Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cseneles

    őstag

    válasz mandju #186335 üzenetére

    Mondhatni az a sub maradandó élményt adott :D

    Powerup2

    Nálam 2db DIY Ultimax refis sub és 2db zárt deftech iw3 pyton által újragondolt ládákban teljesít szolgálatot. Az Ultik 20hz -3dB, 17hz -6dB amit teljesítenek de csinte csuklóból megy nekik a 100dB ezen a frekvencián. A zártak passziv membrán segjtségével 30hz- ig lineárisak majd 27hz-n már -20dB körül vannak. Ultik elől a zártak a hátsó falon vannak szimetrikusan elhelyezve.

    Én 17m2 amin mozizok 243cm belmagasságban. Mostanában megfordult a fejemben párszor, hogy esetleg lecserélném az első refis ultikat nagyobb, 15" vagy 18" zárt Ultikra. Rengeteg fórumot átolvastam ezekkel kapcsolatban viszont mikor leülök mozizni és mondjuk egy TopGun Maverick légi harcos jelenetét megnézem, vagy Hans Zimmer Batman-why are you serious-t számomra egyértelművé válik a refis SUB előnye. ízlés kérdése és nyilván teljesítménnyel lehet kompenzálni zárt esetén. Nehéz kérdés számomra is ,hogy zárt vagy refis... Igazából a refisnek csak előnyét hallom de még én is elmerengek egy nagyobb zárton csak hogy vissza sírhassam a refiset :D

    Ezzel a felemás felállással azért nagy elégedettség tölt el így is. Zozi és VoidXs segítségével amit elsikerült érnem az a grafikonokon jól látszik simítások nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

Új hozzászólás Aktív témák