti a későbbi korróziót.
Az esőcsatorna kap elég vizes mosást, hogy ne legyen gond, nade ez ugye nem ugyanúgy működik elektronikával
Akkor hogy ha jól értem annyi hátránya van a gyantás folyatószerhez képest, hogy itt maga a forrasztás jobban korrózionál?
A fém részeket különösebben akkor nem "eszi" meg (esetemben az erősítő hangfal kimenetét, hangfal vezetéket)?Mert akkor lehet hagyom így, aztán pár év mulva, ha lesz változtatás újra forrasztom gyantással.
-
Rive
veterán
Sav tényleg nincs benne, csak klór (cink-klorid, só). A felszíni szennyeződések/oxidált fémek elfoglalják a cink helyét, a kicsapódó cink pedig segít a forraszanyagnak fogást találni.
Csak a végeredmény meg ugye elég változatos összetételű, klórtartalmú vegyes só, ami ha ott marad, akkor elősegíti a későbbi korróziót.
Az esőcsatorna kap elég vizes mosást, hogy ne legyen gond, nade ez ugye nem ugyanúgy működik elektronikával
-
Pöttön
őstag
OK, nem keverted, ez pont a bádogosmunkára való klóros cucc...
Elektronikához szerezz gyantásat.
Lövésem sincs, hogyan kellene passziválni, kint az ereszcsatornán az eső meg por intézi el. A szesz a klórral nem csinál semmi hasznosat. Talán az akkuverte alaplapok kezelésére használt módszerekkel lehetne kezdeni valamit, de akkor már egyszerűbb, ha levágod és újracsinálod.Az a durva, hogy elektronikai boltban vettem.
Én is rá kerestem a neten közben, az egyik oldalon azt írják hogy nincs benne sav, a másikon azt hogy van...
Lehet tényleg az lesz hogy levágom a pic..ba aztán forrasztok fel egy újat. -
Rive
veterán
OK, nem keverted, ez pont a bádogosmunkára való klóros cucc...
Elektronikához szerezz gyantásat.
Lövésem sincs, hogyan kellene passziválni, kint az ereszcsatornán az eső meg por intézi el. A szesz a klórral nem csinál semmi hasznosat. Talán az akkuverte alaplapok kezelésére használt módszerekkel lehetne kezdeni valamit, de akkor már egyszerűbb, ha levágod és újracsinálod. -
Pöttön
őstag
-
Rive
veterán
Forrasztózsírban nem szokásos adalék a sósav
Esetleg a pontos fajtáját meg tudnád mondani a cuccnak?
Szerintem a bádogosok által használt lötyivel kevered. -
Pöttön
őstag
Sziasztok!
A hangfalaim kábelének a vágére forrasztottam villás sarukat.
Forrasztó zsírt használtam a forrasztáshoz, az esetleges sósav eltávolításához elég ha egy kicsit (1-2 perc) denaturált szeszbe áztatom? -
st6969
őstag
Sziasztok!
(nem is tudtam, hogy van ilyen topic
)
Apámnak volt régen (30+ éve) brutál vastag hegyű forrasztó pisztolya. Valami ilyesmi lehetett, de úgy emlékszem, még vastagabb hegye volt, ami soha nem égett el (nem is lehetett cserélni).
Anno osztálytársaim hasonló pisztolyban részvezetéket hajlítottak, de az aránylag hamar el is égett, ez sose. A lényeg, hogy ezzel anno "mindent" megforrasztottam, rengeteg kábelt, csatlakozót, köztük számtalan 3,5-es kis (!) jack dugót, miközben olyan vastag hegye volt, hogy szinte oda se fért.
Néhány éve a Lidlben vettem egy pákát. Ilyesmi, de még ennél is egyszerűbb, szabályozni se lehet, csak bedugom, és kész.
Úgy emlékszem, hogy eleinte ezzel is forrasztottam 1-2x talán vezetéket...de nem kellett elővennem az utóbbi pár évben.
Nem tudom, hogy mi lehet a gond, de most képtelen vagyok bármit is megforrasztani vele. Odáig sem jutok el, hogy a pákahegyet befuttassam ónnal. Sodrott vezetéket szintén nem tudom befuttatni. Van gyantám, le van tisztítva a pákahegy is. Csak tologatja a golyócskákat...Melegítem a vezetéket, nem fut rá az ón, de a szigetelés már ég le róla
Már Aliról is rendeltem ónt, mert volt, aki azt mondta, hogy az itthon kapható ónokban valami összetétel már változott, és nehezebb forrasztani, de azzal is ugyanez a bajom.
Rossz az eszközöm, vagy mi lehet a probléma? Biztos, hogy a technikám sem tökéletes, de régen mégis mindent megforrasztottam...
Mivel nagyon ritkán kell, így sokat nem költenék rá, de mit javasoltok, milyen eszközt kellene vennem? Általában vezetéket forrasztok össze vagy nyákra, nemrég volt, hogy egy roller töltő csatlakozó dugójának a hengerpalástjára kellett a vezetéket ráforrasztani, ott egy kicsit nagyobb a felület, ha ez számít (nem sikerült, munkahelyen csinálták meg).
-
Ciccuka
veterán
-
Rive
veterán
-
g@bo
nagyúr
Ez lehet az a paszta, amihez nem kell ón?
Van ennél valami olcsóbb vagy jobb? -
Ciccuka
veterán
Ez lehet az a paszta, amihez nem kell ón?
Van ennél valami olcsóbb vagy jobb? -
Katdani
csendes tag
-
Rive
veterán
Sziasztok!
adott egy Be quiet! Pure base 500, aminek sima előlapja van, és beszereztem hozzá egy mesh előlapot, viszont a mesh előlapos (500dx) házaknak van elöl egy külön pin kivezetés az argb-re, most az a kérdésem, hogy azt megkerűlve mint egy rgb ledszallag ARGB csatlakozóval, vagy igényel valami más vezérlőt is?Esetleg valaki meg tudja osztani velem a véleményét, vagy saját kép, hogy hogy s mint van a bekötés, még mielőtt kinyírnám az alaplapom :DD
Nemide.
Valahol van hobbielektronika topik, meg valszeg akad néhány a számítógépházakhoz is. -
Katdani
csendes tag
Sziasztok!
adott egy Be quiet! Pure base 500, aminek sima előlapja van, és beszereztem hozzá egy mesh előlapot, viszont a mesh előlapos (500dx) házaknak van elöl egy külön pin kivezetés az argb-re, most az a kérdésem, hogy azt megkerűlve mint egy rgb ledszallag ARGB csatlakozóval, vagy igényel valami más vezérlőt is?Esetleg valaki meg tudja osztani velem a véleményét, vagy saját kép, hogy hogy s mint van a bekötés, még mielőtt kinyírnám az alaplapom :DD
-
g@bo
nagyúr
#621Rive : Köszönöm, hogy ránéztél.
#622g@bo : Így már lesz minden.Még egy multimétert várok, mert a régieket is meg akarom mérni kiforrasztás után, az újakat meg előtte. Van itthon kettő, de kapacitást egyik se mér.
Úgy tervezem, hogy az alkatrészkazánban fogom áram alá helyezni a kondenzátor cserék után, és ha nem tapasztalok hibát akkor kipróbálom a másikban. Mondjuk ez már megtörtént egyszer, hibakódot nem írt, de az automata kalibráció nem futott le rajta. Egyre nagyobb teljesítménnyel gyújtott, de a lángot nem tudta tartani, erre van külön hibakód.
-
Satus
tag
#621Rive : Köszönöm, hogy ránéztél.
#622g@bo : Így már lesz minden.Még egy multimétert várok, mert a régieket is meg akarom mérni kiforrasztás után, az újakat meg előtte. Van itthon kettő, de kapacitást egyik se mér.
Úgy tervezem, hogy az alkatrészkazánban fogom áram alá helyezni a kondenzátor cserék után, és ha nem tapasztalok hibát akkor kipróbálom a másikban. Mondjuk ez már megtörtént egyszer, hibakódot nem írt, de az automata kalibráció nem futott le rajta. Egyre nagyobb teljesítménnyel gyújtott, de a lángot nem tudta tartani, erre van külön hibakód.
-
g@bo
nagyúr
-
Rive
veterán
Szia. És azt hogyan tudom kideríteni, hogy ac vagy DC? Minden gyári helyett DC választottam. Ez egy kondenzációs gázkazán vezérlőpanelja. Vettem egy hibásat alkatrésznek, minden fődarab jó, a panel rossz. Érzékelek gömbölyded elváltozásokat egyes kondenzátoroknál. A Hestore-n És a HQ-n néztem, kapacitás és feszültség választáskor DC-k maradtak , nem sok választás volt.A kézzel írt a gyári értékek. [link] [kép] [kép]
Az ott mind rendes DC elkó: látszik, hogy mindegyiken van polaritásjelzés.
-
Satus
tag
Szia. És azt hogyan tudom kideríteni, hogy ac vagy DC? Minden gyári helyett DC választottam. Ez egy kondenzációs gázkazán vezérlőpanelja. Vettem egy hibásat alkatrésznek, minden fődarab jó, a panel rossz. Érzékelek gömbölyded elváltozásokat egyes kondenzátoroknál. A Hestore-n És a HQ-n néztem, kapacitás és feszültség választáskor DC-k maradtak , nem sok választás volt.A kézzel írt a gyári értékek. [link] [kép] [kép]
-
Satus
tag
-
Rive
veterán
-
Satus
tag
-
g@bo
nagyúr
-
Satus
tag
-
g@bo
nagyúr
-
Satus
tag
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Itt egy kondenzátor: 7x 100 16v,
a 7x -nek van jelentősége és a többi az 100uf 16v, erősítsetek meg kérlek benneteket. Előre is köszönöm
-
noorbertt
őstag
Sziasztok
Ebben tudna segíteni nekem valaki?
https://forum.chrultrabook.com/t/samsung-chromebook-pro-storage-upgrade-ep1/3226 -
Tüphón
senior tag
Valóban, az eredeti tervem egy YATO YT-82458 volt, csak most megláttam a hirdetményt, de így lehet hogy marad a drágábbik gép.

-
Tüphón
senior tag
Sziasztok
Most lesz majd a Lidlben Parkside PHLLS 745 forrasztóállomás, páka+hőlégfúvós, esetleg van valakinek tapasztalata vele? Hobbi célokra venném, főként a hőlégfúvó miatt, megszeretnék tanulni SMD-t forrasztani vele.
-
Steady74
addikt
Sziasztok. Két, nagyon eltérő átmérőjű kábelt szeretnék forrasztással csatlakoztatni. Az egyik az 12 AWG keresztmetszetű, a másik 18 AWG. Mire kell figyeljek, hogy lesz a legjobb a forrasztás és a kapcsolódás minősége? Köszönöm
-
Kroni1
veterán
Az egyik nem állitható, a másik igen, elméletileg 500C-ig, de hogy őszinte legyek erre nem forditottam eddig tul nagy figyelmet.
Majd még utánajárok, az ón is elég régi és nem tudom pontosan miféle.
A biztos ha veszek valami jó minőségűt, és a hőmérsékletet is nézni fogom most már.
-
Rive
veterán
Hány fokos a páka?
Olyan szokott még megesni, hogy az ember régebbi, ólmos ónra való pákával (320-350 fok) próbál új, ólommentes (350-380 fok) cuccal forrasztott eszközt javítani, és az macera.
-
Kroni1
veterán
A legközönségesebb gyantás-ólmos ónnak vinnie kell: szükség esetén valami RMA folyasztószerrel.
Két tipikus gond szokott lenni:
- gyenge páka: vannak ezek a játékszerek 'SMD páka' néven reklámozva, csumpi 20W teljesítménnyel, amik már az első folytonos rézfelületbe hajlamosak belesülni
- nem lett rendesen letisztítva a felület.Köszi!
Elöször azt hittem a parkside 50W pákám a szar, de melóhelyen Weller pákával se ment jobban. Takaritani alkohollal szoktam, de néha nagyon nem fel az új ón.. Ezért gondoltam, h esetleg annak a minősége nem az igazi.
-
Lennox23
újonc
Szia!
Teljesen kezdőként reagálnék és kíváncsian várom mások véleményét is. Én folyasztószerrel vinném fel az ónt a felületre, anélkül nekem sem ment. Ecsetelős folyasztó szerrel kezdtem, használható, de nekem van vele negatív tapasztalatom is. Elég gyorsan eltűnik a felületről, gyorsan kell vele dolgozni és forrasztást követően barna ragacsos (gyanta?) szennyeződést hagy a felületen.Nem tudom másnak mi tapasztalata? Jobb választás egy gél? Vagy mindegy mi csak magasabb ár fekvés? Esetleg konkrét típusú csak ami jó vagy ez mindegyikre jellemző?
Gondolom akkor tisztítani kellene a felületet minden forrasztást követően. -
Rive
veterán
A legközönségesebb gyantás-ólmos ónnak vinnie kell: szükség esetén valami RMA folyasztószerrel.
Két tipikus gond szokott lenni:
- gyenge páka: vannak ezek a játékszerek 'SMD páka' néven reklámozva, csumpi 20W teljesítménnyel, amik már az első folytonos rézfelületbe hajlamosak belesülni
- nem lett rendesen letisztítva a felület. -
Kroni1
veterán
Nyákhoz (pl xbox kontrollerforrasztasa, stb.) milyen forrasztóónt ajánlanátok? Esetleg milyen segédanyaggal? Paszta vagy akármi ami segiti az ón megtapadását?
Megtisztitott felületre sem akar a jelenlegi ónom megtapadni.. -
Rive
veterán
Le lehet forrasztani és ónszívó sodronnyal le lehet szedni az ónt annyira, hogy használható legyen a csatlakozó, de az aranyozást nem kapod vissza.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! iPhone Air / iPhone 17/ iPhone 17 Pro/ iPhone 17 Pro Max
- Bomba ár! Dell Latitude 3190 - Intel N3350 I 4GB I 64SSD I 11,6" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac Mini 2023 M2 8GB 256GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! HP ZBook 8 G1i 14 üzleti notebook - Ultra 7 255H 32GB DDR5 1TB SSD RTX A500 4GB W11
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





Már Aliról is rendeltem ónt, mert volt, aki azt mondta, hogy az itthon kapható ónokban valami összetétel már változott, és nehezebb forrasztani, de azzal is ugyanez a bajom.

Vagy ezt

