- TCL LCD és LED TV-k
- OLED monitor topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen TV-t vegyek?
- OLED TV topic
- Házimozi haladó szinten
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
-
PROHARDVER!
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jack@l
veterán
válasz
Callisto #28594 üzenetére
Olvasok híreket? Kérdezd meg a vega-sokat, hogy izlik nekik a játék
https://ipon.hu/magazin/cikk/borzasztoan-sikerult-a-horizon-zero-dawn-pc-verzioja-panik-van-a-fejlesztoknel -
gejala
őstag
válasz
KillerKollar #28597 üzenetére
"Az Unreal 5 engineről is kijött már egy demo, de elvileg leghamarabb 2022 vége fele jöhet majd az első Unreal 5-ös játék"
Ráadásul az a demo csak 1440p@30-al futott PS5-on, miközben PC-n egy 2070S + NVMe SSD is simán tudja ugyanezt már most.
Megint megy a mese, hogy az új konzolok annyira tutik lesznek, hogy PC-nek semmi esélye. Emlékezzünk kicsit vissza PS4 megjelenése előttre. Pont Abu magyarázta, hogy PS4 olyanokat tud, hogy PC-re nem is lehet majd portolni a játékokat. Aztán megjelent PS4 és kiderült, hogy legjobb esetben is egy közepes PC szintjét üti meg és inkább konzolokon kell visszafogni a dolgokat, nem PC-n.
Nyilván lesz egy nagy ugrás hardverigények terén a következő 2 évben, de túlzásokba azért ne essünk.
-
KillerKollar
őstag
"Ezek a funkciók a konzol miatt vannak, mivel ott a CPU és a GPU is pontosan ugyanolyan sebességgel éri el ezeket a puffereket, tehát az új generációs motorokat erre építik fel."
Az Unreal 5 engineről is kijött már egy demo, de elvileg leghamarabb 2022 vége fele jöhet majd az első Unreal 5-ös játék, a legtöbb multiplatform játékot addig szerintem ki fogják adni PS4-re és Xbox One-ra is, hiszen nem sokaknak lesz még next-gen konzoljuk, már csak a kínálat miatt sem, a PS4 meg már vagy 115 millió eladott példánynál jár. Addig pedig kétlem, hogy azok a címek amiknek el kell futnia egy prev-gen konzolon, ami csak PCIe 3.0-át tud (és még ez a legkisebb baja), azoknak a nagy részét PC-n úgy tervezzék meg, hogy akkora adattömegeket mozgassanak, amihez a PCIe 4.0 x8 kevés legyen.Tudom, hogy a Horizon is PS4-es játék, de ott igazán a PCIe 3.0 x8 és x16 között vannak komoly teljesítménybeli különbségek, nem a 3.0 x16 és 4.0 x16 között. Az a Hardware Unboxed video két különböző tesztplatformot hasonlított össze, de ha másik alaplappal, másik CPU,val (másik RAM-al?), más driverekkel tesztelsz, akkor nem a PCIe az egyetlen faktor, azt úgy lehetne tesztelni, hogy a Ryzen platformon megnézed, hogy fut 4.0 x16 és x8 módban.
Azt továbbra fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy a PCIe 3.0 x16 = PCIe 4.0 x8, tehát a jövőben PCIe 4.0-ával is előfordulhatna bottleneck, nem csak dual-GPU rendszerekkel.
Lehet, hogy egyenlőre csak a high-end kártyákkal fordul ez elő és azt mondod, hogy akinek van pénze 3090-re, annak van pénze váltani Threadripper-re (amit játékra a legnagyobb pénzkidobás megvenni, ezeket nem erre tervezték, 16 szálnál többet egy játék se használ jelenleg, még ez is ritka), nade a következő generációban már lehet, hogy a 4070 is egy szinten lesz a 3090-el, az azutániban már az 5050 Ti, lesz az a szint, és ha addig nem lesz desktop szinten PCIe 5.0, akkor simán lehet, hogy egy B*50-es alaplapban vagy egy intel H-s alaplapban, egy középkategóriás CPU-val, ahol nincs annyi PCIe lane, le fog esni a sebesség x8-ra és puff, máris ott a bottleneck.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
KillerKollar #28592 üzenetére
Ez programfüggő. Amit például ma kiemeltél a Horizon: Zero Dawn, annak azért számít a PCI Express interfész, mert 4K-ban nagyjából 230 MB-nyi puffert hoz létre Host Visible és Coherent típusú memóriára. A motor maga úgy működik, hogy ezeket a puffereket a processzor és a GPU is eléri. És mivel a processzornak el kell utaznia a Radeon memóriájába, ezeknek a puffereknek a kezelése a processzor által a PCI Express sávszélességével történik.
Az NVIDIA esetében ez másképp van, mivel a GeForce-ok a VRAM-jukon belül nem alkalmaznak speciális beállítású memóriatípusokat, így ezeken a rendszereken a rendszermemóriában van az a 4K melletti, ~230 MB-nyi puffer, amit a CPU és a GPU közösen kezel. Ilyen formában a CPU gyorsabban eléri ezeket, de a GPU már nem, így az NVIDIA menedzsmentkonfigurációjával a GPU fogja ezeket a puffereket a PCI Express sávszélességével meglátogatni.
Igazából egyik sem jobb a másiknál, mert valamelyik erőforrás, vagy a CPU, vagy a GPU nem fogja teljes sebességgel elérni ezeket a pufferekt. Viszont láthatod, hogy sokat számít a PCI Express 4.0 a Radeonnak, mert csak gyorsabban fér hozzá az AMD GPU VRAM-jában tárolt adatokhoz a CPU. Ugyanúgy számítani fog az NV-nél is a a PCI Express 4.0, talán még jobban is, mert a GPU többet címzi ezeket az adatokat, mint a CPU, és ugye az NV rendszere ezekért az információkért a rendszermemóriáig megy, nincsenek benne az adatok a GeForce VRAM-jában.
Ezek a funkciók a konzol miatt vannak, mivel ott a CPU és a GPU is pontosan ugyanolyan sebességgel éri el ezeket a puffereket, tehát az új generációs motorokat erre építik fel. A PC-ben pedig a DirectX 12 kínál erre megoldást, koherencia szükségessége mellett mindegyik DirectX 12-es meghajtóimplementációnak, kell olyan memóriatípust kínálni, ami koherens és látható a host CPU számára. A Vulkanban is van ilyen lehetőség. Ezzel fedik PC-n az egységes memória hiányát. Viszont régen ezekbe a memóriatípusokba 100 MB-nál több puffert nem helyeztek, ma viszont már bőven lehetőség van 200 MB fölé is menni, az x16-os PCI Express 4.0 sávszélessége már elég nagy arra, hogy megoldja.
-
yagami01
aktív tag
Nem tudom mennyire érdekes, de megosztom.
" NVIDIA RTX 3090 Founders Edition Board Passes RRA Certification "
https://wccftech.com/nvidia-rtx-3090-founders-edition-board-passes-rra-certification/ -
KillerKollar
őstag
A 2080 Ti esetében a PCIe 3.0 x8 csak 2-3% lassulással jár, a 3.0 x4 jelent kb 5-8% lassulást (Tehát a PCIe 1.1 x16), kétlem, hogy 3.0 x16 mellett ennyire brutális lenne, ha lesz is valamiféle mérhető bottleneck, az szerintem bőven 5% alatt marad és játék alatt észrevehetetlen lesz. Talán lesz 1-2 kivétel, mint a most Horizon, de szerintem az elkövetkezendő 2 évben még nem sok. Majd kiderül.
-
Jack@l
veterán
válasz
paprobert #28583 üzenetére
Horizon Zero Dawn nem éppen az optimalizáltság példaképe. Inkubb bug az hogy jobban fut kiszemelt amd-s párosításssal, mint feature.
@proci: de mi lesz ami erdemben jobban megjaratja a buszt? Mert ahol arra kell alpozni, hogy minden framenel masszivan adatot mozgasson rajta, ott mar nagy baj van. Az amd vesszosparipaja mostanaban hogy majd ezzel megvaltjak a vilagot, de a kesleltetes ugyanugy ratyi hozza, hiaba a dupla savszel. Figyeld meg hogz 1 evig a fopap ezzel fog haknizni, aytan amikor kiderul a zsakutca, abbamarad a tamtam. HBC is addig volt szuper elkepzeles ameddig ki nem jottek a tobb vramot hasznalo jatekok. Csak elotte amd is szepen csendben a tobb vram fele lepett, nehogz kideruljon hogy 4gb-al nem tul user frendly 8gb-ra keszitett jatekot futtatni.
-
proci985
MODERÁTOR
ja ertheto egyebkent.
btw tenyleg IB tamogatta eloszor a pciE3.0at, bar a gyakorlatban az SB-E szinten ment X79en pciE3.0 modban, igaz nem hivatalosan.
Jack@l: valtozo, ahogy emlekszem pciE3.0 x8 par esetben mar problema volt mar evek ota multiGPUnal is (mainstream jellemzoen csak azt tud, TR4 foleg az elejen nem volt az igazi, az intel HEDT meg az utobbi evekben azon az aron nem volt versenykepes), azota meg gyorsultak a VGAk.
ez itt most az Intel sara, hogy a 2020as platformjuk meg mindig nem tud pciE4.0at, amikor mar egy eve van GPU ami tamogatna.
-
Jack@l
veterán
válasz
proci985 #28584 üzenetére
Biztos lesz 1-2 amd pénzelt techdemo, mint az AOST, ahol direkt hülyén arra gyurnak hogy feleslegesen túráztassák a buszt(ott pl 5x rajzoltattak ki újra minden hajót, hogy bizonygassák mennyire jó a low level). De nagy átlagban nem ez lesz a helyzet, szerintem.
Főleg ha 12-16gb vram lesz az alap a kártyákon.
Ahol jól jöhet az uj busz, az a dual, triple kártyás rendszerek, ott egy 8x os busz is hozza a pcie3X16-ot, így kb fullon mehet minden ahogy eddig. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
proci985 #28584 üzenetére
Elég sokan váltanak, hiszen ezt ajánlják a gyártók az új hardverekhez. Maximum az marad, aki régi eredményeket hordoz. De az új VGA-khoz PCI Express 4.0-s platformot ajánl már mindenki. Ezzel az új generációval itt van a váltópont, amikor a 4.0-s szabványnak mérhető előnye van.
-
Devid_81
félisten
-
paprobert
őstag
válasz
Jack@l #28582 üzenetére
Itt egy friss teszt, van abban valami, amit Abu említ. Nem kell reflexből elutasítani mindent. Vagy az ő neve ennyire vörös posztó?
Arra jutottak, hogy a 4.0-s AMD kártya magasabb felbontáson kimérhetően gyorsul 4.0-s környezetben néhány címben, így az 5700XT-nél gyorsabb kártyákkal ez tendenciává is válhat majd.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
KillerKollar #28576 üzenetére
Igen. Ez igaz. Sokan ragadtak PCI Express 3.0-n. De ezzel őszintén mit kezdjen az NVIDIA vagy az AMD? Az egyetlen dolog, amit tenni tudnak, hogy hozzák a PCI Express 4.0-s hardvereket, aztán rád bízzák a döntést, hogy váltasz-e modern platformra. Ha nem, akkor az nekik nem igazán baj, mert az új hardverek működnek PCI Express 3.0-val is. Kis teljesítményt vesztesz, de ezzel nem tud senki sem kezdeni semmit.
A visszafelé kompatibilitás pont azt szolgálja, hogy ne kelljen a régebbi rendszereket lecserélni, de az nem várható el egyik piaci szereplőtől sem, hogy sok éves dizájnok miatt ne használják ki az új lehetőségeket.
Nem a konzol erőssége a lényeg, hanem az, hogy mennyi adatmásolásod lesz a PC-s portban. Láthatod, hogy egy szimpla PS4-es játékot is ki lehet úgy hozni, hogy limit legyen a PCI Express 3.0. A mostani motorokban egy multiplatform címnél valószínűleg az x16-os PCI Express 4.0-hoz fogják igazítani a működést. Ez azért hasznos, mert az új hardvereket kihasználják, és aki x16-os PCI Express 3.0-n ragadt, az sem fog elkönyvelni 5-8%-nál nagyobb teljesítményvesztést. Tehát alapvetően szó sincs arról, hogy egy új generációs multiplatform cím játszhatatlanná válik x16-os PCI Express 3.0-val, csak korlátozni fogja valamelyest a busz sebessége, de nem drámai mértékben.
-
KillerKollar
őstag
válasz
DudeHUN #28578 üzenetére
Támogatni fogják az új kártyák a 4.0-át ez egyértelmű és ezzel nincs is semmi baj. Azzal lenne baj, ha komoly teljesítményveszteséget jelentene ha 3.0 x16 slotban használod a kártyát 4.0 helyett. Ha tesztekben kimutatható egy mérhető különbség ami 1-2% na bumm.
Ha viszont 5-10%-ot elbuknál emiatt az már probléma, mert azt a plusz teljesítményt is kifizeted amikor megvetted a kártyát, de nem tudod kihasználni, ezért lehet, hogy az egyel olcsóbb/gyengébb kártyát veszed amit már nem limitál a 3.0.
Ennek viszont nem igazán örül az NV, mert azon a kártyán jóval kevesebb a haszon. Vagy egyáltalán nem veszel semmit, mert a kártya árát még szívesen kifizetted volna, de amellé még egy új alaplap + proci már sok lenne, ezért tele lesz a tököd az egésszel és veszel 500$-ért egy konzolt.
-
DudeHUN
senior tag
válasz
KillerKollar #28576 üzenetére
Előbb utóbb muszáj lesz PCIe-ben is váltani a kártyáknak. Mire várjanak? Ma már bőven van hardver, ami támogatja. Arról nem tehet sem az AMD, sem az Nvidia, hogy az Intelnél nincs PCI 4.0-ás hardver.
Szerintem előbb várjuk meg a teszteket, hogy mekkora hátrányt fog ez jelenteni a csúcs VGA-k esetében és csak utána pánikoljunk. Lehet ebben a generációban, vagy 1-2 évben még csak elhanyagolható lesz az előnye. Plusz ugye szoftver is kell hozzá, ami használja is. -
huskydog17
addikt
Újabb nagyon érdekes adatok Igortól. Könnyen lehet, hogy a custom design-ok szeptember második felére csúsznak, még mindig nincs végleges specifikációjuk a board partnereknek sem.
A csúcskártyánál 350 Watt fogyasztás várható, ebből 60 Wattot tesz ki a 24 GB VRAM (GDDR6X), chipenként 2,5 Watt.
Úgy tűnik a Founders Edition hűtője nem 150, hanem 155 dolcsiba kerül. -
KillerKollar
őstag
"Egyébként akkora problémát ez szerintem számukra nem jelent, mert a PCI Express 4.0 kapcsán már nem beszélhetünk, arról, hogy csak az extrém drága alaplapok és procik támogatják."
Nem ez a probléma, hanem az, hogy sokaknak van még olyan PCIe 3.0-án "ragadt" konfiguk, ami egyáltalán nem olcsó és nyilván az illető, ha ismét költene a gépre, akkor fejleszteni szeretne, nem butítani, főleg ha egy RTX 3000-es kártyát vagy egy nagy Navi-t szeretne a gépében. Tehát ha van egy 10900K-d egy drága alaplappal, akkor te nem fogsz megvenni egy budget AMD lapot valami olcsó procival a PCIe 4.0 miatt, mert lehet, hogy nyersz egy kis sávszélt, de egy sokkal gyengébb procid lesz (főleg gaming téren) egy sz*rabb alaplapban, arról nem is beszélve, hogy kétlem, hogy egy ilyen alaplap jól viselne egy 350-400 Watt fogyasztású kártyát.Tehát most vettél 500$-ért egy procit, 250-300$-ért egy alaplapot mellé és ahhoz, hogy tartani tudd a szintet, megint legalább ennyit kell költened... Ja és jelenleg játékra csak lassabb procit tudsz venni mint a 10900K, ha PCIe 4.0-át szeretnél, mert minden Zen 2 procit odaver jelenleg a 10900K, szóval ki kell várnod a Zen 3-at, abban reménykedve, hogy talán az gyorsabb lesz mint a mostani procid és akkor újra elköltheted azt a 700-800$-t alaplapra és procira. Vagy megvárod a Rocket Lake-et és lecserélheted a 10 magos procidat egy 8 magosra aminek kicsit jobb az IPC-je. Cserébe alaplapot nem kell venned, csak a procin buksz. Ha 9900K-d van vagy 8700K-d akkor mindenképp kell lapot is venned. Ja és ha Zen 2 procid van, de az alaplapod B450-es vagy X470-es akkor is kell alaplapot cserélned, sőt, örültél mint majom a farkának amikor megtudtad, hogy a Zen 3 is bele fog menni a B450/X470-es lapodba, aztán most kiderül, hogy ha szeretnél mellé egy új VGA-t akkor mégiscsak venned kell újat?
Szóval hiába érhető el olcsón a PCIe 4.0, azoknak akiknek már van egy viszonylag high-end konfiguk ami 3.0, annak ez nem igazán jelent vigaszt, hiszen Ők nem fogják lecserélni az i9-es Z490-es konfigjukat egy budget AMD konfigra, egy high-end meg már nem olyan kis beruházás, főleg, hogy nem rég vetted a mostani konfigod.
Ezeket a fejlesztők is tudják, az NV is tudja. Arról nem is beszélve, hogy a Microsoft azt nyilatkozta, hogy az első 2 évben minden játék ami kijön Xbox Series X-re az visszafele kompatibilis lesz, ráadásul terveznek kiadni egy Series S-t is, ami alig erősebb mint a jelenlegi One X. De a sima One S-en is el kell futniuk ezeknek a címeknek, a prev gen konzolok csak PCIe 3.0-át támogatnak, tehát az első 2 évben maximum a PS5 exkluzív címek igényelnék a PCIe 4.0-át, azok meg úgysem jönnek ki PC-re.
Utána már lehet, hogy valóban szükségessé válik, de 2 év múlva már az Intelnek is legalább 2 generációnyi processzor családja lesz ami támogatni fogja a 4.0-át (Rocket Lake, Alder Lake). Sőt ha pletykák igazak, az Alder Lake már lehet, hogy az 5.0-át is.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
KillerKollar #28571 üzenetére
Ezekkel az új konzolokkal a Horizon-féle jelenség egyre inkább jellemző lesz. A problémát az adatmásolások mennyisége jelenti. Az újabb motorokban ebből egyszerűen több van. Az NVIDIA azon kívül nem tud vele mit kezdeni, hogy hozza az x16-os PCI Express 4.0 támogatását. Ugye a kétszer nagyobb sávszél segít a probléma redukálásában.
Az sosem segít, ha valaki korábbi generációs platformokon ragadt. De őszintén szólva az AMD és az NVIDIA ezzel mit csináljon? Annyi lehetőségük van, hogy élnek a visszafelé kompatibilitással, mert az x16-os PCI Express 4.0-s VGA-ikat bele tudod rakni egy 3.0-s interfészbe is. De ha az limitál, akkor a legtöbb, amit tehetnek, hogy széttárják a karjukat, és javasolnak egy PCI Express 4.0-s platformot. A házi feladatot az NVIDIA is elvégzi idén, áttérnek a 4.0-s vezérlőre, ennél többet nem tudnak tenni. Egyébként akkora problémát ez szerintem számukra nem jelent, mert a PCI Express 4.0 kapcsán már nem beszélhetünk, arról, hogy csak az extrém drága alaplapok és procik támogatják. Ma már ez teljesen elérhető technológia. Csakis a felhasználó egyéni döntése az, hogy akarja-e az előnyeit, vagy sem. Szóval ezen olyan nagyon az AMD és az NVIDIA sem görcsöl, nem mintha tudnának bármit is csinálni a PCI Express 4.0 támogatásán túl.
Jól emlékszel, a PCI Express 3.0-t az Ivy Bridge hozta be. De az éveket itt nem érdemes számolni. Az egész limit attól függ, hogy a motorok hogyan épülnek fel. Amikor a mostani konzolgeneráció behozta az egységes memóriát, akkor minden ezt kihasználó fejlesztés még prototípus szinten volt. Az exkluzívok gyorsan ráugrottak, de a többiek csak lassan. Ma már viszont igen tipikusak azok a motorok, amelyek még multiplatform szinten is előnyt kovácsolnak az egységes memóriából, és így már számításba kell venni a memóriamenedzsment tervezésénél, hogy a PCI Express teljesítménye limitáló lehet, mert a konzol itt sokkal többet tud az egységes memóriával.
A mai motorok tehát alapvetően rátervezhetők az x16-os PCI Express 3.0 limitjeire, és ilyen formában ezzel élnek is a fejlesztők. De mivel idén az NVIDIA és az AMD is támogatja az x16-os PCI Express 4.0-t, így nyugodtan lehet emelni a lehetőségeket szoftveres szinten is. Ehhez már a platformok is elérhetők, 100 dollár alatt/körül vannak erre alaplapok és processzorok is. Tehát jelen pillanatban a PCI Express 4.0 egy tömegpiac számára is elérhető technológia. Innentől kezdve miért is fogná mesterségesen vissza egy szoftverfejlesztő a saját motorját, amikor relatíve olcsón beszerezhetővé vált a PCI Express 4.0 PC-s szinten? Ha ez nincs meg, akkor a user veszít némi teljesítményt. Vagy elfogadja, vagy megy a boltba vásárolni.A multi-GPU szerintem ma már nem annyira fókusz a gyártók számára. De azért valószínűsítik, hogy ha valaki össze tudja kalapálni két csúcskártya árát (ami manapság igen durva összeg lehet), annak nem jelent majd gondot venni egy harmadik generációs Ryzen Threadrippert, meg a hozzá való alaplapot, ami aztán bővelkedik PCI Express 4.0-s sávokban.
-
Devid_81
félisten
válasz
KillerKollar #28571 üzenetére
A 10900K egy 5 eves arch, aki ezt figyelmem kivul hagyta vasarlasnal az sajnos tajekozatlansagbol elkovetett felesleges penzkoltesbe kezdett
Akinek kell a PCI-e 4.0 az megkaphatja AMD rendszerrel, vagy var Intelnel.
Ha barmilyen bottleneck lesz 3.0-an akkor biza ez szivas az Intel tulajoknak, es egy ujabb jo pont az AMD-nek, es akkor a Zen3 meg kint sincs. -
sutyi^
senior tag
válasz
KillerKollar #28571 üzenetére
"Előbb utóbb biztos az lesz, de jelenleg az NV-nek nem érdeke, hogy a 3.0 komoly bottleneck lergyen, hiszen ez sokakat eltántoríthat a vásárlástól, akiknek még nem támogatja a 4.0-át az alaplapjuk/procijuk."
Ez nem érdek kérdése, hanem egyszerű matek. Ha elfogy a sávszélesség a PCIe 3.0 x16-on bizonyos terhelések esetén, akkor bottleneck lesz belőle... kész pont. Akinek meg nincs a gépében ilyen csatoló felület, az így járt azt jó napot.De sanda gyanúm hogy akinek belefért a kosárba egy RTX 3090 annak nem lesz gond venni év végén egy ZEN3-as rendszert akár, ha úgy látja hogy ez már idén "probléma" lehet AAA címekben és neki kell az utolsó fps is.
Egyelőre játékok alatt nem látom hogy ez komoly "problémát" okozna, legalábbis még vagy 1-2 évig minimum.
-
KillerKollar
őstag
Én a Horizon Zero Dawn-on kívül más játékot nem láttam még, aminél ez előjött volna, ez persze nem jelenti azt, hogy nem is lesz, de nem ez az átlag. Előbb utóbb biztos az lesz, de jelenleg az NV-nek nem érdeke, hogy a 3.0 komoly bottleneck lergyen, hiszen ez sokakat eltántoríthat a vásárlástól, akiknek még nem támogatja a 4.0-át az alaplapjuk/procijuk. Azzal Ők nem nyernek semmit, ha arra kényszerítik a vásárlóikat, hogy új alaplapot/procit is vegyenek a videókártya mellé, hiszen az nem nekik bevétel.
A Zen 3 is visszafele kompatibilis lesz a B450/X470-es lapokkal, szóval az sem kizárt, hogy lesznek olyanok, akinek olyan procijuk lesz ami még meg sem jelent és még mindig nincs PCI-e 4.0 támogatásuk.
Az Intel Rocket Lake valószínűleg csak jövőre jön, így akinek Intel gépe van azok közül senkinek nincs 4.0 támogatása, azok akik most vettek egy zsír új 10900K-t biztos, hogy nem örülnének, ha le kéne cserélni, főleg mert jelenleg még mindig ez a leggyorsabb játékra vehető proci, így játékos szemmel gyengébb procira kellene váltaniuk, ez max a Zen 3-al változhat meg, de az is az RTX 3000-es kártyák után jön.
És lehet azt mondani, hogy de hát az AMD oldalán már olcsón elérhető a 4.0, de akinek van egy 10900K kaliberű procija, az nem azért vette, hogy nagy veszteséggel eladja, és vegyen egy budget AMD alaplapot egy olcsó procival csak a 4.0 miatt, az minimum olyan erős, de inkább erősebb procit szeretne, ha már muszáj fejlesztenie a pár hónapja vásárolt gépét, erre pedig a Zen 3-ig nincs lehetősége és akkor se lesz olcsó, ami eltántoríthatja az új videó kártya vásárlástól is, főleg most, hogy jönnek a konzolok jóval vonzóbb áron.
Mellesleg ha jól emlékszem az Intelnek az Ivy Bridge volt az első szériája ami támogatta a 3.0-át, még 2012-ben. A 2080 Ti 2018-ban, 6 évvel később jött ki, és ez az első GPU amit visszafog a PCI-e 2.0 x16. 2012 és 2018 között azért volt pár generációnyi grafikus kártya, kétlem, hogy rögtön az első széria az NV-től ami támogatja a 4.0-át már teljesítményt bukna 3.0 x16 alatt, úgy, hogy a 3.0 x16 az még mindig 4.0 x8. Szóval aki SLI-zni akar mainstream platformon, vagy a kelleténél több PCI-e lane-t felhasznál más eszközökkel, annak már a 4.0 is bottleneck lesz, 5.0 meg még nincs...
-
KRoy19
őstag
válasz
KillerKollar #28567 üzenetére
"A Horizon: Zero Dawn egy ritka sz*rul optimalizált játék, a Death Stranding ugyan ezt az engine-t használja, ott nincs ilyen probléma"
Ja mert a DS-ben kb. csak sziklák vannak, úgy nem nehéz... -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
KillerKollar #28567 üzenetére
Ezt már írtam egy párszor. Hiába használja valami ugyanazt a motort, ha a megjelenített tartalom részletessége sokkal nagyobb az egyik esetben. A Horizon: Zero Dawn pont hogy rengeteg vegetációt jelenít meg, míg a Death Stranding gyakorlatilag semmit, egy pusztaság az egész. Geometriai terhelésben ez óriási különbség, mert a vegetáció pont olyan részlet, amely rendkívüli mértékben növeli a háromszögszámot, vagyis nehezebb vele elbánnia a hardvereknek. Ha mondjuk lecsupaszítod a Horizon: Zero Dawnt a minimumra, vagyis a geometriai részletességét közel leveszed a Death Stranding szintjére, akkor már láthatóan ugyanolyan gyorsan fut.
Emellett az is számít, hogy a Horizon: Zero Dawn esetében egy csomó karakternek látszik a haja, amelyekre fut a TressFX. A Death Strandingben ugyan megvan ez az effekt, de ritkán látod a ruha miatt a hajat. Nem mindegy, hogy egy igen erőforrás-igényes TressFX-et négy-öt karakterre is lefuttatsz, vagy egyre sem.
-
warcat
veterán
válasz
KillerKollar #28567 üzenetére
Én továbbra sem erre reagáltam, hanem hogy egyáltalán (úgy tűnik) felmerült, hogy PCIe 4.0-val érkeznek-e a kártyák, mivel számomra nyilvánvaló volt, hogy igen, a csatoló lefelé kompatibilis, az alaplapon kell a megfelelő jelerősséget és -tisztaságot biztosítani.
-Horizon Zero Dawnt meg hibás dolog így a szőnyeg alá söpörni, bár vannak gondjai, 'Ritka szar optimalizáció'-ról akkor beszélhetünk, ha pazarolja, elvesztegeti az erőforrásokat, miközben erről szó sincs.
2080 Ti@ 4k szűk 60fps a prezentált látványvilág mellé teljesen normális.Itt a friss mérés, ahol szépen előjön az 5700XT@ 1440p bottleneck.Vélhetően 4k-n is lenne, csak oda már nem elég erős a kártya,hogy előkerüljön.
-
KillerKollar
őstag
A 2080 Ti-t a PCI-e 3.0 x8 (vagyis PCI-e 2.0 x16) 2-3%-al fogja csak vissza, szóval ahhoz, hogy a 3080 Ti-t vagy 3090-et a PCI-e 3.0 x16 (vagy PCI-e 4.0 x8) ugyanilyen elhanyagolható 2-3%-al visszafogja, ahhoz KÉTSZER akkora sávszél igényének kellene, hogy legyen mint a 2080 Ti-nak.
A Horizon: Zero Dawn egy ritka sz*rul optimalizált játék, a Death Stranding ugyan ezt az engine-t használja, ott nincs ilyen probléma. Az 5700XT-t esetében nem bottleneck a PCI-e 3.0 x16, a 2080 Ti esetében bottleneck a PCI-e 3.0 x8, lehet, hogy az az 5700XT esetében is az lenne, de a PCI-e 3.0 x16 az egyenlő a PCI-e 4.0 x8-al, magyarul ha még divat lenne az SLI vagy a CF akkor a legelső PCI 4.0-ás kártya már bottleneck lenne mainstream platformokon, mert 2 kártya esetében x8 módban mennének. Vagy ha van annyi PCI-e eszközöd ami elég lane-t elvisz (pl NVMe SSD-k), ahhoz hogy leessen x8 módba a sebesség akkor 4.0-án is bottleneck-elné az RTX 3000-es kártyákat. Kétlem, hogy ez máris bekövetkezne.
A PCI-e 3.0 x8 lesz itt komolyabb bottleneck, minimálisan már a 2080 Ti-nél is az volt, az x16-nak elég kell lennie még egy darabig.
-
warcat
veterán
válasz
JóképűIdegen #28565 üzenetére
Miről beszélgetünk jelenleg? Mert nekem nem tiszta. Perpill a Radeon 5700XT-t fogja vissza a pcie 3.0 1440p és felette, Horizon Zero Dawn alatt.2080 Ti-t nem érdekli.
A 3-as széria természetesen PCIe 4.0-val fog érkezni, de ezt jelenleg csak AMD adja majd alájuk.
-
JóképűIdegen
tag
válasz
gainwardgs #28563 üzenetére
En pcie 4.0-as pletykat hallottam 3090-re de ez ugyanannyira megbizhato mint a tobbi info is
-
proci985
MODERÁTOR
250 euro volt erre a 970 G1 a vegen. tudod, az a 970, ami gyarilag 1400+ra boostolt 220Wos fogyasztas mellett (harom kijelzovel is), OCval a topik alapjan meg 1500 folott ment.
vö az 1178as ref bost clock.
ha jol emlekszem inkabb 2015 nyara volt, de regen volt. szivtam is a fogam, hogy milyen szep SLIm lett volna beloluk ha nem jon kozbe a direkt cimzeses memoria es az azzal valo trukkozes, aztan berendeltem a masodik 290Xet a vizesblokkal, hogy meglegyen 5760x1080ban a 60fps.
-
gainwardgs
veterán
Ám, ezt a bitang 3090-et nem fogja már limitálni a pcie 3.0
-
-
nubreed
veterán
válasz
Alogonomus #28560 üzenetére
Már hogy ha nem valami más lesz, mert egyelőre minden pletyka. Aug 31 -én tudunk majd többet.
-
sakal83
addikt
Sziasztok
A 3060 es 3070 megjelenese mikorra varhato?
-
Raymond
titán
válasz
gainwardgs #28553 üzenetére
Ez a kep egyertelmuen kamu, senki nem fogad el American Express-t
-
pohár
félisten
válasz
gainwardgs #28553 üzenetére
inkább odaadom a májam egy darabját, az visszanő legalább idővel
-
Devid_81
félisten
válasz
gainwardgs #28553 üzenetére
Ez jo
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az NVIDIA éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- Videokártya pasztázás és padolás csúcsminőségben!
- PowerColor Red Devil RX 7900 XTX Csere Kisebbre
- ELADVA BONTATLAN GIGABYTE WINDFORCE 5070 TI 16G
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TURBO RTX 3090 24GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Csere-Beszámítás! Gainward Phantom RTX 4070Ti 12GB GDDR6X Videokártya!
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest