- Hátizsákot rejtett némelyik Zotac GeForce RTX 5090 doboza
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED monitor topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- OLED TV topic
- Canon EOS DSLR topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Azonnali informatikai kérdések órája
Aktív témák
-
Tim82
félisten
Köszönöm.
Legalább + 256 Mb RAM-ot veszek bele, de távlatilag ki fogom bővíteni a maximális 2 * 512-re.
A terv szerint XP is lenne rajta, ha valami az Ubuntu-val nem működne (ami valószínű lesz, mert ezen a gépen szeretném megtanulni, a T40-emmel egyelőre nem kockáztatok).
-
Atlantis
veterán
Hátigen, nekem is volt olyan, hogy valami miatt nem kapott IP-t AC-vel. Én is WPa-PSK-t használok. Ilyenkor két eset segített:
1., Újracsináltam a profilt a AC-ben, ez eddig 8°0%-ban működött.
2., Ha az 1., nem jött be, akkor újrainstalláltam az egész WiFi-t és AC-t és újracsináltam a profilt, eddig ez mindig ment.Ha egyik sem megy, akkor nincs ötletem.
Tim82: Bahamák...Oda én nem vágyom, Európában is elég szép hely van még, amit szívesen megnéznék. Fujitsu-Siemens...muhaha...
-
Sipi
addikt
A gépedben lévő Ati kártyádhoz többféle drivert is használhatsz: az Xorg saját radeon driverét, az Ati fglrx driverét, illetve az OpenSource r300-as drivert.
A Radeon driverről: [link]
Az R300 driverről (ez nem stabil): [link]
Eme kettőhöz a DRI (hardveres gyorsítás) infrastruktúra: [link]
Az fglrx driverről: [link]
Az fglrx problémáiról: [link]
Ez extra power saving dolgokat ismer, de a leírás szerint dual-screen módban nem működik. [link] Ezen kívül a suspend-móddal is akad, a leírásban ott van, hogyan lehet rendesen működésre bírni.
Grafikus chipek általános fogyasztás-csökkentése: [link]
A Rovclock eszközzel [link] lehet szabályozni a feszültséget, frekvenciát.
A Thinkpadekhez tögg eszköz is létezik, melyeket érdemes feltenni. tpctl, hdspa kernelmodul, tp_smapi [link], tpmdd [link] a security chiphez, ibm-acpi, thermal sensorok: [link] és [link], fanspeed atch_for_controlling_fan_speed" target="_blank">[link] és [link]. Ésatöbbi, iszonyat sok infó.
Elsősorban az ACPI-t és a ThinkPad kernelmodulokat érdemes belőni, így a gép minden procikáját monitorozni tudod. Majd az ati kártya jöhet, s a végén különféle fancontrol, speedstep dolgok.
Sipi -
Sipi
addikt
Ahol ABC-sorrendben vannak felsorolva a topikok, kezdőbetűnként, ott kell átnázni, mik vannak.
Pl. Active Protection System és HDAPS a merevlemez-védelemhez, egymás után # How to configure acpid, # How to control fan speed, # How to enable AC97 power saving, # How to make ACPI work, # How to make use of Dynamic Frequency Scaling, # How to make use of Graphics Chips Power Management features, # Ibm-acpi, # Idle consumptions, Pentium M undervolting and underclocking, Problem with high power drain in ACPI sleep.
Ezen kívül érdemes elolvasni az összes pontot, mert sok esetben az adott hardver leírásában szerepelnek a közismert gondok is. Ilyen pl. az USB-vezérlők és valamelyik videokártya hibája, amikor hibernált állapotban is rengeteget fogyaszt.
Sipi -
Sipi
addikt
Talán nem újdonság, de javaslom a thinkwiki.org [link] webhelyet. Itt típusokra és alkatrészekre lebontva elolvashatod, hogyan, mivel lehet életre kelteni a ThinkPadeket. Ezen kívül számos tipp, trükk is található pl. fogyasztás-csökkentés témakörében. (USB, videokártya, stb.)
Érdemes először a laptopod típusát kiválasztani, s ott egyesével fel lesz sorolva az összes benne lelhető hardver, illetve a típus/hardverek ismert hibái, javítások.
Sipi -
Sipi
addikt
Azt azért felteszem, hogy ha valaki törni megy, akkor promisc. chippel kezd bele.
Én nem vagyok paranoid, sem laptopom, sem wifim nincs.
De léteznek direkt kulcstörésre írt, cédéről bootolható Linuxok. Sőt, Linux alatt olyan chipsetek is képesek promisc- módban menni, ami Windows alatt nem működik.
Áhh, csak a gond van ezzel a wifi-őrülettel....
Sipi -
Sipi
addikt
Köszi!
Azt hittem, hogy mivel bitre pontosan nézhető a kapcsolatfelvétel, az átadott kulcsok/bizonyítványok lenyomatai is megvannak (meglesznek), s itt, amikor az egyeztetés zajlik kliens/szerver között, lehet betúrni egy-egy saját csomagot.
De örülök, hogy nem lehetséges.
Sipi -
Sipi
addikt
Ügyesnek kell hozzá lenni. Az újabb Windows-ok TCP/IP stackjét nem ismerem, de régebben úgy volt megoldva, hogy az egymás utáni csomagok belső sorszámozása lineárisan nőtt. Ebből az adott kapcsolat teljes szálát vissza lehet fejteni, rosszabb esetben man-in-the-middle támadással frame-eket becsempészni. Anno, drótos hálóknál ez macerás volt, wifivel lényegesen könnyebb.
De örömmel veszem, ha megmagyarázod!
Üdv,
Sipi -
sssent
senior tag
-
-
sssent
senior tag
Az enyém, ha valóban hozzá sem nyúlok, akkor elmegy passzívan ~24°-os szobában 600MHz@0,716V-on. Ha már kicsit matatok rajta, akkor idővel be-beindul a venti. Viszont így - ha terhelve azért nincs nagyon - szinte soha nem megy a cpu hőmérséklet 40° fölé. Tehát végülis hagyhatnám, hogy legyen még egy kicsit tovább teljesen csendben, de engem jobban zavar egy 5-10 percenként ki-bekapcsolgató venti, mint egy folyamatosan pörgő, úgyhogy inkább nem bántom.
Az újabb dothan a t43-ban sajnos kicsit jobban melegszik (meg talán az x300 is, feltéve, hogy neked az van). Valószínűleg részben ennek köszönhető, hogy a régi CM nem zajongott ennyit, illetve lehet, hogy az jobban visszahűtötte a procit, amikor épp felzúgott.
Szóval ez a zajszint szerintem már nem pénzkérdés. Egyszerűen ebben a méretben ennek a teljesítménynek a hűtése ezzel jár - csodák azért az ibm-nél sincsenek. Ha nagyon zavar, akkor ULV proci + intel vga + tetű hdd a Te barátod - pl egy x40. Azoknak a hőtermelése nagyjából tart a 0-hoz. Ha hangtalan teljesítmény kell, akkor bizony asztali gépet kell építeni. Abba mehet a kilós rézborda, a 12centis ventik, esetleg víz, vagy ami tetszik. -
sssent
senior tag
Nem használok fancontrolt, a t42 alapjáraton pörgő ventije engem annyira nem zavar. Egy klíma, nyitott ablak vagy hasonló simán elnyomja.
Az ibm dvd író meg inkább 80K, mint 40. Nem tudom ki mit hol árul, de az vagy nem jó az ibm-be (lehet, hogy ultraslim, de nem ugyanolyan a csatlakozó), vagy házilag lett kicserélve rajta a csatlakozó, meg talán az előlap, mert az sem szokott stimmelni. Tudtommal kereskedelmi forgalomban a méregdrága gyárin kívül nem lehet olyan odd-t kapni, ami simán belemenne a T-kbe. -
sssent
senior tag
A fancontrol t42-nél nem akaródzik pci hőmérsékletet mérni, de tapintásra nálam is az lehet talán a legmelegebb rész.
A dvd-író cserénél nem a szerelés a problémás rész, hanem a meghajtó beszerzése. Próbáld megtippelni mennyibe kerülhet általában egy ilyen, aztán szorozd be 4-el. Na kb. annyi az ára. És más nem nagyon megy bele, legfeljebb házi hegesztős módszerekkel.
Aktív témák
Hirdetés
- CASIO órák kedvelők topicja!
- Lexus, Toyota topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Hátizsákot rejtett némelyik Zotac GeForce RTX 5090 doboza
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Futás, futópályák
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Gyúrósok ide!
- Egy hét múlva érkezik a Huawei kamerabajnoka
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Macbook Pro 16" M4 Pro 14/20 mag - 24 GB, 1TB vagy 512GB, 100% - Apple garancia, magyar (45)
- Macbook Pro 14" M4 Pro 12/16 mag - 24 GB, 1 TERA, 100% - Apple garancia, magyar (79)
- Katana GF76 11UG 17.3" FHD IPS i7-11800H RTX 3070 32GB 512GB NVMe gar
- MacBook Air M1/8GB/256ssd/Újszerű/1-3 hónap gar./Akku 93%/p4289
- ingyen fox/ 11. gen. i5/ 14'' FHD IPS/ Iris XeG7/ 16GB DDR4/ 512GB m.2/ Latitude 3420
- ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo ThinkPad P51s, P52s, T570, T580 eredeti Lenovo, belső akkumulátor eladó
- Corsair K100 Air wireless (CH-913A01U-DE) DE SN - A1E4G325503IVC
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB Rampage SHIVA Chieftec 700W
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40A9 docking station
- HP Laptop 15-fc0026nh (AY7E1EA)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged