Hirdetés
- Milyen ÚJ notebookot vegyek?
- Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan
- Az antivírus, amelyik eladta az adataidat
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- E-book olvasók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
-
12404 - 12301
12404 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
insight
aktív tag
-
FLx
addikt
-
insight
aktív tag
-
szőröscica
addikt
Most jött szembe, BB58 mellett.
Számomra ideális méret.
Láttam másik képet is (most az nincs meg), ott a nagyobbik BB chrono mellett volt és ez az új lényegesen vékonyabb is lett.
Muszaj eloben latni amugy. A Lagoon Blue BB54 kepeken zsenialis volt, eloben csalodast okozott - a szamlap gyonyoru, de valahogy az ora aranyai nem adtak ki. Pedig elso helyen allt a buvar kivansaglistamon.
-
bigmasterg
addikt
Szerintem nagyon vagany, a kisebb meret is tetszik. Gondolom a tobbi szines Tudorhoz hasonloan nagyon nehezen beszerezheto lesz.
Most jött szembe, BB58 mellett.
Számomra ideális méret.
Láttam másik képet is (most az nincs meg), ott a nagyobbik BB chrono mellett volt és ez az új lényegesen vékonyabb is lett.
-
Polarstar
nagyúr
Picit (nem picit) átverve érzem magam az Evolvens órámmal.
Pár éve bevezették a LIMITÁLT SZÉRIÁS Balaton sorozatot, ami eléggé tetszett, és siófokiként nagyon relevánsnak éreztem - ugyanakkor nem volt rá igazán szükségem, de a limitáltsága valahogy feltette az i-re a pontot, elkapott a "most vagy soha" érzés, ami annyiunkat hajt óravásárláskor. Meg hát, gondoltam ezúttal menjen magyar vállalkozásnak a pénzem. Elmentem, kiválasztottam a sorszámot, ami az óra hátulján szerepel is xxx/100 formátumban.
Erre mit látok?
Ma már ugyanazt az órát (ha jól emlékszem 30ezerrel olcsóbban) adják NEM LIMITÁLT kiadásban. Gondolom a kifogás az lenne, hogy az enyém számlapján arab számok vannak, a mostani sorozaton meg csak rovátkák... sovány vígasz, így sikerült vennem egy limitált szériát, amit tömegcikké amortizált a gyártója.
A meglévő 2 db Evolvens órám után biztos, hogy nem lesz harmadik, de azt hiszem, ezeken is túladok hamarosan, annyira felhúztak ezzel a lépéssel.Az Evolvens nem exkluzív óra. Értjük amúgy. Nem ezen ok miatt nincs nekem sem olyan órám.
-
phranxinatra
aktív tag
Tervezem egy 41mm OP beszerzését, de eléggé hezitálok, melyik legyen (az ár kb ugyanannyi):
- Med Blue (jobb oldali), újonnan, AD-t kivárva
- Sunburst Blue (bal), használtan, de hordatlan állapotban.A Sunburst érdekesebb, "drágábbnak tűnő" felület, a Med Blue viszont nálam betalált az egyszerűsége miatt. Ti melyik opciót választanátok a helyemben?

Én a med blue-t venném.
-
szőröscica
addikt
39MM BB Chrono volt már? [link]
Nekem szimpatikus az irány, nincs brutál vastag csuklóm.
Csak jöjjön más szinekben is majd.
Szerintem nagyon vagany, a kisebb meret is tetszik. Gondolom a tobbi szines Tudorhoz hasonloan nagyon nehezen beszerezheto lesz.
-
FLx
addikt
-
bigmasterg
addikt
39MM BB Chrono volt már? [link]
Nekem szimpatikus az irány, nincs brutál vastag csuklóm.
Csak jöjjön más szinekben is majd.
-
insight
aktív tag
Nem szorosan ide fűződő, csak asszociáltam
múltkor ez jött szembe [link]
a tiffany blue a gyengém, de "beszerezhetetlensége" (vagy durva ára) miatt elengedtem. Gyönyörű óra.
Azt hiszem, a türkizkék vonalból megelégszem majd egy Tudor BB Chronoval. -
bigmasterg
addikt
Tervezem egy 41mm OP beszerzését, de eléggé hezitálok, melyik legyen (az ár kb ugyanannyi):
- Med Blue (jobb oldali), újonnan, AD-t kivárva
- Sunburst Blue (bal), használtan, de hordatlan állapotban.A Sunburst érdekesebb, "drágábbnak tűnő" felület, a Med Blue viszont nálam betalált az egyszerűsége miatt. Ti melyik opciót választanátok a helyemben?

Nem szorosan ide fűződő, csak asszociáltam
múltkor ez jött szembe [link]
-
FLx
addikt
Tervezem egy 41mm OP beszerzését, de eléggé hezitálok, melyik legyen (az ár kb ugyanannyi):
- Med Blue (jobb oldali), újonnan, AD-t kivárva
- Sunburst Blue (bal), használtan, de hordatlan állapotban.A Sunburst érdekesebb, "drágábbnak tűnő" felület, a Med Blue viszont nálam betalált az egyszerűsége miatt. Ti melyik opciót választanátok a helyemben?

Az uj kek eleg jol sikerult, de azert a sunburst elegge verhetetlen.
-
insight
aktív tag
Tervezem egy 41mm OP beszerzését, de eléggé hezitálok, melyik legyen (az ár kb ugyanannyi):
- Med Blue (jobb oldali), újonnan, AD-t kivárva
- Sunburst Blue (bal), használtan, de hordatlan állapotban.A Sunburst érdekesebb, "drágábbnak tűnő" felület, a Med Blue viszont nálam betalált az egyszerűsége miatt. Ti melyik opciót választanátok a helyemben?

-
insight
aktív tag
Picit (nem picit) átverve érzem magam az Evolvens órámmal.
Pár éve bevezették a LIMITÁLT SZÉRIÁS Balaton sorozatot, ami eléggé tetszett, és siófokiként nagyon relevánsnak éreztem - ugyanakkor nem volt rá igazán szükségem, de a limitáltsága valahogy feltette az i-re a pontot, elkapott a "most vagy soha" érzés, ami annyiunkat hajt óravásárláskor. Meg hát, gondoltam ezúttal menjen magyar vállalkozásnak a pénzem. Elmentem, kiválasztottam a sorszámot, ami az óra hátulján szerepel is xxx/100 formátumban.
Erre mit látok?
Ma már ugyanazt az órát (ha jól emlékszem 30ezerrel olcsóbban) adják NEM LIMITÁLT kiadásban. Gondolom a kifogás az lenne, hogy az enyém számlapján arab számok vannak, a mostani sorozaton meg csak rovátkák... sovány vígasz, így sikerült vennem egy limitált szériát, amit tömegcikké amortizált a gyártója.
A meglévő 2 db Evolvens órám után biztos, hogy nem lesz harmadik, de azt hiszem, ezeken is túladok hamarosan, annyira felhúztak ezzel a lépéssel. -
SeatZola
őstag
-
L3fty
csendes tag
-
SeatZola
őstag
Na megvan végre!
-
SeatZola
őstag
A CW-nél pont ez a gondom, hogy amiben jó a werk, annak pl a mérete pici (38mm) nekem. Most az lesz a vége, hogy szombaton hozom el a Longines Spirit Zulu Time-ot L3.812.4.63.6 [link]
Ez kb mindenben megfelel az elvárásaimnak. De persze ez drágább, mint a célzott 1500-2000 EUR.Sőt most ott tartok, hogy mivel ez formára kb olyan, mint egy búvár (persze tudom, hogy nem az, de a lünetta miatt olyan forma) így lehet eladom a Mido Ocean Star 600-at és a Multifort COSC-t is és beszerzek az árukból egy ilyen full egyszerű GADA órát. Mint pl a sima Conquest vagy egy Alpina Startimer.
-
rbalint88
veterán
Tudod az a baj, hogy nagyon vártam hogy ez a finomabb tokforma kijöjjön, de minél tovább nézem, annál kevésbé tetszik nekem is pont a számlap és az indexek miatt. Valószínűleg maradok az eredeti elképzelésnél, a Spirit Zulu Time-nál, de még az is lehet, hogy csak sima Zulu lesz.
Más: létezik olyan óra, ami megfelel ezeknek a kritériumoknk?
Lehetőleg SW330-1 Sellita werk - vagy legalább ilyen szintű werk más gyártótól!
40-43 mm átmérő, lehetőleg nem forgatható lünetta, acél tok, minimum WR 100,
fémszíj ami nem integrált és lehetőleg 22-es (legvégső esetben 20mm-es),
a számlapon rakott arab számok vagy indexek -minél magasabbak annál jobb. Ha
van akkor a legjobb lenne Globolight XP© indexekkel. Max 800eFt, lehet új de használt is érdekel max 1-2 éves korig. Leginkább a letisztult fazonos tetszenek.Ha valaki ezt megfejti annak megemelem a kalapom és vendégem egy italra!
Christopher Wardnal valami? Vagy ami tokban jo lenne, abban meg csak sw200 van?
-
SeatZola
őstag
Tudod az a baj, hogy nagyon vártam hogy ez a finomabb tokforma kijöjjön, de minél tovább nézem, annál kevésbé tetszik nekem is pont a számlap és az indexek miatt. Valószínűleg maradok az eredeti elképzelésnél, a Spirit Zulu Time-nál, de még az is lehet, hogy csak sima Zulu lesz.
Más: létezik olyan óra, ami megfelel ezeknek a kritériumoknk?
Lehetőleg SW330-1 Sellita werk - vagy legalább ilyen szintű werk más gyártótól!
40-43 mm átmérő, lehetőleg nem forgatható lünetta, acél tok, minimum WR 100,
fémszíj ami nem integrált és lehetőleg 22-es (legvégső esetben 20mm-es),
a számlapon rakott arab számok vagy indexek -minél magasabbak annál jobb. Ha
van akkor a legjobb lenne Globolight XP© indexekkel. Max 800eFt, lehet új de használt is érdekel max 1-2 éves korig. Leginkább a letisztult fazonos tetszenek.Ha valaki ezt megfejti annak megemelem a kalapom és vendégem egy italra!
-
Memmaao
addikt
-
SeatZola
őstag
-
xEon1337
őstag
-
phranxinatra
aktív tag
Gratulálok, szép óra!
-
FLx
addikt
Hmmm. Azt hittem, ebben a színben már nem gyártják. Vagy ez nem 41-es?
41-es valoban megszunt, a 36-osban van meg. Illetve elvileg van, mert ugye nagyjabol eselytelen kapni belole.
-
Aladdin
aktív tag
Hmmm. Azt hittem, ebben a színben már nem gyártják. Vagy ez nem 41-es?
36-os lesz ez
-
phranxinatra
aktív tag
-
FLx
addikt
Vannak meg csodak.
-
insight
aktív tag
Szétszedni alaposan mondjuk legyen egy óra, a mosógép legyen mondjuk 1-2 óra. Szárítás 1-2 óra.
Összeszerelés 1-2 óra, és már viheted is.
De ebben nincs tesztelés, csak felpattintja max a vibróra, megnézi hogy jár és beleszabályoz kicsit.
De nincs járástartalék tesztelés, ahol viszont sok minden ki tudna derülni.
Így te elviszed, aztán pár nap múlva telefonálsz vissza, hogy hé, 65 óra helyett csak 45 a járástartalék, miért nem csinálta meg rendesen?!?!?! Arra sem emlékszik már, hogy ki vagy, miért pattogsz...Mondom mi maradt ki: felhúzni kézzel, hagyni lejárni és megfigyelni, hogy tudja-e a járástartalékot. Aztán felpattintani forgatóra 1-2 napra, és levenni, megnézni, hogy mennyi a járástartalék ÉS a járáseltérés (az órásoknál nem bolti forgatók vannak, hanem amik körbekörbe forgatják az órát).
HA minden rendben van, akkor értesít, hogy kész. Ez ha tényleg lelkiismeretesen, alaposan csinálja meg valaki, akkor egy hét.Az ilyen "én jobban tudom, és ne mondd már nekem hogy nem lehet" mentalitású emberek az egyik fő oka annak, hogy áldom az eget, hogy már semmi közöm semmilyen óraszervizhez. (társtulaj és aktív részese voltam majd' 5 évig egy óraszerviznek, úgyhogy remélem elég hihető amit írok).
Utolérni akkor tudná magát egy műhely, ha kevesebb óra jönne be mint amivel elkészülnek, ilyen pedig ritkán van itthon, általában július közepe és augusztus vége között van kevesebb, és szeptemberre újult "várólistával" vághat neki az órás és utána már csak úszik az árral...
Ezért kell várni 2-3-4-5 hetet általában.
ÉS nem lehet olyat csinálni, hogy időpontra viszem, mert ha akár csak előző nap beszopódik egy szerkezettel az órás, akkor borul a timing. Márpedig egy-egy random beszopódás szó szerint bármikor jöhet.
Hantos és Pontos szervizes Krisztián közötti legfőbb különbség kb 15 év plusz tapasztalat Hantos javára. De lehet hogy 20. Ha jól emlékszem Krisztián 2014-16 körül kezdte.köszi a normális magyarázatot, meggyőztél. Így már érthető, miért nem vállalható a gyorsabb szerviz.
-
SeatZola
őstag
2018-ban mutatták be a jelenleg is futó szériát, szóval szerintem idén vagy legkésőbb jövőre megkapja a sima Hydroconquest is a GMT-nél alkalmazott dizájnnyelvet.
Ugyanez a tippem a másik Swatch csoportos búvárra, az Omega SMP 300M-re, az is 2018-as modell, 1-2 éven belül jönnie kellene az újnak.
Köszi! Kb erre tippeltem én is.
Akkor már csak azt kell eldöntsem hogy most egy sima Spirit-et vagy egy Spirit Zulu-t vegyek….. -
xEon1337
őstag
2018-ban mutatták be a jelenleg is futó szériát, szóval szerintem idén vagy legkésőbb jövőre megkapja a sima Hydroconquest is a GMT-nél alkalmazott dizájnnyelvet.
Ugyanez a tippem a másik Swatch csoportos búvárra, az Omega SMP 300M-re, az is 2018-as modell, 1-2 éven belül jönnie kellene az újnak.
-
SeatZola
őstag
Szisztok!
Arról van valami infó, hogy a Longines Hydro Conquest széria mikor lesz elérhető ezzel a GMT-ken alkalmazott új tokozással? Most tervezem egy sima Spirit beszerzését is és kellene majd mellé a búvár is a mostani Mido Ocean Star 600 helyett....
-
g0n21
senior tag
Szerintem a sima szerviz egy egynapos dolog, ha nem kell rendelni hozzá semmit. Legyen 2, ha éjszakára beáztat valamit a tisztítás kedvéért, és csak másnap szereli össze, frissen kenve. Magyarázd el kérlek, miért tart 3-4 hétig egy ilyen procedúra, ha az órának semmi baja, csak tisztítás, újrakenés és tömítéscsere kell neki.
Az összerakás utáni tesztelés tarthat el napokig, hiszen nem adhatják vissza, ha nem pontosan jár (vagy nem jár). A 3-4 hét akkor sem indokolt.
Szétszedni alaposan mondjuk legyen egy óra, a mosógép legyen mondjuk 1-2 óra. Szárítás 1-2 óra.
Összeszerelés 1-2 óra, és már viheted is.
De ebben nincs tesztelés, csak felpattintja max a vibróra, megnézi hogy jár és beleszabályoz kicsit.
De nincs járástartalék tesztelés, ahol viszont sok minden ki tudna derülni.
Így te elviszed, aztán pár nap múlva telefonálsz vissza, hogy hé, 65 óra helyett csak 45 a járástartalék, miért nem csinálta meg rendesen?!?!?! Arra sem emlékszik már, hogy ki vagy, miért pattogsz...Mondom mi maradt ki: felhúzni kézzel, hagyni lejárni és megfigyelni, hogy tudja-e a járástartalékot. Aztán felpattintani forgatóra 1-2 napra, és levenni, megnézni, hogy mennyi a járástartalék ÉS a járáseltérés (az órásoknál nem bolti forgatók vannak, hanem amik körbekörbe forgatják az órát).
HA minden rendben van, akkor értesít, hogy kész. Ez ha tényleg lelkiismeretesen, alaposan csinálja meg valaki, akkor egy hét.Az ilyen "én jobban tudom, és ne mondd már nekem hogy nem lehet" mentalitású emberek az egyik fő oka annak, hogy áldom az eget, hogy már semmi közöm semmilyen óraszervizhez. (társtulaj és aktív részese voltam majd' 5 évig egy óraszerviznek, úgyhogy remélem elég hihető amit írok).
Utolérni akkor tudná magát egy műhely, ha kevesebb óra jönne be mint amivel elkészülnek, ilyen pedig ritkán van itthon, általában július közepe és augusztus vége között van kevesebb, és szeptemberre újult "várólistával" vághat neki az órás és utána már csak úszik az árral...
Ezért kell várni 2-3-4-5 hetet általában.
ÉS nem lehet olyat csinálni, hogy időpontra viszem, mert ha akár csak előző nap beszopódik egy szerkezettel az órás, akkor borul a timing. Márpedig egy-egy random beszopódás szó szerint bármikor jöhet.
Hantos és Pontos szervizes Krisztián közötti legfőbb különbség kb 15 év plusz tapasztalat Hantos javára. De lehet hogy 20. Ha jól emlékszem Krisztián 2014-16 körül kezdte. -
FLx
addikt
nem, nincs így.
Autószerviz pl. indokolt esetben húzza el a szerelést, mivel az előre befoglalt időpont az enyém - nincs elcsúszás, nincs más előrevétele, be van ütemezve minden. Indokolt esetnek az előre nem látható gondok számítanak, de az természetesen érthető. Pl. nem gondolná az ember, de egy fékcserére és olajcserére be lehet rendelni előre mindent

Néha elcsúszni normális. Aki folyamatosan el van csúszva, az rosszul csinálja, nem tudja felmérni a saját munkáját és sebességét. Nem tudom, kinek kellene pontosan tudnia az egyes lépések idejét (és ezáltal beütemezni azokat), ha nem egy órásmesternek

A szakemberek elkényelmesedését már több ízben megénekelték (pl. [link] ) az ilyenek előbb-utóbb a süllyesztőben kötnek ki. A másik verzió meg amit írtál, hogy túlvállalják magukat - őket meg a kiégés viszi ugyanoda, a süllyesztőbe. A túlvállalás és az elcsúszás mind a rossz time managementnek és hatékonytalanságnak köszönhető.
Ugye ez a tipikus, te jobban tudod mit hogy kellene csinalni, mint a vilag osszes orasmestere. Mert itt nem 1-2 szervizrol beszeltunk, hanem mindenhol ez van, vilagszinten is. Most sorolhatnam neked, hogy mennyire nem uaz a tema egy auto olajcsereje, mint egy oraszerviz, de inkabb nem kezdek bele.
De csak a pelda kedveert, egy chronograph szerkezet szetszedese es osszerakasa mondjuk 1 nap melo egy orasnak. Utana 2-3 nap kotelezo teszt, ha valami gond van akkor megint 1 nap szetkapni vagy rosszabb esetben meg extra 1-2 nap mire rajonnek mi a baja eppen. Aztan esetleg meg alkatreszt is kell rendelni es stb. Ha mindenkinek elore idopontokat adnak meg aznapra vallalnak atadast, tuti totalis kaosz lesz belole, mert minden masodik-harmadik oranal lesz valami gaz, aztan jon a hiszti, hogy miert nincs kesz. Ezzel senki nem akarja szivatni magat. En tok mas teruleten dolgozom, de ha megkerdezik tolem, hogy egy project mennyi ido alatt lesz kesz, akkor is siman 1 hetet mondok, ha tudom, hogy egyebkent 2 ora melo...
-
@mriya@
őstag
-
fagyalllo
őstag
Bocs, neked a Pontost mégse ajánlom, nem utálom a haveromat.
-
insight
aktív tag
Ez mindenféle szervíznél így van, tök mindegy, hogy óra, autó vagy bicikli. Természetesen mindenkinek tegnapelőttre kell.
Gondolom te is baromira örülnél, ha bevinnél egy órát szervizre és valaki másét soron kívül előbbre vennék. Az a baj, hogy mindenki úgy áll hozzá, hogy csak az övét vegye előre.Egy bicikliszerelő ismerősöm ezért hagyta abba. Pedig kiváló szakember volt, sokszor reggeltől estig dolgozott, hogy mindenkinek a kedvére tegyen. Pár év ilyen no life munka(m)orállal ki lehet égni. Másik szintén hasonló szaki is beleunt 10+ év után. Pedig hozzáteszem mindkettőnek anyagilag megérte. Csak egy idő után a sok stressz, az emberek és a magánélet hiánya megbosszulja magát.
nem, nincs így.
Autószerviz pl. indokolt esetben húzza el a szerelést, mivel az előre befoglalt időpont az enyém - nincs elcsúszás, nincs más előrevétele, be van ütemezve minden. Indokolt esetnek az előre nem látható gondok számítanak, de az természetesen érthető. Pl. nem gondolná az ember, de egy fékcserére és olajcserére be lehet rendelni előre mindent

Néha elcsúszni normális. Aki folyamatosan el van csúszva, az rosszul csinálja, nem tudja felmérni a saját munkáját és sebességét. Nem tudom, kinek kellene pontosan tudnia az egyes lépések idejét (és ezáltal beütemezni azokat), ha nem egy órásmesternek

A szakemberek elkényelmesedését már több ízben megénekelték (pl. [link] ) az ilyenek előbb-utóbb a süllyesztőben kötnek ki. A másik verzió meg amit írtál, hogy túlvállalják magukat - őket meg a kiégés viszi ugyanoda, a süllyesztőbe. A túlvállalás és az elcsúszás mind a rossz time managementnek és hatékonytalanságnak köszönhető.
-
FLx
addikt
Ez mindenféle szervíznél így van, tök mindegy, hogy óra, autó vagy bicikli. Természetesen mindenkinek tegnapelőttre kell.
Gondolom te is baromira örülnél, ha bevinnél egy órát szervizre és valaki másét soron kívül előbbre vennék. Az a baj, hogy mindenki úgy áll hozzá, hogy csak az övét vegye előre.Egy bicikliszerelő ismerősöm ezért hagyta abba. Pedig kiváló szakember volt, sokszor reggeltől estig dolgozott, hogy mindenkinek a kedvére tegyen. Pár év ilyen no life munka(m)orállal ki lehet égni. Másik szintén hasonló szaki is beleunt 10+ év után. Pedig hozzáteszem mindkettőnek anyagilag megérte. Csak egy idő után a sok stressz, az emberek és a magánélet hiánya megbosszulja magát.
Kerdes ugye, hogy egyaltalan miert olyan surgos egy sima idoszakos szerviz, foleg ha az embernek nem csak egy oraja van. 5-8 evente egyszer egy honapig nem hordhatom, talan nem dol ossze a vilag.
-
Fall-N
veterán
Szerintem a sima szerviz egy egynapos dolog, ha nem kell rendelni hozzá semmit. Legyen 2, ha éjszakára beáztat valamit a tisztítás kedvéért, és csak másnap szereli össze, frissen kenve. Magyarázd el kérlek, miért tart 3-4 hétig egy ilyen procedúra, ha az órának semmi baja, csak tisztítás, újrakenés és tömítéscsere kell neki.
Az összerakás utáni tesztelés tarthat el napokig, hiszen nem adhatják vissza, ha nem pontosan jár (vagy nem jár). A 3-4 hét akkor sem indokolt.
Ez mindenféle szervíznél így van, tök mindegy, hogy óra, autó vagy bicikli. Természetesen mindenkinek tegnapelőttre kell.
Gondolom te is baromira örülnél, ha bevinnél egy órát szervizre és valaki másét soron kívül előbbre vennék. Az a baj, hogy mindenki úgy áll hozzá, hogy csak az övét vegye előre.Egy bicikliszerelő ismerősöm ezért hagyta abba. Pedig kiváló szakember volt, sokszor reggeltől estig dolgozott, hogy mindenkinek a kedvére tegyen. Pár év ilyen no life munka(m)orállal ki lehet égni. Másik szintén hasonló szaki is beleunt 10+ év után. Pedig hozzáteszem mindkettőnek anyagilag megérte. Csak egy idő után a sok stressz, az emberek és a magánélet hiánya megbosszulja magát.
-
FLx
addikt
Szerintem a sima szerviz egy egynapos dolog, ha nem kell rendelni hozzá semmit. Legyen 2, ha éjszakára beáztat valamit a tisztítás kedvéért, és csak másnap szereli össze, frissen kenve. Magyarázd el kérlek, miért tart 3-4 hétig egy ilyen procedúra, ha az órának semmi baja, csak tisztítás, újrakenés és tömítéscsere kell neki.
Az összerakás utáni tesztelés tarthat el napokig, hiszen nem adhatják vissza, ha nem pontosan jár (vagy nem jár). A 3-4 hét akkor sem indokolt.
Ha csak a te orad van a vilagon akkor persze par nap alatt megvan. De hetekre, honapokra el van uszva minden oras, hat ezert.
-
insight
aktív tag
Szerinted milyen az a sima szerviz? Az egesz orat apro darabokra szedik szet, ami azert idobe telik. A korona csere ehhez kepest nulla melo, mar nem azert. De viheted olyan helyre is ahol 1 nap lesz, csak ott a tomiteseken kivul semmit nem fognak cserelni, azt jovan az.
Az egy honap se nagy dolog, amikor Svajcba, Japanba kell visszakuldeni “sima” szervizre az lehet 3-6 honap is es ez teljesen szokvanyos.
Szerintem a sima szerviz egy egynapos dolog, ha nem kell rendelni hozzá semmit. Legyen 2, ha éjszakára beáztat valamit a tisztítás kedvéért, és csak másnap szereli össze, frissen kenve. Magyarázd el kérlek, miért tart 3-4 hétig egy ilyen procedúra, ha az órának semmi baja, csak tisztítás, újrakenés és tömítéscsere kell neki.
Az összerakás utáni tesztelés tarthat el napokig, hiszen nem adhatják vissza, ha nem pontosan jár (vagy nem jár). A 3-4 hét akkor sem indokolt.
-
FLx
addikt
természetesen előre egyeztetett időpontra vinném, nem csak úgy besétálnék - azaz tervezhető lenne számukra is. Ha egy hónap, akkor az én órámat nem tapogatják. A Tempora szervizben az volt egy hónap, hogy lume pipet cseréltek PLUSZ szervizeltek, de ott a logisztika volt kb 10 nap. Másik órámban koronát cseréltek, az kb 3 hét volt, az is indokolt. Na de egy sima szerviz? pfff
Szerinted milyen az a sima szerviz? Az egesz orat apro darabokra szedik szet, ami azert idobe telik. A korona csere ehhez kepest nulla melo, mar nem azert. De viheted olyan helyre is ahol 1 nap lesz, csak ott a tomiteseken kivul semmit nem fognak cserelni, azt jovan az.
Az egy honap se nagy dolog, amikor Svajcba, Japanba kell visszakuldeni “sima” szervizre az lehet 3-6 honap is es ez teljesen szokvanyos.
-
insight
aktív tag
természetesen előre egyeztetett időpontra vinném, nem csak úgy besétálnék - azaz tervezhető lenne számukra is. Ha egy hónap, akkor az én órámat nem tapogatják. A Tempora szervizben az volt egy hónap, hogy lume pipet cseréltek PLUSZ szervizeltek, de ott a logisztika volt kb 10 nap. Másik órámban koronát cseréltek, az kb 3 hét volt, az is indokolt. Na de egy sima szerviz? pfff
-
WiZARD
veterán
Azzal a 40-50 sorbanállóval csak 1x kell utolérni magát és utána nincs sor

(mondom ezt én, akinél mindig sor van, bár évente 1-2 alkalommal sikerült utolérni magam, aztán valahogy újra elcsúszik mindig)
-
FLx
addikt
Szerintem ezt senki nem vallalja, azert ez nem egy 10 perces munka. Es amugy is 40-50 ember all mar elotted a sorban a legtobb orasnal. Ha ket hetre vallaljak mar szerencsed van. Sok helyen egy honap also hangon.
-
fagyalllo
őstag
-
insight
aktív tag
Van köztük olyan, aki vállal karbantartási szervizelést reggeli leadással és aznapi felvétellel? Természetesen abban az esetben, ha nem kell alkatrészt rendelnie.
-
phranxinatra
aktív tag
Nánássy viszonylag új a szakmában, de szerintem jó és megbízható.
-
WiZARD
veterán
Ha már mindenáron szervizeltetni akarsz akkor az én szavazatom Borsi és Hoblyák-ra megy.

-
fagyalllo
őstag
Mindketten a Seiko márkaszervizben tanultak, azért Krisztiánt ajánlom kettőjük közül, mert őt ismerem személyesen, tudom hogy milyen precízen dolgozik, a posztjaiban se fényezi magát, csak a munkáit láthatod. Napi szinten szervizel pl. Rolexeket és hasonló órákat, nem a tiéden kezdene kísérletezgetni.
-
insight
aktív tag
Köszönöm a korrekt válaszokat!
Megnéztem, mindkettő útbaesik irodába menet, legyen hát titánok harca, HANTOS vs PONTOS

Melyiket javasoljátok, és miért? Ha csak egy javaslatot kapok, akkor az alapján fogok dönteni
-
@mriya@
őstag
-
fagyalllo
őstag
Tervezem elvinni két órámat is szervizbe. Semmi bajuk, csak karbantartás miatt, de természetesen bennem van az “úgyis csak lehúznak” para. Tudnátok nekem esetleg korrekt órásokat javasolni Budán, vagy Veszprém, Siófok, Székesfehérvár környékén?
Hantosékról hallottam, saccra tudjátok mennyibe kerül náluk egy alap szerviz? Egy Tudor Black Bayről és egy Breitling Avenger Seawolfról van szó, mindkettő abszolút hibátlan. -
WiZARD
veterán
Tervezem elvinni két órámat is szervizbe. Semmi bajuk, csak karbantartás miatt, de természetesen bennem van az “úgyis csak lehúznak” para. Tudnátok nekem esetleg korrekt órásokat javasolni Budán, vagy Veszprém, Siófok, Székesfehérvár környékén?
Hantosékról hallottam, saccra tudjátok mennyibe kerül náluk egy alap szerviz? Egy Tudor Black Bayről és egy Breitling Avenger Seawolfról van szó, mindkettő abszolút hibátlan.ha nincs baja akkor minek?

[link] -
FLx
addikt
Tervezem elvinni két órámat is szervizbe. Semmi bajuk, csak karbantartás miatt, de természetesen bennem van az “úgyis csak lehúznak” para. Tudnátok nekem esetleg korrekt órásokat javasolni Budán, vagy Veszprém, Siófok, Székesfehérvár környékén?
Hantosékról hallottam, saccra tudjátok mennyibe kerül náluk egy alap szerviz? Egy Tudor Black Bayről és egy Breitling Avenger Seawolfról van szó, mindkettő abszolút hibátlan.Ha az oranak nincs baja, akkor mindenhol az alap karbantartas koltseget fogjak elkerni, ami altalaban fix. A legtobb helyen szerintem olyan 200k per ora lesz.
-
insight
aktív tag
Tervezem elvinni két órámat is szervizbe. Semmi bajuk, csak karbantartás miatt, de természetesen bennem van az “úgyis csak lehúznak” para. Tudnátok nekem esetleg korrekt órásokat javasolni Budán, vagy Veszprém, Siófok, Székesfehérvár környékén?
Hantosékról hallottam, saccra tudjátok mennyibe kerül náluk egy alap szerviz? Egy Tudor Black Bayről és egy Breitling Avenger Seawolfról van szó, mindkettő abszolút hibátlan. -
WiZARD
veterán
Köszi szépen!
Tegnap esti, lámpafényes wrist shot van most kéznél. Csak méret miatt. Nincs nagy csuklóm, 16,5 cm körüli.
itt pedig tükörből
Grat!
Loco-t nézegetem egyre többet, és a skeleton twelve is bejön.
Chward szerintem elég jó irányba került. -
insight
aktív tag
Köszi szépen!
Tegnap esti, lámpafényes wrist shot van most kéznél. Csak méret miatt. Nincs nagy csuklóm, 16,5 cm körüli.
itt pedig tükörből
awww de zsír
-
Macyke82
tag
Köszi szépen!
Tegnap esti, lámpafényes wrist shot van most kéznél. Csak méret miatt. Nincs nagy csuklóm, 16,5 cm körüli.
itt pedig tükörből
Perfekt!
-
bigmasterg
addikt
Gratulálok ütős darab, én nagyon csípem ezt az "avantgarde" vonalat a CW-nél.
Egy wristshot jöhet majd az órával
Nagyon korrekt cég, nekem volt például a Twelve esetében egy "zárszerkezet" problémám, amit jeleztem feléjük (videóval) és azonnal küldtek bérmentve egy komplett vadonatúj szíjat és egy ajándék óraszerszám tartót is (ez utóbbi mai napig megvan). Azért írtam idéző jelbe a dolgot, mert kiderült számomra - nem sokkal a bejelentésem után - hogy nem volt gond a zárszerkezettel, csak azért pattant szét mindig a csuklómon, mert én kértem tőlük csuklóra igazítást, és valamelyik szervizes kolléga fordítva rakott vissza pár szemet ami ugye ellentétes irányba akart mozogni, ezért állandóan feszítette a zárszerkezetet.
Köszi szépen!
Tegnap esti, lámpafényes wrist shot van most kéznél. Csak méret miatt. Nincs nagy csuklóm, 16,5 cm körüli.
itt pedig tükörből
-
Macyke82
tag
Mai szerzemény (a cw).
"Nearly new"-kent érkezett, gyakorlatban annyit jelentett, hogy fóliás volt, de a szíj oldalán a csatnál látszott hogy már tolták ki a micro adjustot. Ezen kívül semmit nem találtam rajta. A garancia kártya is akkora van kitöltve, amikor postázták az órát.
Amúgy funkcióban kifejezetten pozitív csalódás a szíj és csat (Titán).
Gyors csatlakozós, tényleg egy mozdulat levenni és visszarakni. Van on the fly micro adjust a csatban és full kihúzva sem néz ki másképp, mint betolva. Ezen felül két fél szem is volt benne.
Gratulálok ütős darab, én nagyon csípem ezt az "avantgarde" vonalat a CW-nél.
Egy wristshot jöhet majd az órával
Nagyon korrekt cég, nekem volt például a Twelve esetében egy "zárszerkezet" problémám, amit jeleztem feléjük (videóval) és azonnal küldtek bérmentve egy komplett vadonatúj szíjat és egy ajándék óraszerszám tartót is (ez utóbbi mai napig megvan). Azért írtam idéző jelbe a dolgot, mert kiderült számomra - nem sokkal a bejelentésem után - hogy nem volt gond a zárszerkezettel, csak azért pattant szét mindig a csuklómon, mert én kértem tőlük csuklóra igazítást, és valamelyik szervizes kolléga fordítva rakott vissza pár szemet ami ugye ellentétes irányba akart mozogni, ezért állandóan feszítette a zárszerkezetet.
-
#47761346
törölt tag
Mai szerzemény (a cw).
"Nearly new"-kent érkezett, gyakorlatban annyit jelentett, hogy fóliás volt, de a szíj oldalán a csatnál látszott hogy már tolták ki a micro adjustot. Ezen kívül semmit nem találtam rajta. A garancia kártya is akkora van kitöltve, amikor postázták az órát.
Amúgy funkcióban kifejezetten pozitív csalódás a szíj és csat (Titán).
Gyors csatlakozós, tényleg egy mozdulat levenni és visszarakni. Van on the fly micro adjust a csatban és full kihúzva sem néz ki másképp, mint betolva. Ezen felül két fél szem is volt benne.
Gratulálok itt is! Szép páros

-
bigmasterg
addikt
Mai szerzemény (a cw).
"Nearly new"-kent érkezett, gyakorlatban annyit jelentett, hogy fóliás volt, de a szíj oldalán a csatnál látszott hogy már tolták ki a micro adjustot. Ezen kívül semmit nem találtam rajta. A garancia kártya is akkora van kitöltve, amikor postázták az órát.
Amúgy funkcióban kifejezetten pozitív csalódás a szíj és csat (Titán).
Gyors csatlakozós, tényleg egy mozdulat levenni és visszarakni. Van on the fly micro adjust a csatban és full kihúzva sem néz ki másképp, mint betolva. Ezen felül két fél szem is volt benne.
-
insight
aktív tag
-
Polarstar
nagyúr
-
insight
aktív tag
-
Polarstar
nagyúr
-
insight
aktív tag
-
Polarstar
nagyúr
-
insight
aktív tag
Új év, új szerzemény: Tudor Black Bay Bronze, imádom. Cserébe az
Aquaracernek mennie kell a háztól. -
jookomak
őstag
Anglia, 2022 Aprilisa ota varom a hivast. Lehet legkozelebb feliratkozom otthon is.
-
Macyke82
tag
Akkor a Sub helyett ehhez gratula!
Köszönöm!
Ez a Rolex várólista érdekes dolog, biztos lerövidültek már a várakozási periódusok, ettől függetlenül kollegám 2023 december közepén iratkozott fel egy 126610LN-re azóta is várja a hívást...és ő évente többször is érdeklődik a butikban, van hogy személyesen is.
-
Aladdin
aktív tag
Precious metal az mindig gyorsan megjon, mert senki nem veszi, foleg amilyen arany arak vannak most. Noi Datejust 1-2 honap alatt jott meg ismerosomnek, ferfi modellek neccesebbek meg most is, foleg a zold szamlapos. Az siman fel vagy 1 ev lehet. Sima OP szinten nagyon sokara jon, foleg a szines szamlapok. Sub nagyjabol 1 ev alatt jot meg egyik ismerosnek. Szoval van azert meg varolista boven. Land Dweller peldaul egyaltalan nem jon...
Mint ahogy a titan Yachmaster sem, allitolag
-
FLx
addikt
Precious metal az mindig gyorsan megjon, mert senki nem veszi, foleg amilyen arany arak vannak most. Noi Datejust 1-2 honap alatt jott meg ismerosomnek, ferfi modellek neccesebbek meg most is, foleg a zold szamlapos. Az siman fel vagy 1 ev lehet. Sima OP szinten nagyon sokara jon, foleg a szines szamlapok. Sub nagyjabol 1 ev alatt jot meg egyik ismerosnek. Szoval van azert meg varolista boven. Land Dweller peldaul egyaltalan nem jon...
-
Aladdin
aktív tag
Szerintem simán megjöhet fél éven belül is a Sub, a DJ meg akár pár hét alatt. Nincs akkora kereslet már, ami indokolná a többéves várólistákat.
Minap rakerdeztem a GMT Rootbeer-re, nekem az a becsipodes, 1 even belul megjonne
-
phranxinatra
aktív tag
Bemesz es elmondod, hogy szeretnel egy orat, aztan majd valamikor vagy szolnak, vagy nem szolnak. Mivel ok sem vallalnak feled semmit, neked sem kell. Ha nem veszed at, az csak annyiban lehet negativ, hogy esetleg legkozelebb nem hivnak mar, mert latni fogjak, hogy passzoltal anno. DJ szerintem 1 even belul meglehet, sub inkabb 1-2+ ev. Nyilvan minel kesobb jon meg, annal tobbet fogsz erte fizetni. Evi 5-10% emeles szokott lenni a Rolex-nel also hangon.
Valojaban jobban jarsz ha masodkezbol veszed, ha listaar kornyeken talalsz ujat.
Szerintem simán megjöhet fél éven belül is a Sub, a DJ meg akár pár hét alatt. Nincs akkora kereslet már, ami indokolná a többéves várólistákat.
-
phranxinatra
aktív tag
-
laszak
tag
Bemesz es elmondod, hogy szeretnel egy orat, aztan majd valamikor vagy szolnak, vagy nem szolnak. Mivel ok sem vallalnak feled semmit, neked sem kell. Ha nem veszed at, az csak annyiban lehet negativ, hogy esetleg legkozelebb nem hivnak mar, mert latni fogjak, hogy passzoltal anno. DJ szerintem 1 even belul meglehet, sub inkabb 1-2+ ev. Nyilvan minel kesobb jon meg, annal tobbet fogsz erte fizetni. Evi 5-10% emeles szokott lenni a Rolex-nel also hangon.
Valojaban jobban jarsz ha masodkezbol veszed, ha listaar kornyeken talalsz ujat.
Köszönöm szépen!
-
FLx
addikt
Sziasztok!
5 év után újra gondolkodom egy DJ41, vagy Sub órán (ebből a dátum nélküli verzió is tetszik), újat szeretnék vásárolni.
Facebook óra csoportban láttam több eladó modellt (pl van listaáras sub no date) is, de szívesebben vennem boltban, a beérkezés ideje nem kritikus.Kérdés:
ha a Rolex butikba bemegyek, és “felírnak a listára”:
- bármilyen előleget kell/lehet fizetni?
- ha nem veszem át, gondolom majd a következőnek adják, tehát nem jár kötelezettséggel?
(Nincs semmilyen rolexes előéletem)Koszonom.
Bemesz es elmondod, hogy szeretnel egy orat, aztan majd valamikor vagy szolnak, vagy nem szolnak. Mivel ok sem vallalnak feled semmit, neked sem kell. Ha nem veszed at, az csak annyiban lehet negativ, hogy esetleg legkozelebb nem hivnak mar, mert latni fogjak, hogy passzoltal anno. DJ szerintem 1 even belul meglehet, sub inkabb 1-2+ ev. Nyilvan minel kesobb jon meg, annal tobbet fogsz erte fizetni. Evi 5-10% emeles szokott lenni a Rolex-nel also hangon.
Valojaban jobban jarsz ha masodkezbol veszed, ha listaar kornyeken talalsz ujat.
-
laszak
tag
Sziasztok!
5 év után újra gondolkodom egy DJ41, vagy Sub órán (ebből a dátum nélküli verzió is tetszik), újat szeretnék vásárolni.
Facebook óra csoportban láttam több eladó modellt (pl van listaáras sub no date) is, de szívesebben vennem boltban, a beérkezés ideje nem kritikus.Kérdés:
ha a Rolex butikba bemegyek, és “felírnak a listára”:
- bármilyen előleget kell/lehet fizetni?
- ha nem veszem át, gondolom majd a következőnek adják, tehát nem jár kötelezettséggel?
(Nincs semmilyen rolexes előéletem)Koszonom.
-
WiZARD
veterán
Én használnám amíg jól jár. Teljes szerviz fix áron van akár kell cserélni benne bármi kopott dolgot akár nem.
És fém szíjjal venném. Gumi talán olcsóbb utólag (és van arra sok aftermarket alternatíva is)
-
FLx
addikt
En Chrono24-en vennek ujat valami europai kereskedotol es nem maganszemelytol. Azokkal nem szokott nagy gond lenni. A szerkezet olyan amilyen, rendszeresen kell vinni karbantartani, max 5-7 evente teljes szerviz. Ez hivatalos aron kb. 300ezer forint, ezt szamold bele.
-
sniphoe
aktív tag
-
Macyke82
tag
Gratula.ez nekem is a végső órám lesz.honnan sikerült beszerezni?mennyit vártál rá?
Köszönöm!
Másodpiaci az óra de gyakorlatilag új állapotban van 2029 év végéig szóló garival, így nem kellett várnom rá. -
bendeguz76
aktív tag
-
Macyke82
tag
Hogy az év utolsó napja se teljen órázás nélkül, nálam ő lett a nyerő (226570)
-
Macyke82
tag
Igen az új kék határozottan szebb, plusz nekem még az új lünetta is sokkal bejön!
-
WiZARD
veterán
Thx.
Nekem "régi", sima Pelagos élőben túl kék volt, pedig képen tetszett, ez kicsit sötétebb, pont jó. Számomra a Pelagos az egyetlen Tudor ami jól néz ki, a snowflake mutató szerintem csak ezekkel a négyzet indexekkel működik.
-
Macyke82
tag
Szerintem a Pelagos az egyik legszebb óra a búvár piacon (nálam top 3), lenne nekem is, de sajnos zsigerből nem tudom elfogadni a titán órákat magamon, ez a saját marhaságom de nem tudok tenni ellene……
Mindenesetre grat hozzá, nálam is a kék színű a nyerő! -
WiZARD
veterán
A mad1-re nagyon vágytam, és egy több órás kollekcióba tök jól elfér, szerettem.
De mellette régóta vágytam az FXD-re, és most külön arra nem lett volna keret, valaminek mennie kellett.Nem bánom.
-
#47761346
törölt tag
-
WiZARD
veterán
-
#47761346
törölt tag
-
WiZARD
veterán
Kellett már valami kék, nato barát, sportos óra


-
Macyke82
tag
Végül nem lesz az enyém ez a SUB, mindenestre köszönöm szépen! Másik modell lesz belőle, az OP kárára, de nem ez.
Sosem hittem volna hogy kimondom, de nekem eléggé egyhangú ez a tiszta fekete, egy Pepsi vagy Batman sokkal jobban bejön. -
phranxinatra
aktív tag
Szerintem a kerámiabetét nem egy drága tétel. És ha beviszed a töröttet, tuti kicserélik neked az Andrássyn. Egyébként gratula a Subhoz!
-
Macyke82
tag
Igen lehet igazad van, most írta Hantos, hogy elvileg az elképzelésem ok, de a kerámia betét normál esetben is könnyen törik, hát még így, hogy kivételkor be is "szorulhat" a hibás résznél....
-
FLx
addikt
-
Macyke82
tag
Sziasztok, van valakinek tippje/ismeretsége, hogy a csatolt képen látható lünetta 30-as osztása alatti fémrészt ki tudná kiegyengetni illetve felpolírozni?
Köszönöm előre is!
-
djeperto
aktív tag
-
szőröscica
addikt
-
FLx
addikt
Nem tul jok ezek a kepek, de egy 20+ eves orahoz kepest szerintem rendben van. De mondjuk arrol nem irnak, hogy volt-e valaha szervizelve, szoval a belsejeben barmi is lehet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
12404 - 12301
12404 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
Exkluzív órák topikja, elsősorban mechanikus svájci órák számára, de szívesen látunk német/japán/egyéb közép- és felsőkategóriás órákat is.
Az ide nem illő órák a következő topikok valamelyikébe tartoznak:
Óra topik
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Milyen ÚJ notebookot vegyek?
- Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- EAFC 26
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Xiaomi 17T - T-modell
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Az antivírus, amelyik eladta az adataidat
- Suzuki topik
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 1 Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 1TB IPS 1 év teljeskörű garancia
- Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iKing.Hu - Apple MacBook Pro 16 M3 Pro (2023) 18GB/500GB megkímélt 93% akku 224 ciklus
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Gondolom te is baromira örülnél, ha bevinnél egy órát szervizre és valaki másét soron kívül előbbre vennék. Az a baj, hogy mindenki úgy áll hozzá, hogy csak az övét vegye előre.

itt pedig tükörből


Aquaracernek mennie kell a háztól.


