- Szemérmes szerzet a Gigabyte lefrissebb csúcs-VGA-ja
- Egységesebb USB-s képességeket szeretne a notebookokon a Microsoft
- 3320 MHz-ig skálázódnak az XFX Radeon RX 9060 XT kártyái
- Elegáns és igen kompakt NVIDIA Blackwell VGA-t villantott az MSI
- Szinte megfizethetetlenül magas lesz a TSMC A14-es node-jának ára
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Elegáns és igen kompakt NVIDIA Blackwell VGA-t villantott az MSI
- Házimozi belépő szinten
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Plazma TV topic
- iPad topik
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Buckey
őstag
válasz
kukszi1 #3859 üzenetére
Én egy kicsit drasztikusabb megoldáshoz folyamodtam.
Még a burkolatot sem távolítottam el, csak bekentem mind a két oldalát hővezetőpasztával (volt otthon bőven) és két borda közé tettem.
Mikor teszteltem Aida64-el, 75-nál raktam rá csak a felső bordát, rá pár perc múlva már csökkent is, egészen 58 °C-ig.
Mikor a végleges állapot elkészült, újabb teszt Aida64-el, de 56 °C volt a max. amit 30 perces teszteléssel (közben Youtube, böngészés) elért.
Most 3 letöltés és a Youtube megy, 50 °C. Szerintem ha nincs a borda, akkor 68-70 °C lenne.
Ha a gyártónak lenne egy kis sütnivalója, úgy alakítanák ki, hogy egy kis dobozkába is be lehessen tenni, aminek a teteje hűtőborda. Aki akarja, veszi, aki nem, az nem, de szerintem vennék.
A csatlakozók, bekapcs. gombot is neg lehet oldani. -
LógaGéza
veterán
válasz
kukszi1 #3839 üzenetére
Minden fennvan, és működik, egyedül ez nem. Igazából nem olyan fontos, mert nem használom a Wifit, csak jó lenne ha menne. Petakpa1 csomagjával se megy
Használ valaki Z8300-as készüléket MVC Kodi-s lejátszásra? Nálam olyan 10sec után leáll minden videó, és nem jövök rá miért
-
Upo
addikt
válasz
kukszi1 #3298 üzenetére
Így válik értelmetlenné a stick formátum...
Most eszembe jutott, hogy vettem anno egy ezresért egy CyberHome dvd lejátszót. Tápegység, alaplap és egy szabvány PC méretű IDE dvd meghajtó van benne. 5 és 12V-ot ad a tápja, simán meg lehetne csinálni hogy kidobom a belét, a mini pc alaplapját simán bele tudom rakni, még agyonbordázva is táncolva belefér, a meghajtó helyére meg egy dvd vagy BD meghajtót, usb átalakítóval a gépre dugva. Ez simán elfér a TV szekrényben a többi cucc között. (egyébként hasonló célból vettem, csak media playert akartam beletenni, de azóta már vannak mini pc-k is) -
Lifeforce
őstag
válasz
kukszi1 #2790 üzenetére
Nem kell a segítség, ez nekem is megy
Annyi az egész, hogy én a saját eszközeimen fordítottam kernelt és állítgattam be amit kell.
Egyébként nem szeretem a Unityt, én a XFCE-vel használom.
A legjobban egy debiannak örülnék, sokkal stabilabb és fele ennyire bugos mint az ubuntu, de azzal nem szenvedtem.
Pedig sokkal kisebb helyet foglalna. -
mexel
veterán
válasz
kukszi1 #2759 üzenetére
Odáig megvagyok hogy a biosba belépek a winből, de hiába állítom vissza, vagy hiába nyomok reset defaults stb-t akkor sem lesz semmi reakció. Azóta nem ismeri fel a bill+egeret. Egyszerűen ilyen sz@rt még nem láttam pedig még akkor kezdtem amikor jumperekkel állítgattunk az alaplapon mindent.
Próbáltam a reset gombot a kis sd slot mellett, de arra sem csinál semmit.Na végre kb huszadik visszaállítás mentésre sikerült. Nem értem elsőre miért nem reagál. Mindent vagy 20x kell menteni hogy egyszer megjegyezze.
Azt nem tudja valaki hogy az érintőképernyőt, és alapból az érintést, kijelzőt nem lehet valahol a biosban teljesen letiltani? Azt szeretném hogycsak hdmi-n legyen kép mindig, ne is higgye azt a win hogy van beépített kijelző.
-
interstate76
addikt
válasz
kukszi1 #2588 üzenetére
Én leírtam korábban a wintellel kapcsolatos tapasztalataimat, és az a cucc a régi, 40x40 mm-es cpu hűtőbordával használhatatlan volt: nyugalmi állapotban 60°C környékén volt a CPU, és már párlapos böngészéstől 70-80°C környékén járt.
Amit most használok, azon gyárilag nagyobb borda volt, szóval ez bütykölés nélkül is használható, moddolt hűtéssel pedig olyan értékeket hoz, mint egy laptop: kb. 45°C-ról indul, amikor leülök elé.
Hangsúlyozni szeretném, hogy nem használtam még stick kivitelű atomos gépet, csak számomra meglepő, hogy az "első generációs" wintelénél kisebb bordával és venti nélkül is használhatóak. Természetesen hiszek nektek, csak fura.
A médialejátszásról: én sem szoktam 30+ GB-os filmeket nézni, de már leszoktam a külső hdd-k és a pendrive-ok ilyen célú használatáról - sokkal egyszerűbb a wintellel letölteni és megosztani mindent. A letöltések indításához sem kell gépközelben lennem, ill. minden anyagomat elérem az összes eszközömmel, a PMS-sel megosztottakat ráadásul LAN-on kívülről is - ennél több nekem nem kell (de most már kevesebbel is nehezen érném be).
(#2590) LógaGéza Nézd, kukszi1 szerint a stick is használható módosított hűtés nélkül, szóval nem akarlak lebeszélni egy jó vételről. A tapasztalataimat leírtam fentebb, döntened neked kell.
Amúgy én egy Wintel w8-ast használok, módosított hűtéssel. Elmenne anélkül is, de szeretném, ha sokáig tudnám használni.
-
0629
csendes tag
válasz
kukszi1 #2465 üzenetére
Ráengedtem a visszaállitást, kb.már az ötödik fut. Egy sem tudott végigmenni, valahol mindig lefagyott. Egyedül csak a BIOS -ba enged belépni.Úgy látom megkapta a végső kegyelemdöfést. Ha valaki az ablakom alatt jár , elkaphatja.
Ja, amúgy egy ilyen halott gépet lehet valamilyen más Op.redszerrrel életre kelteni!? -
ACE-
addikt
válasz
kukszi1 #2458 üzenetére
Ja, kinézetre, de egyébként meg linux az alapja. Egyébként én kipróbáltam rövid időre, a videók nem mentek normálisan, a weblapok szarul jelentek meg, nem ismert fel minden eszközt, pl. webkamerát sem, random záródtak be a programok csak úgy, szóval látszik hogy még alpha a cucc...
-
válasz
kukszi1 #2455 üzenetére
Lili usb creator
Ezzel ugyanezt lehet csinálni, de tetszőleges linux disztróval! Usb-re live linux, permanens tárral. Sok régi, döglött hdd-s netbookot hoztam már vele működőképes állapotba, sd kártyára telepítve pl. xubuntu-t.
Hasonló, permanens fájlt használó, kedvenc Linux disztróm a puppylinux, ehhez nem kell telepítő sem, csak lemezre írni, rendszermentő lemeznek szoktam használni, ha elkúrok vmit a Windowsos gépemen. -
-
krics
tag
válasz
kukszi1 #2324 üzenetére
Hi, köszi, kipróbáltam, de ez a progi csak arra jó, hogy kikapcsolja a windows-t és elindítja az androidot, de ettől a bootloop probléma nem oldódik meg. Az xposed installer valamit elcseszett a droidban, és ha be tudnék lépni recovery módba akkor már előrébb volnék valamivel, mert telókon power gomb plusz hangerő gomb együttes lenyomásával be lehet a recoverybe jutni, de ezen a minipc-n ilyen gombok nincsenek...
-
interstate76
addikt
válasz
kukszi1 #2317 üzenetére
Köszi, megnézem majd, de az AIDA biztos jó infókat ír ki. A kérdés inkább az, hogy mi a különbség a RealTemp és a RealTemp GT között, ill. hogy előbbi miért ír ki 15 °C-kal magasabb értéket az első 2 mag esetében, mint az utóbbi és mint az AIDA, miközben a 3. és a 4. mag esetében mindhárom mérés ugyanazt az eredményt adja.
(#2316) Sándor -P20- Nálam az Avast fut. Nem mondom, hogy ez a legjobb, csak hogy ezt használom.
-
s_e_n_k_i
tag
válasz
kukszi1 #2240 üzenetére
Először is köszi, erről a T03-ról nem tudtam.
Viszont ez több szempontból sem jó:
- Magyarországon nem kapható, legalább is nem találtam sehol se
- Azt nem írtam, de legalább 2 USB aljzat kellene, ha nincs optikai kimenet (egy USB a vezeték nélküli bill+egérnek, egy a külső hangkártyának, mivel erősítőre lenne kötve).És igazad van, lusta voltam végiglvasni 2230+ hozzászólást. Amiket elolvastam, ott a stick-ekről csak rosszat olvastam a melegedés miatt.
-
headhunter
addikt
válasz
kukszi1 #1891 üzenetére
MeegoPad T05, T06, T07 mini PC Sticks powered by Intel Cherry Trail chips...
MeegoPad T05 and MeegoPad T06 have 4GB of RAM, up to 64GB of storage and a an Atom z5-8500 Cherry Trail chips.
MeegoPad T05, T06, T07 technical specifications:
SoC
T05, T06 – Intel Atom x5-Z8500 “Cherry Trail” quad core processor @ 1.44 GHz (Turbo frequency: 2.24 GHz) with Intel Gen8 HD graphics (2W SDP)
T07 – Intel Atom x5-Z8300 “Cherry Trail” quad core processor @ 1.44 GHz (Turbo frequency: 1.84 GHz) with Intel Gen8 HD graphics (2W SDP)System Memory – T05, T06: 4GB RAM; T07: 2GB RAM
Storage – 32 to 64 GB eMMC + micro SD slot up to 64GB
Video Output – HDMI male
Audio I/O – HDMI, 3.5mm microphone jack
Connectivity – (dual or single band) 802.11 b/g/n Wi-Fi, and Bluetooth 4.0
USB – 1x USB 2.0 host port, 1x USB 3.0 port, 1x micro USB port (for power?)
Misc – Power button
Power Supply – 5V/2A
Dimensions – T05 & T06: 11 x 4.3 x 0.99 cm; T07: 11 x 3.8 x 1.7 cm
Weight – T07: 280 grams -
Mike88
senior tag
válasz
kukszi1 #1785 üzenetére
Kipróbáltam, nálam sem működik, hibát jelez s ezért el sem indul. Előfordul ilyesmi kiegészítőknél. Majd esetleg egy frissítés (mármint az adott kiegészítő frissítése) megoldja majd, ált. a készítők észre szokták venni, hogy valami nem kerek. X év alatt, mióta xbmc-t ill. kodi-t használok, többször előfordult ez, több kiegészítővel, pl. port.hu, supersubtitles, stb.
-
interstate76
addikt
válasz
kukszi1 #1704 üzenetére
Nem a külső hdd volt a baja, annak semmi köze ahhoz, hogy a C: meghajtón lévő windowst tudod-e frissíteni, viszont a gyári állapotba történő visszaállítás - úgy tűnik - segített: épp folyamatban van a frissítés. Reélem, probléma nélkül le is fut és délután/estefelé ki is tudom majd próbálni egy kicsit.
Csak hogy mki számára érthető legyen, aki hasonló problémába fut bele: nem a kukszi1 által írt módon, pendrive-ról win 8.1-et telepítve állítottam vissza a gyári állapotot, hanem a PC Settings-en belül van olyan menüpont, hogy "Reset to Factory Settings" és ott tettem meg, de a végeredmény ugyanaz.
Próbáltam Mike88 privátban küldött tippjét is, amit ezúton is köszönök, de nem tudtam kikapcsolni a Secure Boot opciót, ugyanis a BIOS-ban a Boot menüponton belül nálam egyszerűen nincs ilyen (ergo nem úgy néz ki a BIOS, mint ezen a linken).
(#1723) kukszi1 Az egy belső antennás, stick formátumú mini PC-vel nagyon durva. Megkérdezhetem, hogy milyen routered van?
-
Mike88
senior tag
válasz
kukszi1 #1679 üzenetére
8.1 bing alatt készíts driver mentést double driverrel. Egyébként is hasznos dolog a mentés. 10-en pedig csinálsz a mentésből egy visszaállítást, s elvileg nem lehet majd gond egy driverrel sem. Én a Pipo-n frissítéssel tettem föl a 10-et, nálam minden meglévő driver kompatibilis volt.
További tapasztalat 10-el kapcsolatban, hogy úgy néz ki a proci hőmérséklete is jóval alacsonyabb. Míg korábban chrome-ot használva a hőmérséklet nálam 50-55 fok körül járt, most 40-45 fok körül mozog, szal -10 fok, ami nem rossz. Pláne nem azoknak, akik kevésbé hatékony hűtést építettek.
-
fpeter84
senior tag
válasz
kukszi1 #1670 üzenetére
Én is most húztam 10-et a dualboot-os 8" Z3735F tabletre és mindent sikerült üzemképesre telepítenem a 8.1-ből származó driver csomaggal, semmi ismeretlen nem maradt és eddig minden ment is ahogy kell - egy szépséghibát leszámítva: a 8.1 bing ahogy netet kapott egyből felismerte az UEFI-ből hogy ez így legális és aktiválta magát, a 10 home viszont valamiért ezt nem akarja megtenni
-
Lifeforce
őstag
válasz
kukszi1 #1660 üzenetére
Az egyik wintel is így lett tégla nálam.
Az okát én sem értem.
Furcsa, hiszen a biost el kellene érni, a shellről nem is beszélek.
Értetlenül álltam én is előtte, miután utána olvastam, hogy mit nem szabadott volna.
Most szenvedek, mert elvileg az insyde helyreállítható, de nekem még nem sikerült. -
Zirowe
nagyúr
válasz
kukszi1 #1660 üzenetére
Elég érdekes, amit ír, mert attól, mert max a bios csere alatt mehet vmi félre, főleg, ha nem megfelelő a bios, de csak attól, hogy utána felrakta a win10 64 bitet, háát..
Bohóckodtam én már itt a 32es és a 64bites bios között, 64bites openeleccel is, egyszer se ment gallyra végleg, pedig már azt hittem.
-
atillaahun
veterán
válasz
kukszi1 #1227 üzenetére
Ha jól láttam bővíthető, úgy hogy 32-es bőven jó lenne nekem.
Mennyi idő alatt ért oda? Az ár hogy működik egyébként? Mert emlegettek itt sokan vámot meg áfát, de én azt nem egészen értem hol teszik rá, mikor fizetni gondolom előre kell az oldalon. Még a postás is kérhet érte plusz pénzt mikor átadja, vagy hogy?Chrome-val akkor neked megy rendesen a böngészés, meg videólejátszás?
-
Mike88
senior tag
válasz
kukszi1 #1202 üzenetére
Kukszi, itt nem megy ám 4k-ban a videó! Az akkor megy abban, ha a lejátszó ablakában a jobb alsó sarokban a beállítás ikonra kattintasz, s kivásztod a 4k-t! A képernyőképen is látszik, hogy nem az van kiválasztva, mert ha az lenne, akkor egy 4k jelzés lenne a "fogaskeréknél". (HD-nál pedig HD jelzés)
Szóval te 4 360p felbontású videót játszottál le, mindezt IE-el, s akkor értél el 80 fokot, amit ugyan én nem teszteltem pipo-n de gyanítom, hogy azon jóval ezalatt van a hőfok, gyárival (hűtés nélkül.)
Na de majd most, wintel-el, meglátjuk mit hoz... -
szasza_1
senior tag
Igen, köszönöm, ismerem, használjuk is nagy számban. De csomó makrót használjuk, és MS office alatt működnek jól, és a hun-spell helyesírás ellenőrzővel sincsenek jó tapasztalataink, hiába szerepel jobban a teszteken, való életben nem...
Ezekre a gépekre is elérhető lesz a Windows 10 ingyenesen? Ennek a frissítését a gyártó fogja elvégezni, és kiad egy imaget, vagy ezekre a gépekre is lehet telepíteni OS-t, USB-n keresztül? -
interstate76
addikt
-
RufuszX
senior tag
Ha nem megy billentyűkombinációval akkor win 8.1-ből így is lehet.
-
Mike88
senior tag
No, én az a típus vagyok, aki jobban tud gondolkodni, ha valakivel közben megbeszéli, szóval köszi...
Sikerült megoldani, hogy a chrome a hyper-el nyissa meg a YT linkeket.
Kell hozzá a tampermonkey kiegészítő, majd ha ez települt, akkor kikerül az ikonja a chrome-ban a beállítások gomb mellé. Erre katt, aztán dashboard, majd a jobb oldali füleknél mindjárt az első ikonra katt (+), utána a szövegdobozból kitörölni mindent, s ezt bemásolni:// ==UserScript==
// @name Open YouTube in Hyper
// @namespace http://hyper-app.com/
// @version 0.1
// @description Opens YouTube Links in Hyper by default.
// @match https://www.youtube.com/watch*
// @copyright 2014+, CensoredUser
// ==/UserScript==
open(window.location.href.replace(/https/, "hyper")).close();
window.history.back();Ezután elmenteni, újraindítani a chrome-ot, s egy yt linkre rákattintani, ekkor már a hyper-el akarja megnyitni, de kér rá engedélyt, megadjuk, s azt is, hogy mindig tegyen így, s kész is...
-
Mike88
senior tag
-
Mike88
senior tag
Köszi! De ez sem használ.
itt nem azzal van a probléma szerintem, hogy a proci le van terhelve, legalábbis a Pipo-nál nem, avagy az enyémnél nem... vagy hibásat kaptam, vagy ilyen s a jelenlegi (külföldi) tulajok elsősorban nem PC kiváltására vették, s ezért nincs rá panasz. Pl. ha 4×-5× próbálkozom youtube-al, mint ahogy most is, hisz végigpróbálgattam ennek a plugin-nek a beállításait, akkor olyan szinten belassul az egész kütyü, hogy örülök, hogy eljutok az újraindításig. Viszont a proci ekkor sem pörög közel sem 100-on, a RAM sincs feltelve. Azóta próbáltam már FF-ot, azzal is ugyanez a helyzet, IE-vel továbbra sincs gond, ha nem fut semmi a háttérben, ha igen, pl. torrent, elég a feltöltés is, már gond van. Tegnap torrent letöltés közben már egy 720p-s mkv sorozatot sem tudtam akadás mentesen lejátszani (local), MPC-HC, VLC, MP mindegyik küszködött.
-
Mike88
senior tag
-
Mike88
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Autós topik
- Úgy hajlik-e az S25 Edge, mint régen?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Amatőr csillagászat
- Milyen autót vegyek?
- További aktív témák...
- Nagy becsben tartott, igényesen megépitett PC
- Asztali PC , R5 5500 , RX 6600 , 16GB DDR4 , 250GB NVME , 500GB HDD
- Asztali PC , i7 9700 , RX 6600 XT , 32GB DDR4 , 512GB NVME , 500GB HDD
- ASUS P8H77M i7 3770 3.4GHz 12GB RAM 256GB SSD 500GB HDD GTX750 komplett
- Apple Mac mini M4 PRO 24GB / 512GB! BeszámtOK
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- Azonnal elérhető, raktáron lévő HPE Aruba switch-ek
- BESZÁMÍTÁS! 380GB Intel Optane 905P NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest