Hirdetés
- Dedikált NPU-t tervezne az AMD?
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- 4 billió dollárt ér a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-cégek
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Zoli bácsi
őstag
Anyukám postára ment. Zolika elkísérte, bemehetett a játékboltokba.....
Dovit újdonságok meg pár pontyos kampó beszerezve. Próba hamarosan.Sajnos tóra nem lehet még jegyet venni, mert megkezdtem volna ilyen időben a szezont. Éljen a jóidő, meg a tavalyi szabadság!
Off: Ház előtti előkert, ha már a telefonom fotóit nézem. Erre várok november óta, mikor ez a látvány a ház előtt, közel a tavasz.
-
ooloo
őstag
válasz
#13935616 #82582 üzenetére
Hmmm... ha nem párnázott az nem jó . Viszont jó , hogy elmondtad és így rávilágítva már nem tűnik a legjobb megoldásnak a több rekeszes egy cipzáros megoldás . Mondjuk nem vagyok 100-as , hogy egy botzsák vásárlást ennyire túlgondolok . Annak örülnék , ha lenne 3 változat , mert abból könnyebb lenne választani .
A szakáll nélküli horgokhoz ...
Tegnap belemerültem a kérdésbe , és arra a következtetést vontam le , hogy a horog szára minél rövidebb annál jobb .
Nyilván itt is fontos , hogy hol akad és mekkora húst fog .
-
#13935616
törölt tag
válasz
#13935616 #82593 üzenetére
"Oké abban vajsavon kívül millió féle baktérium lehet és só nélkül nem biztos a vajsavas erjedése lesz."
Akarom mondani só nélkül valószínű vajsavas erjedése lesz, sóval tejsavas elvileg. Tej kap egy hőkezelést, de nem ez a 20 fokon is tárolható hónapokig verzióról van szó akkor az kap egy enyhe hőkezelést, abban azért van még bőven baktérium. Szóval lesz ami beindítsa, a só meg a vajsavast megakadályozza elvileg. De kb ugyanez a végeredmény ha tej nélkül csak simán víz +só, csak tejjel gyorsabban beindul.
-
#13935616
törölt tag
Jártam olyan vízen ahol az volt divat akkoriban a stégtulajok leengedtek kilyuggatott vödörbe kukoricát , stéghez kikötve . Nem tudom ma még megengedik e azt a megoldást nekik. Na az tényleg büdös kukorica volt , olyan, hogy szomszéd stégen hanyatt estél ha csak a vízből kihúzták és arra fújt a szél.
Régen csináltam úgy 5 literes ásványvizes flakonba tettem a csónak zárható orrborítás alá. Az jól légmentesen zárható, nem volt teletöltve nem kellett félni felrobban.
Mindig volt kéznél kukorica ha éppen kellett pár maroknyi. Ezt akkor hagytam abba mikor valaki feltörte a lakatot , és a vízipatkányok be tudtak menni és kirágták a flakont érezték, hogy ott valami kaja érlelődik, és széthordták az egész csónak tele volt kukoricadarabokkal . Azóta nem tartok így. Azt is csak azért csináltam legyen kéznél ha hirtelen pontyozni kell.
-
#13935616
törölt tag
válasz
Atis45 #82584 üzenetére
Nem szoktam hosszú távon hagyni mert puhul idővel egyre jobban. Ami nem lenne baj ha keszegek nem ennék meg szétszedik ha nagyon keszeges pályán vagy. Mi lesz vele hosszú távon azon túl , hogy puhul attól függ milyen baktériumok dolgoznak ott hosszú távon. Elméletileg egy idő után leáll az erjedés "kiforrja" magát az anyag. Ha tisztán tejsavas erjedés volt akkor berohadni nem fog. Ha maradt rajta víz, ha kilóg a teteje bepenészedhet hosszú távon. Gondolom még sok minden más is előfordulhat vele.
Nekem már hosszú távon szálltak le muslincák is ilyen anyagról igaz abban melasz is volt.
Szoktak egyébként úgy akik ipari méretekben pontyoznak nagy lezárt műanyag hordóban érlelik hosszan és abból vesznek ki vödörrel. Ott aztán mi mindenféle erjedésen megy át azt a jóég tudja.
-
galervin93
addikt
válasz
Zoli bácsi #82586 üzenetére
Pedig egy marékkal is lehet csinálni, igazából semmi különösebb macera nincs vele, 2 kiló meg már simán értelmezhető mennyiség. Mondjuk én ezt bolti főtt búzával oldanám meg, megspórolva a főzést/leforrázást. Pár "játékszabály" betartásával akár panelban is csinálhatja az ember, én évekig csináltam így. Gumikesztyű, meg még te ajánlottad az alkoholos kézfertőtlenítőt, és még csak be sem viszi az ember a szagot.
-
saen
veterán
válasz
#13935616 #82593 üzenetére
Igen, csak a vajsav az irdatlan büdös, a tejsav, meg csak savanyú. Halak nagyon-nagyon szeretik az utóbbit is és azt használni és tárolni is barátibb. A félig rohadt vajsavast meghagyom másnak, én nem szennyezem ilyesmivel a vizet, akkor sem ha a halak megeszik.
Értem én, hogy van aki az emberek közül is megeszi a surströmming-et is, de azért na
-
#13935616
törölt tag
válasz
@mriya@ #82583 üzenetére
Így szoktam, halak még nem panaszkodtak.
Bár lehet, hogy kefíressel joghurtossal jobban kapnának , talán soha nem próbáltam úgy. Viszont csináltam már sokszor úgy is csak sós vízbe a kukoricát minden tej vagy egyéb nélkül. Akkor is megerjed.
Elvileg a só megakadályozza a vajsavas erjedést, és a tej vagy akár maga a kukorica nem egy steril dolog. A csapvíz sem az. Elméletileg kell legyen benne baci.
Olyan még soha nem volt nem kezdett el erjedni. + az erjesztő vödör sterilitása , az se egy laboratóriumi eszköz. Tej nem savanyodik , próbáld meg egy dobozos nem uht tejet kiraksz a napra nyáron szerintem 1 nap múlva felpuffad a doboz annyira steril a cucc.
Oké abban vajsavon kívül millió féle baktérium lehet és só nélkül nem biztos a vajsavas erjedése lesz.
-
PpenoO
őstag
válasz
bercsi #82588 üzenetére
Aláírom, volt Hecht 1844 szíjas, minden évben komplett garanciális gépcsere történt mert beállt a motorja. Egy igazi fostartály volt és még rondán is vágta a füvet hiába éleztettem minden nyírás után. Aztán lett egy Makita ELM4120, 4 fűnyírás után állt be a motor, garanciális javítás, alig várom, hogy idén mikor adja majd fel megint
-
bercsi
aktív tag
AL-KO, MTD amiben láttam még aszinkronos gépet. Makitánál az ELM4620 még ilyen, de combos az ára. Mondjuk a többi sem olcsó.
Ha nincs nagy terület amit vágni kell akkor lehet egy akkus gépen is gondolkodni, bár az még drágább ha nincs az adott márkához akkud és töltőd. Ebben makitával van tapasztalat, azok direkt hajtásosak és a motor is bírja.
Ha meg 1000nm feletti a terület akkor benzines gép, ott a márka majdnem mindegy, a lényeg hogy honda blokkos legyen. -
bercsi
aktív tag
válasz
Grillo #82573 üzenetére
Előtte járd körbe a témát. Manapság divat az elektromos fűnyírókba szénkefés motort és szíjhajtást szerelni, időzített bomba. És mindegy hogy Makita, Bosch stb, sz@r az összes. Tapasztalatból mondom, kisgép szervizes vagyok.
Steady által linkelt gépek jónak tűnnek, indukciós (aszinkron) motor, direkt hajtás. Az ilyen örök élet. -
válasz
Zoli bácsi #82586 üzenetére
Egy kényelmetlen túlárazott szék lett (látom rajta)
-
Zoli bácsi
őstag
Itt a megfejtés a múltkori Carp Zoom találós kérdésre: [link]
Botzsák... Ezt a típust állítólag Magyar O.-on gyártják, és jó minőség. Én 4 rekeszest nézegettem, sok gyártónak nincs ekkora olcsó kategóriában, ez a típus van, Maros Mix, meg Haldorádó: [link] Több méretben, és rekesszel választható.
Erjesztett kukoricához: Ha jól emlékezem, a sporttárs 2 kg erjesztett kukoricát szeretett volna készíteni. Akkor is írtam, most is az a véleményem, készen kell venni egy 5 literes vödörrel, vagy kukoricát, vagy magmixet. Ekkora mennyiségnél szerintem nem éri meg kínlódni vele. Nekem a garázsban még mindig foltos a beton, ahova kifolyt az erjesztés közben a lé, elszínezte a betont. Illetve nekem a házi megoldás hamar megbüdösödik, vajsav lesz a tejsav helyett. Esélyes, ha a sporttárs elkészíti időben, mire pecázni megy büdös lesz.
Grillo : Akkora területre akkus Parkside fűnyírót vennék.Nem érdemes benzinest, nekem 1200m2 a telek, plusz az utca, és nagy részét nyírom, nekem kell a benzines.
-
#13935616
törölt tag
Ez nekem bevált 160 vagy 165 cm-ben kettő közül valamelyik méretben van, harcsázók is elférnek benne. 10.000-es méretű nagy orsók. Nem párnázott, de úgy szoktam használni a középső rekeszbe max spiccbotot rakok és akkor az párna a két szélső között.
A cipzárja nem extra , arra azért vigyázni kell főleg harcsázó cuccoknál ne feszüljön . De nálam bírja a gyűrődést. Ha olyat akarsz amin extra cipzár van az drága lesz mert egy igazán erős cipzár ilyen hosszban 3 db lehet több mint ez a botzsák bolti áron. Van belőle nekem 3 db és eddig kb 10 év alatt 1 cipzárt tettem tönkre rajta de két oldalról záródik szóval az a rekesz is még használható csak a dupla cipzárból az egyiket kinyírtam.
Amit kinéztél nekem ezek a fajták nem jönnek be amik több botos de középen egy cipzárral záródik. Mert macerásabb pakolni bele vsz mint aminél minden rekesz külön cipzárral záródik. De hát ez már csak ilyen egyéni hóbort.
-
#13935616
törölt tag
válasz
Atis45 #82568 üzenetére
Erjeszteni általában úgy szoktam nagy zárható vödörbe bőven ellepje a kukoricát mert sok vizet felszív , egy jó maroknyi só, és egy kis maradék tej nem kell sok csak egy kis maradék a doboz aljáról. Jól lezárni és nyáron ki a napra vagy meleg helyre. 1/3 -ig van kb szárazkukoricával 2/3-ig vízzel legyen felette hely mert gázosodik is + kb félig lesz a vödör mire megszívja magát. Nagy nyári melegben kb 3 nap múlva tökéletes vsz nem annyira puha a keszegek törpe szétkapja de már erjed és felvett annyi vizet amit tud pont jó. Egészen puhára is lehet erjeszteni ha hetekig , hónapokig hagyod vagy évekig.
Amit még vsz érdemes kipróbálni nagyon sok sóval 1/3 zacskó ennyi vízbe és hasonlók. Magába szívja ezt a sós vizet meleg víznél fogós tud lenni.
Vagy különböző aromákkal kísérletezni ha gyors pecát akarsz és nem etetsz nagy mennyiséget belőle. Csak pár maroknyit és nincs előetetve a hely jó tud lenni valami jó aromásítás is.
-
ooloo
őstag
válasz
BlackmMmDog #82576 üzenetére
Nem mindenféleképpen , de azért jó lenne , ha rá lehetne aggatni még pár cuccot ... merítő , egy match bot , pergető bot . Nem lenne mellékes az sem , hogy vastagabb szivacsozással készüljön .
Más .
Azt hiszem Te is ott voltál tavalyelőtt a Palotavárosi tavon a fórumpecán ... ott a szakáll nélküli horog az elfogadott . Idén kiváltom a felső tóra az engedélyt és így én is azt fogom használni . Eddig 8-as 10-es horgokkal feedereztem , ami alapesetben majdnem mindenre is elég . A kérdésem az lenne , hogy a szakáll nélkülinél nem szabad ennyire finomkodni ? Akár a 6-os a 4-es horog a jó ?
A választ köszönöm!
-
BlackmMmDog
aktív tag
Szerintem erre is néz rá, fórumon sokunknak van. Stég és Nevis néven is létezik.
-cipzár tartós
-nagyobb orsóval a bot is befér
hibái:
- botágasnak hely nincs kialakítva
- műanyag talpon nem áll meg (elfektetem mindig)
-
ooloo
őstag
Üdv Hölgyek és Urak !
Van tapasztalatotok Prologic botzsák tekintetében ? Olyan dolgok érdekelnének , amit a vásárlás pillanatában nem biztos , hogy észreveszel , csak akkor ha használatban van . Szakadó varrások , átázik , a cipzár beragad stb.... Két darab 3 részes feeder botnak kellene , orsóval felszerelve . Kényelmesebb - és a botoknak is jót tesz a védelem - ha nem kell minden horgászatot azzal kezdeni , hogy befűzöd a zsinórt , felrakod az etetőkosarat .
Igazából , SHIMANO botzsákot kerestem , de 150-160 cm es hosszúságból nem találtam ... ami meg hosszban jó lenne az nem felel meg .
-
Grillo
őstag
válasz
Zoli bácsi #82570 üzenetére
Fűnyírót kell vennem tavasszal, mert a legolcsóbb épp akkor aktuális B&D elektromos a végét járja, mondjuk tegyük hozzá, hogy 8 éves, és azon kívül, hogy egyszer a pengét megéleztem, más törődést nem kapott. Néztem a Parkside-ot, de egyrészt elfogyott, mire vettem volna, másrészt elég nagynak tűnik. Nekem meg van 100 nm, amit nyírnom kell.
-
sasa311
veterán
Hárosi öbölbe a dunai / országos jegy jó vagy csak napijegy van?
-
Atis45
aktív tag
válasz
Zoli bácsi #82570 üzenetére
A Parkside cuccok nem rosszak. Nyilván helyén kell kezelni őket, de otthoni barkácsolásra nagyon jók.
-
Zoli bácsi
őstag
Lidl bevásárlás. Állhatatos voltam, semmi horgászcuccot nem vettem. Pedig még mindig vannak orsók.
Meg zsinórok, műcsalik.
Vettem egy elektromos rotációs kapát, egész masszívnak tűnik. Meg egy popszegecs húzó fogót, mindegyik Parkside cucc.
Ha valakit érdekel, csak mert szoktam nektek tippeket adni. A kapa 35 volt, a fogó árát nem találtam meg, asszony belevágta a kosárba, hogy kell, visszük. Pár ezres lehetett, mert összesen 54 ezret fizettünk, és vettünk kaját is.
A fogó dobozában még a fúrók is benne vannak, a szegecsek méretében.
Még egy akkus permetezőre, meg fűgyűjtős fűnyíróra fáj a szívem....Ágdarálótól flexen át magasnyomású mosóig minden Parkside nálunk. Bevált. -
hermanyi
addikt
válasz
galervin93 #82567 üzenetére
Ismerem őket a Hő gradienst meg érzékeltem is már párszor ,hogy +28C volt én meg egy vékony pulcsiban majd meg fagytam
Ugye nekem meg 90% ban pont szerűen kell 2-3km es lefedettséggel . De hát ez a Meteo nehéz dió , jövőbe meg nem lát senki csak tippel .
De a legszebb amikór szépen 6 szög alakzatban rendezödnek a cumulusok -
Atis45
aktív tag
válasz
pupehap #82555 üzenetére
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást az erjesztéshez.
"Félkeményen szoktam kiszedni belőle horogravalónak"
Én a horogravalót tavaly úgy csináltam, hogy a kukoricát beraktam egy vödörbe, forraltam vizet, azt ráöntöttem a kukoricára. Majd másnap leöntöttem róla a vizet. Pont olyan állapotú volt, hogy csalitüskén megállt kényelmesen. És ezt a törpék nem szerették. -
galervin93
addikt
válasz
hermanyi #82566 üzenetére
Igen, sejtem mire kell.
Én ilyen mindenféle csúnya térképeket szoktam bújni (pl.), de nem pontszerűen, hanem nagyobb (jellemzően országos vagy regionális) léptékben, van rengeteg meteorológiai előrejelzési modell, millió speckós (származtatott) adat... Sok éven keresztül készítettem előrejelzéseket a Metneten, egy ilyen 36 órás előrejelzés az időjárási helyzet bonyolultságától függően 30 perc és 2 óra között is eltarthat... Szóval tényleg nincs gond a windy meg hasonló, könnyen, kényelmesen kezelhető oldalakkal, appokkal, átlag használatra nem ad többet, ha a fentiekhez hasonlóan belebuzul az ember.
2-3 nap már a necces időtáv, pláne nyáron, amikor egy-egy helyi zápor, zivatar már rendesen bekavar a légmozgás tekintetében (is), de ezt szerintem már tapasztaltad...És nincs az a teknyika, amivel előrejelezhetőek volnának.
De egy tipp, nem tudom ezt ismered-e, bár nem előrejelzés, de jól jöhet. -
hermanyi
addikt
válasz
galervin93 #82565 üzenetére
Én általában 3 napra tervezek előre szél tekintetében . Sajnos elég kicsi az a tartomány ami nekem jó 2-6 m/s . Egyszóval nekem muszáj ilyeneket használni
Viszonylag sok modellel dolgozik ez is meg a windguru is . És helyszíntől függ ,hogy melyik modell szokott viszonylag jó lenni .
Ha van valamid ami jó 2-3 napra előre azt szívesen veszem .
-
hermanyi
addikt
válasz
galervin93 #82563 üzenetére
[windy]én ezt is használom igaz nem pecához de nagyon hasznos dolog sok mindent tud . Általában összevetem a holfuy állomásokkal ,igy ritkán futok likra
-
galervin93
addikt
válasz
jansky1 #82552 üzenetére
Kicsit régi, kicsit fapados, de működik, a legtöbb magyar OMSZ állomás benne van, órás bontásban! Továbbá az OMSZ napijelentése sem rossz, itt az utóbbi időkben már van térkép is, frontokat be tudod rajta azonosítani, gondolom ilyesmit akarsz feljegyezni a peca okán...
---
Erjesztett magvak version_Ervin:
- tisztára mosás
- forrásban lévő vízzel leöntés, bőőőven lepje el (így nem kell a főzéssel vacakolni pl. panelban)
- JÓDOZATLAN só
(- ha kihűlt mehet bele némi kefír; arány kb. "mindegy", de egy egész 25 literes vödörbe se szoktam egy egészet belerakni)
- nem teljesen légmentesen lezárni, mert repül a fedő
- közvetlen napfény ne érje
- néha kevergetni, hogy ne üljön le az aljára
Én elsősorban búzát vagy tirikálét szoktam. Kukoricát jobb szeretem előfőzni, de az utóbbi időben rászoktam a csemegére, megveszem fagyasztva, kiolvasztom, és ezt rakom bele a már kihűlt búza lébe. Pár nap után gyönyörűen "beáll a sorba" az is, szépen erjedni kezd.
Kora tavasszal (március) lehet csinálni búzás-kendermagos keveréket, mire elkezd melegedni a víz (10+ fok), patent lesz, és mégsem lakatja jól a halakat a sok apró mag! A búzát ugyaníúy kell elkészíteni, és amikor kihűlt mehet bele pár kiló főtt kendermag - drága, de kummajó!
Szezon elején (április-május) szoktam csinálni egy nagyobb adagot (25 literes diszpós vödör), és max így "utántöltögetni" csemegével, főtt búzával, ha nagyon fogy. Ha meg extrém mód, akkor új "főzet", amibe nyugodtan belemehet az előző maradéka. Annál jobb.Ha akarok horogra valót is, akkor teszek bele nagyobb szemű, keményebb kukoricát is egy-két kilót, így lehet mazsolázgatni az etetésre szánt anyagból, néha meglepően jól tud működni.
-
Zoli bácsi
őstag
Uh, beszorultam megint a melléképületbe, csöpörög az eső. Átnéztem nagyjából mostanra a horgászcuccom, mim van, illetve a régi, már nem használt cuccokat különrakom, beviszem a kollégáknak, vigyék el a gyerekeknek, vagy használják, amit tudnak.
Megdöbbentő, hogy találok dolgokat, amiről már el is feledkeztem, hogy nekem olyanom van.
Egy merevfalú botzsákban még egy feeder bot is kallódott, 2014-ben vettem szettben, csak az orsó [link] kellett róla, félre lett téve.....Tudtam hogy vettem, csak azt hittem már elajándékoztam, vagy eltörtem. Ilyen, csak 3,9m-es: [link]
A másik talált "antik" bot: [link] Ez jó, mert el lehet vele húzni a Suzukit. (Nézzétek meg a videót). Párszor használt botok, félre lettek téve, de azt hiszem ezeket nem menesztem, a feeder ma is megállja a helyét, a másik meg....Diót verni jó lesz.
Az első merevfalú botzsákom egy Carp Zoom [link] botzsák, semmire nem való, félretettem, na ebben aszalódtak az orsó nélküli botok. Nehogy ilyen botzsákot vegyetek, kicsi, nem fér el benne az orsó, és a két bot között nincs végig elválasztó oldalfal, csak alul, felül összeérnek a botok. Ez is 2014/15-ös vásárlás. Egyszer volt használva. Na ezt lehet ajándékozom.
Legmegdöbbentőbb felfedezés, mennyi etetőanyagot bespájzoltam. Pecaboltos látogatáskor csak egy etetőanyagot szoktam venni...Na sokszor voltam pecaboltba.Tavalyi aktivitással számolva 1,5- 2 évnyi etetőanyagot spejzoltam be. LIDl-es konzervkukorica több zsugorral (Még 249 ft-os áron). Szerencsére 2025-ig jó.
Azt hiszem vissza kell fognom magam, gyűjtögető vagyok. Lányom piperepolcát elnézve (Kb 200 körömlakk) volt kitől örökölnöm....Vagy neki volt....
Na, nincs szerencsétek, múltkor panaszkodtam, hogy nem tudok hosszabb dolgot beírni, eltűnik. Hát, most megvan.
A kazánházba kitett, tárolásra használt sarokpad hosszabb része......:
Jobb ha nem megyek horgászbolt fele..... -
sasa311
veterán
Legtöbbször a tógazdák sem értik, hogy miért hoznak bizonyos szabályokat. A legtöbb helyen azzal a blőd marhasággal magyarázzák a magok tiltását, hogy nagyon rontja a vízminőséget. Ami teljességgel sületlenség. Főleg annak fényében, hogy ugyan ezen a tavon a por alapú etetőanyagot (ami sokszor, főként szintén kukorica alapú), ami valóban szennyezi a vizet és alig ad tápanagot a halnak meg lehet használni.
A nem főtt (vagy legalább nem előáztatott) mag hátránya (amiért senkinek nem kellene a saját érdekében így használni a magot ha csak nem egy helyet etet előre) az az, hogy eltelíti a halat és nagyon lelassítja az emésztését, ezátal nem tudod megfogni
Még a puhára főtt kukoricát nyáron (pl. 22 fokos vízben) 3-4 óra alatt megemészti (valójában alig hasznosítja, mondjuk úgy, hogy inkább átmegy rajta), addig ez a nyers, kemény mag esetében 24 óra is lehet... Minél hidegebb a víz annál több.
-
Sok tavon nem lehet főt magvakat használni, csak pelletet. Van olyan tó ahol nagyon szét főtt magvakat lehet használni. A nagyon szét főtt és a főtt (gondolom utóbbi kicsit keményebb) között mi a különbség? Miért jobb, mitől jobb egy halnak?
-
sasa311
veterán
válasz
Atis45 #82549 üzenetére
1. Lemosod a kukoricát, ne maradjon rajta por és kosz
2. Beáztatod legalább 24 órára, hogy megszívja magát vízzel
3. Megfőzöd (én nem főzöm puhára magos etetéshez. Ha túlfőzöd szétnyílnak a szemek és a keszegek könnyebben széttúrják).
4. Melegen kell bele só, különben büdös (vajsavas erjedés) lesz.
5. Ha kihűlt akkor meg egy bármilyen élőflórás tejtermék (pl. kefír) és kitenni egy zárt edénybe a napra. Naponta 1x átszellőztetni, mert gáz fejlődik. Melegben 3-4 nap alatt kész, minél hidegebb van annál lassabb. Utána lezárva, hűvös helyen nagyon sokáig eláll.Amit még szoktam csináni, hogy puhára főzöm a kukoricát (amíg szétnyílnak a szemek teljesen), utána ugyan ez a manőver. Majd ha kész akkor turmixba be nagyon kicsi vízzel, hogy krémes állaga legyen. Ezt utána össze lehet keverni bármilyen nagyon alap etetőanyaggal, kukorica darával vagy TTX-el, hogy jó legyen az állaga és már is kész van olcsón a nyári, erjesztett etetőanyag.
ÍGY -
pupehap
tag
válasz
Atis45 #82549 üzenetére
Hasonlóan csinálom mint Zoli bácsi, csak én szoktam főzni is.Jobb ha puhább kukoricával etetsz, mert nem telíti el úgy a halakat mint a kemény, hogy utána rá se bagózzanak a csalidra
. Annyi vizet öntök rá ami ellepi kb 2-3 centivel, hagyom 2 napig ázni, mert ha jó a kukorica akkor elkezd csirázni és azt szeretik a halak. Ezután feldobom főzni, a vizet pótolom ha kell. Félkeményen szoktam kiszedni belőle horogravalónak. Az utolsó fél órában én szoktam hozzákeverni egy kis búzát is.Ha puhult akkor kiöntöm vödörbe, hűlnie kell, ugyanúgy só+ kefír bele és melegben bőven jó egy hét alatt. Ilyenkor nem tudom mennyi az erjedés, de nézegetni kell, néha átkeverni. Főzés közben van hogy dobok bele fokhagymát, vagy öntök hozzá vanília aromát, esetleg cukrot,de ha kíhűlt akkor is lehet ízesíteni, de ez nyilván nem muszáj, csak szeretek kísérletezgetni.
-
jansky1
senior tag
Tudtok esetleg egy olyan oldalt, ahol részletesen meg tudom nézni, hogy egy adott napon milyen volt a tényleges időjárás? Szélirány, erősség, hőmérséklet. Légnyomás is érdekelne stb.
-
jjohn
aktív tag
Ennyit a mai pecáról, a közelben kiolvadt a tó, és kinyitottak ma, gondoltam most reggel go, erre elkezd esni az eső elég rendesen. Ez az én formám, holnap meló, gondolom 1000 nap süt majd.
-
Zoli bácsi
őstag
válasz
Atis45 #82549 üzenetére
2 kilóval nem vesződnék, vedd meg kilós zacskókban.
Én 25L-es diszperzites vízben szoktam erjeszteni. Átmosom párszor a kukoricát, amíg nagyjából tiszta levet nem öntök le róla. Felöntöm vízzel, de ne tedd tele a vödröt, duzzadni fognak a szemek. Egy kis kaukázusi kefírt öntök bele, meg egy kanál só, állítólag azért kell, hegy ne vajsavas rothadás induljon. Vizet beszívja a kukorica, azt az elején néha pótolni kell. Emlékeim szerint egy hét után már kész volt, savanyú lett. Idővel persze megbüdösödött. Én így csináltam, sokan főtt kukoricát erjesztenek. Megpuhul a nyers is, és fogós is volt. -
Atis45
aktív tag
Sziasztok!
Erjesztett kukoricát szeretnék majd nyáron csinálni. Ti szoktatok tenni hozzá valamit még? Láttam olyat, hogy kefirt öntenek hozzá. De ami a lényeg, hogy azt kb hány napig kell erjeszteni? Már csak azért, hogy erjesztett kukorica legyen, ne pedig rohadt.
Nem akarok nagy mennyiséget, csak kb 2 kg-ot kb. -
saen
veterán
válasz
Zoli bácsi #82546 üzenetére
Technium az nem egy átlagos zsinór, jóval kisebb a nyúlása, mint bármilyen monofil zsinórnak, teljesen egyedi a piacon. Én nagyon szerettem, de az is igaz, hogy régen használtam nagyon.
-
mdav88
aktív tag
válasz
galervin93 #82540 üzenetére
Benzarek cuccai tok korrektek a belepotol egyel magasabb szinten. Viszont ha baj van ,a hozzaallas kicsit sem ugyfelkozpontu. Eddig ez a tapasztalat.
Nevissel volt problemam, azonnal, kozvetlen es jo hozzaallassal segitettek. Benzarnal rugalmatlan modon, gyartasi hibas botot egy honap mulva penzert csereltek.Hozza kell tenni ,hogy en a masodik gazda vagyok, de vadiuj, becsomagolt botrol volt szo. Eszembe sem jutott, hogy ilyen elofordulhat.
-
Zoli bácsi
őstag
Annyira dicséritek ezt a Techniumot, hogy a végén még kipróbálom.
Amúgy elvből nem veszek drága zsinórt, mert finnyás vagyok. Értsétek úgy, hogy dob alá tekeredik a zsinór, vagy van egy betépés, ahol érzem hogy jól megnyúlt, már cserélem is. Egy szezonban többször, jó, olyan orsókat használok, hogy 300m zsinór 2x elég.
Más. Olyan jó idő lett, 19 fok az időkép szerint nálunk. Egy rövidujjú pólóban rendezkedtem az udvaron. Ha meglenne a tavi jegyem, szerintem megkezdtem volna a szezonnyitó pecát. A Rábára nem mentem le, csontit sem vettem. Na, majd, lesz még jóidő. Csettegettem a szőlőt, lecseréltem a fűnyíróba az olajat, kitoltam a robogómat, aksit bele, mentem egy kört, uh de jól esett. Egy nap alatt látványos, mennyi hóvirág előjött, ebbe a 20 fokba, sőt, tőzike is előbújt.. vagyis elő volt bújva, csak virágot bontott egy nap alatt.
-
sasa311
veterán
válasz
golyós #82544 üzenetére
Sőt, még most is kapsz öezerért 300 métert...
[link]Én elhiszem, hogy jó zsinór, de azt a habi dumát amit alá írtak, hogy néhány %-os nyúlás meg, hogy "évi 130-150 intenzív, versenyekkel gazdagított horgászatot is gond nélkül tolerál, akár több éven keresztül is" ... hagyjuk már. Ez nettó hülyének nézése a vásárlónak.
-
galervin93
addikt
válasz
hermanyi #82541 üzenetére
Na ezért barkácsolom azokat a bizonyos nagy antennákat.
szerk.: sasa311, ott a pont!
Én most fonottat keresek feederre, de nem vagyok hajlandó kiadni 5-6 ezret 100 méterért. Döme kék fonottját már használtam, annyi pénzért tök korrekt, vizezni kell sűrűn és akkor süllyed. 0.08-asban 3000 körül kapható, kéne vagy 4 tekercs, szóval valszeg ez lesz. -
sasa311
veterán
válasz
Zoli bácsi #82534 üzenetére
11e volt az 1920 méter shimano tech év eleji akcióban. Ahhoz képest 300 méter 8-ért durván drága.
-
hermanyi
addikt
válasz
galervin93 #82540 üzenetére
A szélben matchezéshez a leírtjaidon kívül 1 fontos dolog kell még az pedig a jó szem
-
galervin93
addikt
válasz
Zoli bácsi #82538 üzenetére
Szerintem is tök vállalható dolgokat adnak, és nekem az a szimpatikus, hogy gondolnak legalább a finomabb cuccok felé kacsingatókra is. Minden műfajból adnak az "átlagnál" finomabb cuccokat is ugyanolyan (nem túl magas) áron, legyen az pergetés, feeder, match, spicc, bolo... Nem ezek a cuccok váltják meg a világot, de ha valaki újonnan szeretne ebben az árkategóriában ilyesmit venni, valszeg náluk fog kikötni.
A Nevis Whisper Matchből a sima (nem Carp meg ilyesmi) az egy tok korrekt bot a finomabbak között, kb. árban az az "első", amit már érdemes megvenni, ha nem csak pontyozni akar az ember. Pl. a Walter olcsóbb matchek szintjét simán hozza, sőt, csak nem kell megfizetni a "WT" feliratot...Matchezni meg lehet szélben is, sőt jellemzően tükörvíznél általában gyengébben eszik a hal. Amúgy szerintem nem különösebben nehéz/nehezebb szélben matchezni, megfelelő méretű úszó + zsinórsüllyesztés, és tök pöpecül lehet ilyenkor is csapatni.
-
@mriya@
őstag
válasz
Zoli bácsi #82538 üzenetére
Az jó az a Silstar. 😁
-
Zoli bácsi
őstag
válasz
diablo1984 #82535 üzenetére
Jaj, ki tudnak kergetni a világból azokkal a halas párnákkal.....
Amúgy van egy hatalmas, ingyen kaptam, valami képet osztottam meg kb. 3 éve, meg van egy kisebb, az is valami grátisz volt.
galervin93: Azért azt gondolom, egyre jobb cuccokkal jön elő az Energofish, fejlődnek.
Nekem van egy Nevis Whisper Carp Match, [link] meg egy ilyen dióverő Match botom: [link] .
Ezekkel elvagyok, néha tavon is Bolognai bottal tolom. Nem tervezek Match botot venni, nagyon szeles vidéken élek, állandóan fúj a szél. AZtán ki tudja mit találok ki. -
galervin93
addikt
Felolvastam neki... Ki lettünk nevetve.
Zoli bácsi
A Benzar match egy tapit megér, meg hát annyi pénzért valszeg nem is rossz vétel belépő/ismerkedő szinten, ha újban gondolkodik az ember. (A 420-as nekem is megmozgatta a fantáziámat, kp-t valszeg nem adnék érte, de SZÉP-kártyára lehet behúzom.)
Amúgy a Benzar botok "evolúcióját" ismerve* gyanítom a spicc és a következő szakasz (A-B "tag" kb.) finom lesz, mint az előző matchbotjánál (Elit Match), és középrésztől, orsótartó felett lesz feszesebb.
*a feederei is így változnak, nekem abból a Competition van, ami kb. az első finomabb feedere volt 2-3 éve, azóta annak asszem már két újabb generációja is van (most éppen Concourse Competition Feeder néven), és ott is az A-B tag maradt ugyanolyan lágy, alatta lett feszesebb, amitől jobbak lettek a dobási tulajdonságok. Szóval szerintem ez várható a matchnél is. Ami ha normális kiegyensúlyozottsággal párosul, akkor ennyiért simán ajánlott lesz.Zsinór: a legutóbbi akciós hétvégéken érdemes volt behúzni a Simi Technium nagy kiszereléseit, ár/érték arányban valszeg a legjobb akkora kiszerelésben.
-
válasz
Zoli bácsi #82534 üzenetére
300m Trabuccot vettem 5200 Ft-ért.
-
diablo1984
veterán
válasz
Zoli bácsi #82534 üzenetére
Grátisz halas párnáért sem?
-
Zoli bácsi
őstag
Megjöttek az új Benzár madzagok is. [link]
Tegnap beérkezett Match botot jó árunak gondoltam, ezt viszont sokallom, 8 ezer/300m
Nem veszek. Bónuszpontért sem. -
Grillo
őstag
válasz
Zoli bácsi #82531 üzenetére
Bazi mérőszalag dobáshossz méréséhez?
-
Zoli bácsi
őstag
Most dobta fel a FB....Na, ezt biztos nem horgász cuccnak nézném.....
Találós kérdés: [link] -
sasa311
veterán
válasz
Zoli bácsi #82527 üzenetére
Oszt azzal hogy dobod meg a 100+ métert a bydometeamfeeder methodlongcast 80 grammos kosárral duplán töltve ? Látod, nem is jó semmire
-
hermanyi
addikt
válasz
Zoli bácsi #82527 üzenetére
-
mdav88
aktív tag
válasz
Zoli bácsi #82527 üzenetére
Lehet, hogy bevállalom... ha olyan a csillagállás. Egyelőre még várom a válaszukat egy dologgal kapcsolatban, annak függvényében bővítem a flottát.
-
Zoli bácsi
őstag
Múltkor beszéltetek róla, most megjöttek az új Benzár Match botok a Pecaplázához. [link]
A 390-es 176gr, szerintem nem sok.Így ránézésre elég kicsik a gyűrűk, gondolom azzal együtt hogy egytalpasak (a keverőt kivéve),ez is súlycsökkentő tényező.
-
Steady74
Topikgazda
válasz
sasa311 #82506 üzenetére
Ez is tetszik, nekem ez is ok fórumpecára, ha van benne keszeg, és ahogy látom fa is van, matchbotozásra jó lehet. Aki ismeri a vizet, meg tudja mondani milyen mélységű, kb milyen az aljzat, stb? Köszönöm.
szerk: belenéztem ebbe a videóba, hát ez a keszeg.... ide menni kell egyszer!!!!
-
andrew911
tag
válasz
Zoli bácsi #82520 üzenetére
A 60 méterben nem vagyok biztos, nekem pl. nem megy 3m-es bottal 45m felett, persze ez nem a botot minősíti, inkább engem.
Ezek a botok szerintem már majdnem kardszárnyú delfinig jók, ősszel egy teleszkópos 2.4m-es Decathlonos bottal szedtünk ki egy 7.9 kg-os pontyot egy bányatóból (az ajánlott 30-as zsinórral egyébként). -
Zoli bácsi
őstag
válasz
galervin93 #82518 üzenetére
Biztos vagyok benne hogy jó lesz. Amúgy hölgyeknél úgyis jobban számít a kinézet, de szerintem teljesen jól használható lesz. Egy orsót nézzél hozzá... [link]
Igazából nem csak a partszélbe jó, szerintem 50-60m lazán dobható vele. Mehet rá 0,25, de inkább 0,30-as zsinór, természetesen az isbugyirózsaszínpink legyen. Ha nincs akadó, akármekkora halat ki lehet vele venni. -
saen
veterán
válasz
galervin93 #82518 üzenetére
Szerintem jó lesz, ha mégsem akkor úgyis rájön. Ha megvan a szerelem, akkor kell a folyamat a kiábránduláshoz is, végig kell járni. Egyébként meg szerintem simán alkalmas erre, max nem a legoptimálisabb.
-
galervin93
addikt
válasz
mdav88 #82513 üzenetére
Á, botrány az az ár, ennyiért én sem venném, a lengyel már simán jó.
hermanyi
Na főleg erre voltam kíváncsi, az arányokra meg hogy mire/mennyi időre is elég. Köszi!BlackmMmDog
Köszi az infót a Katsudoról. Nagyon szimpi bot, és facán illene is a sorba, a 3.0-3.9 közötti finomabb cuccok és a Dunára meg etetni való 150 grammos feederek közé pont beillene.Zoli bácsi és saen
Köszi ezt is! Ne tessék nevetni, emiatt a bot miatt kérdeztem: Delphin Queen 3m 2.5lb Nem magamnak lenne természetesen...Halkan kérdezem csak, ismeri-e bárki is...?
Higgyétek el, azokon a körökön már túl vagyok, hogy nem ilyen cuccal kellene a hölgynek kezdenie a horgászatot, ott van nekem egy rakat feeder, spicc satöbbi finom cuccok... Ott volt mellette a feeder edisönje is, rá se nézett, EZ KELL, szerelem volt első látásra, kész... Női logika...
Igazából a kérdés félig már tárgytalan, már el is hoztam a botot, itt piheg mellettem bugyirózsaszín tokjában (de legalább a blank színe sokkal normálisabb, sötét árnyalatú, attól nem ráz ki a hideg
)... Inkább csak valami megerősítést várok, hogy a teszkóstól a 4-6-8 kilós potykákig vajon jó lehet-e? Hossza elég a part menti egerészéshez, jó nagyok a gyűrűk, talán "kezdőbiztos"...
-
saen
veterán
válasz
Zoli bácsi #82516 üzenetére
Delphin is egy saját márkás cég, akár Nevis és társai. Nincs saját gyára, mással gyártat. Ez azt jelenti, hogy attól függően kap kedvezményeket vagy egyedi megoldásokat, hogy mennyit fizet/rendel. Van az a pénz amiért legyártanak nekik bármit, lehet kérni egyedi akciókat vagy akármit ha fizetik. Fogalmam sincs milyen volument tudnak eladni, de igazából lényegtelen is. Ha van valami ami megtetszik valakinek, nyugodtan meg lehet venni, teljesen mindegy ki csinálja. Nem tartozik a drága márkák közé, nincs extraprofit amit fizetsz.
-
Zoli bácsi
őstag
Tuti hogy a Delphin is Kínában gyártat.
Rajt a matrica a Delphin botokon.
Érdekes, más boton nem láttam ezt a bevonatot, ezt a fajta karbontekercselést a bottesten.
Két Delphin botom van, egy E3 Etna Trip (Nyele teleszkópos), és egy Lycan telefeeder. Mindegyik kilóg a blank vékonyságával a kategóriájából, meg ezzel a karbon tekercseléssel is elég egyedi lesz.
Szerintem Kínában gyártat, valamelyik minőségibb céggel, és olyan szerződéssel, hogy ezeket a botokat másnak nem gyárthatja. -
BlackmMmDog
aktív tag
válasz
galervin93 #82512 üzenetére
Mikado Katsudo Slim Method Feeder láttam/ 1 hal erejéig kézben , jó volt az összhatás
Delphin-es csajok/ srácok mondták hogy ők terveznek (nem csak annyi, hogy ez jó lesz) és csak Delphin alatt jön ki. Ami biztos Kínából jön.
-
hermanyi
addikt
válasz
galervin93 #82512 üzenetére
bream és etang a kaja . de ez csak 1-1 kiló 2 kiló földel és kevés lituval . És 3 kiló föld egy liter szunyival . ez van Desire tervezve match botra . ezzel ha kicsit eszik a hal elvagyok 4 órát neccesen .
-
mdav88
aktív tag
válasz
galervin93 #82512 üzenetére
A botot nem ismerem, de a lengyelektol majd felaron meg lehet venni. Egyebkent a nevis method carp feeder is ilyen kecses blankra epul az olcsobbak kozul, szinten van neki hasonlo dobosulyban botja.(360/120gr 200gramm)
-
galervin93
addikt
válasz
Nerazim #82494 üzenetére
Most sajna nincsenek nálam, de amúgy semmi nagy dolog. Walter Carbon Match* úszókat használok alapjáraton, ezekhez jár 5-6 centis csőantenna, na elsősorban ezeket (meg a barkácskészlet megfelelő darabjait) szoktam karbonszárra rögzíteni, így gyakorlatilag duplájára növelem az antenna méretét a gyárihoz képest. Ja meg körömlakkal áthúzom feketére (általában filccel oldják meg, de nekem az nem jött be, ráadásul a lakk légmentesen zár a beázás ellen). De majd csinálok róluk képeket!
*váltanom kellene már, mert mocskosul elszállt az ára, és azért akadnak hibái. Illetve nekem kettő van ami kellemetlen, egyrészt az adapter, amibe az antenna karbon szárát kell beleszorítani, az jellemzően előbb-utóbb kicsúszik a karboncső végéből. Másrészt meg a karbonszál végén lévő gumidarabka, amit az előző adapterbe kell szorítani, le szokott jönni a karbonszárról. Na én ezeket jellemzően már nullkilométeresen beragasztom pillanatragasztóval. Viszont vannak a piacon más úszók is, a Cralusso Bream például sokat dicsért darab, csak nehezen engedem el a bevált dolgokat még a hibák ellenére sem. De lehet idén megejtem a cserét, csak hát teljes szortimentet cserélni, ráadásul 2-3 darab van súlyonként, vagy 50ezer csak úszókra, át kell gondolni...---
Más: valaki ismeri ezt a botot? Mikado Katsudo Slim Feeder Long Distance 390cm 120g
Találkoztam vele boltban, és hát elég faca darabnak tűnik. A 120 gramm dobósúly egészen fura, írd és mondd kb. 1 centi a blankja az orsótartó felett.Brutál vékony, kecses, és nagyon könnyű pálca, kemény 210 gramm. 60-80 méter körüli, feletti methodra és hosszú előkére kellene egy bot, meg finomabb folyóvízi pecára 50-70 grammos kosarakhoz, aztán megakadt rajta a szemem.
---
Mégmásabb: tudja valaki, hogy a Delphin bojlis botjait ki gyártja?
---
szerk.: hermanyi, lehet tudni milyen kaja? -
hermanyi
addikt
Ne copassatok , már berendeltem Desire az etető kaját .
Amúgy aki nagyon kicsi halat akar fogni desin az 13m en vagy az alatt pecázzon . -
-
sasa311
veterán
válasz
PpenoO #82507 üzenetére
Arra azért készüljetek, hogy kocsival "elvileg" nem lehet bemenni. Kivéve, ha foglaltál helyet. Vagy akkor sem. Vagy ha esik az eső mert tönkre megy az "út". De néha azért akkor is lehet. Vagy mégsem
A parkolóba se nagyon álljatok meg, mert sokan jönnek kajálni.
A tó meg akkor nyit amikor kb odaér valaki, ez bármi lehet, vagy bárminek az ellentetje is egy órán belül
Néha kötelező a bölcső. Néha csak a matrac. De amit hozol az nem feltételenül jó (normális, vastag matrac), de adnak (egy lelakott agyonnyomott 2 mm vékonyat (az jó). Néha szakállas, néha szakáll nélküli horog kell. Néha lehet maggal etetni, máskor csak bojlival. Tudja a fene, nem tudtam már követni.A számozott helyek amik foglalósak (faházakkal szemben) elég hosszan vannak, gyalog bemenni elég jó kis túra főleg a kiskocsikkal, amik valószínűleg még a 70es évekből maradtak ott.
A számozott helyek után van egy elég hosszú placc, ott szerintem egy fórumpeca elférne amúgy. De az sem tiszta, hogy egy idő után vannak mindenféle fára szögelt feliratok, hogy ott már nem lheet horgászni, de kiépített stégek vannak és én többször láttam ott is horgászni embereket, szóval ezt már végképp nem tudom.Ősszel ponty alig jött, viszont kb. bárhova fellépítesz egy etetést és kis csalit teszel fel akkor azonnal felveszi valami keszeg.
-
PpenoO
őstag
válasz
BlackmMmDog #82503 üzenetére
Ne vedd magadra, Steady által intézett Dunakeszi tó még nagyobb bukta volt mint a Balog
sasa311: Köszi az infót, ilyen adottságú tótat kerestük!
Steady74: sasa311 tapasztalata alapján ez tűnik ám az igazi fórumpeca tavacskának
-
sasa311
veterán
válasz
PpenoO #82501 üzenetére
Ősszel horgásztunk itt egy hetet. Alig jött valami, de a többi spori leginkább semmit nem fogott
Keszeg viszont van benne bőséggel.Viszont az üzemeltetők itt sincsenek a helyzet magaslatán, kb. minden nap más volt a "szabályzat", hol csak a tó végében lehetett leülni napijeggyel, hol bárhol ahol találsz helyet...
-
BlackmMmDog
aktív tag
-
PpenoO
őstag
válasz
FireFox1996 #82499 üzenetére
Hát persze, hogy van!
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Mikrotik routerek
- Exkluzív órák
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Hobby elektronika
- ZIDOO médialejátszók
- Sorozatok
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Tényleg helyettem elpakol ez a porszívó? - Roborock Saros Z70 teszt
- További aktív témák...
- Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro újszerű, nagyon keveset ment
- Rohnson R-9450 Steril Air UVC+ION légtisztító eladó JÓVAL ÁRON ALUL! Bolti ára kb 72ezer Ft!
- Alfa Romeo 159 1.9JTD 120le 8v 2009 Facelift
- Ezviz C6N beltéri kamera, 1080p, éjszakai látás 10m, motoros pásztázás 360 , mozgás érzékelés
- EZVIZ 4K biztonsági kamera, 10400mAh akkumulátor, vezeték nélküli, napelemes 1,4W, Wi-Fi 6
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X395 - AMD Ryzen PRO 5 I 8GB I 512GB SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- GIGA AKCIÓ!!! AKTIVÁLATLAN iPad Air M2 11" WiFi + CELLULAR 512GB!!! KÉK
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Újszerű Apple Macbook Air 15,3" M3 8C CPU/10C GPU/16GB/256GB-(MC9E4MG/A) Ezüst -3 év gari
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest