Hirdetés
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zodo
nagyúr
Előljáróban.
Nos én nem vagyok egy "pcguru" így több heti, havi előkészületett vesz igénybe a jövőbeli gépem, hardverelemeinek kiválasztása. Ez abból adódik, hogy kb. 4-5 évente fejlesztem vagy cserélem a gépem. Így értelmetlen számomra, hogy kövessem az épp aktuális piaci trendet. Ez a fejlesztési ídőszakom, jellenleg kicsivel több mint 1 éve történt. Hozzáteszem, részemről a gépfejlesztés vagy csere alatt nem a legújabb, legmodernebb hardverek vásárlása a cél, hiszen meg sem tudnám fizetni ill. nem minden esetben indokolt ezen hardverek vásárlása.Hogy a kérdésedre is válaszoljak.
Nem tudok , egyenlőre érdemben nyilatkozni a Minix negatív ill. pozitív értékeiről, mert csak augusztusban vettem és azóta sem készültem el a leendő házával ill. egyébb kiegészítőivel. ( egy régi Technics deckbe probálom összehozni a cuccost) Kép Kép Kép Link
Szóval ezt a lapot még nem ismerem, de a benne lévő Amd 4850E procit igen, mert ez volt régen a "nagy" gépembe ill. mint a már említett 780G chipsetet amivel a Minix is meg lett áldva. Xp-t telepítettem és a kötelező drivereket és slussz + probaképpen egy Ubuntu 8.04-et ami szintén nem okozott semmiféle nehézséget driver ügyileg. Persze egy dolog hibádzott linux alatt, mégpedig a Cool'n'Quiet , de hozzáértőknek ez sem akadály.
Most, hogy már ténylegessen írjak valami értelmesett. Anno, ezen tesztek alapján választottam ki az matx méretű ( Gigabyte MA78GM-S2H rev.1.1 ) lapomat, amely szinte tökéletes mása a Minix-nek.GeForce 8200 chipset: az NVIDIA mindenese
AMD 780G: nyerő chipset integrált grafikával
Így volt némi tapasztalatom, hogy mit is várhatok el megközelítőleg a Minix-től.
Pozitívumként:
Mint látható, szinte az összes létező csatlakozó típussal rendelkezik, amire valaha is szükségem lenne.
Keveset fogyasztó, de teljesítményben nem elhanyagolható chipset.
( int. Ati Hd 3200 amivel 1440x900-as felbontásban a NFSMW közepes grafikai beállítások melett is játszható)
Mint te is írtad, AM3/AM2+/AM2 proceszorok fogadása. Max.: 65W !!!
Talán ide vehető a bár nem jártam útána a témának, hogy a 128MB side-port DDR2 memoria menyiben segíti a gép működését.
Esetleg, amiről gőzőm sincs milyen csatlakozó csak, hogy valami külső, egyedi hardvereket is képessek vagyunk csatlakoztatni a Super I/O: Winbond W83627EHG chip segítségével.
Végül a Pci-e 16x slot ami 2.0, de csak 4x tecnikai támogatást élvez.Negatívumként:
Mivel tényleg nem használtam még csak a külső és elsőre akár fel sem tünő jellenségekre tudok hivatkozni.
Kizárólag Usb-s egeret tudunk használni, mert csak egy darab Ps/2 port van az alaplapon, ami a billentyűzet csatlakoztatására szolgál.
Esetleg riasztó lehet a Sodimm memoria modulok használata.
Gyártó ugyan mellékel egy 4cm-es chipset hűtőt, de az a szokványos kis fo...így szerintem azt cserélni kell, ha fontos szempont a gép hangja.Hirtelen ennyi. Bocs, ha hosszúra és néha érthetetlenre sikeredett.
Remélem, mielőbb elkészülők a "pcház" megépítésével és már konkrétumokkal is tudok szolgálni.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest