Hirdetés
- Fórumok
- Infotech
- Rendszergazda topic
- (kiemelt téma)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Apple MacBook
- Apple asztali gépek
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Projektor topic
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Blu-ray lejátszók
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
-
50 - 1
28813 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
gaborbol
őstag
Az a szerencsesebb eset, en egy kis cegnel vagyok nem tehetem meg. Azert bukott ki a csapat par napja, mert nem er veget a munkanap szinte soha...
Munkatarsam most ment at allami ceghez ott is 8-4ig megy a melo. Az epuletbe se be se ki nem vihet semmit. Se laptop se pendrive se semmi."Kezdo" rendszergazda pozicio, egy sima felhasznalao jelszavat sem valltoztathaja meg a probaido alatt...
-
gaborbol
őstag
"de megvan a hiba oka csak eddig karomkodtam es ezert nem volt idom irni"

Ismerem ezt az erzest, sajnos ez ebben a szakmaban igen gyakori.
Tegnap munkatarsam tok komlyan azt mondta az egyetlen ok amiert eddig nem lett ongyilkos, hogy a szulei nagyon csalodottak meg szomoruak lennenek miatta.
1 honapja szop szerencsetlen egy share point naptarral, millioszor nezte, ujratelepeitette, megy 2-3 napig gond nelkul majd egyszer csak latszolag ok nelkul elkezdenek az ugyfelek duplazodni vagy haromszorozodni, negyszerezodni,azt hiszem a rekord 11. Aztan csorog a telefon, tajtekzik az ugyfel....
Ez a szakma tipikusan az ahol iszonyat turelem es kitartas szukseges valamint koncentralas es nagyfoku problema megoldo kepesseg. Aki nem csinalta, nincs benne, konnyen gondolhatja, lofax munka, egesz nap ul a gep elott nezegeti a netet, ez melo, mi ebeen a nehez ?
-
bobsys
veterán
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de mostanaba iszonyat mi van nalunk. Melonak vege 5-kor megyek haza, ha csak nem ugyfelnek vagyok este 7-8 ig.hazaerek aztan vagy meg melo tovabb, vagy mar csak a napi adminisztraciot kell megcsinalnom

Elmult par napban egyre tobb ugyfelunk telefonal ,hogy Vista vagy Xp alatt nem nyithato meg az Outlook.Vagy ha egy ido utan meg is nyithato akkor a panelek ossze-vissza vannak rendezve. Akinek ilyen gondja van annak:
outlook.exe /resetnavpane
Mentes irasom kesz, lehet este bepattintom ide.
szerencsemre nalunk ha vege a munkaidonek akkor vege van, nincs tulora, felallok az asztalomtol es megyek haza
itt 24/7 megy a munka, mindig van itt minimum 2 ember -
gaborbol
őstag
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de mostanaba iszonyat mi van nalunk. Melonak vege 5-kor megyek haza, ha csak nem ugyfelnek vagyok este 7-8 ig.hazaerek aztan vagy meg melo tovabb, vagy mar csak a napi adminisztraciot kell megcsinalnom

Elmult par napban egyre tobb ugyfelunk telefonal ,hogy Vista vagy Xp alatt nem nyithato meg az Outlook.Vagy ha egy ido utan meg is nyithato akkor a panelek ossze-vissza vannak rendezve. Akinek ilyen gondja van annak:
outlook.exe /resetnavpane
Mentes irasom kesz, lehet este bepattintom ide.
-
ZCoyote
őstag
-
kraftxld
Topikgazda
-
ZCoyote
őstag
-
kraftxld
Topikgazda
Sharepoint/exchange ezek végülis ire jók, utóbbi outlook alatt megy ha jól tudom amihez nem sok köze van a problámának, nekem file megosztás kell, a sharepontról sokat meg nem tudtam meg a mikrofos oldalán
A sharepoint egy vállalti file, naptár, anyámkínja megosztó technológia, működik weben keresztül, helyi lan-ban, outlook-on át elég sokféleképp:
[link] -
kraftxld
Topikgazda
Ez ugyan nem szerverpark gond hanem csak egy iroda üzemeltetési problémája de hátha befér ide:
Van egy Canon IR2200 irodai fénymásoló-nyomtató. Próbáltam feltelepíteni egy Win 7 Professional 32 bit-es rendszerre ami sikerült is. Mindenki egy mailbox-ba nyomtat. Mindent beállítok de tesztoldal nyomtatásánál ez az ablak fogad:
Hiába írok be valamit mindig kiírja hogy rossz jelszó blabla.
Win XP-n nincs is ilyen felugró ablak.
Driver: PCL5e-c_v8.70_Win2k-Win7_INFUpdate: Azóta módosult a helyzet, ha a mailbox jelszót beírom akkor lehet nyomtatni de ez így macerás, hogy minden nyomtatásnál jelszavazni kell. Nincs valami megoldás?
Ugyanezt a drivert használtad XP alatt is?
-
ZCoyote
őstag
Ez ugyan nem szerverpark gond hanem csak egy iroda üzemeltetési problémája de hátha befér ide:
Van egy Canon IR2200 irodai fénymásoló-nyomtató. Próbáltam feltelepíteni egy Win 7 Professional 32 bit-es rendszerre ami sikerült is. Mindenki egy mailbox-ba nyomtat. Mindent beállítok de tesztoldal nyomtatásánál ez az ablak fogad:
Hiába írok be valamit mindig kiírja hogy rossz jelszó blabla.
Win XP-n nincs is ilyen felugró ablak.
Driver: PCL5e-c_v8.70_Win2k-Win7_INFUpdate: Azóta módosult a helyzet, ha a mailbox jelszót beírom akkor lehet nyomtatni de ez így macerás, hogy minden nyomtatásnál jelszavazni kell. Nincs valami megoldás?
-
Hedgehanter
őstag
Jó kis írás, gondolom szívtatok vele ezrrel.
Nálunk is volt az egyik ügyfélnél citrix, TS remoteapp-ra lettek átmigrálva, sokkal stabilabban meg gyorsabban működik.
Amúgy van mostanában valami ami miatt érdemesebb a Citrix-et, akarom mondani Xen-t választani a Terminal server (Web Access, Remoteapp, App-V, Med-v, Gateway, Session Brokert) -el szemben? Ja már ezt is átnevezték Remote Desktop servicesre.
...
-
bobsys
veterán
Jó kis írás, gondolom szívtatok vele ezrrel.
Nálunk is volt az egyik ügyfélnél citrix, TS remoteapp-ra lettek átmigrálva, sokkal stabilabban meg gyorsabban működik.
Amúgy van mostanában valami ami miatt érdemesebb a Citrix-et, akarom mondani Xen-t választani a Terminal server (Web Access, Remoteapp, App-V, Med-v, Gateway, Session Brokert) -el szemben? Ja már ezt is átnevezték Remote Desktop servicesre.
na latod ezt nemtudom, hirtelen azt mondom hogy nincsen, de jobban bele kene asnom magam app-v dolgokba, olyat meg nem csinaltam, csak tanultam
a citrixnek talan jobb az eroforras kihasznaltsaga, kevesebb savszelesseget igenyel
de erdekes felvetes hiszen citrix reszvenyeket birtokol az ms valamint eleg komoly/szoros munkakapcsolatuk van -
kraftxld
Topikgazda
A citrix komplett virtualizációs platformot próbál nyomni Xen néven.
-
kraftxld
Topikgazda
Na leirtam. Talan a leghosszab hszem eddig.
Van nekunk egy naaaaaaagy ugyfelunk. Multi ceg, de mi "csak" az angol reszet tamogatjuk. Azert "csak" mert ez is kb 1000 servert es 40 000 usert jelent (az osszes alkalmazott ugy 550 000 kornyeken van
).
Na itt hasznalnak Citrix farmokat. Kettot. Mondjuk legyen "A" Citrix Farm es "B" Citrix Farm. A "B" Farm az viszonlyag uj nincs is semmi baj vele. Az "A" Farm viszont elegge oregecske, PIII servereken fut(ott), olyan 30 darab nodebol all az. Userek citrixen keresztul erik el az osszes alkalmazast (officetol kezdve, penzugy programig mindent). A kliensek allapota borzaszto van Win95-Vistaig minden.
Azon userek akik az "A" farmon publikalt programokat hasznaltak allandoan kinlodtak, profiljuk osszeborul, nyomtato mappeles megbolondult stb. Rengeteget szivtunk ezekkel a profil dolgokkal. Egyszeruen nem volt ra megoldas, nem talaltunk semmit amire azt mondhattuk volna, hogy na ezert es ezert nem mukodik. Citrix annyit valaszolt hogy hat igen tudunk errol a problemarol sajnos nincs ra tokeletes megoldasunk.
Nagy nehezen sikerult elerni hogy a userek atmenjenek a "B" Farmra. Azok akik az uj farmot hasznaltak meg voltak elegedve, megszunt a szeteso profil problemajuk valamint a regi "A" Farmon levo emberkek kinjai is lejebb estek azzal hogy az "A" Farm kisebb terhelest kapott. Tehat eljutottunk odaig hogy az elso ok ami miatt szivtunk az az oreg "A" Farm tulterheltsege volt.
De meg minding nem szunt meg teljesen a problema, csak elegge visszaesett.
Szoktam olvasgatni Mark Russinovich irasait es ott talaltam egy erdekeset. A cikk a prefetchrol es arrol szolt hogy hogyan tolti be a windows a kulonbozo szolgaltatasokat mikor az ember bejelentkezik egy terminal serverre. A lenyeg hogy a Citrix kliens frissitessel es az application prefetch tiltasaval orvosolhatoak a profil problemak. A prefetch miatt ketto exe a Winlogon.exe es a SSONSVR.exe is egyidoben akar hozzaferni az Ntuser.dat filehoz ami ugye sharing violationt eredmenyezett es a profil baromira nem toltodott be.
Most igy leirva nem tunik nagyon huzos helyzetnek de higyjetek el az volt, mikor a second linera besett napi szinten 40-50 darab case (nappal, ejszaka "csak" 20), hogy az embereknek nem toltodik be a profilja vagy a profil hibaja miatt elszarodott valami. A teljes csapat vert kivant, annyira elszalltak ticket ugyileg hogy nekunk is be kellett segiteni.Ezt a hibat amugy a Vista/7 parosban mar kikuszoboltek, tehat ott nem kell tiltani a prefetchet.
gaborbol: a citrix egy terminal serverre epulo server, applikaciokat es servereket tudsz kipublikalni usereknek. Applikacional peldaul csak maga az applikacio indul el, a serveren semmit nem er el (nincs server desktop) ha bezarja a programot ki is lepett a serverrol. Termeszetesen automatikus load balancing van, tehat ha egy servere kezd tulterhelodni akkor a usereket atiranyitja egy masik serverre (ott ugyanugy hostolni kell az adott appot). Talan a APP-V/MED-Vhez lehetne hasonlitani.
Jó kis írás, gondolom szívtatok vele ezrrel.
Nálunk is volt az egyik ügyfélnél citrix, TS remoteapp-ra lettek átmigrálva, sokkal stabilabban meg gyorsabban működik.
Amúgy van mostanában valami ami miatt érdemesebb a Citrix-et, akarom mondani Xen-t választani a Terminal server (Web Access, Remoteapp, App-V, Med-v, Gateway, Session Brokert) -el szemben? Ja már ezt is átnevezték Remote Desktop servicesre.
-
FixY67
senior tag
Na eztet nem ércsem igazábú... hogy jön össze a Xen nevű virtualizációs eszköz a Citrix dolgaival? Csak névrokon?
Szerk: a virtualizációs bigyóval ismerkedek és doksi keresés közben botlottam a Citrix oldalán található Xen feliratba. Kicsit megijedtem.
-
bobsys
veterán
az az uj citrix neve
elejen volt citrix metaframe server aztan citrix presentation server most meg xenapp servernek hivjak
meg van a xenserver ami egy ingyenes linux alapu virtualizacios megoldas (lasd vmware es hyper-v) -
Hedgehanter
őstag
-
FixY67
senior tag
-
ZCoyote
őstag
En kikapcsoltam a telefont es lefekudtem......

Nalunk tobbsegeben nyugi van, minket kozvetlenul nem ernek el az ugyfelek (szep is lenne) ticketing rendszeren keresztul megy minden. Mindenre van SLA azon belul kell megoldani aztan kesz. A szokasos MS patching tuesday utani napon illetve az azon a hetvegen szokott tobb melo lenni. Jovo heten lesz idom, megprobalhatok irni egy hosszabb valamit a Citrixrol. Kerdes mi legyen benne ?
+1 a Citrix íráshoz. Bele a sok tudományt a buta fejembe

-
CsodaPOK
senior tag
Engem érdekelne a cikk. Citrix nekem is az újdonság erejével hat. Nevét hallottam, de ezenekívül kb semmit.

Hogy mi legyen benne? Hááát, így hogy nem tudok róla kb semmit, nehéz megmondani
Igazából első körben az érdekelne, hogy micsoda ez, hol és hogyan lehet használni. Tehát egy ilyen átfogóbb bemutató, ismertető talán.
Aztán ha esetleg még akad szabadidőd a jövőben is, akkor jöhetnének a mélyebb részletek
-
bobsys
veterán
-
FixY67
senior tag
-
bobsys
veterán
-
bobsys
veterán
24/7-ben megy az ipar, de nem hivnak az ugyfelek csak a service desket, ok megcsinaljak a ticketet ha az ugyfel nemtudja, atdobjak ide, es majd meg lesz oldva

ev vegeig adtunk 3an standby ugyeletet egy darab kiemelt ugyfelunknek, de akkor sem az ugyfel hivott ha gaz volt hanem a monitoring csapat (server lent van ilyesmik) -
FixY67
senior tag
Reggel minden gondomat, teendomet feredobtam es keszitettem egy kor email csak a belso dolgozoink reszere, annyi kulonbseggel, hogy a bogrere ratettem a cegunk logojat az arckepet meg kicsereltuk a cegtulaj arcara:
Dear Team,
In these economic times, I think customer satisfaction is more important than ever. I believe simply just being “good” is not enough anymore. We should go one step further, and take our customer support on a high new level.
Because of this, I just set up a new service on our exchange server. If we receive any emails, from any customer after 11:00 pm which contains the following words, the server will send an automatic respond.
“I set up my” “now” “it does not work “ needs to fix this” “ASAP”Here is the message:
Dear Customer,
We are very busy at the moment, probably sleeping or trying to spend some time with our family, so …
If you still need solution for your problem, like right now, please take a look of the above picture again.
Thank you for choosing cegnev!
A kép szövegét lefordítaná valaki? A szleng és káromkodáskultúra már nem fér bele az angolomba.

-
FixY67
senior tag
En kikapcsoltam a telefont es lefekudtem......

Nalunk tobbsegeben nyugi van, minket kozvetlenul nem ernek el az ugyfelek (szep is lenne) ticketing rendszeren keresztul megy minden. Mindenre van SLA azon belul kell megoldani aztan kesz. A szokasos MS patching tuesday utani napon illetve az azon a hetvegen szokott tobb melo lenni. Jovo heten lesz idom, megprobalhatok irni egy hosszabb valamit a Citrixrol. Kerdes mi legyen benne ?
És nincs helpdesk ügyelet, akik mégis utolérnek akár hajnali 3-kor is? Szégyen...

-
bobsys
veterán
Nekem is uj, es erdekelne is, pont ezek miatt jott letre ez a topik.
Tok jo lenne, ha valaki irna rola egy kis bemutatot

Kulonben itt is elegge porgosek a munkanapok, tegnap letudtam egy 2008SBS-t.
8:30-tol volt kiirva delutan 3:30-ig a melo 1 fore, de mivel uj vagyok jott velem a fonok is.
Ketten csinaltuk szinte megallas nelkul du 5-kor jottuk el ugy, hogy a konyveloprogi nem lett meg attelepitve az uj szerverre...Meg be sem fejeztuk a szervert, masik fonok dobodt egy emailt, hogy van egy ugyfel akinel o allitotta be a mentest, csak nezzek ra hogy megy rendesen.
Este beleptem a szerverre, nincs 3% szabad hely sem,se a rendszer sem az adat sem a mentes hhd-n. Az esemeny naplo rogyasig van hibakkal, a szerverre kotott UPS, szorja az ablakokat, hogy szinte minden nap aramszunet van es szarok az aksik,csere,csere,csere.
Es a secutity log fullon van a sikertelen belepesi kiserletektol, admin, administrator, admistreaur felhasznalo nevekkel 5 percenket 115 kiserlet.Ezeket leszamitva minden fasza.....
Este 11,egy uj uzenet. Az ugyfel irja, hogy a gmail-es fiokja nem szikronizalodik a blackberry telojaval rendesen, es most van 600 uj uzenete, mit csinaljon.
En kikapcsoltam a telefont es lefekudtem......
En kikapcsoltam a telefont es lefekudtem......

Nalunk tobbsegeben nyugi van, minket kozvetlenul nem ernek el az ugyfelek (szep is lenne) ticketing rendszeren keresztul megy minden. Mindenre van SLA azon belul kell megoldani aztan kesz. A szokasos MS patching tuesday utani napon illetve az azon a hetvegen szokott tobb melo lenni. Jovo heten lesz idom, megprobalhatok irni egy hosszabb valamit a Citrixrol. Kerdes mi legyen benne ?
-
gaborbol
őstag
Reggel minden gondomat, teendomet feredobtam es keszitettem egy kor email csak a belso dolgozoink reszere, annyi kulonbseggel, hogy a bogrere ratettem a cegunk logojat az arckepet meg kicsereltuk a cegtulaj arcara:
Dear Team,
In these economic times, I think customer satisfaction is more important than ever. I believe simply just being “good” is not enough anymore. We should go one step further, and take our customer support on a high new level.
Because of this, I just set up a new service on our exchange server. If we receive any emails, from any customer after 11:00 pm which contains the following words, the server will send an automatic respond.
“I set up my” “now” “it does not work “ needs to fix this” “ASAP”Here is the message:
Dear Customer,
We are very busy at the moment, probably sleeping or trying to spend some time with our family, so …
If you still need solution for your problem, like right now, please take a look of the above picture again.
Thank you for choosing cegnev!
-
gaborbol
őstag
Nekem is uj, es erdekelne is, pont ezek miatt jott letre ez a topik.
Tok jo lenne, ha valaki irna rola egy kis bemutatot

Kulonben itt is elegge porgosek a munkanapok, tegnap letudtam egy 2008SBS-t.
8:30-tol volt kiirva delutan 3:30-ig a melo 1 fore, de mivel uj vagyok jott velem a fonok is.
Ketten csinaltuk szinte megallas nelkul du 5-kor jottuk el ugy, hogy a konyveloprogi nem lett meg attelepitve az uj szerverre...Meg be sem fejeztuk a szervert, masik fonok dobodt egy emailt, hogy van egy ugyfel akinel o allitotta be a mentest, csak nezzek ra hogy megy rendesen.
Este beleptem a szerverre, nincs 3% szabad hely sem,se a rendszer sem az adat sem a mentes hhd-n. Az esemeny naplo rogyasig van hibakkal, a szerverre kotott UPS, szorja az ablakokat, hogy szinte minden nap aramszunet van es szarok az aksik,csere,csere,csere.
Es a secutity log fullon van a sikertelen belepesi kiserletektol, admin, administrator, admistreaur felhasznalo nevekkel 5 percenket 115 kiserlet.Ezeket leszamitva minden fasza.....
Este 11,egy uj uzenet. Az ugyfel irja, hogy a gmail-es fiokja nem szikronizalodik a blackberry telojaval rendesen, es most van 600 uj uzenete, mit csinaljon.
En kikapcsoltam a telefont es lefekudtem......
-
bobsys
veterán
-
MTbc
senior tag
Na leirtam. Talan a leghosszab hszem eddig.
Van nekunk egy naaaaaaagy ugyfelunk. Multi ceg, de mi "csak" az angol reszet tamogatjuk. Azert "csak" mert ez is kb 1000 servert es 40 000 usert jelent (az osszes alkalmazott ugy 550 000 kornyeken van
).
Na itt hasznalnak Citrix farmokat. Kettot. Mondjuk legyen "A" Citrix Farm es "B" Citrix Farm. A "B" Farm az viszonlyag uj nincs is semmi baj vele. Az "A" Farm viszont elegge oregecske, PIII servereken fut(ott), olyan 30 darab nodebol all az. Userek citrixen keresztul erik el az osszes alkalmazast (officetol kezdve, penzugy programig mindent). A kliensek allapota borzaszto van Win95-Vistaig minden.
Azon userek akik az "A" farmon publikalt programokat hasznaltak allandoan kinlodtak, profiljuk osszeborul, nyomtato mappeles megbolondult stb. Rengeteget szivtunk ezekkel a profil dolgokkal. Egyszeruen nem volt ra megoldas, nem talaltunk semmit amire azt mondhattuk volna, hogy na ezert es ezert nem mukodik. Citrix annyit valaszolt hogy hat igen tudunk errol a problemarol sajnos nincs ra tokeletes megoldasunk.
Nagy nehezen sikerult elerni hogy a userek atmenjenek a "B" Farmra. Azok akik az uj farmot hasznaltak meg voltak elegedve, megszunt a szeteso profil problemajuk valamint a regi "A" Farmon levo emberkek kinjai is lejebb estek azzal hogy az "A" Farm kisebb terhelest kapott. Tehat eljutottunk odaig hogy az elso ok ami miatt szivtunk az az oreg "A" Farm tulterheltsege volt.
De meg minding nem szunt meg teljesen a problema, csak elegge visszaesett.
Szoktam olvasgatni Mark Russinovich irasait es ott talaltam egy erdekeset. A cikk a prefetchrol es arrol szolt hogy hogyan tolti be a windows a kulonbozo szolgaltatasokat mikor az ember bejelentkezik egy terminal serverre. A lenyeg hogy a Citrix kliens frissitessel es az application prefetch tiltasaval orvosolhatoak a profil problemak. A prefetch miatt ketto exe a Winlogon.exe es a SSONSVR.exe is egyidoben akar hozzaferni az Ntuser.dat filehoz ami ugye sharing violationt eredmenyezett es a profil baromira nem toltodott be.
Most igy leirva nem tunik nagyon huzos helyzetnek de higyjetek el az volt, mikor a second linera besett napi szinten 40-50 darab case (nappal, ejszaka "csak" 20), hogy az embereknek nem toltodik be a profilja vagy a profil hibaja miatt elszarodott valami. A teljes csapat vert kivant, annyira elszalltak ticket ugyileg hogy nekunk is be kellett segiteni.Ezt a hibat amugy a Vista/7 parosban mar kikuszoboltek, tehat ott nem kell tiltani a prefetchet.
gaborbol: a citrix egy terminal serverre epulo server, applikaciokat es servereket tudsz kipublikalni usereknek. Applikacional peldaul csak maga az applikacio indul el, a serveren semmit nem er el (nincs server desktop) ha bezarja a programot ki is lepett a serverrol. Termeszetesen automatikus load balancing van, tehat ha egy servere kezd tulterhelodni akkor a usereket atiranyitja egy masik serverre (ott ugyanugy hostolni kell az adott appot). Talan a APP-V/MED-Vhez lehetne hasonlitani.
Érdekes ez a citrix,valami új nekem

-
bobsys
veterán
Na leirtam. Talan a leghosszab hszem eddig.
Van nekunk egy naaaaaaagy ugyfelunk. Multi ceg, de mi "csak" az angol reszet tamogatjuk. Azert "csak" mert ez is kb 1000 servert es 40 000 usert jelent (az osszes alkalmazott ugy 550 000 kornyeken van
).
Na itt hasznalnak Citrix farmokat. Kettot. Mondjuk legyen "A" Citrix Farm es "B" Citrix Farm. A "B" Farm az viszonlyag uj nincs is semmi baj vele. Az "A" Farm viszont elegge oregecske, PIII servereken fut(ott), olyan 30 darab nodebol all az. Userek citrixen keresztul erik el az osszes alkalmazast (officetol kezdve, penzugy programig mindent). A kliensek allapota borzaszto van Win95-Vistaig minden.
Azon userek akik az "A" farmon publikalt programokat hasznaltak allandoan kinlodtak, profiljuk osszeborul, nyomtato mappeles megbolondult stb. Rengeteget szivtunk ezekkel a profil dolgokkal. Egyszeruen nem volt ra megoldas, nem talaltunk semmit amire azt mondhattuk volna, hogy na ezert es ezert nem mukodik. Citrix annyit valaszolt hogy hat igen tudunk errol a problemarol sajnos nincs ra tokeletes megoldasunk.
Nagy nehezen sikerult elerni hogy a userek atmenjenek a "B" Farmra. Azok akik az uj farmot hasznaltak meg voltak elegedve, megszunt a szeteso profil problemajuk valamint a regi "A" Farmon levo emberkek kinjai is lejebb estek azzal hogy az "A" Farm kisebb terhelest kapott. Tehat eljutottunk odaig hogy az elso ok ami miatt szivtunk az az oreg "A" Farm tulterheltsege volt.
De meg minding nem szunt meg teljesen a problema, csak elegge visszaesett.
Szoktam olvasgatni Mark Russinovich irasait es ott talaltam egy erdekeset. A cikk a prefetchrol es arrol szolt hogy hogyan tolti be a windows a kulonbozo szolgaltatasokat mikor az ember bejelentkezik egy terminal serverre. A lenyeg hogy a Citrix kliens frissitessel es az application prefetch tiltasaval orvosolhatoak a profil problemak. A prefetch miatt ketto exe a Winlogon.exe es a SSONSVR.exe is egyidoben akar hozzaferni az Ntuser.dat filehoz ami ugye sharing violationt eredmenyezett es a profil baromira nem toltodott be.
Most igy leirva nem tunik nagyon huzos helyzetnek de higyjetek el az volt, mikor a second linera besett napi szinten 40-50 darab case (nappal, ejszaka "csak" 20), hogy az embereknek nem toltodik be a profilja vagy a profil hibaja miatt elszarodott valami. A teljes csapat vert kivant, annyira elszalltak ticket ugyileg hogy nekunk is be kellett segiteni.Ezt a hibat amugy a Vista/7 parosban mar kikuszoboltek, tehat ott nem kell tiltani a prefetchet.
gaborbol: a citrix egy terminal serverre epulo server, applikaciokat es servereket tudsz kipublikalni usereknek. Applikacional peldaul csak maga az applikacio indul el, a serveren semmit nem er el (nincs server desktop) ha bezarja a programot ki is lepett a serverrol. Termeszetesen automatikus load balancing van, tehat ha egy servere kezd tulterhelodni akkor a usereket atiranyitja egy masik serverre (ott ugyanugy hostolni kell az adott appot). Talan a APP-V/MED-Vhez lehetne hasonlitani.
-
gaborbol
őstag
-
Hedgehanter
őstag
-
bobsys
veterán
Van egy tortenetem ami windows es citrix vonatkozasaban mutatja meg a munka szepseget
csak nemtudom citrix miatt mennyire vag a temaba (vagy barmi johet mi IT problema?) -
bobsys
veterán
300 km????
Mire odaeresz elfelejted a tananyagot bakker
Sok sikert a vizsgazhoz!Nekem 60 km-es korzetben van vagy 10 vizsgakozpont

Mondjuk Washington DC-be nem megyek soha tobbet vizsgazni.
Olyanok voltak mint valami atnevelo taborba,itt allj meg ,de meg ne mozdujl amig nem szolok, most leulsz ide,most alj fel, kovess, ide leulsz, kossulsz, vizsgazol, meg a sima karoramat is elvettek, zsebeket kiforgattak. Nem voltak az a kimondottan szimpatikus tarsasag, igaz nem is haverkodni mentem oda, de oda tobbet inkabb nem ...ezt a karorat nem ertem en sem, levetettek velem is Magyarorszagon
-
gaborbol
őstag
Az user szempontjából az FTP nem pont a legegyszerűbb. Ha meg vpnkedés közben összehal a hálókártya az valami konfig hiba lesz.
Erre a célra tényleg a sharepoint vagy exchange public folder a legjobb megoldás.Én most el, mert 6 óra mulva reggel háromnegyed 4-kor kelni kell, exchange vizsgám lesz 300km-re
300 km????
Mire odaeresz elfelejted a tananyagot bakker
Sok sikert a vizsgazhoz!Nekem 60 km-es korzetben van vagy 10 vizsgakozpont

Mondjuk Washington DC-be nem megyek soha tobbet vizsgazni.
Olyanok voltak mint valami atnevelo taborba,itt allj meg ,de meg ne mozdujl amig nem szolok, most leulsz ide,most alj fel, kovess, ide leulsz, kossulsz, vizsgazol, meg a sima karoramat is elvettek, zsebeket kiforgattak. Nem voltak az a kimondottan szimpatikus tarsasag, igaz nem is haverkodni mentem oda, de oda tobbet inkabb nem ... -
animatrix11
őstag
Sharepoint/exchange ezek végülis ire jók, utóbbi outlook alatt megy ha jól tudom amihez nem sok köze van a problámának, nekem file megosztás kell, a sharepontról sokat meg nem tudtam meg a mikrofos oldalán
-
animatrix11
őstag
Az user szempontjából az FTP nem pont a legegyszerűbb. Ha meg vpnkedés közben összehal a hálókártya az valami konfig hiba lesz.
Erre a célra tényleg a sharepoint vagy exchange public folder a legjobb megoldás.Én most el, mert 6 óra mulva reggel háromnegyed 4-kor kelni kell, exchange vizsgám lesz 300km-re
Thx, a megfelelő topcikban rákérdezek, amugy bárhogy érem el kivülről a gépet, összeakadnak a hálókártyák, pl logmein alatt is

-
kraftxld
Topikgazda
Mondom mire kell, serveren több ember kivülről is el tudja érni a mappáit vpn erre elvileg alkalmas de több dolog miatt nem tudjuk használni, jelentleg a legnagyobb gond hogy két hálókártya van a serverben azt pedig a 2003 server vagy utalálja vagy nem, ebben az esetben ha kivül belépek bárhogy, egyszerüen az 1ik hálókártya elszáll
lehetne ugy is hogy két szerver van az 1iken az adatok másik meg kifelé kommonukál, csak sulinetes hálózat miatt nem olyan egyszerű ez sem.
Én is talátlam leírást, de a felét nem értem mit akar, jelentleg meg kell oldani hogy idiglenesen működjön, elvileg ki lehet iktatni a másik hálókártyát, de akkor elvileg a vpnnek is lőttek, és biztonásgosan kell meg csinálni, nem ugy mint pl sima ftpAz user szempontjából az FTP nem pont a legegyszerűbb. Ha meg vpnkedés közben összehal a hálókártya az valami konfig hiba lesz.
Erre a célra tényleg a sharepoint vagy exchange public folder a legjobb megoldás.Én most el, mert 6 óra mulva reggel háromnegyed 4-kor kelni kell, exchange vizsgám lesz 300km-re
-
animatrix11
őstag
Nagyon nem szeretnék belepofázni, mert kevés dolog áll távolabb tőlem, mint a windows, de... a vpn és az scp/sftp egészen másra való. Biztosan jó ötlet kihajítani a vpn-t?
A másik: scp/sftp... kliens vagy szerver kellene? Angol sftp telepítési leírást találtam a google-n, ha kell, tudok segíteni a fordításban.Mondom mire kell, serveren több ember kivülről is el tudja érni a mappáit vpn erre elvileg alkalmas de több dolog miatt nem tudjuk használni, jelentleg a legnagyobb gond hogy két hálókártya van a serverben azt pedig a 2003 server vagy utalálja vagy nem, ebben az esetben ha kivül belépek bárhogy, egyszerüen az 1ik hálókártya elszáll
lehetne ugy is hogy két szerver van az 1iken az adatok másik meg kifelé kommonukál, csak sulinetes hálózat miatt nem olyan egyszerű ez sem.
Én is talátlam leírást, de a felét nem értem mit akar, jelentleg meg kell oldani hogy idiglenesen működjön, elvileg ki lehet iktatni a másik hálókártyát, de akkor elvileg a vpnnek is lőttek, és biztonásgosan kell meg csinálni, nem ugy mint pl sima ftp -
FixY67
senior tag
Üdv
tudna valaki egy leírást scp, vagy sftp vagy bármilyen megbizható adatátvitelre alkalmas telepítést win 2003 alá, lehetőleg magyarul, előre is thx, jelentlegi vpn nem az igazi
Nagyon nem szeretnék belepofázni, mert kevés dolog áll távolabb tőlem, mint a windows, de... a vpn és az scp/sftp egészen másra való. Biztosan jó ötlet kihajítani a vpn-t?
A másik: scp/sftp... kliens vagy szerver kellene? Angol sftp telepítési leírást találtam a google-n, ha kell, tudok segíteni a fordításban. -
animatrix11
őstag
-
kraftxld
Topikgazda
Üdv
tudna valaki egy leírást scp, vagy sftp vagy bármilyen megbizható adatátvitelre alkalmas telepítést win 2003 alá, lehetőleg magyarul, előre is thx, jelentlegi vpn nem az igazi
Sharepoint https-en kipublikálva?
-
animatrix11
őstag
Üdv
tudna valaki egy leírást scp, vagy sftp vagy bármilyen megbizható adatátvitelre alkalmas telepítést win 2003 alá, lehetőleg magyarul, előre is thx, jelentlegi vpn nem az igazi
-
kraftxld
Topikgazda
Na, lassan akkor be is lakjuk a topikot, majd irok szepeket, csak most ezerrel tanulni kell a holnapi vizsgamra, meg van parszaz oldal amit at kell nezni, addig is lenne egy kerdesem.
Foglalkozik valaki komolyabban Enterprise Mobility eszkozokkel?
Ertem ezalatt: Motorola/Symbol wireless switch-ek, hozzajuk tartozo AP-k, wireless vonalkodolvasok, ilyesmi.
Az erdekelne, hogy a Symbol WS2000-es wireless switch-re mennyi AP-t tudok maximalisan kotni? A leiras szerint 1-6 db tamogatott, magan a switchen 6 csatlakozo van, de PoE switch-el elvileg annyit kothetek ra amennyit nem szegyellek, csak az a kerdes, hogy lekezeli-e. -
ZCoyote
őstag
Mivel mostanaban eleg sokat foglalkoztam Small Business szerverek mentesi modszereivel, szeretnek irni egy tartalmasabb cikket a temaval kapcsolatban, ami talan iranyt adhat azoknak akik e temaval folgalkoznak. Mielott a cikk megjelenne szeretnem veletek is megosztani tapasztalataimat, igy talan sikerulne egy minosegi, mindenki szamara ertheto irast letrehozni.
Jöhet, türelmetlenül várjuk

-
Sweet Lou 6
addikt
Mivel mostanaban eleg sokat foglalkoztam Small Business szerverek mentesi modszereivel, szeretnek irni egy tartalmasabb cikket a temaval kapcsolatban, ami talan iranyt adhat azoknak akik e temaval folgalkoznak. Mielott a cikk megjelenne szeretnem veletek is megosztani tapasztalataimat, igy talan sikerulne egy minosegi, mindenki szamara ertheto irast letrehozni.
Ez engem is érdekelne. Respect!

-
gaborbol
őstag
Mivel mostanaban eleg sokat foglalkoztam Small Business szerverek mentesi modszereivel, szeretnek irni egy tartalmasabb cikket a temaval kapcsolatban, ami talan iranyt adhat azoknak akik e temaval folgalkoznak. Mielott a cikk megjelenne szeretnem veletek is megosztani tapasztalataimat, igy talan sikerulne egy minosegi, mindenki szamara ertheto irast letrehozni.
-
gaborbol
őstag
Windows 2003 fórumban nemrég szó esett róla, hogy jó lenne létrehozni egy komolyabb, rendszergazdákról szóló fórumot, ahol meg tudnánk osztani az eddig megszerzett tudásunkat, tapasztalatainkat egymással, valamint azokkal, akik e szakma felől érdeklődnek.
Ide várunk szeretettel mindenkit, aki ebben a szakmában tevékenykedik, illetve tevékenykedni szeretne, korra, nemre, tapasztalatra való tekintet nélkül.
A fórum fő célja egymás segítése, legyen az tapasztalatok megosztása, útmutatás fejlődéshez, tananyagok kiválasztása, vizsgák, vizsgákra való felkészülés, problémamegoldás, hardware-szoftver, speciális esetek, kérdések, vagy csak kötetlen beszélgetés a szakmával, munkahellyel, karierrel kapcsolatban.
Kérek minden ide látogatót, hogy saját vagy egyéb PC javítási kérdéseit ne itt tegye fel, hanem a megfelelő fórumokban, illetve kereshet minket privátban is, amint tudunk, segítünk.
Remélem, sokak számára hasznos fórumot hozunk ez által létre, ahol választ kaphattok a rendszergazdák minden napi életével, feladataival kapcsolatban.
Mindenkinek jó fórumozást kívánunk!
A Rendszergazdák!
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
28813 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Infotech
- Rendszergazda topic
- (kiemelt téma)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Arch Linux
- Mesterséges intelligencia topik
- Apple MacBook
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Apple asztali gépek
- Gyúrósok ide!
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- További aktív témák...
- Honor 400 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Keresünk Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21Fe
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 1TB Black Titanium -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5166
- ÚJ Lenovo Legion Pro 7 - Intel Core U9 275HX, 64GB, 2TB, RTX 5080(16GB), OLED 240Hz
- Apple iPad Air 5th 64GB 100% (1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest









csak nemtudom citrix miatt mennyire vag a temaba (vagy barmi johet mi IT problema?)

lehetne ugy is hogy két szerver van az 1iken az adatok másik meg kifelé kommonukál, csak sulinetes hálózat miatt nem olyan egyszerű ez sem.


