Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    (#29318) Sz.Miki:

    Reggel (azaz nem is tok sotetben) gyorsan megneztem @Gigi01 (koszi!) altal linkelt AVS HD 709 Brightness Calibration youtube video-t a B8 (v4.10.25 firmware) belso youtube lejatszojaval:
    - a TV csak 2 perce volt bekapcsolva, azaz bemelegedni sem tudott (kb 30 perc kell neki egyebkent)
    - a TV maga nincs kalibralva! (csak PC-rol hajtva van external 3dlut) Igy pl. a belso lejatszot hasznalva nincs kalibracio, csak a gyari alapbeallitasok!

    ISF Dark (sotet) beallitasok (mint latszik, az Oled fenyt leszamitva minden alapon):
    -- Oled: 33
    -- Contrast: 85
    -- Brightness: 50 (!)
    -- Gamma 2.4 (!)
    -- Color Temp: Warm2

    Eredmeny: a 17-est nem lattam villogni, da a 18-at mar igen! Ennek igy kene kineznie.
    Told fel az Oled fenyt 33-ra (~120 nits), es ellenorizd ujra sotetben, hatha ...

    Na-most, 3 dolgot tudok elkepzelni az esetedben az elvegzett tesztjeid utan:
    1. az v5.10.03-as firmware is bugos az SDR gamma-t tekintve (en nem tudom ezt alatamasztani, mert 4-esen maradtam)
    - mivel uj a TV-d, igy nem tudod, hogy milyen lett volna 4-es firmware-rel (mikor meg jo volt), es mar nem tudsz visszarakni regit 5-osrol
    2. ConnecTedd avsforum-rol azt allitja, hogy vannak olyan modellek, amik a nem 100%-os QualityControl-nak koszonhetoen, nem kaptak normalis gyari kalibralast!
    - nem tudom honnan az info, igy ezt sem tudom alatamasztani, de Ted nem beszel csak ugy a levegobe, az biztos
    3. Valszeg ez a legvaloszinubb: vadi uj volt a TV mikor megkaptad? mikor kivetted a TV-t a dobozbol volt az elejen (kijelzon) vedofolia kis piros fulekkel?
    - ha nem, akkor valszeg panelcserelt keszulek : es ezert a mainboard-on levo gyari kalibracio nem megfelelo a panelhez

    Ezek kozul az egyik vagy az osszes egyszerre :D
    Egy biztos, 50-s brightness mellett gamma 2.4-el normalisan kene kineznie.

    Megoldas?
    - TV csere egy vadi ujra a boltbol ha meg 30 napon belul van
    - vagy kalibracio (ami javit amit tud, errol Janos tobbet tud mondani)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák