Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hazahoztam egy Q6600-ast, ami elvileg 1,31v-on is Primestabil volt 3,6Gzh-en.
    Nos, most így elsőre lőttem is egy 400-as FSB-t. A RAM most 2-es szorzón van (800Mhz), időzítés (5-5-5-18), strap (400-as FSB-hez való), perflevel (9) jó tágra, többi autóra, 1,95V DIMM Voltage (a biztonság kedvéért).
    A CPU-nál pedig toltam felfelé és felfelé a feszt, hát 1,31-en nálam nem is postolt, 1,35 alatt nem is bootolt, most 1,4-re raktam, ami még azért elég nagyot droppol, 1,36-ra Prima alatt (ez loadline calibrationnal, anélkül még durvább), de a 2. mag 1-2 percen belül hibázik, és leáll az a worker thread, a többi fut tovább. Mindig a 2. mag dobja el a láncot, és utána ha hagyom futni fesztől függően vagy lefagy, vagy megy tovább a gép (1,4-en már megy tovább).
    Most utolsó próbaképp még az MCH-nak is adtam +2,25 V-ot, de persze ez se segített (nehogy már egy x48 nyákos x38 lap ne bírjon el egy quaddal alapfeszen potom 400-as FSB mellett hullalaza RAM beállításokkal...)
    1,4V fölé még nem mentem, mert nyaldossa a 72 fokot az első két mag Prime alatt, frissen felkent összeszáradt zalman paszta van rányomva. Ha ennyire kell feszelni lepolíroztatom és kenek alá MX-2t, de hiszek annak, akié ez a proci volt régebben, hogy vinnie kéne a 3,6-ot 1,31-en.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák