- Dedikált NPU-t tervezne az AMD?
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- Száguld a Meta és a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-részvények
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):
Új hozzászólás Aktív témák
-
bump3r111
tag
Szerintetek kb 60-70e Ft-os kategóriában a Dell 2414H-nak van vetélytársa? Munkára és fotószerkesztésre kellene a monitor.
A másik amit néztem a gyakran ajánlott 2412M, ami pár ezer Ft-al olcsóbb, 1980x1200-as, de nincs HDMI és otrombább kinézetű, azonban minőségben talán jobb is?
Esetleg ha árban akár kicsit feljebb, de van-e monitor ami ezektől még jobb annak ajánlását is megköszönöm!
Egyébként nem ragaszkodom a Dell-hez, bármennyire is úgy tűnik -
NikoXXX1991
csendes tag
Udv,
100k forintbol milyen monitor a legjobb ar/ertek aranyu ha NV kartyam van es Amd processzorom?
Jatek illetve altalanos felhasznalas.
A minoseg fontosabb a sebessegnel.
Varom a legjobb ar/ertek aranyu ajanlatokat.
24' - ra es fullhd-re. -
Anonymus23
veterán
válasz
Franklin #89197 üzenetére
Én nem feltétlenül a 144Hz miatt, hanem a G-Sync+IPS miatt javasoltam ezeket, hasonló konfigom van (6700K+1070GTX) és rohadt jó, hogy az új játékoknál van G-Sync, mivel pl a Watch Dogs 2 is Ultrán csak 45-80 FPS-el megy, és nagyon jó, hogy függetlenül ettől a kép az tökéletes.
Ha ír egy felső határt, akkor kiderül, hogy mire lesz vagy nem lesz pénze, hogy mire lenne szüksége az nem feltétlenül továbbra sem -
Franklin
addikt
válasz
Anonymus23 #89196 üzenetére
Mivel nem írta a kolléga, hogy 144 Hz-re szüksége lenne, ezért én nem javasolnék neki ilyeneket, inkább egy DELL U2715H vagy U2717D.
-
Anonymus23
veterán
válasz
RedCat #89195 üzenetére
Ha nincs felső határ, akkor az alábiakat tudnám javasolni:
ACER PREDATOR XB271HUBMIPRZ
Esetleg ennek a TobiiEye-os változata: ACER PREDATOR XB271HUTBMIPRZ -
RedCat
senior tag
válasz
Anonymus23 #89194 üzenetére
Eddigi konfig egy I7-8700 proci, asus h370 lappal és 500-as ssd-vel. Vga még nincs meg, de valószínű egy 1060 vagy 1070 lesz. (amd kártyákat nem ismerem egyáltalán. érdemes amd-ben gondolkozni?)
-
RedCat
senior tag
Egy 27" Imac-et váltok le asztali konfigra. Ehhez keresek monitort. Az Imac képénél ne legyen rosszabb minőségben. Az imac képernyő tulajdonságai: 27" 2560*1440 ips panel. Ugyanilyen felbontású és átmérőjű monitort keresek.
Kevés film, játék, web amire használva lesz.
Ár: nem szabok felső határt, ár érték arányban ami a legjobb, javasolt.Köszi
-
benikeee
tag
Sziasztok.
Monitort vennék.
LG 23MP68VQ-P 23" LED Monitor
Ez a monitor a kiszemeltem.
Kérdés:
Ezt nvidia kártyával tudom 75hz-en müködtetni vag csak amd-s kártyával??Elöre is köszi a választ!
-
laychi
veterán
Még mindig nem sikerült eldöntenem milyen monitort vegyek...
Vonz az ips 144hz,de sajnos 1080p-ben nincs(illetve csak 34" lg 21:9-ben...)
Tapasztalataim szerint natív felbontás mellett a legjobb a képminőség,de nem tudom elképzelni,hogy esetleg milyen jó vagy silány lenne a kép,ha 1080p-n használnék csak játékok közben az ACER XF270HUA 144hz WQHD monitort.
Kártya,ami korlátoz ugyebár (gtx 970) a nagyobb pixelsűrűségen elért fps-benIlletve azt nem tudom még,ha esetleg natív felbontáson használnám és mondjuk csak 60-80 fps-t érnék el játékok alatt,akkor van e értelme a 144hz-nek.
A magasabb képfrisssíési freki elképzelésem szerint egyébként is jobb lehet a szemnek,de nem tudom, hogy amit gondolok az egyezik e a valósággal.A tényleg hozzáértő emberek véleményére lennék csak kíváncsi,szóval nem baj,ha nem érkezik 50 különböző válasz tapasztalatok híján,illetve hozzá nem értőktől.
Köszi.
-
Joe123
senior tag
Szerintem nem nagyon lesz ilyen.
3440x1440 21:9 34" 100Hz (Samu CF791, ívelt)
vagy
2560x1440 16:9 32" 75Hz (HP Omen, flat)
vagy
1920x1080 16:9 27" 144Hz (Samu C27FG73, ívelt)VA paneles monitorok vannak tudtommal amik egy-egy feltételedet teljesíteni tudják, de olyan szerintem nincs ami mindegyiket.
-
NikoXXX1991
csendes tag
Mit szoltok hozza 23.8 Dell U2417H InfinityEdge ?
-
tecsu
addikt
Egyelőre csak érdeklődés szintjén keresek egy VA paneles, min. 120Hz-es Free Sync-es, "flicker free", legalább 32"-os monitort, minimum QHD (2560 × 1440) felbontással.
Van ilyen ajánlott monitor? -
NikoXXX1991
csendes tag
Ajanlott a Acer Gaming B247Y 23.8 inch 4 ms Black FreeSync 75 Hz ?
Ugyhogy nvidia kartyam van igy a freesync kilove. -
SkyS1gn
félisten
Nincs valakinek ilyen monitorja? Igen olcsó, nagy, 1440p, VA, 75Hz, neten amiket olvastam az az hogy kicsit black crushol, meg picit nagyobb a ghosting, de valóban mennyire zavaró?
-
Joe123
senior tag
válasz
OgreImre #89174 üzenetére
És mondjuk egy 40+ colos 4K TV? Azon több pixel van vízszintesen és függőlegesen is mint egy 1440p wide monitoron. 80 körül már van noname, 100-tól toshiba, philips, 110-től lg, sharp, 120-tól samsung.
Persze nem tudom megfelelnek-e ezek nektek az említett feladatokra, csak egy ötlet, felvetés. -
saen
veterán
24"-ig semmi gond nincs a TN-nel, e felett már elkezd kijönni az alacsony látószög okozta problémák. Hiába ülsz előtte mozdulatlanul, akkora már a képernyő, hogy mindenképp lesz olyan része a képnek ahol már kicsit torzulnak a szinek az alacsony betekintési szög miatt. Ha ez nem zavar vagy nem veszed észre akkor hajrá. Én is TN panelt használok, csak 24"-en, semmi baja nincs, nem grafikus munkát végzek rajta és egy kalibrálással rendben vannak a szinek.
-
Mr.Mercury
aktív tag
válasz
Anonymus23 #89173 üzenetére
Rendben, az tény, hogy nem szakoldalon néztem az adatokat, de ebben az esetben lehet rászánom azt a plusz pénzt, veszteni nem veszthetek vele. Köszi az infókat mindkettőtöknek!
-
OgreImre
senior tag
válasz
fakos123 #89169 üzenetére
Statikus kolléga?
Ahhoz, hogy egy Allplan meg egy Tekla egymás mellett elférjen kényelmesen egy monitoron és még olvasható is maradjon talán egy 21:9 képarányű 3440x1440 felbontású 34-35"-os lenne ideális. De ez nem 150k kategória és ott van még az ívelt kialakítás problémája is.
Hasonló cipőben járok én is. Két monitor (24" FHD+ és 20" HD), de mondjuk vagy az Axis vagy az Archicad elfoglalja anagyot és váltogatás van köztük, a másikon meg fut a word pdf stb. Én valószínűleg egy 32"-os 4K monitort fogok venni és megtartok még egyet. -
Anonymus23
veterán
válasz
Mr.Mercury #89171 üzenetére
A kettő között alapvetően csak a TobiiEye a különbség a többi egyforma, normális oldalon nézd a technikai leírását!
Nekem a XB271HU van, annak is van TE verziója, így utólag lehet jó lett volna, mert jó pár program támogatja, és azért az a +20e FT nem a világ egy ekkora beruházásnál, utólag már nehéz implementálni, így meg benne van, ha azt veszed.
Mondjuk én szemüveges vagyok, nem tudom azzal egyáltalán vagy mennyire működik, nem ástam magam bele a témába nagyon. -
Brekk
addikt
válasz
Mr.Mercury #89171 üzenetére
A két monitor ugyanaz, csak a tobi van az aljára téve.
-
Mr.Mercury
aktív tag
Sziasztok!
Még továbbra is az Acer Predator Z301C a kinézett monitorom, viszont gondolkozom a Z301CT-ben is. A kérdésem az lenne, hogy megéri-e utóbbi javára az a +20.000.-Ft-os vételár cserébe azért, hogy 1 ms-al jobb a válaszideje, a kontrasztaránya nem 1000:1, hanem 3000:1, illetve van benne Tobii Eye Tracking. Ez utóbbi elég szubjektív megítélésű funkció, ettől függetlenül érdekelne, hogy érdemes-e erre a monitorra áldozni többet a fenti adatok tükrében?
-
fakos123
csendes tag
válasz
OgreImre #89163 üzenetére
Nemetschek-et és Tekla-t használok. Most is két monitort használok és az a baj hogy ha kényelemesen kinyitom az ablakokat akkor simán elvisz "1,5" monitort. Ezért szeretnék egy olyan monitort választani, ahol a "1,5" monitor mellett marad még használható felületem ahol egy másik programot ( pdf-et olvasni, axis dokumentációt.) is tudok használni szintén kényelmes felületen.
-
rgqjx
aktív tag
Sziasztok!
Jelenlegi monitorom haldoklik, az elkövetkezendő napokban-hetekben szeretném lecserélni, vagy legalább felkészülni, ha mégis eléri a vég.
Munkámból adódóan CAD-re, netezésre, táblázatok/grafikonok nézegetésére lesz a következő jelölt használva, de évente kb egyszer kipróbálok 1-1 játékot is, de ez tényleg elenyésző. (Évi max. 20-25 óra). Nagy vonalakban összeállt a fejemben az elképzelés, hogy mit szeretnék. Főleg a tervezőszoftverek miatt jó lenne a "végtelen" felbontás a lehető legnagyobb átmérőn (természetesen nagyon olcsón).
Elsősorban 32"-os uhd monitorokat nézegetek a relatív olcsóbbak közül és így le sikerült szűkítenem a listát az alábbiakra:
AOC U3277PWQU
BenQ EW3270U
LG 32UD59-B
Philips 328P6VJEB/001, Ezek közül (vagy ebben az árkategóriában) van-e valakinek tapasztalata, amit bátran ajánlana?
A színhűség nem elsődleges, de tn panelt nem szeretnék. Forgathatóság, kék led, usb portok, hangszóró közömbös számomra.
2, Jól sejtem, hogy ha eljön a nap, akkor tudom használni fullhd módban játékra, hogy a 280x-em is megbirkózzon vele? (Tudom ez ördögtől való, de nekem bőven megteszi majd)
3, Érdemes az alacsony játékidőt szem előtt tartva figyelnem a Freesync képességre, ha netán később frissítenék a vga-n? Játékokon kívül van ennek bármi előnye?
4, Ezek már már nem villognak, ugye? (pwm)
5, Valamelyik lg monitor tesztben láttam, hogy meg lehet osztani a kijelzőt, mintha 2 fizikailag különálló monitor lenne és talán a különböző bemeneteket használni. (Ez szimpatikus, mivel melóban is 2db 27"-os előtt ülök és jobb szeretek az egyiken dolgozni, a másikon, pedig az eszközpalettákat, excelt stb tartani.) Ezt általában tudják ezek a monitorok vagy ez inkább típus specifikus? Ha nem általános, létezik erre korrekt szoftveres megoldás?
Előre is köszönöm a segítséget.
-
NikoXXX1991
csendes tag
Udv,
IPS LG 24UD58-B, 23.8", 4K UHD - 85 000 forint
Megeri?
Gtx 1060 6gb-os varians es jelenleg FX8320 procival (ami Ryzen lessz meg karacsony elott).
Full HD-ben jatszanak,csak meghagynam magamnak a kiskaput hogy majd 3-5 ev mulva 4K-ban jatszak rajta.
Mit szoltok?Negativum amit latok: 60Hz
Masik opcio:
Monitor LED IPS Acer 23.8", Full HD, FreeSync, Display Port, Fekete, V247Y - Ara: 45 000 forint
UM.QV7EE.004Tud 75Hz-et de csak full hd (amibel meg evekig jatszanak).
-
OldAkita
aktív tag
válasz
Anonymus23 #89164 üzenetére
Kösz az infót. Hiányosan tettem fel a kérdést, valójában olyan 34-35"-os monitorra gondolatam ami 4K-s Gsync-es. Mert ahogy nézegetm ebben a szegmensben a kínálatot, van az Acer predator IPS, az AOC és aHP VA paneles. Szóval az LG összeszedhetnél magát és csinálhatna egy IPS paneles Gsync-es 34-35"os vadállatot :-)
-
Anonymus23
veterán
válasz
OldAkita #89162 üzenetére
Igen:
LG 34UC89G-BBár számomra kérdés, hogy ha már ekkora méret, akkor inkább egy fokozattal nagyobb felbontás kéne, semmint a 2560x1080, de ezt még nem láttam élőben...
-
OldAkita
aktív tag
Az LG gyárt 34-35"-os Gsync-es monitort?
-
Anonymus23
veterán
válasz
doggie #89159 üzenetére
Igen, ez 144 Hz-es és Freesynces, de a kettőnek nincs szoros köze egymáshoz, az egyik, hogy mennyi a maximális képfrissítés (ez független a VGA gyártójától, csak tudnia kell az adott csatlakozónak sávszélességben a felbontás+képfrissítést), a másik pedig egy GPU chipgyártó által támogatott tulajdonság, ami vagy ki tudsz használni, vagy nem függően, hogy milyen színű vagy.
-
Joe123
senior tag
válasz
NikoXXX1991 #89152 üzenetére
Itt a srác elég alaposan leírja az előnyöket és hátrányokat. Igaz, ez az újabb CFG73-ról szól alapvetően, de a CFG70-et is érinti.
Mostanában amúgy elég ínséges idők járnak azokra a userekre, akik kevésbé tolerálják az IPS-ek tipikus hibáit, VA paneles monitorokból messze nincs olyan választék mint 10-12 éve.
-
fakos123
csendes tag
Szia!
Szeretnék segítséget kérni Tőled/Tőletek, laikus vagyok a témában így kérlek bármit mondtok indokoljátok hogy meg is értsem és tanuljak belőle.
Jelen pillanatban egy Asus PB248Q monitort használok és szeretnék még egy monitorra beruházni.
Igényeim: Tervezőmérnök vagyok így egy olyan monitort szeretnék ahol kényelmesen eltudok futtatni 2 programot egy más mellett úgy hogy ne kelljen hunyorognom és helyezgetnem az ablakokat hogy elférjenek.
Másodlagosan a játék is szempont. Nvidia GeForce 1060 6 gb os kártyám van.
IPS-t szeretnék,de nem szeretnék nagy ívelt monitort. 4K-ra nincs szükségem.
Véleményem szerint a 27" lenne a legjobb választás.
VESA funkciót kötelező.A felbontás és a képaránynál elvesztem,nem tudom mi lenne számomra a legmegfelelőbb.
Ár: Ha a minőséget meg kell fizetni akkor meg kell fizetni,viszont határokon belül.maximum 150k-ra gondoltam.
Előre is köszönöm a segítséget.
Ha bármilyen információra van szükség szívesen válaszolok.Üdvözletem
Ákos -
#94529552
törölt tag
válasz
NikoXXX1991 #89152 üzenetére
Szerintem nézd végig 1-2 oldalon visszafelé a válaszokat és az ajánlásokat, mert én úgy látom, hogy Samsung monitort szinte senki nem ajánl itt. Minden más márkát meg igen. Pedig van olyan, ami nekem is tetszene, de így másikat vadászok. Ráadásul VA panelest találtál, ami leginkább filmezéshez való.
-
NikoXXX1991
csendes tag
Mi a velemenyetek errol LED VA SAMSUNG C24FG70FQU, 23.5" Curved, Full HD ?
Jatek es web meg sketchup programra kellene. -
doggie
aktív tag
Sziasztok!
Egy kicsit furcsa kéréssel fordulnék hozzátok és szeretném a segítségeteket kérni.
Váltanék monitort 27" és 1440p-s monitort szeretnék, viszont a beépíthető magasság ahova be kell férnie az maximum 46 cm lehet.
Ezekkel a kritériumokkal mit ajánlanátok? (nem grafikai alkalmazásra kéne, hanem a szokásos játék, film, web)Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.
-
David1111
csendes újonc
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ,ezek közül melyiket érdemes megvenni.
DELL UltraSharp UP2516D
ASUS MX25AQ
Esetleg:
AOC Q2775PQU - Pro-line
DELL UltraSharp U2518D Infinity Edge
Fénykép szerkesztés leginkább.
Asus és dell között vacilálok leginkább ,hogy megérné e azt a felárat a dell up2516d. -
NikoXXX1991
csendes tag
válasz
maxiszalai12 #89146 üzenetére
Udv,
Nekem is tetszik az emlitett monitor es 84250 forint-ert talaltam is (erdelyi vagyok it atszamolva annyi).
Mindenhol csak pozitivakat hallok rola.
Velemenyek?
Nehol emlitik hogy nem igazan ajanlott ha az ember olvasni akar rajta vagy munkara (sketch up).
Egy ilyen draga monitoron az ember mindent var csak hogy olvasasra nem alkalmas igazan.
Pro / kontra velemenyek? -
Werkly
őstag
Az adatlapomon lévő monitoron mire használhatók az USB portok? Kösz!
-
maxiszalai12
tag
Sziasztok!
Véleményt kérnék, a linkelt monitorról. A specifikáció alapján mindenben megfelelne.
Ha tudtok 90k körül jobbat szívesen fogadom.
LINK
Előre is köszi! -
saen
veterán
válasz
Mandarinn #89142 üzenetére
Helyedben egy 24", FullHD és IPS paneles monitort keresnék és ami fontos, mindenképp kalibráltasd. Olyan helyről érdemes venni ahol pár ezer forintért megcsinálják mielőtt kiküldik és akkor nem lesz gond, meg nem kell utánajárni. Gyári beállítások lutri, szerintem nem elég jó, mert szimplán lehet peched.
-
Mandarinn
senior tag
Sziasztok!
Melyik az a legolcsóbb monitor ami alkalmas lehet hobbi fotószerkesztéshez? Az lenne a lényeg, hogy ne legyen nagy különbség a monitor képe és az "előhívott" kép között. Esetleg van olyan amit könnyen tudok otthon kalibrálni valahogy külső kalibráló eszköz nélkül is? Menü beállításokkal? Vagy az is jó ha a gyári beállításokkal közel van az ideálishoz.
A méret itt most nem fontos. 19"-tól felfelé szerintem jó, csak legyen HDMI.
Tudtok nekem segíteni ebben?
Köszi!
-
5-ös kezelő
senior tag
válasz
Anonymus23 #89123 üzenetére
Köszönöm, megpróbálom.
-
stellaz
veterán
Sziasztok!
Filmnézésre keresek 22"-24" körüli monitort ~50k értékben. Az összefoglalóban volt említve két dell típus, mint ajánlott típus, de azok már nem elérhetőek.
Esetleg valaki tud ajánlani másik típusokat?
-
NikoXXX1991
csendes tag
Sziasztok,
Monitor vasarlasa adom a fejem.
Valtanek egy 22D5000 Samsung tv-rol (2011-ben volt veve).
Komolyabb baj nincs vele,de ugy erzem eljart felette az ido.
A gepben gtx1060 van 6 gb-os varians.
A gep egy masik tv-vel van osszekotve (ahhoz a tv-hez meg egy hazimozi) igy a gpu adja a kepet es hangot a tv-nek, a tv meg a hangot atadja a hazimozinak. (ez lenne egy hdmi port).
A monitornak a DP-on lenne osszekottetese a gpu-val (ha jol tudom visz hangot is), emiatt egy hangszoros monitor elonyben reszesul nalam (mivel 75 cm szeles a szamitogep asztalom).
Maxim 90 000 forint-ig mennek el (de egy minosegi 70 000 forintos monitor is erdekel). Mivel erdelyi vagyok igy a legjobb arat megkeresem magamnak,egy monitor modellt kernek toletek.
A monitor hetvegenkent kb 6-8 ora jatekkal lenne terhelve,napkozben sketchup program,netezes,meg youtube futna rajta (filmnezesre nem hasznalom).
Idealis lenne 24' -ban, aminek van minim 1 hdmi es 1 dp portja.
Kb 1 hete keresgelek a neten,sokfelet talaltam de nem tudtam donteni.
Talan IPS es minim 75 hz es full hd-s monitort vennek, de hogy melyiket itt jottok ti a kepbe.
Design-bol kb ilyenek jonnek be: Acer Gaming B247Y (minimalis felso,szelso keret)Bocsanat ha tul hosszura sikeredett,varom a tippeket hogy tudjak jo arak utan nyomozni (imadok jo arak utan nyomozni, siman 15 000 forintot is lehet sporolni
)
-
-
t-joco
tag
Közben már sikerült megoldanom,74 Hz-ig engedi max állítani. kárt nem teszek azzal a monitorban,vagy a videókártyában,hogy 60 Hz helyett 74 Hz-en használom? érdemesebb 74Hz-en használni? mivel,mennyivel lesz így jobb?
-
t-joco
tag
Sziasztok! nemrég vásároltam Acer R241Y típusú monitort. alapban a monitor 60 Hz-en fut,de olvastam 1 cikket,ahol azt írják,hogy beállítással, "tuningolással", elérhető a 75 Hz is.
https://geeks.hu/cikkek/180309/acer_r241y_lcd_monitor_teszt?page=1
igaz lehet ez,itthon magam is betudom állítani? és ha igen,akkor hogyan? várom a véleményeket,ötleteket... előre is köszönöm! -
Anonymus23
veterán
válasz
5-ös kezelő #89121 üzenetére
Semmi baja nem lesz a TV-nek, ha bejön a méret/felbontás akkor használd nyugodtan.
Samuknál annyi a titok, hogy a HDMI csatorna nevét át kell állítani PC-re, ekkor alkalmazza a PC-hez szükséges beállításokat (lehető legkevesebb input lag, pixel helyesség stb.). -
5-ös kezelő
senior tag
Uraim, egy laikus szeretne választ kapni, ha lehet.
Samsung tévét /UE32D5000PWXXH, full HD, 100Hz/ kötöttem össze a számítógépemmel HDMI kábellel.
Kérdéseim : Lesz-e valami baja a tévének, ha játékra használom, vegyek-e monitort helyette? Ha igen, milyen monitort vegyek 21" környékén? Csak játék a cél /WoT/. IPS panel 5s válaszidővel nem probléma ehhez a játékhoz? Asus 21,5"-eseket találtam 36000 Ft környékén. Vagy jobb a TN panel a rövidebb válaszidő miatt? Melyik a fontosabb szempont? /Gép i5-8400, Asrock z370pro4, Asus Geforce 1060./ Ha a tv is jó, milyen beállításokat javasolnátok?
Előre is kösz. -
#16820480
törölt tag
Sziasztok!
Szeretnék a közeljövőben venni egy monitort, elsősorban fotók szerkesztéséhez. Ami lényeges lenne az a szép színkalibráció (lehetősége, ha gyárilag nem is kalibrált), és a hátsó VESA rögzítőpont (mivel a mostani szobaelrendezésnél nem asztalon lenne, hanem fotel mellett állványon). Előny, ha van benne hangszóró (kb yt videókhoz kellene csak, amúgy van rendes hangrendszerem, csak nem mindig kapcsolom be egy vloghoz), és HDMI csatlakozó.
Árban nem akarnék azért nagyon sokat költeni rá, ilyen 40-50 ezer körül jó lenne.
Amit néztem elsőre az a Dell S2218H vagy S2216H, ezek méretben megfelelnének, csak nem tudom mennyire jók a többi dologban. -
norby91
tag
Üdv.
Van ennél (Acer Predator XB241Hbmipr) a monitornál jobb választás jelenleg komoly fps játékra, ami nem AOC?
144hz, gsync, TN, 24"
Illetve a kalibrálás.
Nem nagyon látok különbséget a neten talált irományok között a kalibrált és a nem kalibrált között.
Az a 6500 ft nem nagy pénz, viszont nem tudom mennyire lenne előrelépés.
Sajnos személyesen nem tudom meglesni oázisban, pedig az lenne a király. :/
Jelenleg is TN-t nézek, nem mai darab.Köszi.
-
bump3r111
tag
Sziasztok, Dell Ultrasharp U2414H-ot néztem ki itteni ajánlások alapján.
Azonban, az alaplapomon csak D-SUB és DVI-D port van a HDMI mellett, és nincs display-port.
Az lenne a kérdésem, a képminőség nem romlik-e, ha nem HDMI-t illetve Display-Port-ot használok, hanem mondjuk D-SUB vagy DVI-D csatlakozót? Esetleg valamilyen átalakítót a HDMI-re, ha azzal jobban járok?
Nem játszani szeretnék, munkára és képszerkesztésre kell a monitor.Vagy esetleg nincs-e valami frissített modellje az U2414H-nak, vagy esetleg tudásban hasonló testvére aminek van HDMI csatlakozója?
-
azka79
aktív tag
Sziasztok!
Mielőtt elrontom a rendszeremet, gondoltam meg kérdezlek benneteket.
van egy Asus B150m-a alaplapom amin van VGA port
és van a gépbem egy asus ph gtx1050ti 4g kártya
van egy LG ultra wide monitorom ami a kártyához csatlakozik HDMI-n keresztül.
Szeretnék használni eg 4:3 arányú VGA monitort, de a kártyán nincs VGA bemenet.
Ráköthetem az alaplapi VGA bemenetre??? és mind a két monitort tudom használni egy időben???
Nem akad össze a két driver mert ugye az egyik intel, a másik nvidia -
Hooper
őstag
Sziasztok!
Adott egy grafikai munkára használt Asus ProArt PQ279Q monitor amit szeretnék a PC mellett (AMD RX480) néha Macbook pro-val is összekötni.
Jelenleg a PC DP kábellel csatlakotik de a wqhd felbontást a macbook is csak DPn tudja leadni. van rajta + egy DP "daisychain" port is, azt lehet valahogy inputnak használni?PC ha HDMIvel csatlakozna az kevesebbet tud valamiben?
-
dellforeva
csendes tag
Sziasztok!
34"-es 3440 x 1440 monitor vásárlásán gondolkozom. Két kérdésem lenne:
1- intel hd 620 meg fog birkózni vele? Nem játékra kell, hanem irodai munkára+filmnézésre. Nem lesznek akadozások?
2- a full hd vagy akár rosszabb minőségű filmek ilyen felbontáson mennyire zavaróak?
Tényleg romlik az élvezeti érték, és akár egy sima full hd-val jobban járnék?Köszi
-
Winne
nagyúr
Ehhez mit szóltok?
Játékhoz kellene fullhdben.
-
BGyulaHUN
tag
Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok. Amit szeretnék az 2K felbontás G-sync technológia. Leginkább játszok de a film nézést is ezen intézem.
Amiket eddig néztem.ACER PREDATOR Z321QUBMIPHZX
LG 32GK850G-B
ACER PREDATOR XB271HUBMIPRZ
Esetleg ha tudtok mást ennyiért ajánlani az is érdekel. Most egy közönséges Samsung FHD 60hz 2ms TN monitorom van,szóval mindegyik nagy ugrás,de szeretném a lehető legjobbat kiválasztani azért a 240 ezres határért.
Köszi!
-
OldAkita
aktív tag
AOC AG352UCG monitor vásárláson töröm a fejem. Ajándék lenne egy olyan géphez amiben jelenleg csak egy GTX 970 van. 90%-ban lövöldözős játékra kell. Amíg nem lesz erősebb vga a gépben, addig használható a 970 ha a felbontást visszavesszük? Vagy a 2650x1080-as felbontás homályos lesz ilyen nagy méretnél? Másik kérdésem: Van e értelme pénzt fizetni kalibrálásért ha semmiféle fotófeldolgozó program vagy egyéb igényesség nem lesz, csak játék és egy kis böngészés?
-
válasz
medvezsolt #89100 üzenetére
Úgy néz ki a vga-d tudja a 3 monitort kezelni. De amit te szeretnél már 4 kijelző lenne.
Olvastam már a netem HDMI splitterről is és HDMI to USB átalakítóról is.
Nekem van egy olyan, hogy hdmi elosztó, az mondjuk nem tud több kijelzőt, csak 1-et, de 3 hdmi cuccot tudsz rárakni. Nekem azon volt a gép. xbox360. Amelyik kellett arra kapcsoltam át egy távirányítóval.
Szóval ha ilyen hdmi splittert szeretnél szerintem több 10k lesz a vége.
Ott arra kell figyelned, hogy milyen felbontást kell tudnia például. Mondjuk nem tudom hogy fog így kinézni a splitteren a képed, mert a vga-n legalább be tudod lőni (vagy más programmal) hogy hogy legyen a 3 kép.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Napelem
- Linux kezdőknek
- Milyen videókártyát?
- ASUS routerek
- Asustor NAS
- További aktív témák...
- Samsung 32" M8 4k Smart Monitor!32"/4k/VA/Smart Remote/DEX /Airplay/Type-C/Slimfit Kamera/Beszámítá
- BESZÁMÍTÁS! LG UltraGear 27GL850-B 144Hz QHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! LG 24MB35PM 60Hz FHD IPS 5ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG 325CQRXF QHD VA 240Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG 255XF FHD IPS 300Hz 0,5ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus Maximus VIII Hero i7 6700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700 XT 8GB Zalman i3 NEO 700W
- AKCIÓ! Apple Mac Studio M1 MAX 2022 32GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- DELL Precision 7540 - Intel Core i9-9980HK, RTX 3000 (nagyon erős GPU-val)
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest