Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ottkar

    addikt

    válasz stefanitsr #3491 üzenetére

    "Én arra buzdítanám a népet, hogy az adott rendszerhez a gyári optikát vegye"

    Mi az hogy gyári optika? Én több mint ötven éve fotózom és nem tudom értelmezni és nem is akarom. A Pentaxomhoz a kitobi harmatgyenge "gyári" optika volt lecseréltem egy Sigmára mert az jobb teljesítményt ad minden vonatkozásban, pedig az is a legolcsóbb árkategóriájú. A Sigma makró sorozata pedig nem "rosszabb" egyetlen más márkánál sem. Nemcsak a 150-es. Meg azért minden gyártónak van egynehány Nincs ilyen hogy a Canon Nikon tud csak jó optikát gyártani a gépeihez mintahogy a Pentax se. A Tamronnak legalább annyi gyakorlata tudása van optika gyártásban tervezésben mint a Nikonnak. Mi a kutyafülének vegyek Pentax optikát majdnem kétszer annyiért mikor jó teljesítményt kapok olcsóbbért is.Nem mindenki akar a Playboynak dolgozni ahol az extra minőség a lényeg semmi más.És van egy dolog amit én furcsának találok mostanában olcsó optikákkal szemben olyan minőségi rajzi követelményeket támasztanak amit az nem tudhat mert nem olyan minőségben lett készítve hisz azért olcsóbb. Azt mondja a fazon hogy egy optikának beretvaéles rajzúnak kell lennie ha nem hibás, hiába mondom neki hogy ezt csak többszázezres optikáktól lehet követelni.

    Sigmák AF rendszeréről beszélsz holott az AF legtöbb alkatrésze a házban van mindegyik gépnél. Az AF kezdeti időszakában voltak olyan AF-es optikák amiknél a házban érzékelő és elektronika nem volt csak az optikában. A házba legfeljebb nyugtázó visszajelzés érkezett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák