- Bemutatkoztak a be quiet! Light Base 500 szériás, kábeleket rejtő házai
- A Chieftec néhány terméke fehér köntöst öltött
- Sokkal drágább lett az „olcsó” Tesla, mint várták
- Egy fontos tényező akadályozhatja a csúcstechnológiás chipgyártást az USA-ban?
- Visszatért a mítosz, a legenda, a világ leghasznosabb terméke!
- Milyen videókártyát?
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- A Synology visszatáncolt a kötelező saját márkás HDD-től
- Milyen notebookot vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- OLED TV topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Keem1
veterán
válasz
zsolt_64 #37915 üzenetére
Linkelték a Raspbian 64 bit beta-t. Nyilván ha belátható időn belül kijön hozzá a végleges (márpedig ki fog, hiszen a Pi hivatalos rendszere a Raspbian), akkor azért nem fakadok sírva, ha 1-2 hónapig még nem tudom kihasználni a 8 GB-ot. Nem azért váltanék, mert épp ebben a pillanatban nagyon kell a 8 GB, hanem ha már van, akkor előre tervezek és megveszem az új jövevényt.
Azt már a 4 különböző variánsainál sejteni lehetett, hogy a fejlődés fel fog gyorsulni és a korlátozott erőforrású eszköz, ahogy a mikroarchitektúra fejlődése engedi, egyre jobb lesz a cucc. Azt se tartom kizártnak, hogy mondjuk 1 éven belül jöjjön a Pi 5 még több verzióval, akár csíkszélességen belüli javítás mellett még erősebb procival, és amit már korábban szellőztettem, egy prémium változatban minden a maxon + NVMe foglalattal.
Többiek, a dollárban megadott árakat mindig nettóban nézzétek, ugyanis Amerikában minden nettó (az áfa államonként eltérő), a bruttó árat mindig csak fizetéskor fogod látni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen videókártyát?
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- iPhone topik
- A Synology visszatáncolt a kötelező saját márkás HDD-től
- Milyen routert?
- Könyvajánló
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Milyen notebookot vegyek?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Dell Latitude 5455 14 FHD+ üzleti notebook - Qualcomm X Plus X1 16GB DDR5 512GB SSD W11
- 134 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8H) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4090 - 3 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASRock Fatal1ty Z97 Killer alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S24+ / GyáriFüggyetlen / 12/256GB / 12Hó Garancia
- Apple iPhone 15 Pro max 255GB,Kábel,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest