Hirdetés
-
PROHARDVER!
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
#25954560
törölt tag
válasz
Petykemano
#2636
üzenetére
a 4mag 16M cache vs 8mag 32M cache foleg a sokszalas programoknal hoz(hat) plusz teljesitmenyt elsosorban. egy magot / egy szalat tesztelo programoknal mar csak specialis esetekben hoz teljesitmeny-novekedest a dupla cache (ha a tobbi mag nem hasznalja es egyebkent az adott progi hajlamos felhasznalni vagy teleszemetelni az L3$-t).
a zen3 egymagos teljesitmenye is nott, IPC-re kb 15% novekedest mondanak, ami nagyon sok (benchmarkokban a single core tesztek is jelentos novekedest mutatnak), de a korabbi fejleszteseik is hasonlo nagysagrenduek voltak. kicsivel magasabbra is skalazodik a max orajel (200MHz pl 3900 vs 5900) es fejlesztettek az energiamenedzsmenten is, tobb esetben jar magasabb orajelen egy mag, mint a zen2 eseten.
Aktív témák
- Microsoft Surface Laptop 5 i5-1245U 16GB 512GB 13.5" Gorilla Glass TouchScreen 1 év garancia
- Lenovo TAB M11 tablet
- LG 27GR95UM - 27" MiniLED - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 1000
- Honor 200 Lite / 8/256GB/ Kártyafügetlen / 12Hó Garancia
- Huawei P30 Lite / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


