Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabor970

    addikt

    válasz Dudee #76369 üzenetére

    Amennyiben ennyire egyszerű lenne a digitális technika esetén a dolog, akkor két azonos DA konverterrel, és kimeneti elektronikával ellátott CD futóműnek azonos hangúnak kellene lennie lennie bizonyos "jóságú" futóművet feltételezve. És még ebben sincs egység. Sokkal bonyolultabb ez szerintem, semmint rá lehetne fogni, digitális és ezért nincs különbség.
    Nem tudom a véleményemet elmélettel alátámasztani, csak a fülemmel/szememmel hallom/látom a diferenciát.
    Van egy srác itt a munkahelyemen, akinél volt egy sokszázezer forintos hálózati áramkör. Neki az audio holmija is többmilliós, (nem gazdag és összevette ami drága, hanem ez a hobbija, tizenév alatt összerakosgatta, jobbra cserélgette) és odaadták neki, hogy próbálgassa (azt remélte az eladó, ha kipróbálja, akkor meg is veszi) A hangon nem tudta értékelni az eredményt, ellenben azt mondja a TV képe rengeteget javult, mikor próbaképp azt dugta bele. Neki nem plazmája van, hanem valami középkategóriás (400e Ft körüli 50"-es LCD) Nem vette meg, mert neki a TV inkább csak háttér dolog, őt a zene érdekli.
    Érdekes, hogy a CD-re esküszik. Kipróbált mindenféle magasabb felbontású eszközt, sokféle drága lejátszót, és visszatért a CD-hez. XR CD-ket vásárol, azt mondja neki hangminőségben még nem tudta azt felülmúlni semmi.

    Mivel egyértelműen meg tudom mondani, melyik irányba helyes a tápdugóm a konnektorba, innét elhiszem, hogy akár képet, akár hangot javíthat egy ilyen ketyere.

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Új hozzászólás Aktív témák