-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
schumy1
aktív tag
Közben megnéztem a dvd hdmi opcióját a beállításban.
Full Range RGB
RGBÁtálítottam Fullba, kontrasztosabb feketébb a fekete, most az igazi, de a ezáltal sötétebb a kép szerintem, vagy csak hozzászoktam a sima RGB képéhez, nem tudom, de akkor is fent áll a leírt folyamat. Megfigyeltem, hogy világosabb képnél mint ha még világosítana rajta a tv, és ahogy sötétebb kép jön visszaáll. Nem rég figyeltem fel erre egyébként, nem emlékszem hogy régebben csinálta volna, vagy 4,30m-ről nem vettem észre, mert most 3m-ről nézem.
-
Dudee
senior tag
Az előbb megint produkált egy zöld villanást a vt60. A kép alsó fele egy frame idejére teljesen elzöldül. Mostanra megfigyeltem, hogy külső forrásról is, és cl+ kártya esetén is produkálja.
Rákerestem, és avsforum.com vt60 topikján is többen írnak róla, pont ugyanezt látják.
Pár hete vettem észre először. Egy picit aggódom azért... -
DM-Fan
Topikgazda
válasz
Gabesz26 #76373 üzenetére
Nem azt írtam magam sem, hogy egy erősítő vagy hangsugárzó esetében nélkülözhető a meghallgatás a vásárlás előtt, sőt, magam is leírtam, hogy nálam miképp zajlik egy kiválasztási folyamat.
Pusztán azt írtam, hogy olyan nincs, hogy egy erősítő/hangsugárzó karakterisztikája ne lenne mérhető és ne lenne minden aspektusa mérésekkel leírható. Nyilvánvaló, hogy egy laikusnak ezen mérési eredmények nem fognak semmit sem mondani, ahogy nem tudja azt sem, hogy az ő ízlésének milyen mérési eredmények felelnének meg, ezért is van arra kárhoztatva, hogy inkább a fülének higgyen egy hangsugárzó vásárlása esetén. De ismétlem: olyan sületlenséget ne mondjunk már, hogy egy érzékszervvel észlelhető különbséget ne lehetne műszerrel mérni.De a kiinduló kérdés nem is ez volt, az audió alapvetően csak a terelés eredményeképpen került szóba. Az eredeti felvetés a szűrős elosztó-aljzat képminőségre generált hatására és annak mérhetőségére vonatkozott, ezzel kapcsolatban meg eléggé világosan levezetésre került több ízben is, hogy miért vakítás az egész.
-
oil120
senior tag
-
zsolics66
csendes tag
válasz
MasterMark #76390 üzenetére
Mindenféle 3D-s filmet automatikusan felismert,most egyiket se.
-
zsolics66
csendes tag
válasz
MasterMark #76388 üzenetére
Nem értem mi van vele,eddig 3D-ben néztem a filmeket Pc-ről és Ps3-ról is,semmihez nem nyúltam,
és Pc-ről automatikusan a 3D-s filmet 2D-ben kezdi el lejátszani,úgy,hogy 24 hz-re átvált a tv,ami elvileg 3D-s lenne.Ps3-nál meg kiírja,hogy csatlakoztassak 3D tv-t.
A tv belső lejátszója Usb-ről viszont lejátsza 3D-ben.
A tv menűjét is átnéztem és nem találok semmi átállítani valót.
-
mp54
senior tag
Kábeltv-hez nekem CA modul kell.
A szolgáltatóm (HWR) azt mondja, ne vegyek egyet a boltban, mert az nagy valószínűséggel nem fogja olvasni az ő kártyájukat. Ez így lehet, vagy csak hazabeszélnek?
Két lehetőségem van: tőlük bérelek (500 Ft/hó) vagy tőlük veszek (15 eFt=2,5 év bérleti díj!!!).
Jól sejtem, hogy drágán adják?
Mennyi a valószínűsége, hogy ha megveszem, majd esetleg szolgáltatót váltok, az új szolgáltató számára ez a kártya jó lesz?
Kösz! -
Kernel
nagyúr
A bennük lévő alkatrészek nem a képet befolyásolják, hanem az "áramot", ami nélkül nincs kép a tévén.
Nem nagyon értem, hogy aki szórakoztatóelektronikával foglalkozik, miért nem tud utánanézni legalább alapfogalmaknak, hogy legalább ilyen balgaságokat ne írna le.
A tápegységek diódás egyenirányítója egy pufferkondenzátort a hálózati szinusz csúcsértékére tölt. Ebből következően egészen mellékes, hogy a szinuszjel milyen torzításokat, zavarokat tartalmaz.
A csúcsokban bekövetkező terhelés magára a hálózatra nézve kellemetlen, sok helyen akár szemmel is megfigyelhető (oszcilloszkóppal) a szinusz tetejének lapulása, "beharapódásai", a mára mindenhol elterjedt tápegységek miatt.
A torzítások miatt az 50 Hz alapjel mellett felharmonikusok jelennek meg, ami mérhető is. Minden bizonnyal a linkelt "műszer" is erre reagál, csak kicsit komolytalan módon, mert ezt ugyebár torzításmérésének, felharmonikusmérésnek nevezni igen erős túlzás.
De a "műszernek" nem is célja, hogy korrekt adatot szolgáltasson. A megvezethető laikusok számára elég annyit prezentálni, hogy zavarok, zajok vannak a hálózaton, szűrőáramkörökkel csökkenthetők is. Azt már nem fontos hangsúlyozni, hogy ezeket a zavarokat a diódás egyenirányítók keltik, míg maga a tápegység – a pufferes elv miatt – pont nem érzékeny rá.
A hálózaton a szinuszjel torzulása több problémát felvet, ezek részben energetikai kérdések, részben az arra érzékeny fogyasztók működési zavarait is kiválthatják. Például csak egy dokumentum, amit most hirtelen találtam, a liftek vezérlésére történő hatásra tér ki.
Torzult szinuszjel kellemetlen lehet a hagyományos, vasmagos transzformátorral működő erősítők számára például, ahol a trafó nem kívánatos zúgását eredményezheti. Mindamellett a trafó után ott is diódás-pufferes csúcsegyenirányítás történik, így a probléma leginkább csak a trafóra nézve érdekes.
A szinuszjel aszimmetriája (DC-komponens megjelenése) is okozhat gondokat.
Csak épp a kapcsolóüzemű tápegységek "élvezik" a helyzetet, szennyezik a hálózatot, míg maguk zavartalanul működnek. A helyzet javítására kellett kitalálni a tápegységek PFC-áramkörrel történő kiegészítését. A PFC (fázistényező-javítás), mint erősáramú fogalom, eredetileg csak az áram-feszültség időbeni eltolásainak kiegyenlítésével foglalkozik, ami az induktív-kapacitív terhelések természetes velejárója.
Ezekben a tápegységekben azonban egy másik feladat is hárul a PFC-áramkörre, mégpedig a diódás egyenirányítás miatti csúcsterhelés eloszlatása a szinuszhullám egészére, ezáltal a torzító hatás mérséklése.
A manapság már minden TV-ben (illetve csak kb. 80 -100 W teljesítmény felett elvárás, vagyis kénytelenek beépíteni, különben a zavaró hatások miatt nem menne át a készülék a hatósági engedélyezésen) alkalmazott aktív-PFC működése külön téma lenne, de röviden annyit róla, ez is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a bemenő 230 V "hullámzásainak", zavarainak annyi köze van egy TV működéséhez, hogy energiát biztosít. Míg a tápegység kimenő oldalára már semmi hatása.
Kb. annyira közömbös, mint amikor két autó 100-zal halad egymás mellett, csak az egyik benzinnel, másik gázolajjal.
Arról nem beszélve, hogy LCD és plazma egészen más elvek mentén működik, de amint látom, a csodafilternek még ez is mindegy, ő csak rendületlenül javít a képen.
Nyilván mindegy neki, hogy LCD-nél az energiafelvétel zömét a háttérvilágítás adja, míg a képminőséget közvetlenül befolyásoló áramkörök (T-Con, alaplap) ehhez képest elenyésző (ezáltal könnyen szűrhető) árama, többszörös szűrés, stabilizálás után pláne nyomokban sem tartalmazhat hálózati zavarokat.
-
-
Dorian
félisten
Ugyanakkor hozzá kell tennem a témához, hogy saját tévém előtt is van Alces hálózati kondicionáló és én bizony láttam különbséget, főleg a kevesebb ditherzajban. Akkor is, ha műszakilag nem tudom megmagyarázni és akkor is, ha placebo.
Tévé tápkábel cseréjekor viszont semmi különbséget nem tapasztaltam. -
Ispy
veterán
Én személy szerint nem tudok (és nem is akarok állást foglalni), de ugye az egész off egyetlen kijelentésből indult, ami laikusok számára abszolút megtévesztő lehet, hiszen sokszor én is fórumokon és teszteken átrágva magam indulok el egy irányba. És nem árt ha az ember olvassa az ellen véleményt is, ezeket elolvasva legalább odáig el fog jutni, hogy kételkedjen és csak a saját tapasztalatainak higgyen, ne másnak. Aztán az, hogy az említett eszköz hoz-e neki pluszt vagy sem, vagy egyáltalán hajlandó erre költeni, az már egy más kérdés. Szóval részemről ez a fajta off nem felesleges szájtépés.
-
Dudee
senior tag
válasz
liszi70 #76375 üzenetére
"az alap kiindulás nem ez volt, hanem az, hogy olyan valamitől hallanak egyesek változást, amiről a műszaki tudomány tökéletesen bebizonyította, hogy lehetetlen változást hallani, tehát amit hallanak, az placebo."
Ez is igaz. És ráadásul még csak nem is innen indult a téma, hanem onnan, hogy a 10 alkatrészből álló LC szűrő simán jobb kontrasztot eredményez. Ha valami, akkor ez tökéletesen megmérhető! Ez nem egy hangfal akkusztikai vizsgálata, ami tényleg kb mágia.
A negatív eredményre -azaz hogy nincs semmi különbség fekete vagy fehér szintben- persze lehetne azt mondani, hogy az 'más fajta' kontrasztot mér, vagy azzal 'érvelni' vannak dolgok, amiket a tudomány most nem tud még megmagyarázni, szemmel jobb, és kész.
Az persze már nem érdekes, hogy még placebó sem kell ehhez. Annyi bőven elég, hogy pl vki a hálózati szűrő beiktatásakor egy röpke pillanatra belenézett egy fényforrásba, felkapcsolt egy lámpát. Lehajolt, több vér került a fejébe, a szemfenékre, tehát _tényleg_ mást lát. És még egymillió dolog, ami azonnal befolyásolja az ítéletet.
A műszer, amivel olyan nüanszokat ki lehet mérni, amit észre sem vennénk, ha kell, kb a fotonokat meg lehet számolni, az persze nem ad releváns eredményt, és elvetendő!Körbejártuk sokszorosan a témát. Egyik fél sem győzi meg a másikat. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy parttalan vita, mert aki ide bemerészkedik, és olvasgat, ebből talán tanulhat valamit...
-
zsolics66
csendes tag
Van egy Samsung ps51 550 3D-s plazma tévém,és az a gondom,hogy kűlső forrásból pl:
Ps3 vagy számítógép,nem fogadja a 3D-s jelet.
Csak 2D-ben hajlandó lejátszani,pedig mióta megvan a tv,kb 3 éve tökéletesen működött.
Most ezzel szenvedek már 2 napja,nincs valakinek valami ötlete?
-
válasz
Gabesz26 #76373 üzenetére
Ezért is mondom már többedjére, hogy le kéne pattanni arról a témáról, hogy mérhető, vagy nem mérhető. Én is el tudom képzelni, hogy van nem mérhető (főleg hangi) összetevő, de ugye, az alap kiindulás nem ez volt, hanem az, hogy olyan valamitől hallanak egyesek változást, amiről a műszaki tudomány tökéletesen bebizonyította, hogy lehetetlen változást hallani, tehát amit hallanak, az placebo. És nem a mérések miatt állítja ezt a műszaki tudomány, hanem az adott eszköz működésének, technológiájának tökéletes ismeretében, amivel a legtöbb "látó" és "halló" ember nem rendelkezik.
(#76374) Dorian
+1
-
Dorian
félisten
Ha már offolunk, offoljunk igazán
AVX-es hsz-ást másolok be, nincs a dologról információm, de igen elgondolkodtató:Itt egy részben kábeles cikk is. Bátorkodtam kiemelni egy kisebb részt az amúgy elég hosszú cikkből.
"Az elmúlt 25 év alatt a kábelek sokadrangú komponensekből a legtöbb rendszer fő beruházásává váltak. Az árak elszabadultak és kevesebb, mint 50 dollárról tízezrekre emelkedtek az úgynevezett "legjobbak" körében. Ezzel párhuzamosan a kábelcégek lassacskán szinte minden magazin legfőbb hirdetőjévé váltak. Ígyhát a magazinok teszteket és ajánlásokat hoztak létre a legjobban ismert (és leggyakrabban hirdető) modelleknek."
"Az előbbi bekezdésben kábelcégekről írtam. Miért nem kábelgyártókról? Elvégre ez az a szó, amit a magazinok használnak (vagy legalábbis erre utalnak). Én jó okból nem használtam. Azért, mert nem ez az igazság. Hogy mi az?
Majdnem minden kábelcég, amiről hallani lehet, NEM gyárt kábeleket.
Meglepő, nem? En is meglepődtem, amikor megtudtam, hiszen akkor már 20 éve ebben az üzletágban dolgoztam. Felfedeztem (a gyártóktól), hogy a legtöbb kábelcég még csak nem is maga tervezi a kábeleit. Egyszerűen választanak egy tervet, anyagot, színt, csatlakozókat és átlagos hosszt. Aztán kimondanak egy árat és ennyi. Néhányan esetleg csinálnak hozzá saját csatlakozókat a "gyáraikban", de ennyi.
A magazinok és újságíróik persze tudják ezt, de abban is piszkosul biztosak, hogy az olvasók nem.
Miért titkolják el ezt még a saját olvasóik elől is?
Mert tudják, hogy a "gyártó" szó magába foglalja a nagy anyagi és időbeli befektetési költségeket, valamint igazi méretet és fontosságot jelent. Rendeljünk csak 50 vagy 100 pár kábelt egy nagy, 50 éve működő gyártól az átlagos mennyiségi árengedményen. Ez már önmagában a nagy méret, szakértelem, elkötelezettség, tekintély jele. Így már a vevő kevésbé fog habozni, hogy kifizesse a szokatlanul magas árat. Kézenfekvő, hogy bárki, aki ennyi pénzt fektet be, így tesz. A magazinok azt a látszatot akarják kelteni, hogy az ő hirdetőjük nem lehet "akárki". A kábelcégek részéről az egyetlen igazi anyagi "befektetés" a termékeikre fordított marketing.
A megfelelő és alapos tesztek hiánya
A többi komponenstől eltérően a kábeleket könnyű összehasonlítani, mostanában "közvetlen rövidzárral" is [? straight bypass - A ford.] (közvetlen kapcsolat két komponens között, amik rövidre zárják a kábelt). Nyilvánvaló, hogy az a kábel lesz a jobb, ami közelebb van a rövidzárhoz.
A Wireworld kábelcég megjelentette a Comparator termékét, ami lehetőbé teszi a körvidzáras és a hagyományos tesztelést. Ezt a nagy hifi kiállításokon és a legnagyobb viszonteladóiknál használják. (Az újságírók a bemutatókon a nyilvánosság előtt sosem használják, a leleplezéstől való félelmükben.) Van egy régebbi eszköz is, az ABX kapcsoló, ami szintén könnyűvé teszi az összehasonlítást. Hány magazin használ ilyesmit? Egyik sem! Még a számukra egyébként ingyenes Wireworld Comparator-t sem. Néhányan ugyan kipróbálták egyszer, de aztán többé nem említették. De még amikor használták is, az eredmény sosem volt meggyőző, minden kábel "egyformán különbözőnek" nyilvánult.
A tény, hogy a magazinok visszautasítják még ezt az egyszerű módszert is, nem is beszélve az eredmények nyilvánosságra hozataláról, a cáfolhatatlan bizonyíték, hogy megvédjék az alacsonyabb rendű referenciáikat. Így hát azok továbbra is eladhatják termékeiket, adhatnak "mintákat" az újságíróknak és kifizethetik számláikat (beleértve a nagy hirdetési díjakat).
Az ár és költség utáni nyomozás hiánya
Az új évtizedbe lépve már nem meglepő, hogy még rövid kábelekért is elkérnek több ezer dollárt. Néhány példány már több, mint 20000-be kerül páronként! 20 éve még a legdrágábbak sem kerültek többe 200 dollárnál, mégha tiszta ezüstöt is tartalmaztak. Mi történt?
Nos, a kábelcégek rájöttek, hogy néhány vásárló többet is fizetne, sokkal többet! Sőt arra is rájöttek, hogy a magazinok sosem kérdezősködnek az ár után. A kiskereskedők sem panaszkodnak, egy 200 dolláros kábel 5000 lett. Senki, még a nem hirdető kábelcégek sem lettek kérdőre vonva, hogy miért oly magasak az áraik. Nem számít, miből készülnek a termékeik, milyen a megépítés minősége, milyen a tervezés. Senki nem kérdezősködik. Miért?
A magazinon szinte rettegnek, hogy a vásárlók és olvasók felfedezik, hogy a kábeleken lévő áremelkedés már az illegális kábítószerek világát idézi, több, mint 1000%-os! A felháborodott olvasók elveszíthetik Audio Hitüket (a következő téma).
Az ár/érték összehasonlítások hiánya
A magazinok "ne kérdezz, ne válaszolj" stratégiája itt nem áll meg.Többé már nem hasonlítanak össze (ma már ritka) jutányosan árazott kábeleket a legdrágább modellekkel, hacsak nem biztosak benne, hogy azok gyengébbek. Miért?
Mert tudják, hogy ha egy olcsó kábel is jobb lenne, az egész mítosz arról, hogy a jó kábelek drágák, örökre összedőlne. A magazinok sosem kompromittálják a kábel cégeket. Ezért léteznek ma referencia kábelek dicshimnuszba hajló bemutatókkal néhány jól ismert cég palettáján, amiből egy 20 cm-es pár 9500 dollár, habár a valódi gyártó költsége kevesebb, mint 100 dollár (a csatlakozókat is beleértve!). És a valódi gyártó szépen a hományban marad."
-
Gabesz26
senior tag
válasz
DM-Fan #76365 üzenetére
És itt jön a képbe az a rész, hogy hiába mérhető minden egy erősítőnél, hangsugárzónál mégsem megyünk vele semmire...
Egyrészt amit süketszobában lemérnek az a frekimenet a való életben soha nem jön vissza (ha nem süketszobában mérik, azt pedig kétkedve fogadják, és teljesen jogosan), ugyanis a való életben nem csak közvetlen, hanem szórt hangtér is van, ami szükséges is a jó hangzás kialakulásához. És itt pl. szerintem igaza van BBécinek: van amit felesleges megmérni (nagyon nagyon kevés ember az, aki akusztikai mérést/tervezést csináltat abban a szobában, ahol zenét hallgat, mozizik innentől kezdve pedig durván beleszól a hangba a szoba + ugye általában az elrendezés is sokat számít).
Másrészt az erősítő + hangsugárzó kábel + hangsugárzó összeállításból a kábelnél nincs mérés (és remélem azt nem vitatja senki, hogy a hangsugárzó kábel beleszól a hangba
), így hiába van a másik kettőnél, nem kaphatunk egzakt képet.
Harmadrészt szubjektív az egész. Van akinek az tetszik, ha loudness, van aki pedig a kiegyenlített hangot szereti. De még ha tudom is, hogy mi az adott rendszer terc vagy oktávsávos frekvenciamenete, akkor sem biztos, hogy tudok papír alapján megfelelően választani, mivel a fekvenciasávokat nem különíti el a hallásunk, hanem összességében egy érzet alakul ki, ami szintén egyénenként változik (értem ez alatt, hogy mi milyen érzetet vált ki).
A tápkábeles részt először én is woodonak gondoltam, de úgy voltam vele, hogy ha nálam tapasztaltabb hifisek szerint van létjogosultsága, akkor előítéletemtől függetlenül adok neki egy esélyt. Aztán lecseréltem az Arcam AVR400 gyári kanócát, egy DIY gyártó olcsóbb termékére, és nem kellett AB tesztelni a különbséget...
-
Gabor970
addikt
Amennyiben ennyire egyszerű lenne a digitális technika esetén a dolog, akkor két azonos DA konverterrel, és kimeneti elektronikával ellátott CD futóműnek azonos hangúnak kellene lennie lennie bizonyos "jóságú" futóművet feltételezve. És még ebben sincs egység. Sokkal bonyolultabb ez szerintem, semmint rá lehetne fogni, digitális és ezért nincs különbség.
Nem tudom a véleményemet elmélettel alátámasztani, csak a fülemmel/szememmel hallom/látom a diferenciát.
Van egy srác itt a munkahelyemen, akinél volt egy sokszázezer forintos hálózati áramkör. Neki az audio holmija is többmilliós, (nem gazdag és összevette ami drága, hanem ez a hobbija, tizenév alatt összerakosgatta, jobbra cserélgette) és odaadták neki, hogy próbálgassa (azt remélte az eladó, ha kipróbálja, akkor meg is veszi) A hangon nem tudta értékelni az eredményt, ellenben azt mondja a TV képe rengeteget javult, mikor próbaképp azt dugta bele. Neki nem plazmája van, hanem valami középkategóriás (400e Ft körüli 50"-es LCD) Nem vette meg, mert neki a TV inkább csak háttér dolog, őt a zene érdekli.
Érdekes, hogy a CD-re esküszik. Kipróbált mindenféle magasabb felbontású eszközt, sokféle drága lejátszót, és visszatért a CD-hez. XR CD-ket vásárol, azt mondja neki hangminőségben még nem tudta azt felülmúlni semmi.Mivel egyértelműen meg tudom mondani, melyik irányba helyes a tápdugóm a konnektorba, innét elhiszem, hogy akár képet, akár hangot javíthat egy ilyen ketyere.
-
Dudee
senior tag
válasz
Gabor970 #76364 üzenetére
Jogos a felvetésed, de itt is pusztán annyiról van szó, hogy azzal a pár adattal, amit te is említettél közel sem írható le a teljes rendszer. Attól még, hogy egy sima Bode diagrammal (legtöbbször még azzal sem) jellemez vki egy erősítőt, attól még egy csomó más paramétert nem mért meg, és nem vett figyelembe. Azaz itt nem arról van szó, hogy egy profi műszer ne tudna kimutatni _különbséget_ két erősítő között, hanem arról, hogy nincs arról egységes megállapodás, hogy pontosan melyik paraméter változására mondja azt a vájtfülű, hogy 'maszatos a színpad' vagy 'élettel teli' vokál. Mert ezt így nagyon nehéz megfogni.
De a tv témára vonatkoztatva két dolog:
- digitális technikáról beszélünk, sok paraméter sokkal definitívebb
- de ha tisztán a megjelenített fény tulajdonságairól beszélünk, azt az analóg jellemzőt is tökéletesen ki lehet mérni, mert gondolom azt nem vitatja senki, hogy messze nem kell hozzá az általam linkelt R&S park 3-6 millióért, hogy megmondd változott-e a fekete szint (kontraszt), és a színkép. Erre ott van az 1-200 ezres x-rite, ami messze érzékenyebb, mint a szemünk.Pont ezért kalibráltatunk egy hitelesített, de legalábbis pontosan specifikált műszerrel. Mit szólnánk hozzá vki feljönne a lakásra és 10-20 ezerért szemre lőné be a tv-t, hogy az úgy jó? Lenne ferhördülés azonnal, hogy mit képzel?!
Pontosan erről beszélünk.
-
DM-Fan
Topikgazda
válasz
MasterMark #76366 üzenetére
Miért, az szerinted nem mérhető? Gondolj már bele: nemcsak hogy mérhető, de még felhasználói szinten befolyásolható is, ott van az AVR-ek bemérőmikrofonos beállítási lehetősége. Az egy bonyolult mérés - persze kicsiben és csökevényes módon, konkrét számadatok ismerete nélkül, de az.
-
tisn
addikt
válasz
MasterMark #76366 üzenetére
a ket erolkodo (hangfal) kulonbseget latod a spektrumanalizatoron, az, hogy a fulednek es az agyadnak ez szinpadkepkepkent/terhataskent az mar masik kerdes
-
DM-Fan
Topikgazda
válasz
Gabor970 #76364 üzenetére
Pedig bármilyen hihetetlen, de minden, ami hangminőség, kifejezhető számokkal, mérhető értékekkel: frekvenciaátvitel, hangnyomás, dinamikatartomány, részletezőképesség, jel-zaj viszony, stb. Hangsugárzók, erősítők esetében is vannak erre chart-ok, amelyeken szépen, grafikusan ábrázolható a karakterisztika. Nincs ebben semmi hókusz-pókusz, más kérdés, hogy sokan ezeket nem értik, nem tudják, mit nézzenek rajtuk és inkább az empirizmusban hisznek. Tegyék, nincs ezzel gond, de ne mondjunk már olyan sületlenséget, hogy amik között emberi füllel különbséget hallunk, az ne lenne mérhető egy milliószor érzékenyebb, nagyobb felbontású műszerrel. Az emberi érzékszervek, különösen a fül, iszonyatosan pontatlanok.
Ráadásul itt pont látható képminőségbeli eltérésről beszéltünk, ahol még ennél is egyértelműbb a helyzet.
-
Gabor970
addikt
válasz
DM-Fan #76310 üzenetére
Nem hiszek abban, hogy mérhetőnek kell lennie. Nagyon egyszerű, ha csak két erősítő hangját összehasonlítjuk. Lehet ott minden frekimenet, és egyéb mérhető érték egyformán jó, lehet mindegyik a tudomány mai állása szerint bőven nagyobb felbontású, mint aminek az emberi hallószervet gondoljuk, mégis ég és föld lehet a hangzás.
Azon szoktam agyfaszt kapni én is, mikor jön egy villamosmérnök, és elkezdi magyarázni, hogy az általa épített erősítő hány kHz-ig visz át, milyen csuda négyszögjelet rajzol a szkopon... Épp a napokban voltam barátságtalan, mikor tulképp otthagytam, csak annyit mondtam, a hangminőséget még senkinek sem sikerült számokra lefordítani, nem fog neked sem sikerülni. -
Dexar007
veterán
válasz
balisz #76361 üzenetére
Hat azert a fekete szintnek van egy kis koze a kontraszthoz is nemde?
Ha gyenge a fekete,gyenge a kontraszt,ha gyenge a kontraszt,akkor nem veszünk olyan tv-t. En biztos falnak mennek attol,ha kidobnek tobb szazezret egy olyan tv-re,ami kontrasztban nagyjabol egy 6-7 eves plazma szintjet hozza.
-
balisz
senior tag
válasz
Dexar007 #76359 üzenetére
Fekete szintben természetesen nem tudják felvenni a versenyt a plazmával viszont ugyanúgy színhelyesre lehet őket kalibrálni. Akinek persze a fekete szint az első számú prioritás azt ez aligha vigasztalja. Egyébként többszörös áron már bőven meg lehet venni az LG "olcsó" OLED-ét ami fekete szintben veri a plazmát.
Más: DM-Fan, te pontosan mely mozik mely termeibe szoktál járni, szerinted hol a legjobb a képminőség? Én jelenleg a WesEnd-be járok és nem is merek máshova elmenni, mert amikor megtettem akkor kellemetlen meglepetések értek.
-
#66323456
törölt tag
A műszer itt kezdődik:
https://www.youtube.com/watch?v=RD5XDrQBzgISosem értettem, miért görcsölnek ezek a sufnituning cégek, mint a ródesvarc vagy a brülenkjár teljesen meddő dolgokon, mint méréstechnika, amikor simán átvehetnék az "xy látta/xy nem látta" vagy "xy hallotta/xy nem hallotta" etc. nemzetközileg elfogadott empírikus rendszert, nekik is sokkal egyszerűbb lenne néhány topikot figyelni, mint dollármilliókat értelmetlen fejlesztésekbe ölni...
-
Dexar007
veterán
BBéci a Sony lcd-ket szokta ajanlani 800-tol felfele.
Kivancsisagbol regebben rakerestem az egyik csucs sony-ra.: [link] Ami nalam ugy mukodik,hogy legorgetek es .: ,,Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.049 cd/m2" Oke,viszlat!Samsung oldalan a 65F9000.: Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.048 cd/m2"
Szoval a valasz.: Nincs.
Ennek ellenere az E530-at nem tudom eladni,pedig ugyanezt tudja..negyed aron.
-
Dudee
senior tag
Ez egy műszer? Kiírja, hogy 664? Az mi, krumpli?
Tudod mi a műszer? Pl ez műszer:
[link]Az irodánkban van egy pár ilyen cucc, 100-200 millió értékben. Használjuk is, és ezek nem azt írják ki, hogy '664'.
Mi a fenét mér ez egyáltalán?! Komolyan érdekel, mert valamit biztos mér, de nem találok róla specifikációt. -
DM-Fan
Topikgazda
"Aki itt írogat, az szakember, a villamosmérnök, akit én említek, az nevenincs, Bajnokpityu pedig szomszédjózsi. Gratulálok!"
Aki itt írogat, az rögtönzött egy rövidebb értekezést a kapcsolóüzemű tápok működéséről - amiből (ha értesz az elektronikához) lejön, hogy pedzegeti a témát. Leírta, hogy miért nem lehetséges, amit az eszköz kínál, illetve elektronikák javítása a szakmája, azzal keresi a kenyerét. Az általad említett villamosmérnökről annyit tudunk, hogy leesett az álla valamitől, amiről semmit nem tudunk. Ergo semmi konkrétum, ismételten. Az, hogy Te ismersz valakit, akinek komoly hangcuccai vannak és ott szeánszon valaki(k) hallani vél(tek) valamit, valamilyen eszközt (ki tudja, hogy egyáltalán a szóbanforgót-e, mert itt már tápkábelről írtál) közbeiktatva, még nem tudományos, szakmai hivatkozási alap. Ilyen erővel én is mondhatom, hogy én meg egyik túlfeszvédős aljzatomat közbeiktatva sem látok semmi különbséget - ez egyébként így is van. Akkor most 1:1?
A linkelt eszköz mér valamit, részletesebb dokumentáció nélkül ki tudja, hogy mit, milyen mértékegységgel. Ez így üres lózung. Az ezzel mért, a korábban említett eszközzel kapcsolatos adatok hol lelhetők fel?
-
BBéci
legenda
válasz
DM-Fan #76354 üzenetére
Aki itt írogat, az szakember, a villamosmérnök, akit én említek, az nevenincs, Bajnokpityu pedig szomszédjózsi. Gratulálok!
Részemről ennyi volt, befejeztem a parttalan vitát.Mellesleg ezzel demonstrálható, mérhető a szóban forgó tápszűrős elosztók hatása.
Tudom, számodra nem hiteles eszköz, mert nem Te gyártottad. -
DM-Fan
Topikgazda
A hallással az a baj, hogy még a látásnál is sokkal inkább szubjektív dolog és emberi füllel még kevésbé mérhető össze két, ráadásul nyilvánvalóan nem is egyidőben szóló forrás hangja - pláne, ha tápkábelről beszélünk, aminek cseréje okán eleve nem lehetséges a normális, egyidejű összehasonlító teszt. Nem mennék bele abba sem, hogy mennyire máshogy képes hallani az ember ugyanazon forrás hangját is "üres füllel" és hogy mennyire másnak fogja hallani a változtatás nélküli, koppra ugyanazon rendszert 10 percnyi hallgatást követően, "bemelegedett füllel" - és ennek még az időközben bemelegedő erősítőhöz sincs semmi köze (tételezzük fel, hogy azt már előre bemelegítették).
Továbbra is azt mondom, ami műszaki alapvetés: ami nem mérhető, az nincs is ott! Minden további már a tudatalatti szüleménye. Nem hinném, hogy komplett spektrumanalízist lenne képes bárki is abszolválni séróból, "szabad füllel" és jóízűt csettintve képes lenne kimondani, hogy a 15-16 kHz közötti tartomány bizony részletgazdagabb ezzel a tápkábellel, mint az előzővel.De mondom: a kapcsolóüzemű tápok felépítéséből adódik, hogy lehetetlen, hogy egy ilyen külső eszköz beleszóljon a kép-, vagy hangminőségbe. Egyébként baromi egyszerű lenne a dolog igazolása: egy egyszerű, tápegység utáni DC-mérést kéne végezni először úgy, hogy a pőre AC 230V 50Hz megy a fali aljzatból a TV-be, majd úgy, hogy közbeiktatjuk ezt a 2 eFt-nyi, de 70 eFt-ra taksált tákolmányt. Meg lehetne állapítani, amit látatlanban is megmondok neked: ugyanaz a stabil DC 5V, 12V, stb. lenne mérhető a tápegység másik oldalán mindkét esetben, ugyanolyan áramerősséggel. Más paraméter nincs, nem lesz "tisztább", kevésbé kócos az áram és ettől a kép meg pláne nem fog változni. Ha létezne különbség, akkor a gyártó fennhangon az erről szóló teszteredményekkel promózná a termékét, a teszterek nemkülönben. De nincs ilyen, mert egy ilyen teszten rögtön bukna a termék.
Nézd már meg a komoly, világdominanciát elért cégeket, akár csak a sokak által utált Apple-t - most függetlenül a termékeik tulajdonságaitól, vagy az azzal kapcsolatos szimpátiától/antipátiától. Mivel jönnek minden egyes új termék esetében: x%-kal gyorsabb proci, y mm-rel vékonyabb ház, z órával hosszabb üzemidő, xy színárnyalattal többet tudó kijelző, stb. Csupa konkrétum, csupa szám, ami mögött ellenőrizhető, visszakereshető tesztek vannak, konkrét laboratóriumi mérési eredményekkel. Nem blöffölnek, kőkemény adatokat halmoznak, mert ők is tudják: a számok makacs dolgok, pláne, ha van mögöttük tartalom is.
Azt megint érvként hozni, hogy egy nevenincs, villamosmérnöknek nevezett ismeretlen elképedt a szomszédjózsinál hallott tápkábelcsere láttán és ettől rögtön sutba dobta a diplomáját... ne haragudj, de megintcsak nonszensz.
-
BBéci
legenda
válasz
DM-Fan #76350 üzenetére
Nem azt kértem, hogy Te végezz méréseket. Arra utaltam, hogy még soha egyetlen médiumban sem találkoztam elosztó mérésekkel. És amennyiben van ilyen, szívesen tanulmányoznám.
Neked is elmondom, azt a bizonyos cikket nem én írtam, csak kipróbáltam pár IsoTek és egyéb (Furutech, Qbase) elosztót. Képre, hangra egyaránt pozitív a hatásuk, de annak mértéke igencsak változó.
A bennük lévő alkatrészek nem a képet befolyásolják, hanem az "áramot", ami nélkül nincs kép a tévén.
"nem egy szakember levezette"
Villamosmérnökök nevezték lehetetlennek, hogy egy tápkábel beleszóljon a hangminőségbe. Aztán az egyik, amikor saját fülével tapasztalta, csak azt hebegte: ezt miért nem tanítják az egyetemen? Bajnokpityu fórumtársnál történt meg az eset, több topikban leírta. -
DM-Fan
Topikgazda
Csakhogy nem nekem kellene mutogatnom az elosztókkal kapcsolatos méréseket, hanem annak, aki el akarja adni aranyáron a portékáját, vagy aki épp cikkezik róla. Nem nekem kell igazolnom, hogy az általam megvásárolni kívánt termék mennyire jó - ez erős szereptévesztés. Jah, hogy méréssel pont nem igazolható a termék pozitív hatása? Hát igen. Erre írtam ma korábban, hogy amit műszer nem mutat ki, azt a szemed se látja. Fordítva igaz lenne, odafelé nem az!
Én minden műszaki cikket úgy vásárolok (legyen az TV, telefon, mosógép, vagy akár csak kenyérpirító), hogy első körben a műszaki paramétereit nézem meg, a szigorú, száraz adatokat (képátló, teljesítmény, kapacitás, stb.), majd ezt követően jönnek a tesztek (nem a szubjektívak, hanem amik alapján összevethetők a funkciók, a tudás), ezután a felhasználók tapasztalatai/elégedettsége, majd végül a szubjektív dolgok, mint pl. a design. Eztán jön a rostán fennakadt termékek közötti nézelődés, személyes tapasztalatszerzés, taperolás/nyomkodás, ami alapján majd megszületik a döntés és következhet a vásárlás és a tényleges használat és az azon alapuló véleményformálás.
Nem úgy kezdem, hogy amiről a haver, vagy egy újságíró, esetleg annak a felesége azt mondja, hogy mennyire jó, azt megveszem, már bocs. Pláne nem kezdek el random vásárolgatni és magam méricskélni, hogy mi jobb, mi rosszabb, pláne olyan témában, mint a megjelenítő-szegmens, ahol minden, de konkrétan minden kimérhető és abszolút nincs zsákbamacska a dologban. Azt kapod, amire a műszeres tesztek, mérések alapján számíthatsz.
Az ilyen elosztókkal kapcsolatban eleve látható - már ha értesz az elektronikához -, hogy nincs képet befolyásoló tényező bennük, ahogy azt már nem egy szakember levezette itt a topicban az elmúlt 2 napban. Innentől kezdve teljesen irreleváns, hogy mérések nélkül egy, vagy több újságíró, azok felesége, baráti köre mit vél belelátni, különösen úgy, hogy a szakújságírónak alapvetően is elemi érdeke olyasmi kicsengésű cikket összehozni, ami alapján az x gyártó termékét megveszi az olvasó, hiszen ő ez után kapja a honoráriumot.
Nincs is ezzel gond - tudom, hogy ez az iparág így működik, sok százszoros/ezerszeres haszonnal csak komoly mellébeszélésekkel és a tények maszatolásával lehet csak eladni bármit is -, csak nem kell megmagyarázni a semmit és a szakmai érvek nélküli, abszolút szubjektív véleménnyel kapcsolatban elvárni, hogy más, aki kicsit konyít is a témához feltétel nélkül elhiggye azt.
-
DM-Fan
Topikgazda
válasz
liszi70 #76345 üzenetére
Nem is kell ezen csodálkozni. Elég csak megnézni, hogy az emberek döntő hányada milyen színűre festi a házát/kerítését, hogyan rendezi be a lakókörnyezetét, vagy csak hogy eleve hogyan öltözködik. A letisztultság, elegáns visszafogottság az emberek kis hányadára jellemző csak. Miért is várunk el mást a megjelenítő-választás terén?
Hozzáteszem, egy LCD-t is be lehet állítani jól, még ha kevésbé tud is ugyanazon az áron minőséget hozni. Csakhát nem ez a jellemző.
-
DM-Fan
Topikgazda
Ez megint terelés, mind tudjuk, hogy a VT60 mérési eredményei a jobbak, nehéz is lenne az ST60-at jobbnak mérni. És igen, részben ez is az oka, hogy azt vettem és nem ST60-at. Ha fordítva lenne, nyilván a jobb mérési eredményekkel bíró készüléket venném, mivel annak ebből következően jobb is a képe. Ok-okozat.
De egyébként még egy hibás, rossz mérés is jobb (tudom, hogy erre utaltál), mint egy szubjektív teszt, mert egy hibás mérést lehet kontrollálni, ahhoz lehet viszonyítani. Egy szubjektív véleményhez, miszerint "meglátásom szerint érezhetően szebb, természetebb lett a kép" nem lehet, a műszaki világban, pláne a megjelenítő szektorban, ahol minden szigorú szabványok szerint mérhető/beállítható és visszaellenőrizhető (pláne, mivel digitális már minden) ilyen nincs.
-
lacos001
senior tag
Hi
Legyetek szívesek segítsetek.....
Nem találom,illetve nem jut eszembe ( keresőbe 0 találat...nyilván saját bénaságom....)
.com végződésű kék lemezes oldal.
Ki lehet választani a felirat és szinkron nyelvét is az oldal jobb felső sarkában.
Rendelnék,de eddig nem találtam rá erre az oldalra,feledésbe merült az utóbbi 1 évben...
köszönömOMG megvan,csak a saját hozzászólásomban kellett keresni.....
ittsemvoltam...
-
Dexar007
veterán
Sg-n talaltam ezt a gyongyszemet.:
,,Üdv.
130e.ft-ig vagy ez körül milyen TV-t ajánlanátok?Pana plazmát(TX-P42X60E (107 cm) lehet eladom és vennék egy másikat ami nem plazma.Lehet 46"-os is akár",,Lehet elég lenne 102cm-es 3D Smart TV.Néztem egy Samsung-ot PC-re kötve ismerősnél és TV adást is.Egyszerüen gyönyörű volt a kép
Sajnos nem tudom melyik Samu volt csak annyit,hogy 102cm,3D smart és középen alul 4felé ágazó talpak voltak ezüst színben és fekete keret meg 200Hz.",,Na végülis megvettem délután egy 3D-s Smart LG TV-t WebOS és 106Cm képátló,500HZ és 2db szemüveget kaptam hozzá!
Képen(neten) nem tetszett meg világosnak is láttam a keretet(amúgy sötétebb) de élőben egyszerüen beleszerettem,D a képminőségbe és a design-ba is!
Egy 720p-s Pana plazma után nagyon szép a képe ennek,mondhatni ég és földNem gondoltam volna,hogy LG-töl ilyen premium minőséget kapok Design-ba is,anyagfelhasználás,összeszerelés+++
Pontos tipus:lg 42lb650v-zn" -
DM-Fan
Topikgazda
Én egyébként is azt gondolom erről a mérés témáról, hogy ne a nyúl vigye már a vadászpuskát! Amikor egy teszteléssel foglalkozó újságíró (legyen az személytől függetlenül akárki) már olyanokat ír, hogy mérjen a kedves vásárló, ha nem hisz a lap szubjektív (!) műszaki tesztjének (oh my god), az már a vicc kategória. Az meg már pláne, hogy ki is nyilatkoztatja, hogy az esetleges nyilvánvaló mérési eredménybeli különbségek ellenére sem enged az igazából (pedig képiekben a nyilvánvaló mérési különbségeket nehéz elcsalni), mert akkor is jobbnak látja az adott dolgot.
Ugyanúgy nincs igazolás arra, hogy bármit is javul a képminőség egy ilyen szűrő hatására (nem is lehet), mint ahogy arra sem, hogy nincs, mert optimális esetben nyilván nem is ront rajta. Az amúgy eredetileg is hibátlan változatlanságba pedig már igen könnyű belelátni a "még jobb is lett" kategóriát is. Az meg számomra az égvilágon semmit nem bizonyít hitelesen, hogy akárki neje akármit is lát, tudományosan meg pláne nem.
-
BBéci
legenda
Fordítsuk meg!
Ha most nem látod a hatását, pedig a mérési eredmény szerint van, akkor a továbbiakban látni fogod?
De ha már Te is kipróbáltad volna, akkor most nem lenne vita, abban biztos vagyok.Ha a negatív eredményre úgy reagálnék, hogy többé nem látom a képminőség javulást, akkor valóban placebo lenne, de mivel konkrét tény, azt semmi nem befolyásolhatja.
Érted már? -
Dudee
senior tag
Tényleg no offense, de ha nem akartok mérni, az egy dolog, el lehet ezt könyvelni valaminek.
Azonban itt ez alábbi idézet fentebbről:>>- Tegyük fel, hogy a mérés eredménye totál ellentmondana a Ti tesztetek eredményének (vagy legalább is nem lenne mérhető semmilyen képi javulás). Akkor mit mondanál?
>- Ha egyszer én látom és hallom a pozitív hatást, azt semmiféle mérési eredmény nem befolyásolja.
Ezen a ponton vált számomra teljesen hiteltelenné az egész téma, úgy ahogy van.
Váljék egészségére aki ezek után ilyen műszaki teszteket szeretne olvasni, mindenki szíve jogaÉn kiszálltam a szájtépésből
-
"Egyelőre még senki nem áll elő olyan bizonyítékkal, ami a spéci tápelosztók hatásosságát cáfolná."
A hatásosságát nem, de a kép és hangminőségre gyakorolt hatását már annál többen cáfolják, Kernel írása csak egy a sok közül. És ők nem olyan műszaki analfabéták, mint mi vagyunk. De valószínűleg nem az ő érveiket tartalmazó linkeket tetted el a kedvencek közé.
-
BBéci
legenda
Ismétlem, a Mira cikket nem én írtam, kollégámnál nem volt kalibráló műszer. Szerencsére nem is kell, mert Te és a hozzád hasonló ellenzékiek nem olvassátok az ilyen cikkeket. De ha olvasnád, akkor sem vennél a tesztelt eszközökből, inkább elkészítenéd magadnak.
Ami annyira egyértelmű, mint a szóban forgó szűrős elosztó hatása, ahhoz nem kell kommentár. Sőt, vakteszt sem kell. Menj el a forgalmazóhoz, biztosan prezentálnak számodra egy olyan bemutatót, ami meggyőz az elméleted tévességéről.(#76332) bogabi
Nem, nem érzek ellentmondást.
Aki akarja, megmérheti, de előtte vagy utána próbálja ki.
Hangfalkábeleket méricskéli valaki? Már a hosszán és a keresztmetszetén kívül. -
Szerintem éppen emiatt hiteltelen a sok .....fil teszt. Ami mérhető, azt nagyon mutogatják minden tesztben (kisarkítva: pl. LCD vs. plazma kontraszt). Ami meg nem mérhető, arra meg jön a fentebbi kinyilatkozás. Na ezzel nem lehet semmit kezdeni, mert itt logikai bukfenc van. Ha én itt azt modanám, hogy milyen jó az xyz LCD képe, és a plazmáé meg szar, akkor rögtön leoltanál Te is, hogy dehát a kontraszt, meg a mozgásmegjelenítés, stb, (ráadásul ezek mind mérhetőek, és biztos, hogy sorolnád is a teszteket, ahol ezeket megmérve az LCD elbújhat a plazma mögött). De amikor méréssel kellene bebizonyítani valamit, akkor meg jön az én látom/hallom és kész válasz. Nem érzel itt ellentmondást?
-
Gicz
addikt
Nem azért de olyan bizonyítékot sem láttam eddig ami a hasznosságát bizonyítaná. ( persze az nem bizonyíték hogy valaki már látta, mert akkor ufók, meg szellemek létezési is tény )
Azt mondod miért nem bizonyítom? nem is tudom ki az akinél milliós teszt cuccok, (szinte) dedikált kalibrátor ember van a háznál.
Szerintem az korrekt lenne, ha pl a GT60-ad kalibrálnátok, mentenétek a mért értékeket, aztán 15 perc múlva új mérés, azt is lementeni, aztán betenni a szűrőt, újra mérni, azt is lementeni.
Ha van különbség, akkor megismételni újra kivéve és betéve a szűrőt, hiszen akkor reprodukálható az eredmény.
Ehhez nektek csak egy pár óra szabadidő kellene, a többi rendelkezésre áll.
Szintén megismételni HDMI kábelekkel, meg tápkábelekkel.Légy szíves szánjatok erre plusz 1-2 órát legközelebbi tesztnél, és akkor nem csak olyan "teszteredmények" lennének hogy "szellősebb a színpad".
Az a dúrva hogy ott a kezedben minden eszköz hogy véget vess a vitának, és inkább képes vagy órákat hadakozni rajta, havonta újra és újra.
----
Ha egy autó erősebb a másiknál a gyártó büszkén hírdeti, hogy ez már nem 4,9 hanem 4,5 sec alatt van százon.
Ha egy kábellel nagyobb a kontraszt (hiszen te is és a feleséged is látta hogy nagyobb) akkor arról lehetne publikálni mérést, és lenne összehasonlítás hogy melyik HDMI mennyit javít a kontrasztonDe érdekes SEMELYIK prémium HDMI kábel gyártónál sincsenek ott az értékek, hogy ezzel a kábellel 5%-ot avul a kontraszt VT60-on pl. Nem gyanús ez picit?
-
"Te mi alapján választottál erősítőt, hangdobozokat, szubládát? Véletlenül nem meghallgattad őket?"
Nem erről van szó BBéci, de te ezt pontosan tudod. Tudniillik erősítők, hangdobozok, szubládák között senkinek eszébe nem jut megkérdőjelezni a különbségeket, mert egyértelműen léteznek különbségek a műszaki tudomány szerint is, mint ahogy az analóg kábelek esetén is. Soha, senki nem kételkedik ebben. De most azokról az esetekről beszélünk, amikor a műszaki tudomány és bizonyítékok tömkelege ellenére állít valaki valami, amit ő "lát" vagy "hall" a korlátos érzékszerveivel.
-
BBéci
legenda
válasz
liszi70 #76325 üzenetére
Kezded túlzásba vinni...
Te mi alapján választottál erősítőt, hangdobozokat, szubládát? Véletlenül nem meghallgattad őket?
Igen, a hifiben és a házimoziban az emberek (a józanul gondolkozók) úgy vásárolnak, hogy rengeteg készüléket kipróbálnak, meghallgatnak, és amelyikkel leginkább elégedettek, azt viszik haza. Nagy ívben letojják a méréseket.(#76326) anonym1s
Az ellentmondás oka: nem ugyanarról az IsoTek elosztóról van szó. Amire feleségem az idézett mondatot reagálta, az a Solus EVO3. A Mini Mirát nem látta. -
anonym1s
őstag
Hali.
Nem vitazni akarok, csak felfigyeltem egy ellentmondasra.
Itt azt irtad, hogy nalad, csaladi hazas ovezetben alig eszreveheto a hatasa, most meg azt hogy a feleseged mint laikus azt mondta hogy sokkal jobb lett a kep.
Az "alig eszreveheto" es "sokkal jobb" kozott eleg jelentos a kulonbseg. -
"Ha egyszer én látom és hallom a pozitív hatást, azt semmiféle mérési eredmény nem befolyásolja."
Nincs ezzel semmi baj, ugyanígy vannak a manilai csodadoktorok páciensei is. Hiába bizonyították be, hiába egyértelmű, hogy állati vér- és húsdarabokkal okoznak pszichés hatást a vágás nélküli, csupasz kézzel végzett "műtét" során, a kevésbé súlyos betegek még meggyógyulni is képesek a lelki hatás és a hit ereje által.
Tehát fontos dolog ez nagyon, a gyógyászatban emberek életét menti meg évezredek óta. A hifi-házimozi kultúrában viszont............. -
Tegyük fel, Gicz megcsinálja a mérést laborban, dokumentálja ahogy kell, majd publikálja (biztos van olyan jófej prof/tanár/etc. valamelyik villamosmérnöki karon, aki segítene). Tegyük fel, hogy a mérés eredménye totál ellentmondana a Ti tesztetek eredményének (vagy legalább is nem lenne mérhető semmilyen képi javulás). Akkor mit mondanál?
No offense, ez mind csak feltételezés, és csak kíváncsiság a részemről...
-
panada
tag
Mivel nekem az SW-ről a Star Wars ugrott be, az expert-ről meg ez a videó, inkább nem akarok mélyebbre merülni…
-
Gicz
addikt
válasz
liszi70 #76318 üzenetére
Igazad van, elnézést kérek!
Csak az a bajom mindig, hogy megkapjuk a lebaszást, hogy olyanról nyilatkozunk amit nem próbáltunk, DE más állítását ( mert ő látta ) pedig mindenféle bizonyíték nélkül el kell hinni? (ha van látható különbség akkor az mérhető is)
Nem kicsit kettős mérce ez....Az ember látja hogy a VT60 jobb feketét produkál mint az ST60, ha nem hiszed el, akkor ott a mérés ami bármikor megismételhető bárki által, és ugyanazt fogja kapni az ember eredményül minden rohadt alkalommal. Pedig sosem volt VT60-am, mégis belátom hogy ez az igazság (mondhatnánk hogy mivel sose volt VT-m csak ST-m, ne nyilatkozzak ilyet, és ne higgyek a mért értékeknek sem, hiszen én magam sosem láttam ?!?!?! )
-
Dudee
senior tag
válasz
panada #76314 üzenetére
Igaz amit írsz, de pont ezért alkották meg a referenciát, matematikai leírást, és kalibrálási folyamatokat, etc.
Arról a műszer pontosságán belül nem igen lehet vitatkozni, hogy az eredmény jó-e vagy sem. Azt lehet megmondani, hogy a definiciónak -a hibán belül- megfelel. Ez sem hit kérdése.
Ahogy az sem az, hogy az 1 klió az 1 kiló. Valójában az 1 kiló referenciához készített másolatokat használja mindenki, és tudjuk, hogy az az. A kalibrálás ugyanez, csak sokkal komplexebb a referencia, amihez hasonlítunk.Hogy a te vagy más szemének tetszik-e az eredmény, az tök más -ízlés- kérdése. De akkor már kilépünk egy egyezményes világból, és nem lehet egy alapról beszélgetni. Lehet így is, csak ezzel tisztában kell lenni.
(és azért hozzá kell tenni, hogy még így is messze nem ideális a helyzet, mert pl -tudomásom szerint- csak nemrég terjesztették elő a gamma fv pontos, digit világban értelmezhető definícióját. Analóg világban ezzel nem igen foglalkoztak a gyártók és stúdiók, mert a katódsugárcső a fizika alapján működött úgy, ahogy és ez adott egy egységes alapot. Digitnél viszont már konkrétan implementálni kell valamit SW-ben. És ott már pontosan le kell írni miről is beszélünk. Van erről amúgy egy érdekes videó egy industry-experttől. Megkeresem, ha érdekel, de elég geek-cucc
)
-
panada
tag
válasz
DM-Fan #76310 üzenetére
Világos.
Plazmákra visszakanyarodva: elhiszem, hogy műszeresen bekalibrálható egy TV, és – még régi ajánlásodra – meg is tettem János segítségével. Nem értek hozzá, nem teszteltem, hanem „elhittem”, hogy így, ahogy a műszer „mondja” lesz tökéletes a VT60 képe. És elfogadtam. Ugyanis ha abból indulok ki, hogy így lesz a legközelebb a valósághű megjelenítéshez, akkor elhiszem, és így nézem (és persze tetszik is, nem fáj). Viszont biztos van olyan, akinek nem tetszene a VT60 szép képe (főleg a kalibrált), mert a dinamikus üzemmódot részesíti előnyben, vagy akár máshoz (pl. LCD) van hozzászokva.
Film: a napokban néztem a Csodálatos Pókember második részét, a kép és a hang baromi jó volt, a 3D is élvezhető volt (legalábbis ahogy a saját szememmel néztem és a saját fülemmel hallgattam…)
-
Gicz
addikt
Ha BBéci látott kontrasztkülönbséget, az egy sima méréssel bizonyítható.
Ha valaki az egyik HDMI kábelt "természetesebbnek" látja a másiknál, akkor az azt jelenti, hogy deltaE2-nél nagyobb a változás az adott szín régi vs új kábellel való megjelenése között, mivel a 2 alatti eltérést szemmel nem vesszük észre, mer tnem elég pontos a szemünk. Műszerrel viszont lehet mérni.
Tehát az teljesen kizárt, hogy valaki más színt LÁT, és azt nem lehet megmérni, olyan lehet max h a szín más, de olyan kicsi az eltérés, hogy a szem nem látja, csak a műszer tudja mérni.
Amúgy meg BBéci szemszögéből:
Kapott egy eszközt tesztre, ami tesztért valószínűleg fizetést is kapott a megbízótól, és kitett az oldalára.
Ti pedig azt várjátok tőle, hogy a fórumon hazudtolja meg magát és a saját oldalán a "tudományos" cikket?Egyébként pedig a lényeg, hogy a jelenlegi kalibráló műszerek nagyságrendekkel érzékenyebbek a szemünknél, tehát ha valaki LÁT valamit az meg is mérhető. Ha nem mérhető lehetetlen hogy lássa.
Ha pedig meg tudná, de nem akarja megmérni, az megintcsak elmond valamit -
DM-Fan
Topikgazda
válasz
panada #76305 üzenetére
Érzékszervvel érzékelhető változás mérhető is (feszültségváltozás, frekvencia-, felharmonikusváltozás, stb.), sőt, olyan is elképzelhető, hogy van mérhető változás, de érzékszervvel nem észlelhető. Minden, ami ennek fordítottja, az már pszichikum és azért látja/hallja oda az ember, mert oda akarja látni/hallani. Mérések nélküli, szubjektív teszt (ami még csak nem is párhuzamos/összehasonlító) teljesen irreleváns, bárki bármit kijelenthet következmények nélkül. Max. rávágja, hogy ő pedig látja, ez az ultimate érv. Nem véletlen, hogy ezen termékekkel kapcsolatban nem keringenek hardcore tesztek és a gyártók sem propagálják ezeket, ahogy a vaktesztek sem dívnak ilyen téren, vagy ha igen, az eredményekkel már annyira nem villognak.
-
válasz
MasterMark #76308 üzenetére
Ez rendben is van! De ismétlem, ehhez nem kell 70k-s elosztó, meg 200k-s HDMI hanem elég a színes papírfecni is.
Persze engem abszolút nem érdekel, ki mire költi a pénzét, sőt, össztársadalmi szinten még érdekemben is áll, hadd szárnyaljon a gazdaság. Nagyszerűen megélnek sokan a placebóból, nincs ezzel semmi baj. Nem csak a hifi-házimozi világban van ez így.(#76268) Kernel
-
(Szerintem hagyjuk ezt a kimérhető, nem mérhető dolgot. Elképzelhető, hogy nem lehet mindent kimérni, de nem is ez a lényeg szerintem.)
Sokan vannak, akik a tudomány mai állása és annak egyértelmű bizonyítékai ellenére hallanak-látnak különbséget HDMI-kábelek közt. Sokan vannak, akik a tudomány mai állása és annak egyértelmű bizonyítékai ellenére látnak-hallanak különbséget zavarszűrős elosztó használatával. Tudjuk pontosan, hogy nincs és nem is lehet különbség, de egy csomóan mégiscsak látnak valamit, amiről elhiszik, hogy az valós, hiszen LÁTJÁK-HALLJÁK, pontosabban azt hiszik, hogy valamit látnak-hallanak. Arról persze fogalmuk sincs, hogy az emberi szem és fül milyen csökevényes szervek, és milyen iszonyatos mértékben függ a tudatuk más összetevőitől, és amit látnak hallanak, annak nagyon sok esetben valójában semmi köze az adott eszközhöz. (Itt jön képbe az is, hogy egyesek a hangfalra ragasztott színes papírfecniknek is hallják a jótékony hatását, tehát nem kell ehhez 70k-s elosztó.)
Én csak a személyes véleményemet mondom, szentencia-célzatúnak senki ne gondolja!
Szóval ÉN, a magam részéről sokkal inkább bízok a tudomány mai állásában és annak bizonyítékaiban, mint néhány ember tudatilag nagyon befolyásolható és korlátos emberi hallásában-látásában. Természetesen az enyémben sem bízok, sokszor bebizonyosodott, hogy mennyire becsapható. -
Kernel
nagyúr
válasz
zolaas #76288 üzenetére
Szakmai szemmel nézve ezek egyszerű, átlátható dolgok, nincsenek rejtélyek, a fizikának ezen a szintjén főleg.
Kizárt dolognak tartom, hogy akinek volt képessége egy ilyen szűrő tervezéséhez, ne akarná mérésekkel, ábrákkal bizonyítani a hatását, mint ahogy én magam is tenném. Itt nyilván nem a hálózati szinusz zavaraira gyakorolt hatásról beszélek, mert azt könnyű prezentálni.
De csak kössön rá egy számítógépet, figyelje meg a tápegység 5 és 12 V kimenetére gyakorolt hatást. Egy TV-tápegység is ugyanaz lényegében, csak más feszültségeket ad le.
Nem tud mit bizonyítani, ezért nincs is a cikkekben ilyenről szó, gondolom sehol.
Másik dolog, hogy régen, még a HiFi-magazinos korszakban azt volt a szokás, hogy párhuzamos vakteszteket végeztek, átkapcsolók segítségével kapcsolgattak ide-oda hangszórókat, erősítőket stb. (Most abba ne menjünk bele, hogy az átkapcsoló szerkezeteknek is lehetne hatása, de legalább mindegyik tesztpéldányra.)
Olyan nehéz lenne két egyforma TV-t egymás mellé pakolni, megnézni a különbséget? Főleg, ha ebből próbálok nagy üzletet csinálni. Vagy mégis van valami titkolnivaló?
-
panada
tag
Nem mindenki tesztelő. Erre az emberek zömének általában nincs ideje, türelme, energiája, lehetősége vagy kifinomult, erre kihegyezett érzéke. Ezért vannak tesztelők és tesztek. Ezek alapján lehet vásárlás előtt tájékozódni, de nyilván érdemes több tesztet is elolvasni. Ha mindegyik ugyanarra a pozitív végeredményre jut, akkor döntés és vásárlás követi. Nem próbálnék ki 50 mobilt 1 éven keresztül, inkább elolvasok vásárlás előtt sok tesztet, és az alapján választok – már ami az objektív adatokat tartalmazza, a kinézet az szubjektív, egy telefonnál az is számít.
Ha high-end világba megyünk, akkor ott Te nyilván jobban otthon vagy, rengeteg kábelt/eszközt/stb. kipróbálsz, összehasonlítasz, lehet hogy ott van létjogosultsága ezeknek a finomságoknak, próbálgatásoknak. Gondolom, Te sem öncélúan tesztelsz, hanem valaki kíváncsi az eredményeidre, aminek következtében vásárlók (nem újabb tesztelők) kerülhetnek képbe az adott márka forgalmazójánál.
És ahogy az előbb is írtam, biztos hogy vannak olyan eszközök, amik műszerekkel mérhető változást produkálnak, és biztos hogy vannak olyanok is, amik műszerrel nem, vagy nem teljesen kimutathatóak. Hogy a szóban forgó eszköz melyik körbe tartozik, azt meg döntsék el a szakemberek (bár ugye pont ezt nem sikerül…).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A topik plazma televíziókkal foglalkozik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- LED / LCD TV topic topic
- Projektor topic topic
- Házimozi erősítő és minden, ami hozzá csatlakoztatható topic
- Házimozi belépőszinten topic
- Milyen asztali médialejátszót? topic
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest