Hirdetés
- Nagyon nem szokványos módon ment tönkre egy ASML gép Kínában…
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Milyen notebookot vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Ezzel tényleg tizenkilencre húzott lapot a Gigabyte
- Alaposan kitolhatod az Steam Deck üzemidejét egy új funkcióval
- Ne várj sokat a vásárlással: drágulás a láthatáron
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
-
PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
creation
#8677
üzenetére
Igazából őszintén szólva nem értem, minek kavartad bele az LDAP-ot, ha ezek szerint a klienstől függő probléma előfordulásában semmilyen szerepet nem játszik, nyilván nem is szabadna! Hiszen ezzel szerveroldalon játszol, és totál irreleváns kellene, hogy legyen, milyen klienssel küldted a kérést. Ezek szerint csak tök random fordul elő a para, ahogy állítod, egy echózás során is "beakadhat", töltöget a végtelenségig.
Ennek nyilván megvan a magyarázata, de amúgy tényleg kipróbálhatnád másik szerverrel, például IIS-sel, ahogy inf3rno javasolta. Nyilván annyiból nem "megoldás" az Apache-os kérdésre, hogy ha a szervercsere megoldja, attól még a magyarázatot nem leltük meg, de 1. kiszűrjük legalább, hogy valószínűleg a szerverbeállítások a ludasak (vagy azok is, meg még a franc tudja, mi, igaz, ennek ellentmond, hogy kliensfüggő a dolog, amit még mindig nem értünk), 2. nem kúrtál el csomó időt próbálgatással.
A Web Platform Installer segítségével bődületesen egyszerű az IIS-t telepíteni és konfigurálni. A legegyszerűbb úgy, hogy ha ennek segítségével rákeresel például egy CMS-re, mondjuk a Drupalra, rámész, hogy telepítse, ez mindenféle szükséges függőséget be fog húzni (PHP, MySQL, cache-elésért felelős cuccok, URL Rewrite modul, stb.), amikre nagy eséllyel egy PHP-alkalmazásnál úgyis szükséged lenne, next-next jelleggel ezeket felrakod, aztán max. ha nincs rá szükséged, letörlöd a felrakott Drupalt (de cserébe minden ehhez szükséges cucc fent van). Ugyanitt érdemes a PHP Managert telepíteni, ezzel az IIS grafikus felületén kattinthatod be, hogy egy PHP extension engedélyezve legyen, vagy sem, illetve szintén grafikus felületen módosítgathatod a beállításokat. Már csak ez is az IIS előnye, hogy nem szöveges konfigurációs fájlokat kell bújkálni, egy elég kényelmes grafikus felületen csinálsz mindent (persze ki kell ismerni), kisebb az elkúrás esélye is, ha grafikus felületen kattintod be. (Szerk.: félreértés ne essék, az IIS-t is lehet konfigurálni XML-állományokból, sőt, lehet konzolos felületről is manipulálni, de legalább kapsz fölé egy normális grafikus felületet is.)
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Elon Musk billiomos lesz, ha kitör a gépek forradalma
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- ASUS routerek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- BMW topik
- Ingatlanos topic!
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Nagyon nem szokványos módon ment tönkre egy ASML gép Kínában…
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Milyen notebookot vegyek?
- További aktív témák...
- ASUS ROG Gladius III Wireless Bolti ár:40k INGYEN FOXPOST
- ÚJ/Használt HyperX Pulsefire Haste Egerek Fehér/Fekete Bolti ár:20k INGYEN FOXPOST
- Lenovo Thinkpad T14s FHD, Érintőkijelző, I5-10210U CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, 27% ÁFÁS SZÁMLA, 1ÉV G
- HP Elitebook 850 G8 FHD, i7-1165G7 CPU, 16GB DDR4, 512GB SSD, 27% ÁFÁS SZÁMLA, 1ÉV GARANCIA!
- HP Elitebook 850 G7 FHD, i7-10610U CPU, 16GB DDR4, 512GB SSD, 27% ÁFÁS SZÁMLA, 1ÉV GARANCIA!
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB THERMALTAKE VERSA H17 600W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- FELVÁSÁRLÁS A GYŐRÚJBARÁTI BOLTUNKBAN!
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



