Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    válasz Dißnäëß #10695 üzenetére

    Na teljesen jól leírtad a problémát.
    Annyit tennék hozzá, hogy a RAID5 Enterprise környezetben azért nem ajánlott, mert mikor 8-10-12 diszkből kell tömböt készíteni akkor a +1 diszk ára a dupla biztonságért már elenyésző költség. 4-5 diszknél még elég erős...

    RAID 6 VS 1+0
    Inkább azt mérlegeld, hogy ha bármikor tönkremegy egy diszk akkor ugye első dolgod rohanni és venni egyet a helyére, hogy újra egész legyen a tömb.

    Én most konvertáltam az adataimat 4*1,5TB RAID 10-ből 2*4TB RAID 1-re, mert nem akartam ugyanolyan merevlemezt venni 8 év után.

    RAID 6hoz ugye már kéne egy rendes kártya, míg a RAID 10 pofon egyszerű nincs matek benne.
    Persze egy jó kártyával lehet teljesítményt növelni a Write throughval, ez igaz a 10re is.
    Persze a háttér matekozás egy Dell H740P 4/8GB kártyának semmi, de az Enterprise ár.

    De ha az adatbiztonság fontos és minden mást leszarsz akkor ott a dupla RAID 1.....

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák