Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz ekkold #17867 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat. :R
    Sorban megyek az összesen:

    razorbenke92:
    Adatlapja szerint vagy 10K ellenállást kell mérned a + pin irányba, vagy zárlatot a GND-re.
    Ez így van, mérhetőek a 10k ellenállások. Kettő van rajta, egy-egy a két lábhoz. Az ellenállások a +5V és a CLK/DT láb között vannak.

    Nézd meg épp hogyan áll, és mozdíts egy ugrást rajta (gondolom diszkrét pozíciói vannak, 20 impulzus nem sok) majd nézd meg újra. Csak az egyiknek kellene változnia.
    Ha rákötöm a multimétert a GND és a CLK lábra minkét irányba tekerve az enkódert van ellenállás változás.
    De ha jól értelmezem ez nem gond, mert a minta amit ki kellene adjon Ayres kolléga szerint:
    Egyik irányban
    0 0
    0 1
    1 1
    1 0
    a másikban
    0 0
    1 0
    1 1
    0 1

    Ugyanitt elkövetheted azt is, hogy digitális pin helyett analógra kötöd, és az analóg értéket írod így ki sorosan, hogy lásd valóban analóg zaj van az enkóderen, vagy digitális.
    Ezt még ki kell próbálnom. :R

    Janos250:
    Próbáld ki ideiglenesen akkuról működtetni!
    Ezt nem tudom hogyan kell miközben számítógépen a soros monitort is látni akarom :F

    ekkold:
    Valószínűleg fizikailag vagy nincs az enkóder panelján felhúzó ellenállás, vagy túl nagy értékű.
    Van rajta 2x10k az egy-egy lábhoz. Azt nem tudom, hogy ez túlnagy-e. :F Ezért nem értem, hogy ha ez rajta van akkor miért lebegnek az értékek.


    A képen a CLK és +5V lábak között mérek

    mivel kicsi az esélye, hogy két különböző helyről, két különböző enkóder is hibás lenne.
    Kétszer ugyanazt az enkódert vettem hestore-ról. De vettem egy másikat is (más márka nem ez a zöld tokos) utoljára ami nem klikkelős, csak 3 lába van. Kipróbálom azt is majd.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák