Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #72042496 #27505 üzenetére

    Már a C7-en is ment az 1440p60 (HDR10 is), csak az 1440p120 az újdonság.
    Játékban nekem is szebbnek/gazdagabbnak tűnik az 1440p, mint az 1080p, de Windows asztalon szebbek/olvashatóbbak a betűk 1080p-ből. Ebben gondolom inkább az aliasing-nak van szerepe (kevesebb és jobban elmaszatolódik játéban az aliasing, ha nagyobb a felbontás. akkor is ha nem kijelző-natív és nem is egész szám arányú, olyasmi ez is mint az SSAA 1080p-re, csak extra blur-el).

    2160p-ben tényleg nem annyira rossz a 4:2:0 játékra. DolbyVision módban gyakorlatilag csak ez lehetséges most (fixen YCC 4:2:0 van bepakolva RGB-be). Nem szeretem, látszik hogy furák a színes élek (akár falevelek, sziklák peremei elütő színű háttéren, stb) de nem folyik ki tőle a szemem. Ez összességben még mindig jobb, mint az 1080p 4:4:4 (de főleg 1080p 4:2:2 és már azzal is elvoltunk régen FHD korszakban). Sőt, aki bekapcsolva hagy mindenféle blur filtert és hasonló maszatoló effektet (ami konzolon általában nem opció), annak valószínűleg többnyire édes mindegy (a 4:2:2 biztos, de a 4:2:0 sem hasal el annyira úgy).

    Persze apró szöveget olvasni, főleg ha színes a betű és/vagy a háttér, akkor a 4:2:2 is kaka, a 4:2:0 pedig borzalom. Ez nyilván előjöhet akár játékban is néha, de általában ~12 pontostól nagyobb betűket szoktak használni HUD-okon.

    Ha működne a 2160p120 4:2:0 a C8-on, biztos kísérletezgettem volna vele és talán azt használnám néhány játékhoz. De e tekintetben abban sem vagyok biztos, hogy minden VGA HDMI 2.0 portja tudja ezt, vagy hogy minden DP 1.4 -> HDMI 2.x átalakítóval működik (mindkét VGA gyártó driver-ével).

    De általános PC használatra nyilván erős pozitívum a 4:4:4 / RGB még a 4:2:2 felett is. Jó enne ha el tudnánk felejteni a subsampling-et. :K

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák