Hirdetés
- Befutott a régóta várt, sok P-maggal kitömött, LGA1700-as Core sorozat
- Azt hittük, a GeForce RTX 3060 már leköszönt, de úgy látszik, hogy mégsem!
- Porvihar, zuhogó eső és hó, de az Akasa passzív háza kitart
- Párduc a gépben: teszten az ASUS ExpertBook Ultra
- Mostantól nem kell az Intel segítsége a többképkockás képgeneráláshoz
- Házimozi belépő szinten
- Nem egy, nyolc képe is van hozzá a Matroxnak
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Azt hittük, a GeForce RTX 3060 már leköszönt, de úgy látszik, hogy mégsem!
- Hobby elektronika
- Annyira drága a DRAM, hogy bukta a legjobb konfigurációját a Mac Studio
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- A TCL egyebek mellett egy 1040 Hz-re képes monitorral készül az idei évre
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Jönnek ki a középkategóriás Intel Alder Lake processzorok(ról a tesztek)
[link]Állítólag a 12400F $167 árcédulával kerül majd forgalomba. Persze tény, hogy ez a legkedvezőbb, de nem feltétlenül általános árazása a középkategóriának. Valójában
De érdekesek a kommentek, vélemények:
"The ~$185 Core i5-12400 beats the $299 Ryzen 5 5600X and $259 Ryzen 5 5600G in key areas. Putting the Core i5-12400 up against AMD's price-comparable models isn't a fair fight; the Core i5-12400 beats them by huge margins, but that's because the $240 Ryzen 5 3600X and $199 Ryzen 5 3600 leverage the aging Zen 2 architecture." [link]"167$ for a CPU that will give you 240 Hz with ease in any e-sports title, even with 3200 MHz DDR4. Have to say, Intel brought everything: performance, and value to the market." [link]
"for AMD 12600 is extremely painful, with it beating 5800X in ST and gaming, about matching MT while being cheaper than 5600X single CCD ryzen is ded" [link]
Ezek alapján az Alder Lake középkategória méltán lehetne a középkategóriában nagyon sikeres. Az eredmények és az arra alapozódó vélemények alapján juthatnánk arra a következtetésre, hogy "OMG AMD is dooooomed" vagyis hogy az AMD kénytelen lesz árat csökkenteni és nem igazán kérhet felárat a 3D stackelt verziókért sem - legalábbis a középkategóriában, amennyiben oda is kínálja.De a látszat ne keltesen bennünk megtévesztő, hiú reményeket: a mérések szerint kompetitív helyzet önmagában nem fogja az AMD-t lépésre sarkallni. Az elmúlt néhány negyedévben nem érdekelte őket, hogy vesztettek pár százalékot a DIY piacon. Az árkorrekcióhoz két másik dolog is szükséges:
a) A versenyképes középkategóriát az Intelnek tudnia kell készlettel kiszolgálni (nem beszélve arról, hogy ehhez szükséges megfelelő árazású alaplap is) Erre azért van némi esély, különben nem kínálnák ennyire olcsón - ahogy az AMD sem tette az 5600X-szel.
b) Az AMD további piaci részesedést illető veszteségeket is bőven hajlandó lesz elviselni a desktop piacon, mert a portékáját elsősorban a szerverek piacán értékesíti - mindig is ott akarta. Áresés majd csak akkor várható, amikor a Zen3/Zen3D alapú Milan/Milan-X szerverprocesszoroktól átveszi a zászlót Genoa és felszabadulnak a zen3 chipletek.Ennek megfelelően engem meglepne, ha a mostani 5600X teljesítményét hirtelen leszállítanák $199-ra. Szerintem a játékokban IPC előnnyel rendelkező 6600XT (3D stacked) továbbra is minimum $299-ért megy majd és az 5600X-nél esetleg 100Mhz-cel gyorsabb 6600X kerül majd $249-be. Figyelembe véve azt, hogy a 3D stackelt verzióra mindenki brutáls felárat vár, ez még így is eléggé best-case scenario lenne.
Most ez itt persze csak egy hasraütésszerű bemondás, a fő mondanivaló az, hogy az AMD árazását most szerintem nem az fogja meghatározni, hogy az Intel melyik ársávban mit kínál, hanem az, hogy mire van kapacitása. Aztán remélhetőleg amikor a szerverpiac lefordul a 6-7nm-ről, akkor az azon készülő termékek közelednek a budget árazáshoz.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- E-roller topik
- Házimozi belépő szinten
- Nem egy, nyolc képe is van hozzá a Matroxnak
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- BMW topik
- iPhone topik
- YouTube
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Azt hittük, a GeForce RTX 3060 már leköszönt, de úgy látszik, hogy mégsem!
- War Thunder - MMO Combat Game
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

