- Azonnali processzoros kérdések órája
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- Hobby elektronika
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen videókártyát?
- OLED TV topic
- Gaming notebook topik
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fujifilm X
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
MPeter87
őstag
Nah, kis update Deskmini + NH-L9i + NF-A9 PWM ügyben.
Ma lett meg az új venti.
Hogy kalandosabb legyen a sztori, csak sikerült beleszaladni kicsit az erdőbe..
Figyelmen kívül hagytam, hogy a hűtőborda síkja fölé érnek úgy fél centivel a memóriák, így az a megoldás, hogy belül a házhoz rögzítem a ventit és becsúsztatom utána a lapost kapásból ki lett lőve. Erre sajna nem figyeltem a nagy méricskélésben..
Másik probléma (de továbbiakban előny), hogy a hűtőbordán a venti felfogadáshoz a furatok a másik oldalról vannak beütve és menetelve, így ezek szintén a borda síkja fölé nyúlnak 1-2 mm-rel, úgyhogy emiatt sem sikerülhetett volna a fenti mutatvány.
Ezek tükrében végül az lett a megoldás, hogy lekalapáltam szépen a két kis fület, ami a házon volt (sikerült zéró külső nyom nélkül), így a 4 felfogató furatra rátéve a ventit szépen be lehetett csúsztatni a házba a gép lelkét (mivel elég szűkös lett, kicsit rá kellett azért segíteni..).
A ventin minden sarkán gumi tappancsok vannak, amik a venti síkjából minimálisan kiemelkednek, úgyhogy ezeken fekszik fel a venti a bordán és mivel koppra fért be a házba, ezért a ház rácsos részén is. (ezért plusz pont jár a Noctua-nak a Pure Wings 2-vel szemben)
Végeredményben a gép csendesebb és hűvösebb is lett pár fokkal, szóval végülis elértem egy célt. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy minden pénzt megért, de legalább volt egy kis legózás és izgalom.
Szélzaj és vibráció fronton - hát - hallok valamit, de egylőre nem tudom, hogy pontosan mit. Nagyon halk, mintha vibrálás lenne, ami lehet a házon való felfekvés miatt keletkezik. Ezzel viszont egylőre nem akarok foglalkozni, mert nem olyan zavaró. Halkabb, mint a WB Black, szóval egyelőre jó lesz így.
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- Nők, nőügyek (18+)
- Hobby elektronika
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Star Wars: The Old Republic - MMORPG
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Milyen videókártyát?
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- HP 65W töltő eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3054, 96% Akkumulátor
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 - 4 év garancia
- Beszámítás! Apple iPad Pro 11 2024 1TB WiFi + Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Motorola E40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest