Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    Na Urak,fennt van a 290-em az Accelero Hybrid.Én még ennyit nem szívtam custom hűtő felrakásával.A VRM bordák felrakása eltörpült a pumpa és maga az egész motyó felszerelése a vga-ra.Bővebben nem fejtem ki,mert úgysem lehet leírni,de maradjunk annyiban,hogy a a párom nem kapja el a kezem akkor most igp-vel kéne tolnom. :U Amúgy az egész művelet szerencsétől/kézügyességtől függően 1.5-3 órát is igénybe vehet és baromi sok türelmet igényel.
    A bordákat kétoldalas ragival tettem fel és nem a gyári mellékelt kenőccsel,mert nem volt kedvem tovább szivatni magam,így azt nem árt beszerezni előtte.A VRM-re elég izgis volt felegyensúlyoznom,mert elég instabilan állt meg rajtuk a süni,de majd az idő eldönti,hogy sikeres volt e a művelet(most jelen pillanatban fent vannak a helyükön).A VRM hűtést nem bíztam a véletlenre és egy 8cm-es ventivel megszellőztettem a hátoldalát is(500rpm,full hangtalan),de ez irányban még vizsgálódok,hogy mennyit is számít
    Így néz ki gyorsba behajigálva(komolyabb berendezkedés később).

    A gyári ventiket nem használtam,inkább a meglévőekkel raktam össze(Revoltek és Cooler Master venti,egyik sem csúcskategória). Ezeket 3 állású előlapi panelra kötve közepes fordulaton(700-800rpm) használom próbaképpen.A hanggal kapcsolatosan...na az egyáltalán nincs.Féltem a pumpa és a kis aktív 8cm-es venti hangjától ami 2000rpm-en pörög,de teljesen felesleges para volt.Ennek tényleg nincs semmi plusz hangja!Az egyetlen negatívum ezzel kapcsolatban,hogy a 8cm-es ventit ugyan lehet szabályozni AB-vel,de ahogy egy kicsit is csökkenteném a fordulatszámát egyből elkezd sípolni.Nem egyedi esetről van szó.Az előző tulaj ezért gariztatta,ráadásul ez Rev.2-es példány,de a hiba maradt.CCC-vel sípol,tehát mindenképpen 100%-ra kell tekerni a fordulatszámot amit vagy AB,Trixx vagy egyéb progiva oldhatsz meg,vagy használod a gyártó által mellékelt átalakítót amivel rá tudod kötni a tápra.
    10 perc Heaven után ezek a hőfokok fogadtak.

    Szerintem a képek önmagukért beszélnek,de fogalmazhatok úgy is,hogy mind a GPU,mind a VRM hőfokok elég barátira sikeredtek,mindezt zéró hanggal párosítva. :K

    Összességében nagyon pozitív benyomásaim vannak a hűtésről,bár a 37 ropis árat finoman szólva lehúzásnak tartom(én 29-ért jutottam hozzá szerintem ennyit meg is ért),de elég meggyőző teljesítményt tud felmutatni.Majd még megzargatom,hogy mit is tud masszívabb feszelés alatt,de még nagyon az elején tartok az ismerkedésnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák