Hirdetés
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Amazon Kindle
- Hisense LCD és LED TV-k
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HP EliteBook / ZBook topik
-
PROHARDVER!
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Yeffy
veterán
válasz BlackJapan #14591 üzenetére
Koszi neked is a valaszt.
Tenyleg, 3550-esek vannak a fosuli termeben is, ahol a 3 modult csinaltam.
Arra van barmi magyarazat, hogy miert 3-3 javasolt, miert nem mondjuk 2-2? Vagy, ahogy az osszefoglaloban van, 4-3?
Miert pont ez a setup az ajanlott? (Ha ezt is kerdeztem mar, lemegyek hidba! )UK-ban elek, de kovi honapban megyek haza karacsonyozni, dobok is egy uzit neked.
[ Szerkesztve ]
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
Yeffy
veterán
Ahh, eedes Isstenem, ekkora okor is csak en lehetek, omg...
Mea culpa, dolgoztam hetvegen is, zsong az agyam, mentsegemre szoljon!
Igen, emlekszem a hivatkozott valaszra, el is akartam anno menteni, de valamiert nem sikerult.
Most potlom.[ Szerkesztve ]
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
crok
Topikgazda
Elsö körben összefoglaló átolvasását javaslom : D
Második körben egy 2 hónapos, saját kérdésedre adott válaszokat : D
[amiket {ezen} hozzászólások alá kaptál is szép számmal.] -
Yeffy
veterán
Hello Szakik,
lehet, hogy volt mar korabban ez a kerdes, de most nem lelem hirtelen, ha igen, mea culpa.
CCNA/NP-hez milyen regi eszkozoket javasoltok, ha Homelab-ot szeretne epiteni az ember, minel olcsobban?
Illetve hanyat? Olvastam mar 2-2 router/switch meg egyeb kombokat is, ti mit gondoltok?Koszi.
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
suomalainen
tag
Hello
Próbáltatok már NX-OS 9000v-t telepíteni ESXi alá?
-
zsolti.22
senior tag
válasz zsolti.22 #14567 üzenetére
Na még annyit, hogy a supportjuk egy fabatkát sem ér. Nagy ivben tojnak rá, hogy a legprioritásosabb P1 ticketet nyitsz-e. A ticket állapota folyton eltér a valóságtól, hogy ne ketyegjen az SLA-juk. Csomószor van customer-pendingben, hiába irsz nekik vissza, hogy amit előzőleg irtak, azt megnézted, csekkoltad, stb...
-
soma314
tag
válasz kenwood #14580 üzenetére
ahogy crock már megválaszolt rengeteg más hálózati eszköz cli-je "majmolja" az IOS-t
én még a listához hozzátenném az tp-link-et, de akár a linux saját quagga rendszerét isamúgy én pont nem a cli-re gondoltam, mert az inkább különbözik, hanem a fogalom elnevezésekre, ami egyszerűen csak zavaró, és nem hiszem, hogy jogdíjas kérdés. Ilyenre gondolok, mint, hogy ami a Cisco-nál QoS az a Junipernél CoS, ami a CoS meg megint kicsit más fogalom a Cisco világában.
-
vadger
tag
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata ASAv-vel, high availability módban, méghozzá Azure cloudban? (végülis ez utóbbi lehet mind1 is, más cloud is gondolom hasonló elveken működik ASAv szempontból)
Nem látom át teljesen hogyan működik ott a failover, dedikált failover interface meg state tábla copy nélkül.CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu
-
Methionyl
senior tag
CLI-ról szó, de igen, ezt aláírom..
De szerintem az is benne van, hogy sok emberbe cisco van meg ugye, és így legalább biztosan tudod mi minek a megfelelője.
Mint pl.: az AMD is át vette a i3 i5 i7 számozást copy-nak copy. De pont azért, hogy belődd hogy a konkurenciánál mi a párja.Nem védem amúgy a sárgákat, mert a dokumentálás a béke feneke alatt van. A Román supportról meg inkább ne is beszéljünk..
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
crok
Topikgazda
válasz Methionyl #14582 üzenetére
CCNA -> HCNA
CCNP -> HCNP
CCIE -> HCIE
Most komolyan -
Methionyl
senior tag
Ha huawei-ről van szó, akkor maradnék olyan 70% ban. Mármint, persze hogy copy, csak legalább próbálkoztak azzal, hogy ne úgy nézzen ki..
Nekem legalábbis ez jött át, pedig a nagy dög CX600-x3 (VRP v6/v8) keresztül a kis fapados switchtől, L3-mas switchig bezárólag mindegyikkel volt dolgom. 2309, 2350, 5324, 5328, 6320, 5320-36C, 5320-12-TP VRP: V1R3 tól V2R10igSzerintem más
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
crok
Topikgazda
válasz kenwood #14580 üzenetére
Igen,ez userkent necces,de a Cisco valszeg jogi lepeseket tenne,ha valaki 1 az 1 ben lekoppintana a milliardokbol kifejlesztett OS kezelofeluletet.
OneAccess routerek, Huawei routerek?
A show és konfig parancsok valamint a kimenetek is 90+%-ban bitre-bytera megegyeznek ; ) -
kenwood
veterán
válasz soma314 #14559 üzenetére
"Ami viszont zavaró, az az, hogy kínosan ügyeltek arra, hogy minden kicsit más legyen, mint a Cisco-nál."
Igen,ez userkent necces,de a Cisco valszeg jogi lepeseket tenne,ha valaki 1 az 1 ben lekoppintana a milliardokbol kifejlesztett OS kezelofeluletet."(nincsenek direkt megvezető, trükkös kérdések)."
Nezegettem a Ciscos faszik videojaiban 1-1 olyan kerdest,amilyen a teszten is van,es ez nekem is feltunt.
Az kimondottan tetszik, hogy nem copy-pastelni kell a konyvbol a valaszokat,hanem a kerdeskhez ossze kell rakni az adott fejezetet fejben,melyebb tudasra megy.
Az viszont netto baromsag, hogy vannak atveros kerdesek, amik nem csak konnyen benezhetoek, de meg lenyegtelen dologrol is szolnak. Eles kornyezetben ez a "hianyossag" nem akadlyozna erdemben a munkadban, igy magasabb tudas mellett is azonos pontot ersz el egy olyannal,aki egy kardinalis kerdesre nem tudta valaszt.
Meg amikor jatszanak a szavakkal,es a logikus valasz a trukkos megfogalmazas miatt lesz hibas.#14578
Erre a helyes valasz az, hogy nezd meg self studyban melyikkel haladsz jobban,es arra orientalodj.
Brutalis munkaerohiany van az IT szektorban itthon es kulfoldon is, igy mindket teruleten erdekes,es jol fizetett melod lesz,ha alkalmas vagy a feladatra.[ Szerkesztve ]
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
kavik
csendes tag
válasz BlackJapan #14574 üzenetére
Abszolút más végzettséggel érkezve vágtam bele. Igyekszem, köszi!
-
Montya
újonc
Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor lehet marad a self study. De még rabolnám egy picit az időtöket.
A tervem az volt, hogy egyből a CCNA tanfolyam után le is raknám a vizsgát, mert szerencsére dolgoztam már ezen a területen, de ahogy néztem a legtöbb hálózatos álláshirdetésnél kell CCNA papír.
Vannak tapasztalataim erről, hogy a HR a legtöbb esetben csak képesítések alapján szelektál, külföldön is hasonló a rendszer sajnos. Ti hogy látjátok, mik a tapasztalatok? Próbáljak meg jelentkezni papír nélkül is hálózati mérnöknek mondjuk junior szinten? Interjúkon úgyis kiderül hogy értek-e hozzá vagy sem. De egy álláshirdetésre is fel kell készülni, mert ha hívnak és nem tudsz válaszolni egy egyszerű kérdésre buktad is az egészet, úgy hogy még személyesen nem is láttak.
A másik kérdésem az lenne, mit gondoltok inkább VMware/vCloud/vSphere vagy Cisco CCNA - leegyszerűsítve hálózat - felé induljak? Ennek a kettőnek van köze egymáshoz vagy teljesen más? Úgy kérdem, hogy VMware munkához kell hálózati képesítés? Épül egymásra a kettő valamilyen szinten?
Azért kérdem ezeket, mert dolgoztam már L1 szinten, ahol "felhő szervereket" támogattunk és ott vCloud-on keresztül végeztük a szerverek beállításait, bővítéseit de fizikálisan a Datacenterben a hálózatos kollégák dolgoztak.
Ezen a vonalon, a Supporton szeretnék maradni, mit ajánlotok inkább specializálódjak a virutalizáció vagy a hálózatok felé?
-
Yeffy
veterán
-
Yeffy
veterán
válasz BlackJapan #14574 üzenetére
... a blogon lévő feladatokat is amit linkeltem.
Bocsi, ha lama vagyok, de nem lelem hirtelen a linkedet, megtenned, hogy belinkeled ujra azt a forumot?
Most, hogy keszulok ICND 2-re, jol jonnek majd a plusz gyakorlo labok tesztelni a tudasom/gyakorolni.Koszi!
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
BlackJapan
tag
Többször végig kell menni rajta, mert felejtesz dolgokat, más dolgoknak pedig ülepednie kell, stb. A könyvhöz járó Pearson Test Prep-et érdemes csinálni, meg a blogon lévő feladatokat is amit linkeltem. Ott derül ki igazán, hol vannak a hiányosságok a tudásodban.
Véleményem szerint az alapszint is nehéz, főleg ha Te is 0-ról kezdted. Sok sok laborozás és gyakorlás, ez az ami kell -
kavik
csendes tag
válasz BlackJapan #14572 üzenetére
Szia!
Időközben a könyvben előrehaladva és elérve a troubleshoot részt, én is megtaláltam ezt. Csak nem engedett újabb hozzászólást a rendszer amíg valaki nem szól hozzá.
De köszi mindenképp hogy válaszoltál, már azt hittem kinyírtam a fórumot
Érdekes amúgy, hogy ahogy haladok a könyvel, laborozok, kezdem azt érezni hogy oké ezt tudom és értem, mennek a parancsok is, haladjunk tovább, aztán elérve a hibakeresést azért van kihívás még ezen az alap szinten is...
-
BlackJapan
tag
OCG-ből idézve:
“Finding a duplex mismatch can be much more difficult than finding a speed mismatch, because if the duplex settings do not match on the ends of an Ethernet segment, the switch interface will still be in a connected (up/up) state. In this case, the interface works, but it might work poorly, with poor performance, and with symptoms of intermittent problems. The reason is that the device using half-duplex uses carrier sense multiple access collision detect (CSMA/CD) logic, waiting to send when receiving a frame, believing collisions occur when they physically do not—and actually stopping sending a frame because the switch thinks a collision occurred. With enough traffic load, the interface could be in a connect state, but it’s extremely inefficient for passing traffic.
To identify duplex mismatch problems, check the duplex setting on each end of the link and watch for incrementing collision and late collision counters”Tehát ezt a PT csinálja.
[ Szerkesztve ]
-
kavik
csendes tag
Sziasztok ICND1-re készülök a fórumon tanácsoltak alapján önállóan, OCG + packet tracerrel felvértezve, de elakadtam. (elég hamar )
próbáltam duplex mismatch-et produkálni az olvasottak alapján, de nekem a switch lekapcsolja az interface-t inkább. ez a normális jelenség életben is, vagy a PT csinálja csak így, vagy én valamit nem jól állítok be?
gondolom ez amugy annyira nem fontos dolog, csak szeretem ha precízen mennek a dolgok...
Köszi
-
tusi_
addikt
válasz FecoGee #14563 üzenetére
Nekem a repulestol felelmem van, ezert nem repulok. Letudom gyozni a felelmeimet, de ez a mumusom, ezt nem tudom. Mindig az jut eszembe, ha pont most zuhan le, akkor utana nagyon merges leszek
Berlint pont elszalasztottam, akkor kerültem a ceghez, iden meg jovore Barcelona. Talan kesobb.
eat, sleep, play, replay
-
zsolti.22
senior tag
https://nvd.nist.gov/vuln/search/results?form_type=Basic&results_type=overview&query=vedge&search_type=all
Viptela sérülékenységek
Feco: a ccnaw-ba mennyi volt a pi, controlleres gui kérdés? Talán sikerülne gyorsan megszabadulni ettől a ccnaw tehertől és még idén decemberben vizsgázni...A cwna miatt szerintem annyira nehéz nem lesz majd. Tudom, hogy van blogod és oda le van írva, de én meg lusta vagyok at its finest.
-
Yeffy
veterán
válasz soma314 #14562 üzenetére
koszi az osszefoglalot!
igen, a Ciscos szintekkel tisztaban vagyok - ahogy azt is kb sejtettem, hogy az Architect az lenyegeben lehetetlen kategoria.
igy most mar tisztabb a Juniper resze is. nem egy rossz dolog, de en egyelore maradok Cisco vonalon. aztan majd idovel kiderul, merre orientalodok.nem tudom, ki volt az, ha lesz idom, megprobalom visszakeresni. nem emlekszel a tag nevere?
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
soma314
tag
A Cisco-nál CCENT CCNA CCNP CCIE Technician - Associate - Professional - Expert
Emellett vannak specialisták egyes területekre (értékesítés, oktatás miegymás) no meg van az architect a tervező ágon, de kb a nnyi esély mint bejutni a Cisco igazgató tanácsába Az nem egy tanúsító vizsga.A Junepernél ahogy láttam szintén négy szint van: Associate - Specialist - Professional - Expert
Nem sokat tudok a többi Juniper-es vizsgáról, de ahogy nézem a honlapon a professional szintű vizsga is egyetlen vizsga (az assiciate, specialist után persze) ezzel szemben a Cisco-nál ez RS-nél 3: routing, switching, troubleshooting.
Az expert vizsga is "csak" egy 8 órás laborvizsga a Junipernél, a Cisco-nál van egy beugró written.
Szóval a vizsgák száma és költsége szempontjából kedvezőbb lehet a Juniper.(Ha visszatekersz volt itt valaki egy remek érdekes beszámolóval, aki Hollandiában volt expert szintű Juniper vizsgán. Érdemes elolvasni ha érdekel a téma.)
Szerintem a JNCIA egy kicsivel több mint a CCENT, de biztos, hogy kevesebb mint a CCNA RS.
Ezeknek az alapvizsgáknak olyan embereket kell képezniük, akiket ki lehet küldeni egy helyszínre, hogy egyszerűbb feladatokat önállóan elintézzenek és azzal mondjuk előkészítsék, hogy egy professional / expert távoli hozzáféréssel megoldja az összetettebb egyedi feladatokat. Ilyen mondjuk egy eszköz kiszállítása, beüzemelése, konfiguráció feltöltése, szoftver frissítés, kábelezés.
A JNCIA-nél azt hiányolom, hogy én nem mernék kiküldeni valakit kábeleket dugdosni, ha az az illető nincs tisztában a broadcast storm fogalmával, halvány fogalma sincs a spanning-tree működéséről. Ebből a szempontból a CCNA átfogóbb tudást ad. -
Yeffy
veterán
válasz soma314 #14559 üzenetére
Koszi ezt a reszletes beszamolot es a kis osszehasonlitast!
Jo latni, hogy mik a hasonlosagok, es a kulonbozosegek a ket "rendszer" kozott.En egyelore el vagyok havazva a melo + ICND 2-re keszulessel, es terveim szerint az R&S vonalon mennek tovabb, mondjuk a fullos Prof certificate-ig, aztan addigra kicsit tisztabb lesz a kep, merre tovabb, esetleg "vegyek-e be" mast is, mint pl ez a Juniper.
Ha minden jol megy, januarban meglesz a zarovizsga. Remelem, sikeres lesz.Ennek a Junipernek is megvannak a (vagy hasonlo) szintjei, mint Cisco-nal? Entry level/associate/pro/stb? Vagy ok mashogy kategorizaljak?
Osszegezve a szavaidat, jol veszem ki beloluk, hogy a Ciscot osszetettebbnek/reszletesebbnek talalod?[ Szerkesztve ]
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
soma314
tag
bár nem Cisco, de megosztom az élményt
Tegnap megcsináltam a JNCIA-t.Ami nekem érdekes volt a Juniper világában: ez az alapvizsga nem Routing and Switching, max Routing. Switching-ről egyáltalán nincs benne szó.
Érdekes, hogy belekap témákba, amibe a CCNA (ami szerintem egy fél fokkal magasabb szintű vizsga) ködös emlékeim szerint nem.Ez pedig a QoS vagyis Juniperesen CoS és a virtualis routerek (VRF). Valamint belekap a route redistribucióba, ami a Juniper-nél a működési elv miatt (import export) megkerülhetetlen. Viszont nagyon sok mindent pedig kihagy, amit a CCNA tartalmazott annak idején:
- nyilván "Cisco specifikus" protokol az EIGRP. Ami nem teljesen igaz, mert más gyártóknál is van már pár éve.
- ahogy írtam a teljes switching témakör: nincs spanning-tree, nincs port security, nincs trunking (tagged port juniperesen), nincs VTP
- nekem még volt Frame Relay (emlékeim szerint a subnet masking, STP és a frame relay témakörök voltak a legküzdelmesebbek
- a routing témakör is csak két dologra szorítkozik: statikus és OSPF szigorúan single area 0 környezetben. Említi a BGP-t, az IS-IS-t, de ez gyakorlatilag említés szintjén marad.
- még annyi általános networking eszköz ismertetés nincs benne (az anyagokban amikhez hozzájutottam) mint a CCNA-nél: nincs szó a "háttértörténetről" hub - bridge - switch evolució, ami segít megérteni a switching-et és, hogy mi a routing értelme, eredete. Ezért sokan ismét kezdik ajánlani kezdőknek a tia network + -t, hogy alapfogalmakkal legyenek tisztában.(Érdekes dolog, amit sokáig a magyar oktatás sajátosságának gondoltam, de visszakanyarodva az alapokhoz itt is szembe jött: hogy az alapok oktatásánál torz információval butítják a népet. Arra gondolok, hogy általános iskola alsó tagozatában a fiamat "megszidták" amikor környezet ismeretből azt mondta, hogy nem 3 halmazállapot van, hanem 4:szilárd, folyékony, gáz, plazma. Ez itt a networking-ben is megtalálható: sz OSPF "tisztán" link state protokol, ami csak az area-kon belül igaz. A BGP dinamikus routing protokol. Igazából egy alkalmazás, nincs önálló protokja (TCP-vel működik) és valamilyen más routing protokol kell fusson a neighbor-ök között (ha más nem connected link-en vannak). Bocs a kitérőért.
Mivel Cisco oldalról a tudás magasabb szintjén állok, ezért maga a hálózati alapok témakört nem kellett újra tanulnom, csak a Juniper specifikus dolgokat. Ennek voltak jó és kevésbé jó oldalai is. Látszik, hogy a JUNOS egy fiatalabb oprendszer, mint az IOS, ezért nem "történelmileg formálódott", hanem a átgondolt, koncepcionálisan működik, logikus.
Ami viszont zavaró, az az, hogy kínosan ügyeltek arra, hogy minden kicsit más legyen, mint a Cisco-nál. Például nem administrativ distance van, hanem routing preference, ráadásul más értékekkel, sőt még a sorrend sem feltétlenül ugyanaz (Cisco-nál nincs megkülönböztetve a external OSPF az internal-tol AD-ben, viszont megvan az iBGP az eBGP-tól, Juniper-nél pont forditva). Ezen különbségekre persze a vizsga is fókuszál.
Ez persze valahol érthető, viszont ebben jó lenne valami egységesítés, ami előrébb vinné az ipart.A vizsga környezet, ahogy sokszor sokan leírták már, messze barátságosabb a Cisco vizsgáknál. Nem beszélve a ponthatárról. Ami azért érdekes, mert szerintem kicsit lehetne a ponthatár magasabb. Én azzal, hogy elolvastam egyszer egy 200 oldalnyi könyvet, végignéztem 5-6 órányi video-t, gyakoroltam GNS3-ban kb 3-4 órát, no meg persze az elmélettel rendelkezem Cisco oldalról, simán meg tudtam csinálni pár hibával a 65 kérdésből. Látva a vizsgán, hogy ez mennyivel több a minimális pass score-hoz képest, azt is el tudnám képzelni, hogy ha nem tanultam volna rá, csak a hálózati elméleti tudásra, a paraszti józan eszemre, meg a vakk szerencsére bízom magam, akkor is sikerülhetett volna.
Összegezve kezdőknek szívből ajánlom: sok nehéz témával nem kell megküzdeni az első vizsga alakalmával (pl SPT). Kifejezetten vizsgázó barát (nincsenek direkt megvezető, trükkös kérdések).
Ha az anyagi oldalát nézzük, a vizsga 200 dollár volt és egyből ad egy tanúsítványt. Ezzel 4 irányba lehet menni: Enterprise RS, SP, Data Center, Security.
A Cisco-nál ennek megfelelője a CCENT, ami valamivel olcsóbb és szintén négy irányba lehet menni: Design, RS, Security, Wireless. Tehát ha valaki tudja, hogy majd wireless-el akar foglalkozni, akkor érdemesebb Cisco vonalon indulni, mig, ha service provider, akkor Juniper vonalon.
Amiben a Cisco jobb szerintem, az az, hogy a CCENT kihagyható (nekem sincs) és lehet mindjárt CCNA szintű vizsgával kezdeni. -
Methionyl
senior tag
válasz zsolti.22 #14554 üzenetére
csak osztani tudom az utolsó mondatod . Rengeteg most a munka, túlóra, továbbképzések, többnapos előadások, utolsó hajrá hogy évbe meglegyen még 1 cert..
BTW: valaki fog menni vagy érdeklődik a 2019 Cisco Live után?
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
zsolti.22
senior tag
Jajjj. Ugyanolyan bugos szemét a Viptela, mint a többi másik Cisco termék. Van egy pár TAC caseünk már, és nem nagyon kapkodják el a választ, e-mail updatek hol jönnek, hol nem.
Jajjj hallod, van beépített SSH a guiban, ami akkora egy mocsok, hogy te olyat még nem láttál. Max 5 eszközre SSH-zhatsz rá és ilyenkor úgy belassul, hogy ráérsz keringőt komponálni. Ezt tetézi az, hogy mivel webes built-in SSH, csak soronként tudsz bele copy-pastezni Ha van jobb ennél, akkor inkább azt használjátok. Nem tudom, mi ez a hype az sd-wannal kapcsolatban, de az iwan is mekkora királyság volt, aztán hol van most? Na jó, hozzáteszem, hogy a cégünk tesz azért, hogy nekünk hányinger legyen a viptelát használni. Ha érdekelnek a bugok, szólj, megírom, viszont most net off. I don't let internet szippanting me in. -
tusi_
addikt
Sziasztok Cisco guruk.
Felütötte nalunk a fejet az Sd-Wan tema es a fönökseg rajott, hogy lassan at kene allnunk erre. Azaz tegnapra kerik a megoldast.
Teriteken van a Fortinet - laborban fut mar, semmi extra nem kell hozza, out of box megy - PaloAlto, hat es csak nagyon csunya reszelgetssel megy, illetve Cisco Viptela Sd-Wan. Meraki nem jo nekünk, szoval enyem a gyönyörü feladat, hogy a Ciscot teszteljem.
Tudtak vami jo leirast hozza? Vagy videokat. A youtubos videak 90%ban marketing anyagok, sokat nem tudok meg rola.
THXeat, sleep, play, replay
-
soma314
tag
válasz Montya #14547 üzenetére
csatlakoznék az előttem szólókhoz
én is pénzkidobásnak tartom a tanfolyamot
no nem azért mert nem hasznos, hanem azért mert önmagában 10 nap semmire sem elégha most kezded a felkészülést, akkor valóban a google a legjobb barátod, de nem csak a keresője, hanem a youtube is
keress rá CCNA témára a videókban és meglepően sok és hasznos dolgot fogsz találni
sőt a comptia network+ videokat is érdemes megnézni, hogy az alapokat jól megalapozzákaz említett cbtnuggets-nél van lehetőség ingyenes próbára, ami alatt simán végig lehet nézni egy CCNA-s VOD sorozatot
szintén hasonló konstrukció a safaribooks ahol hasonló a helyzet a könyvekkel
kismillió CCNA könyv van
ügyelj arra, hogy az aktuális verzió legyen amiből tanulsz ( a régiekkel sincs semmi baj, de esetleg megtanulsz olyat ami már nem téma, illetve kimaradhat olyan ami meg az)laborozáshoz szerzd be a packet tracer-t vagy akár a GNS3-at (utóbbi ingyenes, de kell némi tudás a használatához, előbbiről nem tudom van-e ingyenes verziója, de ködös emlékeim szerint azt egyszerűbb használni kezdőként).
az egész felvetésemnek az a lényege, hogy elkezdesz elmerülni a témában anélkül, hogy pénzt költenél és kitapasztalod, hogy valóban ez érdekel-e, fekszik-e neked
-
BlackJapan
tag
válasz Montya #14547 üzenetére
Szia!
Én is így nyomom, self study-ban. Jártam a magyarországi Cisco-nál egy ilyen tanfolyamot megnézni és bár nagyon hasznos, csak nagyon drága is és sokáig tart (azt hiszem 4 féléves).
Vedd meg a prémium e-könyvet a ciscopress honlapján, továbbá a packet tracer regisztrációt követően ingyenesen letölthető.
Ami nekem sokat segít (főleg labok és kitekert feladatok):
https://blog.certskills.com/ccent/
Az OCG szerzője csinálja ezt a blogot és van belőle ICND1 és ICND2 verzió is.
Továbbá CBTNuggets videók...
-
FecoGee
Topikgazda
válasz Montya #14547 üzenetére
Szia!
En ebbe nem tennek tobb szazezer Ft- t. OCG, Packet tracer, aztan self study. A kesobbiekben is self study lesz valoszinuleg mert sok szazezer ft egy par napos tanfolyam. En ezt az utat valasztanam. Igy is fel ev alatt meg lehet csinalni. Es igy csak a konyv es vizsga arat kell fizetned.
-
Montya
újonc
Sziasztok!
Ez az első bejegyzésem és egyből kérdésekkel kezdeném Cisco CCNA tanfolyam és vizsgák témában, bár lehet inkább OFF témájú.
Tudtok ajánlani budapesti székhelyű tanfolyamot vagy a google a barátom és az ott talált lehetőségek közül válasszak ki egyet ami szimpatikus számomra?
Jelenleg egy budapesti SSC-ben dolgozom, Level 1-es Support alkalmazottként, de szeretném magam fejleszteni, szerencsére az alapok megvannak, műszaki informatikus diplomám van, de sohasem érdekelt, se a programozás, se a fejlesztés, csak a támogatói oldal.
SSC-n belül is vannak hálózatos munkalehetőségek, de hiába a szakirányú végzettség, oda már képesítések is kellenek hogy szóba álljanak veled, ezért érdekel egy tanfolyam. Illetve hogy végre legyen papírom róla, egyúttal felfrissítsem a hálózati tudásom és tudjak váltani munkahelyet.
Sajnos a jelenlegi munkaadóm nem fogja állni a cechet, így magam finanszírozom meg az oktatást és a vizsgát is, még vannak szabadnapjaim az évből, azokat is kifogom venni hogy az órákra elmehessek.
Beleolvastam az itteni hozzászólásokba és az összefoglalót is megnéztem, ami tényleg nagyon jó lett, de egy olyan kérdésem lenne még, hogy a meghirdetett tanfolyamok 10 naposak, 5 nap ICND1 és 5 nap ICND2. Ezekben benne vannak az itt említett laborgyakorlatok is? (Tudom hogy kérdezzem a tanfolyam szervezőit, de általánosságban kérdezem)A laborgyakorlat itt azt jelenti, amit itt javasoltatok sok embernek, milyen routereket vagy switcheket vegyenek manuális tesztelésre? Ez a laborgyakorlat minden szinten van, csak a kért tudás között van különbség?
Bocsánat, ha hosszúra sikeredett.
Válaszaitok előre is köszönöm
-
FecoGee
Topikgazda
válasz BlackJapan #14542 üzenetére
Szia!
Az előzőhöz csak annyit fűznék hozzá hogy onnantól hogy bejelentik az új vizsga verziót még fél évig lehet menni a régire. Az meg ICND2-re elég kell hogy legyen.
-
BlackJapan
tag
válasz Cyber_Bird #14543 üzenetére
Ez nagyon jó hír! Köszönöm szépen!
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz BlackJapan #14542 üzenetére
Szia,
Ilyenkor nem kell ujra vizsgaznod icnd1-bol, lehet mix and matchelni, tehat regi ICND1 + uj ICND2 = CCNA.Szoval, ha csak emiatt szeretned egybe csinalni, akkor felesleges.
En szemely szerint a ccna composit vizsgat tettem le, es szerintem tobb ertelme van, mint kulon csinalni, olcsobb is.
De ez izles dolga, sokan csinaltak kulon, mert ugy kevesbbe stresszes talan. -
BlackJapan
tag
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi történik akkor, ha levizsgázom ICND1-ből és ne adj' isten mielőtt levizsgáznék ICND2-ből kijön egy új verzió? Ez esetben újra le kell vizsgáznom ICND1-ből?
Mindezt azért kérdem, mert a jelenlegi ugye 2016-ban jött ki és jövő nyáron már 3 éves lesz, így gondolom várható egy újabb verzió.
Lehet, hogy akkor érdemesebb lenne kihagyni az ICND1-t és inkább egyből CCNA-ra gyúrni?
Teljesen tanácstalan vagyok, mert nem vagyok benne biztos, hogy (amennyiben kijön egy új verzió a jövő nyáron) meglesz mindkettő (elég sokat dolgozom és kevés időm van laborozni és tanulni, pedig szívem szerint egész nap ezzel foglalkoznék )
-
TommyNagz
senior tag
Sziasztok! Volt valaki mostansag CCNP Route-on?
encapsulation dot1q
-
zsolti.22
senior tag
Feco! Van még dcloudos PI-s, vWLC-s jóság?
-
Gyurike
tag
Sziasztok!
Juniper Open Learningen még van pár szabad hely JNCDA tréningre:
(Juniper Networks Certified Design Associate)
[link]Akit érdekelnek a network design alapjai, annak érdemes regisztrálni.
[ Szerkesztve ]
-
soma314
tag
válasz suomalainen #14535 üzenetére
A general routing táblából akarsz valamelyik VRF-be bejuttatni route-ot és onnan vissza is akarsz a general-ba (hiszen pingelni szeretnéd kell a return path).
Az import ipv4 unicast map alatt egy target import route-map-re gondolsz?
Ha igen az ugye akkor működik, ha a route, amit importálni akarsz azt MBGP-vel "jön" extended community-vel. A global-ban lévő route-ok nem ilyenek.Kell statikus route megadása, ha a general és valamelyik vrf között akarsz közlekedni. Ha ez helyben van (egy router-en belül van a general és a vrf route amik között pingelni akarsz) akkor nem is kell más, mint a két statikus route.
Ha nem, mert mondjuk egy P router és egy PE közöt akarod megcsinálni, akkor a P és a PE közé kell MBGP és a P és PE router-eken megadott statikus route-okat redistributálnod kell a BGP vpnv4 af-jében.[ Szerkesztve ]
-
suomalainen
tag
Sziasztok,
Valakinek van tapasztalata GRT - VRF leakingben? (vrf alatt import ipv4 unicast map)
Nem tudom megpingelni vrfből, nincs semmi az arp table-ban vrf alatt.Köszi!
-
Methionyl
senior tag
Sziasztok
Készülök CCDA-ra (200-310) OCG-ből + CBT nuggets de érzem, hogy nagyon kevés lesz..
Akinek van tapasztalata, hogy mit érdemes még át nézni, elolvasni, ne tartsa magába
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
zsolti.22
senior tag
válasz seadrone #14532 üzenetére
Helló!
Melyik könyvet? Ha az OCG, akkor nem ajánlom, hogy utána elmenj vizsgázni, mert garantált a bukás. A neten csomóan panaszkodnak arra, hogy kb. lehúzás. Az ajánlott irodalom wifiben a CWTS és/vagy CWNA. Na az már elég részletes. Utána már elég lesz az OCG a Cisco sz@rjainak a bemagolásához.
Nuggetsekről nem tudok nyilatkozni...[ Szerkesztve ]
-
seadrone
őstag
szasztok!
csinált mostanában valaki
CCNA Wireless vizsgát?
gyanús, hogy ez lesz a következő.
nuggetset találtam hozzá, előszöris azt nézem meg majd könyv.
bármi tippet szívesen veszek
üdv
-
FecoGee
Topikgazda
válasz soma314 #14529 üzenetére
PuTTY Windows alatt is ugy mukodik hogy egybol beilleszt. Mikor elhuztak nekem is furcsa volt a jobb klikk de azota is igy hasznalom.
A legdurvabb ebben a v5-ben a PASS-PASS-PASS -> FAIL szitu. Azt nem szerettem volna atelni.
Masodszorra sokkal rutinosabb leszel, leulepednek ezek a dolgok es nem lesz gond. -
soma314
tag
@vadger
@stfreddy
@crok
@Methionyl
@FecoGee
@BlackJapan
@olloczkyMindenkinek nagyon köszönöm a biztató szavakat. Tényleg jól esik!
Pár dolgot még szeretnék leirni, az egyik, hogy a részletes vizsga eredmény nagyon hamar megérkezett. Másnap reggel 7-kor.
Ami meglepett, hogy a diag sikerült (nem mintha számitana) pedig mint irtam teljesen "rezignált" állapotban töltöttem ki.
És amit megcsináltam a konfigból (layer 2, layer 3 részben, VPN részben) az "sem lett teljesen rossz".Biztos, hogy a sebességre kell rámenni.
Sokan azt tanácsolják, hogy erősen motiváló, ha az ember időben kijelöli és be is fizeti a vizsgát. Mert akkor fog az ember teljes erővel készülni, különben az ember hajlamos húzni halasztani a dolgot.
Ebben van valami, de nálam nem működött. Bár készültem ahogy csak birtam (a családom szerint túlzásba is esve), de éreztem, hogy még nem vagyok kész vizsga előtti napokban.
Átteni a vizsgát, pepjegzet, szálloda foglalalást egy későbbi időpontra pedig szinte annyi ban van, mint egy újabb vizsga.Egyébként tegnap este esett le, hogy az első ticket-nél miért nem talaltam a hibát. Illetve megtaláltam, de azt hittem nem az az.
Természetesen konkrétumot nem írhatok, de a tanulságát igen.Én megfeledkeztem arról (amit egyébként sokszor, sokan elmondanak), hogy a vizsgakörnyezet sajátossága miatt, ha a diagram szerint két eszköz közvetlenül van összekötve is, azokat úgy kell tekinteni, mintha köztük lenne egy HUB.
Ez ugye azt jelenti, hogy attól, hogy az egyik oldalon down down-ban van egy interfész, a "kábel" másik végén lehet még up-ban. Ez ugye valódi hardvernél nem lehetne.
Ezt ugye tudtam, de akkor és ott egyszerűen nem ugrott be.Még két technikai apróság: én itthon linux alatt gyakoroltam és bár putty-t használtam, de linux alatt "okosabban" működik a copy/paste mint ahogy a vizsga környezetben be van állítva.
Azt hiszem át is lehet állítani, de talán ezt ablakonként külön-külön kellene megtenni. Nálam az is elvett pár percet, amig ráálltam, hogy a legegyszerűbb, ha simán kijelölöm a másolandó részt, majd jobb gomb és "paste".
(linuxon egyszerűen a középső gomb kijelölés után)
Szintén a youtube-on fellelhető tipp az IPExpert-től, hogy akár a Tshoot során, ha látsz egy hasznos konfigot, példának a DMVPN-t emlitik, akkor azt ki lehet jelölni és bemásolni a notepad-be.
Valaki talán kérdezte is, hogy lehet-e menteni a notepad-ből. Én kipróbáltam és a desktop-ra lehetett. Tehát, ha valaki a konfiguráció során szeret magának template-eket félre tenni, illetve mondjuk csinál egy tclsh scriptet az egyik site végig pingelésére, majd a másik site-éra, és amikor kész a site-ok közötti kapcsolat, akkor elővenni és összegyúrni, akkor nincs arra kárhoztatva, hogy egyetlen notepad ablakban kezelje mindezt.
Én egyébként legközelebb a diag-nál is meg fogom próbálni a konfigokat kimásolni notepad-be, hogy egymás mellett lássam őket. Akkor ott persze nem volt erre eszem.Remélem azért ezek a tapasztalatok valakinek hasznosak lesznek!
-
vadger
tag
válasz Methionyl #14522 üzenetére
Köszi!
@soma314: fel a fejjel, nagyon jól fog jönni ez a tapasztalat a későbbiek során. Nem elrettentésként írom, próbáld a pozitív oldalát nézni: van egy munkatársam, 3x bukott már az RS labon. Viszont továbbra is hihetetlen örömmel csinálja a melót, csinálja a tanulást, labokat, mert tudja, hogy minden egyes órával jobb és jobb szakember lesz. És azt mondja, az oda vezető út a lényeg, ő élvezni akarja minden percét.
CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu
-
tag
válasz soma314 #14516 üzenetére
Pont ugyan így voltam én is júniusban. Pont ez történt velem is. Most pár hétre engedd el az egészet, aztán vissza fog térni a lelkesedés. Újra neki fogsz kezdeni, és máshogy fogod már látni az egészet.
"nem azért vagyunk erősek, mert soha nem bukunk el, hanem mert mindig felállunk." - vagy valami ilyesmi. -
crok
Topikgazda
válasz BlackJapan #14515 üzenetére
Régi bug lesz, 12.2 (55) SE12 a legutolsó letölthető IOS, de bármi ami 12.2 (55) SE[bármi] már jó lesz. Ügyes Google kereséssel megtalálható amúgy. Ha van kedved hozzá lehet debugolni a port-security-t debug port-security parancssal.
[ Szerkesztve ]
-
Methionyl
senior tag
válasz soma314 #14516 üzenetére
Köszönjük, hogy megosztottad.
Tapasztalat szerzést sose szabad rossz néven fogadni, legyen akármilyen a körülmény amik között szerezted. Az már a Tied, és senki sem veheti el.
Ezt az írást és álltalában minden itt lévők akik megosztják a sikereit és bukásait motiválónak hat legalábbis nálam.Úgyhogy fel a fejjel és go for it!
(#14512) vadger: Neked pedig grat.
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz soma314 #14516 üzenetére
Elsore kb. 10%-nak sikerul. En is ateltem ezt a szitut es tudom milyen erzes. De sokat lehet belole tanulni. Tudod mar milyen a kornyezet, nem lesz uj a vizsga felulete, stb.
Cisco360 szerintem eleg jo, en 1-2 demot kiprobalhattam anno. Kisebb topologia volt mint az igazi labor de abszolut hasznalhato.
Most kaptal egy visszajelzest hogy miben kell fejlodni, gyorsasagra menj ra es legkozelebb rendben lesz, meglesz. -
FecoGee
Topikgazda
válasz BlackJapan #14515 üzenetére
Input counterek nonek a portokon?
Elsore ranezesre mennie kellene. -
BlackJapan
tag
válasz soma314 #14516 üzenetére
Mindenképp jó, hogy kiírtad magadból a dolgot. Sok ember erre sem képes, pedig tényleg segít.
Nem szokás manapság beismerni, egyáltalán másokkal megosztani, hogy nem sikerült valami. Szóval nagy respect érte!
Én aki, a CCENT-től is olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől, bele se tudok gondolni, hogy mekkora tudásanyag van a birtokodban. Biztos vagyok benne, hogy hétköznapi körülmények között simán kipipáltad volna!
Ha mégis úgy döntesz, újra megpróbálod, fel tudod használni azt a tudást is, amit most szereztél, így biztos vagyok benne, hogy legközelebb meglesz!Tényleg köszi, hogy leírtad!
-
soma314
tag
Tegnap én is elmentem Brüsszelbe elbukni.
CCIE RS labor volt a téma és az első próbálkozásom volt.
Annyira nem voltam beképzelt, hogy azt higgyem van reális esélyem átmenni, de előbb utóbb meg kellett nézni személyesen is mire számíthat az ember.A körülmények ideálisak voltak. Tegnap egyedüli vizsgázó voltam. Az egyik proctor magyar volt, de mind a ketten mindent megtettek, hogy nyugodt körülmények között vizsgázzam.
Nem voltam beteg, sőt még kifejezettem jól is aludtam a vizsga előtti éjszakán.A "baj" velem volt, nem háríthatom, semmire, senkire. Tshoot-nál az első ticket-be "beleragadtam". Pedig mindenhol mondják, hogy hideg fejjel fél szemmel az órát nézve el kell engedni, ha nem megy.
Viszont a gyakorlatban teljesen bepánikoltam és azon kezdtem gondolkodni, hogy mit keresek én itt. Persze rávettem magam a továbblépésre, de akkor is az előző ticket-en gondolkodtam. Ettől aztán nem ment a következő sem. Végül elengedtem a dolgot és tapasztalatszerzésként próbáltam kezelni. Ekkor ment elkezdett menni és a 4 pontosak sikerültek (a korábbiak 2 pontosak voltak). Persze az idő elment és ettől lettem már ideges.
Elhasználtam mind a 2,5 órát, de igy sem sikerült annyi ticket-et megoldani, hogy sikerülhessen. Ezért innen tudtam, hogy vége.
A diagnosztika alatt azon gondolkodtam, hogy egyáltalán folytassam-e?
Ezért abban sem bíztam, hogy a diag meglesz.
Egyébként nekem rendkívül zavaró volt a diag felülete. Rengeteget kellett scrollozni, hogy a hasznos infók-kat össze lehessen vetni. Volt más is ami zavaró volt itt, de részletekbe sajnos nem mehetek.
Egyébként általában a Tshoot diagramja is elég rosszul látható és tologatni kell ide-oda. Ennek nem értem az értelmét, mert mindezt lehetne jól átláthatóan is. Végül is nem a szemüvegemet akarták tesztelni.A konfigurációnak már motivációmat teljesen elvesztve álltam neki, de úgy gondoltam, hogy igyekszem becsületből megcsinálni amit belefér az időbe. Nem sok fért. L2, L3 és VPN fele-fele, többi dolgot csak elolvastam, hogy mégis mire számíthattam volna services, security terén, IPv6 sem fért az időbe. A fél óra amit vesztettem a Tshoot-nál sem segített volna. Igaz nem is kapkodtam.
A tanulság, hogy bizony nehéz megmondani mikor áll valaki készen a laborvizsgára. Én nem voltam. Hiába vélem úgy, hogy értem a technológiát és itthon nyugodt körülmények között elfogadhatóan megtudom csinálni a laborokat ez még nagyon kevés a sikeres labor vizsgához.
Szokásos kérdés, hogy mennyit készültem rá. nem mintha releváns lenne, hiszen nem sikerült, de csak, hogy ne tartson senki felelőtlennek leírom mennyi felkészülés után mertem vállalni a próbálkozást:
a CCIE elmélet január eleje óta van meg és azóta minden nap átlag kb. 4 órát laboroztam, mondjuk durván olyan 1000 óra. Ebben nincs benne persze az elméleti vizsga előtti felkészülés, laborozás, vagy a CCNP/CCNA, ez csak a laborra.
Ez alatt végigmentem egyszer a Narbik CCNP to CCIE könyvén (szerintem nagyon jó kezdésnek CCIE elmélet után). Végigcsináltam az INE laborokat, a nagy és TS laborokat kétszer. Elhasználtam ami volt 1200 token (8 token egy nagy labor, kivéve a hardware-es TS laborok, ami 10 token per óra), de a gyakorlás nagyobb része saját hardveren, nem online laborral ment. (Leginkább GNS3 illetve proxmox-on 20 db CRS1000V virtualizálva + 2 db igazi switch).A továbbiakban megpróbálok beszerezni annyi TS labort gyakorolni, amennyit csak lehet.
A hardveres INE TS labokat is szeretném átdolgozni offline-ra. (Ehhez lehet kéne két db 48 port-os olcsó 2950-es switch break out-nak. Ha valaki tud esetleg megköszönöm, ha küld egy privit.)
Ha valaki tud javasolni lehetőleg ingyenes TS/konfig laborokat azt is megköszönöm.
Illetve ha vala tud valami a cisco360 programról, elérhetp laborjairól, az is hasznos infó lenne.
Most úgy érzem, hogy az INE nem tud többet nyújtani.Természetesen csalódott vagyok és nyomorultul érzem magam, de azzal tisztában vagyok, hogy nem voltam kész. És hogy mikor leszek, vagy leszek-e egyáltalán, arra most tippelni sem merek.
-
BlackJapan
tag
Sziasztok!
Az IOS függő, hogy egy 3550 switchen, ha aktiválom a port-security-t egy-egy porton, akkor az ezekre a portokra kötött gépek már nem tudják pingelni egymást? Egyből ledobja őket.
sh port-security int fa0/1-ben a MAC address csupa 0.
A 2950-es switchen simán megy a ping a két gép között a lenti parancsok után is.
Minden más érték gyári, csak a fa0/1 és a fa0/2-n lett:
switchport mode access
switchport port-securityA 3550-en futó IOS: 12.2 (52) SE
A 2950-en 12.1 valami fut.
Van valakinek esetleg ötlete?
Köszi előre is!
-
vadger
tag
Hétfőn passzoltam (passed) a CCNA Security vizsgát. Hát mit ne mondjak, Cisco mindig eléri, hogy még ha nagyon fel is készültem, a vizsgán úgy érezzem, nem tudok semmit...
Elég közel voltam a ponthatárhoz, de meglett... Azt tudom mondani, hogy csak az OCG-t felejtse el az ember, annál sokkal de sokkal több kell...Illetve érdemes az angolra nagyon rágyúrni, mert sokszor olyan nyakatekert a kérdés, hogy nem elég, ha csak úgy ahogy érted az angol szavakat...CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu
-
csucsko
csendes újonc
Sziasztok,aki esetleg többet foglalkozott már ASA-val. ADSM-ből hogyan lehet előcsalni a tűzfalon átmenő forgalomra vonatkozó logokat? Úgy értem napokra visszamenőleg dátum szerint visszakeresni forgalmi logokat . A real time log viewer-ből csak az aktuális forgalom látszik.
-
olloczky
senior tag
Persze, mindenkeppen jelentkezz! Ha a tudasod megvan, interjun ugyis kiderul, es mint irjak is, nem szukseges a papir. De az oneletrajzodba valahogy ird bele, hogy vizsga kozeleben jarsz, vagy tanulmanyokat folytatsz ezzel kapcsolatban.
Ez gondolom valami kisebb technikusi pozicio lehet, tehat igen majd kell hasznalni az alap halozatos dolgokat, de ospf vagy ilyesmi konfiguralasara nem lesz szukseg. De ez csak feltetelezes, kellene a pozicio leirasa is.
[ Szerkesztve ]
Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!
-
MeTaL
tag
Sziasztok,
Egy kis OFF, de talán idetartozik. Jelenleg alkalmazás üzemeltetésben dolgozom, a hálózatokhoz munkám soron semmi közöm nincs. A szakmai fejlődésem érdekében elvégeztem egy CCNA tanfolyamot, a vizsga még nincsen meg. Éppenséggel munkahely váltás előtt is állok, alkalmam lenne beadni a jelentkezésemet egy műholdas távközléssel foglalkozó céghez, ahol elvárások közé tartozik a hálózatokra vonatkozó idézem " Alapszintű hálózati ismeretek (TCP/IP, Switching, Routing) ". Előnyként szerepel a CCNA minősítés megléte, tehát nem elvárás. Továbbá " pályakezdők jelentkezését is várjuk ".
Remélem Ti is egyetértetek azzal, hogy egy CCNA vizsga megléte sem jogosít fel ileltve vált ki több éves tapasztalatot pl. switching- routing témakörben.
Szóval szó mi szó, nem tartom túl könnyűnek magát ezt a CCNA-t és még idegen is számomra. Viszont ad egy elég jó ugródeszkát a switching-routing megalapozásához ( hogy fogalmazzunk így ... ).Kérdésem: Szerintetek megvállalható lenne, hogy jelentkezzek erre az állásra ?
De ami még jobban érdekelne: Ha tegyük fel felvesznek, itt könnyebben elsajátítható lenne , munka közben? Gondolom én igen, mert mindennap használnám.
Mi erről a véleményetek ?Köszi
-
RunTimeError
tag
válasz FecoGee #14507 üzenetére
Szia,
Igen azt átolvastam és azon kívül érdeklődtem volna egyéb lehetőségek iránt.
Egyébként a GNS3-ban tud valaki segíteni? Az alábbi hibával megáll sajnos, úgyis hogy tűzfal kikapcsolva, hozzáadva tűzfalhoz, vírusirtó törölve, program adminnal indítva stb. Már elég sok neten fellelhető megoldást próbáltam.
A szolgáltatás elindul, a http://127.0.0.1:3080/ weboldalt is meg lehet nyitni viszont a progi nem tud csatlakozni[ Szerkesztve ]
Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz RunTimeError #14506 üzenetére
Szia!
Topic osszefoglaloban nagyreszt le vannak irva a kerdeseidre a valaszok.
Az adott kurzust nem ismerem igy nem tudok rola sajnos nyilatkozni. En a konyveket javasolnam, az tuti mukodik.
GNS3 image-t hivatalosan a tulajdonodban levo routerrol lemasolva szerezhetsz, nem hivatalosan a neten fent van minden. -
RunTimeError
tag
Sziasztok,
Régebben volt már certifikációm az ICND1 és ICND2-ről de végső vizsgát nem tettem.
Most viszont szeretném megcsinálni a vizsgát és fel kellene frissítenem a tudást.
Erre a célra érdemes megvenni ezt a GNS3 kurzust 9$ért?
- Cisco CCNA (200-125) - Pass with GNS3
Vagy van valami hasznosabb anyag?
Illetve Packet tracert érdemes hozzá vagy a GNS3?
Ha GNS3 akkor ahhoz honnan lehet image-ket beszerezni?Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.
-
vadger
tag
Sziasztok!
Remélem a kérdésem belefér a vizsga NDA-ba, ha mégsem akkor sorry...
Vettem a Cisco Learning Store-ban MeasureUp-os practice examot a CCNA Security vizsgára készülve.
Van olyan kérdés, amire ASDM-et használva kell válaszolni. Az igazi vizsgán is így kell elképzelni a vizsga engine működését, hogy lényegében csak azok a feliratok/menüpontok aktívak az ASDM-ben, ahol a válasz nagyjából fellelhető?[ Szerkesztve ]
CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu
-
pisti525
csendes tag
válasz BlackJapan #14500 üzenetére
Köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- iPhone topik
- Redmi Watch 4 - olcsó hús, sűrű a leve
- Elemlámpa, zseblámpa
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Samsung Galaxy A35 5G - fordulópont
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- AGM H Max - faék strapakivitelben
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest