Hirdetés
- Fórumok
- Videokártyák
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- (kiemelt téma)
-
100 - 1
53742 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2013-02-03 13:32 Téma összefoglaló
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
subaruwrc
félisten
-
biggamer
veterán
-
r-chee
őstag
-
keIdor
titán
-
NFree
addikt
Ne haragudj de számomra a gta4 1 nagy fos se grafikailag se sehogy nem tudott lenyűgözni sajna. a kölkök viszont imádják, és még írtam azt is csak akkor, ha támogatja a game+ van hozzá rendes driver.
Másik a lényeg azért linkeltem, mert míg mi itt beszélünk rólla, addig a kiválasztottak már tesztelgetik pedig hozhatták volna karira
-
biggamer
veterán
-
mad1
veterán
-
NFree
addikt
[GTX 295 SLI + 3DMark Vantage = 32000 pont]
Brutális lessz ha készitenek hozzá rendes drivert,+támogatni fogják a game_k
-
mad1
veterán
-
biggamer
veterán
-
Laraxior
titán
-
keIdor
titán
-
biggamer
veterán
-
NFree
addikt
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
biggamer
veterán
-
NFree
addikt
Srácok ehez valami hozzáfűzni való: [Lencsevégen az Inno3D új, GTX 260-as kártyája]
Szerintem átverés nagyon gagyin néz ki néztem az inno honlapján a karikat, teljesen normális kinézetük van. [inno3d.com]Valami tipp mibe fog kerülni a gtx 285

-
biggamer
veterán
-
mad1
veterán
Akkor fel ev utan nem nagy szam megdonteni az x2t
En meg mar azt hittem hogy megjott az nvidia esze.
Koszi az nfot
-
P00By
nagyúr
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
mad1
veterán
Ezek mik?2xes dolgok a 295on,most ezt sli nek latjak a jatekok?
-
mad1
veterán
-
P00By
nagyúr
Úgy látom, biggamer kolléga most nincsen. Úgyh én prezentálom az eddigi GTX 295 previewkat

Guru3D
Hardware Canucks
HardwareZone
FiringSquad
PCGH
Pctuning.tydenÚJ! tomshardware
-
P00By
nagyúr
-
biggamer
veterán
Úgy látom, biggamer kolléga most nincsen. Úgyh én prezentálom az eddigi GTX 295 previewkat

Guru3D
Hardware Canucks
HardwareZone
FiringSquad
PCGH
Pctuning.tydenKöszi szépen a híreket, tényleg nem vagyok.
Viszont +köszönném ha +maradna ez a szokásod és máskor is tennél fel ide híreket.
üdv.: big
-
P00By
nagyúr
Úgy látom, biggamer kolléga most nincsen. Úgyh én prezentálom az eddigi GTX 295 previewkat

Guru3D
Hardware Canucks
HardwareZone
FiringSquad
PCGH
Pctuning.tyden -
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
#72042496
törölt tag
Pedig ezek is odaesnek, de csak pár év múlva!

Ez a GTX 285 de jól jönne, azt hiszem, simán vinné csutkó grafikán az Obliviont. Megfogadtam, hogy felsőkategóriás VGA-t nem veszek többet, de most kezdek elbizonytalanodni.

-
biggamer
veterán
-
P00By
nagyúr
-
subpixels
tag
Remélem igazak a benchmarkok nem csak kamuk
-
biggamer
veterán
-
westlake
félisten
NVIDIA to Launch GT300 in Q1 2009?
biggamer: szerintem felkover nelkul is el tudjuk olvasni azt, amit linkelsz

-
barnam_
nagyúr
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
TazLeacher
nagyúr
-
Pa7r1k
csendes tag
Hali
15000-és 25000 ezer közötti videokarit szeretnek vásárolni
kéne egy kis segitség hogy mejiket milyet vegyek előre is thx
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
westlake
félisten
-
biggamer
veterán
-
rumkola
nagyúr
ha sokan mondják már igaz is?főleg, hogy mindenhol uaz a forrás.
egyébként meg ott van benna logikai bukfenci is: semmi értelme lehozni novembere 55nmre ha februárban jön 40nmen.
érdekes konkurencia helyzetébe is belenézni, hogy átlássuka helyzetet: ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.
Vhogy a GT200 ról midnig az FX széria jut eszembe. Bár ha azt eladta a marketing...

azért ez nem egészen így működik, hogy 2x shader=2x teljesítmény....
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
ImI87
őstag
" A topik mindig a következő generációs Nvidia kártyákról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a kártyák hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent a kártyacsalád, külön szakmai topik nyílik neki. "Yes Sir, copy that!

Eagle Six out......
-
biggamer
veterán
Ez most akkor 40nm vagy 55nm cuccok topikja lesz?

Vagy vegyesen lesz itt minden új infó?Szerintem érdemes lenne a mostani GT200 (GTX280/GTX260) topikon kívül nyitni egy GT200B (GTX295/GTX285/GTX26?) topikot nyitni, hogy ne legyen kavarodás.

Ha jan. 8. a hivatalos megjelenés, akkor a két ünnep tájékán már tuti lesznek valódi hivatalos infók is......

" A topik mindig a következő generációs Nvidia kártyákról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a kártyák hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent a kártyacsalád, külön szakmai topik nyílik neki. " -
ImI87
őstag
Ez most akkor 40nm vagy 55nm cuccok topikja lesz?

Vagy vegyesen lesz itt minden új infó?Szerintem érdemes lenne a mostani GT200 (GTX280/GTX260) topikon kívül nyitni egy GT200B (GTX295/GTX285/GTX26?) topikot nyitni, hogy ne legyen kavarodás.

Ha jan. 8. a hivatalos megjelenés, akkor a két ünnep tájékán már tuti lesznek valódi hivatalos infók is......

-
westlake
félisten
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
rocket
nagyúr
-
zsolt1129
addikt
-
westlake
félisten
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
2009-ben érkeznek a 40 nm-es Nvidia GPU-k : [link]
Abu85
Gépcsere elött állok, erősebb kártyát szeretnék, de már nem tudok várni 2009 végéig.
Azt hiszem megvárom a december környékét, aztán akkor megveszem a gépet.
Hacsak nem kapok majd valami jó hírt, előrejelzést amiért megéri még várni. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Huha a GT300 az elég sokára jön
... én nyárra vártam volna. Így viszont 2009 Q4-ig le van futva a dolog.
Kíváncsi vagyok az AMD mikor kezd el izmozni az árakkal ... jövőre már valszeg lesznek akkora előnyben, hogy többet kérjenek a cuccokért.
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
biggamer
veterán
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Tulajdonképpen a slave chipekből mit tudnak kispórolni? Amugy ha jól hallottam, akkor egy Rv870 150mm2 körül lesz 960shader egységgel, szóval szerintem a kis magméret kivitelezhető, de az hogy mondjuk 3 ilyet meg egy master-t egymást mellé hegesszenek, nekem kicsit irreálisnak tűnik. Majd a swift-be is ilyet fognak belerakni, vagy az teljesen más káposzta?
Memóriavezérlő, ROP blokk, input assembler, tesszelator ... tehát sok mindent.
A swift az egy chip lesz CPU-val GPU-val és vezérlőkkel (PCI-E, Memória ... ).
-
7600GT
senior tag
Hivatalosan nem tudni semmit, de utánaszámolva az eddigi fejlesztési költségek 30-40%-át emésztené fel a teljes generáció megtervezése, illetve a gyártás úgy 40-50%-al lenne olcsóbb az eddigi viszonyokhoz képest. A chipeknek nagyon piciknek kell lennie ... a master chipet max 200mm^2, míg a slave chipet 150mm^2 alatt kell kihozni.
Valszeg a Rambus FLEX IO 70 GB/sec feletti sávszélessége megoldja a kommunikációt.Tulajdonképpen a slave chipekből mit tudnak kispórolni? Amugy ha jól hallottam, akkor egy Rv870 150mm2 körül lesz 960shader egységgel, szóval szerintem a kis magméret kivitelezhető, de az hogy mondjuk 3 ilyet meg egy master-t egymást mellé hegesszenek, nekem kicsit irreálisnak tűnik. Majd a swift-be is ilyet fognak belerakni, vagy az teljesen más káposzta?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Hivatalosan nem tudni semmit, de utánaszámolva az eddigi fejlesztési költségek 30-40%-át emésztené fel a teljes generáció megtervezése, illetve a gyártás úgy 40-50%-al lenne olcsóbb az eddigi viszonyokhoz képest. A chipeknek nagyon piciknek kell lennie ... a master chipet max 200mm^2, míg a slave chipet 150mm^2 alatt kell kihozni.
Valszeg a Rambus FLEX IO 70 GB/sec feletti sávszélessége megoldja a kommunikációt. -
7600GT
senior tag
Az egy olyan kialakítású rendszer ami a gyártási és fejlesztési költségekre nézve sokkal olcsóbban kihozható.
Az egész lényege a Crossfire Sideport ami a Rambus Flex I/O rendszerére épül. Ez 8GHz-en maximum 76,8 GB/sec-es sebességre képes 12 csatornán (5 be-, és 7 kimeneti).A Master Chip Design-al két chipet kell tervezni, egy mastert ami a főchip lesz és egy slave szolga chipet ami a master chiphez kapcsolódik. A master chip annyi slave chipet tud kezelni ahány Crossfire Sideport-ja van. A master chip egy teljesen általános felépítésű GPU, míg a slave chip csak a számításért felelős shader core-t tartalmazza a hozzá kapcsolódó textúrázóval.
Az előnyök egyértelműek két pici és olcsón gyártható chipet kell majd kifejleszteni, és a különböző kategóriákban induló kártyákra küönböző konfigurációkban kell majd felszerelni. Például a legkisebb versenyző csak a Master chipet fogja tartalmazni alacsony teljesítménnyel, míg a legerősebb modell, a master chip mellett annyi slave chipet is tatalmazhat ahány Crossfire Sideportja van.Példának okáért legyen a master chip 800 shader procis ugyanazzal a felépítéssel, mint az RV770 4 darab CF sideprottal. A Slave chip szintén 800 shader procit tartalmazzon a szükséges felépítéssel. Mindkét chipet 40nm-en gyártva (mert a méret miatt ez reálisan kivitelezhető) a következő termékskála alakulna ki. A memória minden esetben a Master chiphez kapcsolódik, mert csak azoknak van ROP blokkjuk.
HD 54xx -> 800 SP, 40 Gather4 TMU (1 master chip)
HD 56xx -> 1600 SP, 80 Gather4 TMU (1 master chip + 1 slave chip)
HD 56xx+ -> 2400 SP, 120 Gather4 TMU (1 master chip + 2 slave chip)
HD 58xx -> 3200 SP, 160 Gather4 TMU (1 master chip + 3 slave chip)
HD 58xx+ -> 4000 SP, 200 Gather4 TMU (1 master chip + 4 slave chip)Természetesen az egyes chipek a gyártási selejtekre nézve butíthatók.
Persze azt senki sem tudja, hogy milyen felépítés lesz alkalmazva a chipekben, de a design mutatja, hogy maximálisan testre szabható a rendszer és rendkívül olcsón kivitelezhető.
Ez mind szép és jó, de mekkorák lennének a gyártási költségek, hogyha csak úgy bepakolunk még néhány slave chipet, tehát kb. mekkora megmérete van egy slave chipnek? Nem lassítja a kommunikációt, hogy a chipek külön vannak? Amúgy elég jónak tűnik nekem ez a technika.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az egy olyan kialakítású rendszer ami a gyártási és fejlesztési költségekre nézve sokkal olcsóbban kihozható.
Az egész lényege a Crossfire Sideport ami a Rambus Flex I/O rendszerére épül. Ez 8GHz-en maximum 76,8 GB/sec-es sebességre képes 12 csatornán (5 be-, és 7 kimeneti).A Master Chip Design-al két chipet kell tervezni, egy mastert ami a főchip lesz és egy slave szolga chipet ami a master chiphez kapcsolódik. A master chip annyi slave chipet tud kezelni ahány Crossfire Sideport-ja van. A master chip egy teljesen általános felépítésű GPU, míg a slave chip csak a számításért felelős shader core-t tartalmazza a hozzá kapcsolódó textúrázóval.
Az előnyök egyértelműek két pici és olcsón gyártható chipet kell majd kifejleszteni, és a különböző kategóriákban induló kártyákra küönböző konfigurációkban kell majd felszerelni. Például a legkisebb versenyző csak a Master chipet fogja tartalmazni alacsony teljesítménnyel, míg a legerősebb modell, a master chip mellett annyi slave chipet is tatalmazhat ahány Crossfire Sideportja van.Példának okáért legyen a master chip 800 shader procis ugyanazzal a felépítéssel, mint az RV770 4 darab CF sideprottal. A Slave chip szintén 800 shader procit tartalmazzon a szükséges felépítéssel. Mindkét chipet 40nm-en gyártva (mert a méret miatt ez reálisan kivitelezhető) a következő termékskála alakulna ki. A memória minden esetben a Master chiphez kapcsolódik, mert csak azoknak van ROP blokkjuk.
HD 54xx -> 800 SP, 40 Gather4 TMU (1 master chip)
HD 56xx -> 1600 SP, 80 Gather4 TMU (1 master chip + 1 slave chip)
HD 56xx+ -> 2400 SP, 120 Gather4 TMU (1 master chip + 2 slave chip)
HD 58xx -> 3200 SP, 160 Gather4 TMU (1 master chip + 3 slave chip)
HD 58xx+ -> 4000 SP, 200 Gather4 TMU (1 master chip + 4 slave chip)Természetesen az egyes chipek a gyártási selejtekre nézve butíthatók.
Persze azt senki sem tudja, hogy milyen felépítés lesz alkalmazva a chipekben, de a design mutatja, hogy maximálisan testre szabható a rendszer és rendkívül olcsón kivitelezhető.
-
7600GT
senior tag
-
Abu85
HÁZIGAZDA
ha sokan mondják már igaz is?főleg, hogy mindenhol uaz a forrás.
egyébként meg ott van benna logikai bukfenci is: semmi értelme lehozni novembere 55nmre ha februárban jön 40nmen.
érdekes konkurencia helyzetébe is belenézni, hogy átlássuka helyzetet: ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.
Vhogy a GT200 ról midnig az FX széria jut eszembe. Bár ha azt eladta a marketing...

A HD5000-et nem éri meg így számolgatni, mert áttérhetnek a Master Chip Design-ra.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ez a topik is bezárásra van ítéltetve.
Hiába a felhívás, nem ér semmit. Én lennék a legjobban meglepve ha nem lenne flame.
Hát...kicsit korainak tünik nekem ez a 40nm. Ha logikusan gondolkodunk még át se állították a gyártósort 55nm-re. De már a 40nm-ről beszélnek?
F@szság szerintem. Nem hiszem hogy kivitelezhető lenne hogy ideiglenesen pár hónapig gyárták csak az 55nm GPU-kat. Sztem a GTX 212 is 55nm lesz.Mivel a TSMC 2009 januártól teljesen fel lesz készülve a 40nm-re, meg lehet csinálni a chipet ezzel a technológiával. Nyilván van benne kockázat, mert nagyon kevés az idő a gyártástechnológia kidolgozására, ha egy pici hiba is becsúszik és nem lesz hatékony a gyártás akkor nagyon drága lesz az előállítás és gyártási fázis közben kell módosítani a technológiát ami nagyon nehéz. Nyilván ha ez az esett előáll, akkor lehet, hogy jobban jártak volna az 55nm-rel, még anyagilag is.
-
biggamer
veterán
ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.
40nm-en 1200sp-vel is bőven a mostani RV770 alatt lennének
40 nm-en kb:
800 sp-vel ~ 140 mm2
1200sp ~ 190 mm2
Persze könnyen lehet, hogy komolyabb változtatások lesznek, mind csak az egységek számát növelgetik.Na én ennyire nem vágom a témát.

Az biztos, hogy kíváncsi vagyok, mivel akarnak majd visszavágni.
De gondolom ezzel nem vagyok egyedül. -
Power
senior tag
ha sokan mondják már igaz is?főleg, hogy mindenhol uaz a forrás.
egyébként meg ott van benna logikai bukfenci is: semmi értelme lehozni novembere 55nmre ha februárban jön 40nmen.
érdekes konkurencia helyzetébe is belenézni, hogy átlássuka helyzetet: ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.
Vhogy a GT200 ról midnig az FX széria jut eszembe. Bár ha azt eladta a marketing...

ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.
40nm-en 1200sp-vel is bőven a mostani RV770 alatt lennének
40 nm-en kb:
800 sp-vel ~ 140 mm2
1200sp ~ 190 mm2
Persze könnyen lehet, hogy komolyabb változtatások lesznek, mind csak az egységek számát növelgetik. -
biggamer
veterán
-
VinoRosso
veterán
ha sokan mondják már igaz is?főleg, hogy mindenhol uaz a forrás.
egyébként meg ott van benna logikai bukfenci is: semmi értelme lehozni novembere 55nmre ha februárban jön 40nmen.
érdekes konkurencia helyzetébe is belenézni, hogy átlássuka helyzetet: ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.
Vhogy a GT200 ról midnig az FX széria jut eszembe. Bár ha azt eladta a marketing...

azért ez a gt206 szerintem még jól is elsülhet
-
Dare2Live
félisten
ha sokan mondják már igaz is?főleg, hogy mindenhol uaz a forrás.
egyébként meg ott van benna logikai bukfenci is: semmi értelme lehozni novembere 55nmre ha februárban jön 40nmen.
érdekes konkurencia helyzetébe is belenézni, hogy átlássuka helyzetet: ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.
Vhogy a GT200 ról midnig az FX széria jut eszembe. Bár ha azt eladta a marketing...

-
paprika
aktív tag
Jujjjj! Kíváncsian várom mi lesz a dologból!

-
biggamer
veterán
-
Dare2Live
félisten
Ez a topik is bezárásra van ítéltetve.
Hiába a felhívás, nem ér semmit. Én lennék a legjobban meglepve ha nem lenne flame.
Hát...kicsit korainak tünik nekem ez a 40nm. Ha logikusan gondolkodunk még át se állították a gyártósort 55nm-re. De már a 40nm-ről beszélnek?
F@szság szerintem. Nem hiszem hogy kivitelezhető lenne hogy ideiglenesen pár hónapig gyárták csak az 55nm GPU-kat. Sztem a GTX 212 is 55nm lesz."De már a 40nm-ről beszélnek?
F@szság "Nem f@szság, csak nem 2009Q1kéne, hogy ott szerepeljen hanem 2009Q4. A másik meg, hogy nem az egyel rosszabb gyártástechnologia az NV baja hanem, hogy a GT mag ár/teljestményben rémisztően szar. Like it or not, új architektúra kell ide és NV elég tökös nem lepne meg ha 2009Q2után már jelentkezne is vele.
Egyébként szerintem is zárni fogják.

-
biggamer
veterán
Ez a topik is bezárásra van ítéltetve.
Hiába a felhívás, nem ér semmit. Én lennék a legjobban meglepve ha nem lenne flame.
Hát...kicsit korainak tünik nekem ez a 40nm. Ha logikusan gondolkodunk még át se állították a gyártósort 55nm-re. De már a 40nm-ről beszélnek?
F@szság szerintem. Nem hiszem hogy kivitelezhető lenne hogy ideiglenesen pár hónapig gyárták csak az 55nm GPU-kat. Sztem a GTX 212 is 55nm lesz.Majd meglátjuk, én csak örülnék neki.
Annál jobb, minél kiéleződöttebb a harc a konkurens gyártók között.
Mi járunk jól, vásárlók. -
Beowulf_78
addikt
A topik mindig a következő generációs Nvidia kártyákról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a kártyák hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent a kártyacsalád, külön szakmai topik nyílik neki. Ebben kérjük a topicban aktívkodók segítségét. Ha megjelenik az első kártya reméljük mindig akad egy vagy több user, aki felvállalja, hogy az összegyűlt hasznos információkból egy mindenki számára hasznos első hozzászólást kreál. Erre tudom ajánlani esetleg a próba topicot. Ezután a modkerbe linkelve egy rábólintás után megnyílhat az új topik, ennek címét pedig aktualizáljuk(ebben is szívesen várunk javaslatot a felkészültektől).
---
55 és 40 nm-es GPU-kat készít az Nvidia ? [link]

Csak úgy érdekesség képpen.
Kíváncsi vagyok, mennyivel lesz jobb a " régi " GTX280-asnál./ Ati fanok, akik mindent ami nVIDIA lefitymálnak, lehetőleg kíméljék a topicot /
Ez a topik is bezárásra van ítéltetve.
Hiába a felhívás, nem ér semmit. Én lennék a legjobban meglepve ha nem lenne flame.
Hát...kicsit korainak tünik nekem ez a 40nm. Ha logikusan gondolkodunk még át se állították a gyártósort 55nm-re. De már a 40nm-ről beszélnek?
F@szság szerintem. Nem hiszem hogy kivitelezhető lenne hogy ideiglenesen pár hónapig gyárták csak az 55nm GPU-kat. Sztem a GTX 212 is 55nm lesz. -
biggamer
veterán
A topik mindig a következő generációs Nvidia kártyákról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a kártyák hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent a kártyacsalád, külön szakmai topik nyílik neki. Ebben kérjük a topicban aktívkodók segítségét. Ha megjelenik az első kártya reméljük mindig akad egy vagy több user, aki felvállalja, hogy az összegyűlt hasznos információkból egy mindenki számára hasznos első hozzászólást kreál. Erre tudom ajánlani esetleg a próba topicot. Ezután a modkerbe linkelve egy rábólintás után megnyílhat az új topik, ennek címét pedig aktualizáljuk(ebben is szívesen várunk javaslatot a felkészültektől).
---
55 és 40 nm-es GPU-kat készít az Nvidia ? [link]

Csak úgy érdekesség képpen.
Kíváncsi vagyok, mennyivel lesz jobb a " régi " GTX280-asnál./ Ati fanok, akik mindent ami nVIDIA lefitymálnak, lehetőleg kíméljék a topicot /
[ Módosította: Foglalt név ]
Új hozzászólás Aktív témák
-
100 - 1
53742 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Videokártyák
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- (kiemelt téma)
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az NVIDIA éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Temu
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- További aktív témák...
- PALIT RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 GamingPro-S - Új, bontatlan, 2 év garancia - Eladó!
- Gainwwrd RTX 4070 Ti SUPER 16GB
- !AKCIÓ! Gainward RTX 4080 Phantom 16GB - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- ZOTAC RTX 4070 Ti Extreme 12G GDDR6X - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 Ultra Gaming 8GB - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad E555 - AMD A8 I 8GB I 512SSD I HDMI I 15,6" I Cam I W10 I Garancia!
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i5-1335U / 16GB DDR5 / FHD+ IPS / Helyszíni Garancia 2027-ig
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Asus TUF B660M i5 12400F 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3070 8GB GDDR6 Kolink Observatory 650W
- Töltő Bazár! kb. 1000-1500Ft/10W, Rengeteg féle, SZÁMLÁVAL, GARANCIÁVAL
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


. Ezért is megy jól konzolokon (jó, persze PC-re jobban is portolhatták volna).










... én nyárra vártam volna. Így viszont 2009 Q4-ig le van futva a dolog.



