Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMark

    titán

    válasz DM-Fan #76365 üzenetére

    De hogy méred a színpadképet, a teret?

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • Gabesz26

    senior tag

    válasz DM-Fan #76365 üzenetére

    És itt jön a képbe az a rész, hogy hiába mérhető minden egy erősítőnél, hangsugárzónál mégsem megyünk vele semmire...

    Egyrészt amit süketszobában lemérnek az a frekimenet a való életben soha nem jön vissza (ha nem süketszobában mérik, azt pedig kétkedve fogadják, és teljesen jogosan), ugyanis a való életben nem csak közvetlen, hanem szórt hangtér is van, ami szükséges is a jó hangzás kialakulásához. És itt pl. szerintem igaza van BBécinek: van amit felesleges megmérni (nagyon nagyon kevés ember az, aki akusztikai mérést/tervezést csináltat abban a szobában, ahol zenét hallgat, mozizik innentől kezdve pedig durván beleszól a hangba a szoba + ugye általában az elrendezés is sokat számít).

    Másrészt az erősítő + hangsugárzó kábel + hangsugárzó összeállításból a kábelnél nincs mérés (és remélem azt nem vitatja senki, hogy a hangsugárzó kábel beleszól a hangba :U), így hiába van a másik kettőnél, nem kaphatunk egzakt képet.

    Harmadrészt szubjektív az egész. Van akinek az tetszik, ha loudness, van aki pedig a kiegyenlített hangot szereti. De még ha tudom is, hogy mi az adott rendszer terc vagy oktávsávos frekvenciamenete, akkor sem biztos, hogy tudok papír alapján megfelelően választani, mivel a fekvenciasávokat nem különíti el a hallásunk, hanem összességében egy érzet alakul ki, ami szintén egyénenként változik (értem ez alatt, hogy mi milyen érzetet vált ki).

    A tápkábeles részt először én is woodonak gondoltam, de úgy voltam vele, hogy ha nálam tapasztaltabb hifisek szerint van létjogosultsága, akkor előítéletemtől függetlenül adok neki egy esélyt. Aztán lecseréltem az Arcam AVR400 gyári kanócát, egy DIY gyártó olcsóbb termékére, és nem kellett AB tesztelni a különbséget...

Új hozzászólás Aktív témák