Hirdetés
-
PROHARDVER!
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15994 üzenetére
A premium ebook-hoz is adnak, legalabbis nekem mindig volt.
-
Gyurike
tag
válasz suomalainen #15903 üzenetére
Köszi!
Esetleg a kezdetekhez van valami videós tréningsorozat IOS-XR témában? -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15892 üzenetére
Ááááááá
-
crok
Topikgazda
válasz suomalainen #15892 üzenetére
-
SnoopDoggOG
csendes tag
válasz suomalainen #15831 üzenetére
xdd
-
soma314
tag
válasz suomalainen #15713 üzenetére
"Hány olyan MO, vagy Kelet-Európai cég van, ami elmondhatja magáról hogy multi?"
magyar: OTP, MOL hogy legismertebbeket mondjam, de mi köze ennek a claud-hoz?
Azt jelenti, hogy ismert technológiákat használsz, amihez van tapasztalat. A felhőtechnológiákhoz még nincs sok.
Elég rendesen kell tesztelni.Sőt tudok olyat is, hogy van egy "legacy" DC éles üzemben és évek óta üzemel mellette tesztben egy újabb. Csak akkor fognak átállni rá, ha megyőződtek róla, hogy kellően megbízható és érdemes migrálni. Mindegyik on premise.
Az a baj, hogy én meg pont úgy látom, hogy illuzióid vannak inkább csak.
Miattam hiheted azt, hogy az Enterprise vonal halott. Ha valakit erről meg tudsz győzni, annak úgy kell. Nekem nem fáj, kisebb lesz a konkurencia
Senki nem mondta, hogy Catalyst-tal csinálnak DC-t, bár akár. Sok sok olyan rendszert láttam, ahol Nexus switch-ekkel oldottak meg Catalyst-eknek való feladatot, mert az volt olcsóbb, azt ismerte a tervezője jobban...
Óriási különbség nincs funkciókat tekintve és az ISO-XE és az NX-OS működésében sem. Mindegyikél van MLAG, mindegyikkel meg lehet valósítani L3-as technológiákat. Midegyikből van szekrény méretű és 1 U-s is...
Ami lényegi különbség, az az FCoE (Fiberchannel over Ethernet) ha egyben akarod megvalósítani a SAN és a LAN switch feladatokat, akkor Nexus kell. Ha a klasszikus modelt követed és külön SAN hálózatot építesz ki, akkor MDS (ha már Cisco) és hagyományos FC, ha meg "trendi agy", akkor hyperkonvergens szervereket használsz és nincs is fizikai SAN hálózatod. Na és persze nem csak a Cisco-ban lehet és kell gondolkodni. Ott van például az Arista, ami DC környezetben eléggé jó piaci részesedésű. Azt udtad, hogy az Arista alapítója tervezte a Catalyst 6500-ast? És tudtad, hogy az EoS (Arista oprendszere) kísértetiesen hasonlít az ios-re? Én például megtaláltam benne ugyanazt a bug-ot No meg, hogy peren kívüli egyezséggel kötöttek békét a Cisco-val?
Ennyit arról mennyire van távol a Catalst világa a DC-től.
"Egy on-prem DCben elég komoly lehet a kapacitás kihasználatlanság, ami a cloudról nem mondható el." Ez blődség egy DC-ben függetlenül attól, hogy on premise, vagy cloud a kihasználtság attól függ milyen és mennyi task-ot, VM-t, container-t...futtatsz rajta.
Ha már építettél DC-t, vagy foglalkoztál kicsit mélyebben a kérdéssel, akkor tudod, hogy egy C környezetben a skálázhatóság korlátja, nem a szerverek száma, a memória, a storage kapacitás... hanem leginkább a hely és utána rögtön a hálózati átviteli képessége. A hagyományos hardverek (CPU, RAM...) sebessége, mérete évről évre jelentősen nő ahhoz képest, hogy a hálózatok átviteli képessége hogy alakul, különös tekintettel az internetre.
Kicserélni az összes szervert egy olyanra, ami 20%-al gyorsabb, vagy több memória bankolható bele simán megérheti, ha azt nézed, hogy mennyibe kerül egy DC kibővítése (építészetileg, tápellátásilag, klimatizálással, kezelt levegővel...). Ez a fizkai bővítés ráadásul a "zöldmezős" beruházásoknál lehet pálya, mert egy város központban lévő DC bővítéséhez nem tudod lebontani a szomszéd háztömböt. A Microsoft például ezért (is) kísérletez tengerbe merített DC-kkel.
Viszont én úgy látom, hogy nálad sem a szakmailag kiveséztük a témát a többi dologra meg annyit tudok mondani, hogy "a kutya ugat a karaván halad". -
soma314
tag
válasz suomalainen #15708 üzenetére
"Ez ugyanúgy igaz a cloud elérés esetében is. Becsattanhatsz bérelt vonalon is saját tűzfallal. Igy a latency probléma a cloud esetében meg is oldódott."
Ez sajnos nem így van. A DMVPN, vagy "bérelt vonal" vagy akármi, ami a te saját telephelyeidet köti össze, azok általában nem olyan nagy földrajzi távolságok, leginkább néhány 100 km. Egy felhőszolgáltatás meg akár lehet egy másik kontinensen.
Amíg magadnak rendelsz "bérelt vonalat" két vagy több telephely között, addig általában egy szolgáltatón megy keresztül egy-egy vonal. Hány szolgáltatóval kell szerződnöd egy másik kontinensen lévő felhőszolgáltatás elérésére. No meg hogyan máred, hogy betartják-e az SLA-kat? Az rendben, hogy látod, hogy a végeredmény nem fogja kiadni a szerződések együttes tartalmát, de mégis melyik szolgáltatónál reklamálj?
Arról nem is beszélve, hogy a "csőnek" az egyik vége lesz csak nálad, ha "becsattansz egy bérelsz vonallal a felhőszolgáltatóhoz. Ez popszakma meg olyan, hogy attól, hogy odafele jó a latency, jitter, svászélesség, attól még visszafele simán lehet rossz.
Technikai kérdés, de csak gondolj bele egy szolgáltató saját hálózatán át tudja vinni CE-től CE-ig mpls-en integrated service QoS-el a packet-jeidet, míg, ha szolgáltatókat váltasz, annyiszor lesz egy-egy PE-CE-PE (provider-edge, customer edge) .
A másik lényegi dolog, hogy ha a P2P vagy P2MP tunnel, amit te kértél egy szolgáltatótól az a te DC-den az általad ismert sávszélességgel csatlakozik az internetre és te állítod be ki, mely tunnel-ek tudják azokat használni és milyen esetleges QoS policy-val kit milyen mértékben korlátozol. Ezzel szemben egy felhőszolgáltató internetkapcsolatára nincs ráhatásod. Nyilvánvalóan piszkos anyagi okból oversubscibing van ott is. Egy tranziens terhelés esetén elég jó eséllyel megsínyli valakinek a szolgáltatása."Arra céloztam, hogy én azt állítottam, hogy az ACI régen a cloud irány része volt. Se többet, se kevesebbet."
Egészen pontosan ezt írtad:
" Amit a Cisco cloudnak nevezett, az gyakorlatilag az ACI volt (ma a DC irány része)."
Egyébként szerintem az ACI a DC vonal része volt és annak a része ma is."Ez igy is van, de a gyakorlatban mégis a neten keresztül csattanunk fel egy szerverre."
Már aki és már amihez. Nem csak SOHO-ból áll a világ. Léteznek komoly üzleti, ipari, katonai hálózatok is."A cloud nem úgy épül fel, hogy van egy ajtaja valahol a világban, bemész rajta meg kijössz. Az Azurenak pl rengeteg DC-je van és simán megoldható, hogy egy szolgáltatást Nyugat-Európába telepíted, de keleten van a redundáns DC-ben a backup."
És hogy megy át? És, ha vavária volt, és teszem azt a semmiből kell felépítened egy harmadik szolgáltatónál, mert az Azure-ban már nem bízol, akkor hogy kapod meg? Küldenek egy fél teherautónyí HDD-t, amit aztán upload-olsz?
Az egész felhő, de akár a hybrid technológia egyik Achiles sarka, hogy az igazán fontos dolgokhoz neked egy adatbázisra van szükséged minimum két példányban. (Ez nem a backup mielőtt ebbe valaki beleköt!) Ha az egyik kiesik, a másikról hitless menjen minden tovább. A baj ott kezdődik, hogy ehhez nagy sávszélesség és kis latency kell. Meg lehet csinálni mindezt Azurban úgy, hogy van egy ilyan "kettőzött" storage-on Berlinben, meg Hongkong-ban is, de azt nem lehet, hogy Berlin és Hongkong között legyen megosztva a storage kettőzése. Ennek az lesz a hatása, hogy amíg te azt hiszed, hogy ugyanaz van Berlinben és Hongkongban, addig a két helyszín időről időre szinkronizálja egymást. Tehát a két adatbázis a két helyszínen soha nem lesz azonos!
Ehhez jön a backup kérdés. Ugya azért van redundancia, hogy a folyamatos üzemet fenntartsuk. A backup másra szolgál. A példánál maradva: Berlinben egy ransomware tönkre teszi az adatbázist és mire észreveszed, addigra Hongkongba is átjutott a szinkronizálással a vírus. Na ilyenkor kellene elővenni azt a backup-ot, ami még garantáltan nem vírusos. Update-elni az IPS-t az őj víris szignatúrájával, majd a semmiről újradeployolni mindent a backup használatával. Ezt egy DC-ban meg lehet tenni. A felhőben is, csak ott kell lennie helyben hozzá a know-how-unak (a te szolgáltatásodhoz!) a backupnak...Na és valószínű ha egy új 0day sérülés érintett, akkor nem te voltál az egyetlen, aki így járt, ezért írtam, hogy te leszel az 1024-dik, akit helyreállítanak."Ez nem úgy működik, hogy "feltörték a cloudot" és szaladgál mindenki, mint pók a falon. Hogy a te dolgaid biztonságban legyenek te felelsz, amire rengeteg megoldás létezik. Attól még a másik customer lehet hanyag és feltörhetik a hálózatát, de ez téged semmiben nem fog érinteni."
Jaj, de most komolyan virtualizáció alapfokon: vannak vasak, amin futnak a hypervisor rendszerek (pl VMware, Proxmox, Hyper-V, Zen...). A Felhő azért éri meg, megy a vasakon, nem csak egy-egy cég VM-jai futnak, hanem folyamatosan több cégé. Sőt általában még azt sem lehet mindig előre tudni, hogy X cégé mindig csak Y, vagy Z gép virtuális gépeivel osztozkodik az adott vason, mert a VM-ek terheléstől függően a hypervisor clusterben szépen mászkálnak. Amikor egy VM-et "feltörnek", akkor azt azért is tehetik, hogy egy másik VM-hez férjenek hozzá a hypervisor-on futó virtuális hálózaton keresztül, de akár azért is, hogy a guest VM-en keresztül érjék el a host-ot, vagyik a hypervisor-t futtató vasat magát.
Persze van elvileg minden: mikroszegmentáció, meg a vas erőforrásainak korlátozása..., de mégis van minderre mód és történnek "feltörések". Ha az ember már nem kamasz, akkor ezt nem úgy képzeli el, mint a tévében, ahol a hacker egy szobából because he can alapon érzékeny adatokat lopkod, vagy éppen tölt fel, hanem esetleg már látott olyat, amikor bot-ok 10 ezreiről indítanak DDoS támadást, amitől a VM-ek memóriája, a prociterhelése túlnő azon amit a vas bír. Mert igen itt is van oversubscription: attól, hogy eladnak egy serverre 10x64 Giga RAM-nyi VM-et, attól még nem a serverben 640 Giga RAM, csak lehet 320. És akkor még nem beszéltem a containerizációról, ahol ez még akár sokkal rosszabb lehet. Hát hogy az mennyire felhő (IaaS) vagy inkább SaaS azt már nem is tudom pontosan eldönteni így hirtelen.
És igen te leszel a saját adataidért felelős, de nem lesz backup-od, nem lesz személyzeted hiszen elküldted az felhős outsource-ing miatt.
Engem nem zavar ez a tendencia, mert munkám lesz legrosszabb esetben felhő szolgáltatóknál, sokkal valószínűbb, hogy a felhő szolgáltatásban már csalódott cégeknél. A tendencia és a "felhő" ismeret nélküli imádata pont azokra a kollégákra "veszélyes" akik most SOHO szektorban dolgoznak. Elnézést, de egy batanított majom is tud egy Meraki-t beüzemelni egy fagyizóba, de egy DC-hez, nagyvállalati környezethez, felhőszolgáltatáshoz már kecskepásztor kell. -
soma314
tag
válasz suomalainen #15697 üzenetére
Ehhez nincs köze a DMVPN-nek, legfeljebb anyiban, hogy DMVPN-t jellemzően hagyományos internetkapcsolaton építenek ki. De ezt nem kell feltétlenül így csinálni, lehet akár "bérelt vonalon" keresztül is.
A latency-nek a távolsághoz, meg a "sima" internetkapcsolathoz van köze: a fizikát nehéz megkerülni, a távolságot nem kell magyarázni. A sima internetkapcsolat meg mikor ilyen, mikor olyan, de nincs rá mód, hogy integrated service QoS modelben végponttól végpontig garantált sávszélességet, és latency-t kaphatsz."Building the Cisco Cloud with Application Centric Infrastructure" Hát ebben a mondatban sem nevezi az ACI-t felhőnek, hanem egy eszköznek, amit felhőszolgáltatásokhoz létrehozásához ajánl.
Voice- collaboration
Nem krumpli burgonya, sőt! Pont az a lényeg, hogy régen a VoIP technológia a telefonálást hivatott kiváltani és arra épült az egész architektúrája, addigra ma megváltozott az igény vállalati eszközökben. Már nem igen tudok arról, hogy komoly cég tömegével telepítetne IP telefonokat. Szoftfon alkalmazás még csak-csak, de leginkább már mindenhol olyan collaboration tool-okat használnak, ahol a hang mellett videó, file megosztás is történik. Mondjuk Webex, ha már Cisco. És igen ebben is van on premise és vannak előnyei és nyomják a felhősödést itt is.Nem, nem mindegy, hogy hol van a szerver. Milló oka van miért előnyös az on premise és miért a felhős megoldás, de mindig az adott cég, alkalmazás, piaci helyzet...határozza meg melyik a jobb az adott cégnek.
Miért lenne corner case szituáció? Mert rámutat a felhős megoldás hiányaira? Az elmúlt hónapokban szerinted mennyi videókonferencia zajlott, zajlik nap mint nap? Egy átlagos konferencia résztvevőidől 10-ből 7-en néhány 100 méter közelségből egy cég különböző irodáiból kapcsolódnak (ha nem home office helyzet van éppen). Ez azt jelenti, hogy feleslegesen küldjül el a packetek nagy részét az internetre és vissza.
Látom vannak érveid és érted a Világot! Hadat üzenni levéllel szoktak. Lehet ma e-mail-ben menne. Abszurd a példa elismerem, de 2x megtörtént!
Milyen esetben következhet be pénzügyi vita gazdasági szereplők között? Most komolyan? A sulinet-ről írsz?
Hallotál az Apple-ről és az Epicgames-ről például?Mer' az csak úgy megy, hogy a szolgáltatásodat átviszed egyik kontinensről a másikra! És átküldöd a ki tudja mekkora adatmennyiségedet e-mail csatolmányként?
Persze, hogy megtörténhet privát DC-vel is, de egy privát DC-t te felügyelsz, te tudod milyen óvintézkedések vannak, hogy ne történjen meg. Ha meg havária van, akkor a privát DC minden embere a te DC-d helyreállításán dolgozik, míg amikor egy felhőszolgáltató döl be, akkor az 1024-dik leszel, akit helyreállítanak.
Arról nem is beszélve, hogy mennyire nagyobb célpont egy nagy felhőszolgáltató, mint egy külön DC. No meg attól, hogy a "szomszéd cég" DC-jét feltörik, még nem fog a tied veszélybe kerülni. Ezzel szemben a felhőnél bizony vannak helyzetek, amikor igen.Sajnos nincs hybrid cloud pont ezt írtam le. Nem tudok olyan technológiáról, amivel streched cluster-t lehet csinálni on premis és cloud között. Ahogy már írtam csak olyan van, ahol a witness-t tudod felhőbe tenni.
-
soma314
tag
válasz suomalainen #15695 üzenetére
A DMVPN-t nem értem hogy jön ide a latency-hez?
Nem azt jelenti. Ez nyilván csak elméleti okoskodás, mert nem tudjuk mit akar a Cisco, de ezek a dolgok (CCNA szakirányok megszűnése, CCNA általános "felületesedése", R&S Enterprise-á válása...) nálam azt sugallja, hogy a Cisco arra számít, hogy a SOHO-ban felhő alapon menedzselt megoldások terjednek majd el, ezért nem lesz igazán szüksig alacsonyabb szintű tudással rendelkező CCNA specialistákra (lásd CCNA Cloud, Security, R&S....)
A voice-ot nem rángatnám ide, mert az már jóval korábban megszűnt és a collaboration vette át. Egyébként nálam is életszerűtlen a "klasszikus" VoIP 2020-ban egy zöld mezős irodai megoldásnál. Ma már nem kérdés szerintem, hogy a mobiltelefon a hanghívás fő eszköze. (A személyt akarod hívni, nem az asztalát.)Nem, nem mindig volt kritikus az access oldali biztonság. Nézd meg egy átlagos vállalati rendszerben még nagyvállalati szinten sem áltanás a vezetékes eszközök dot1x-es authentikációja, a wifi-t még ma is sok helyen egyszerű jelszóval védik. És "régen" még elég általános model volt, hogy a végberendezések nem rendelkeztek internet eléréssel, hanem proxy-ztak.
Na próbálj meg proxy-zva felhőszolgáltatásokat igénybe venni. Nem lesz könnyű.Nem a Cisco soha nem nevezte az ACI-t cloud-nek. Miért is nevezte volna? SDN-nek nevezte/nevezi.
Szerintem a fogalmak terén nem egy malomban örlünk: a felhő lehet konkurenciája a DC-nek, de nem lehet a strukturált enterprise network-nek. Függetlenül attól, hogy a szerverek egy helyi DC-ben vagy az interneten egy távoli DC-ben működnek a végberendezéstől az internetig kell hálózat. Az interneten keesztül kellenek VPN-ek. Hogy esetleg egyszerűsödik az enterprise hálózat azáltal, hogy a helyszínek egymás közti kommunikációját hanyagoljuk, és csak az "internetben lévő felhővel" kommunikálnak. Ebben még lehetne valami, de ez megint visszalépés: volt már ilyen hub and spoke topológia.
Képzeld csak el van egy videokonferencia, amit egy vállalat 3 városában lévő telephelyei között rendeznek. Egy on premise megoldásban ez simán működhet bidirekcionális multicast-el, aza a 3 helyszínről a kimenő hang/kép információ eljut a másik kettőhöz. A latency a lehető legkisebb lesz, mert a csomag nem jár meg felesleges köröket. Ugyanez egy felhő megoldásnál minden helyszínről eljut minden egy központi szerverhez ami valahol az interneten üzemel, majd onnan vissza mind a három helyszínre. A kettő műszaki megoldás közül " modernebbnek" mondott felhő rosszabb felhasználói élményt, több biztonsági rést és rosszabb hatékonyságot okoz.Szóval én még emlékszem az OS/2-es időkre. Szerintem nem volt nagyobb vágyálom, mint ma a felhő. Akkor az IBM még meghatározóbb cég volt, mint a Microsoft.
Továbbra se mondom azt, hogy nem lesz felhő megoldás, mert sok mindenre alkalmas, főleg ha a privát felhőt is idevesszük.
Viszont van egy csomó helyzet amit nem tudsz felhő megoldással kezelni:
- kezdem a legextrémebben: mit teszel, ha mindened a felhőben van. A felhő egy USA cég felügyelete alat és Magyarország hadat üzem az USA-nak? Ugye extrém?! De kétszer már megtörtént a történelemben.
- hogyan oldod meg a allback-et, ha egyszerűen pénzügyi okból összerúgod a port a felhőszolgáltatóddal? Nem lesz se eszközöd, se személyzeted, know how-d, se backup-od a saját adataidról, teljesen ki vagy szolgáltatva a felhő szolgáltatónak. Hogy ilyen nincs, mert a felhőszolgáltatók jók? Lásd Fortnite Apple store esetet.
- mit csinálsz, ha a felhőszolgáltató leáll, feltörik...Persze kártérítést követelsz, vagy akár perelsz. Ja jó eséllyel perelsz egy sok milliárd dolláros céget, miközben a saját cégednek legjob esetben nincs bevétele, és nem működik az IT rendszere, nincsenek bizonyítékul szolgáló adataid mert a felhőben vannak. Rosszabb esetben, meg már te fizetsz kártérítést az ügyfeleidnek. Hogy ilyen nincs, mert a felhőszolgáltatók nagy IT cégek, ahol mindíg minden működik és nem törik fel! Hát erre két szavam van a közelmultból: Zoom és Garmin.
- talán a legkevésbé extrém, de talán a legfontontosabb: hogyan oldod fel azt, hogy ahol a saját szolgáltatásodat végzed, mondjuk EU és ahol az igénybe vett felhőszolgáltatást felügyelik, mondjuk USA különböző jogszabályi feltételeket szab az adatkezeléssel kapcsolatosan? Vállalod a kockázatát? Auditálod a felhő szolgáltatót és folyamatosan felügyeled?
- hogy oldod meg a backup kérdését: rábízod a felhő szolgáltatóra? És mi van, ha a gebasz olyan, hogy a felhő szolgáltatót teljesen érinti (lásd összerugod vele a port ketegória). Vgay helyben tárolod, amit letöltögettél a felhőről. Ez már egy fokkal jobb, de kb mennyi idő alatt állítasz fel egy működő rendszert a backup-jaidból egy másik felhőszolgáltatón? Ugye kell hozzá hozzáértő személyzet (akiket korábban elküldtél és már a felhőszolgáltatónál dolgoznak) és ha van is ott lesz a tömérdek adat, amit fel kell töltened egy másik felhő szolgáltatóra. Az aztán gyors lesz!Igazából a hybrid on premise és felhő DC-kben lenne a jövő, de itt jön be a latency kérdés. Én nem tudok olyan strech clusterről, ami így működne, mert hatalmas sávszélességet és alacsony latency-t igényelnek, ami az interneten nem megy. Vannak amit úgy hírdetnek, de kiderül, hogy csak a winess kerül fel a felhőbe, ami hát nem nagy előny.
-
soma314
tag
válasz suomalainen #15691 üzenetére
Mert mondjuk alacsony latency-t követel meg, vagy multicast-et. Ezek nincsenek az interneten.
De elég csak abba belegondolni, hogy a TCP hogy működik: a küldő nyugtázást vár a fogadótól. Ha a küldő és a fogadó két külön kontinensen van (ami felhő alapon sokszor megtörténik) akkor az nem teszi hatékonnyá a TCP-t. (Erre is vannak "megoldások" lásd Riverbed, de nem az igazi.)Miért van hardveres loadbalancer? Mert mondjuk a hypervisorok között is elosztja a terhelést vagy csak azért, mert sokkal hatékonyabb, mint a szoftveres (ASICS vs software általános hardveren).
Cloude vs Enterpsie network.
Igen talán a SOHO-ban lesznek felhő alapú hálózatmenedzsment megoldások (Meraki és társai), de nagy vállalalatoknák nem valószínű.
Az Enterpsire pedig nem SOHO.
Hogy mit gondolhat erről a Cisco: nemrég még volt CCNA Cloud, mára csak egy általános CCNA van. Régen R&S-nek hívták most Enterprise Structured Network-nek a szakágat. Talán ezzel is a nagy vállalati mivoltára akarhattak utalni.No meg attól, hogy a DC-k jó része, az alkalmazások kiköltöznek a felhőbe még nem lesz kisebb igény a vállalati hálózatokkal szemben. Sőt a jelenlegi trendek szerint az Access oldali biztonság lesz a kritikus a jövőben.
Millió helyzet van, amikor nem érdemes / szabad felhőbe költözni. Persze ez nem általános. Most az a trend, hogy mindent outsource-oljanak a felhőbe.
Persze, de volt idő, amikor a csapból is az folyt, hogy az OS/2 lesz a jövő oprendszere és "csak" egy IBM állt mögötte. Azt mégse így lett! -
vadger
tag
válasz suomalainen #15691 üzenetére
Nem feltétlenül azt írtam, hogy nem cloud kompatibilis (bár olyan is lehet, ami speciális hardveren fut csak pl). Hanem inkább úgy értettem, hogy néha architektuális változtatások kellenének egy alkalmazásnál, hogy igazán cloud alkalmazás legyen. És ezt sok cég nem lépi meg, sokszor nem is lehetséges egyáltalán. Cloud migrációs stratégiák, nálunk leginkább a lift and shift van.
Mi például nagy F5 felhasználók vagyunk, nagyon sok alkalmazásunknál a traffic különböző advanced loadbalancing szabályok alapján kerül továbbításra (iRule-ok, cookie insert, SSL offload, http header változtatások). Mivel az alkalmazás ilyen körülmények között fut az on-prem környezetben is, ezért ez a fejlesztők elvárása cloud-ban is, mert nem fogják átírni az appot. És ezeket a dolgokat a cloud native loadbalancerek nem tudják.
Aztán ott vannak a tűzfalak. Cloud native tűzfalak sokszor csak layer 4, vagy ha layer 7 is, akkor nem olyan szintű, mint amit nálunk a security elvár, inspection, logolás, stb.
Így már ott tartunk, hogy egy sima web stack elérése így nézhet ki (leegyszerűsítve):
cloud LB --> F5 LB --> cloud LB --> tűzfal --> cloud LB --> webszerver
És mivel redundásnak kell lennie, minden nem natív cuccból legalább egy pár kell, mert a cloud provider bármikor lelőheti az egyiket kérdezés nélkül.Ilyenkor már annyi licenszes cuccot futtatsz, sokszor ugyanúgy túlméretezve, ergo drágán, kihasználatlanul, hogy árban már ki tudja, megéri-e... Egy igazán cloud alkalmazásnál, natív cloud szolgáltatásokkal jobban működne az, amiért a cloud igazán vonzó lehet, a horizontális és vertikális rugalmasság.
[ Szerkesztve ]
CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #15688 üzenetére
Azert, azt tegyuk hozza, hogy a cloud az tovabbra is csak somebody else's computer.
Nincs uj a nap alatt, voltak a mainframe-ek, aztan jottek az on-prem DC-k aztan most van a cloud. Persze koltseghatekony, meg skalazodik meg capex helyett opex es igy jobban tervezheto, de en azert nem erzem, hogy a kozeljovoben ne lenne szukseg entreprise networkosre.
Ezt elmondva, azert szerintem minden enterprise networkingben dolgozonak erdemes legalabb alapszinten megismerkednie egy-ket cloud provider szolgaltatasaival, aki meg most kezdi siman specializalodhat arra, mert boduletes osszegeket fizetnek erte szerte a vilagban, mert aranylag kevesen ertenek hozza Persze ettol fuggetlenul alap szintu networking tudas mindenkinek, ha nem is kell, de ajanlott, es hasznos. -
vadger
tag
válasz suomalainen #15688 üzenetére
Lehet, hogy így lesz, de azért nem csak az eszközök, licenszek kifutása a kérdés itt. Nálunk például megvan az akarat, a cloud az irány, de az application-ök egyszerűen nem olyanok, amiket egyszerű átültetni cloud környezetbe. És akkor ott tartunk, hogy a cloud-ban is úgy csinálunk mindent, mintha on-prem környezetünk lenne. Telerakjuk tűzfalakkal, nem cloud loadbalancerekkel, és aztán csodálkozunk, hogy a működés nem olyan zökkenőmentes, és az operation ugyanúgy le van terhelve és lassan mozdul, mint on-prem környezetben.
CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu
-
Ripper17
tag
válasz suomalainen #15686 üzenetére
Miért gondolod így?
Talán itt is leírta valaki korábban, amit én is gondolok: attól, hogy a DC/cloud irányt sulykolják a gyártók (+persze az SDN is 10 éve váltja meg a világot...) ez a networkök töredéke; a szervezetek 95%-a tökéletesen elégedett az on-premise megoldásokkal + valami alap data-center megoldással.
-
soma314
tag
válasz suomalainen #15617 üzenetére
Valóban "enyém" a reread-es story. Szóval engem nem kell meggyőzni mennyire lehet bug-os az IOU, mennyire lehet bízni a script-es javításban.
Annyiban izgalmas a dolog, hogy reread-et csak akkor kérhetsz, ha reread nélküli eredményed is közel van a sikerhez. 1000 dolcsi, amit csak akkor kapsz vissza, ha eredményes a reread (vagyis sikeres a vizsgád). Szóval nem kevés kockázat.
De pont ez is afelé mutat, hogy a vizsga letétele nem kevés áldozatot kíván (és ebből szerintem az anyagi a legkisebb áldozat) ezért sem értem a "kecskepásztoros" kijelentésed. -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15617 üzenetére
volt egy CCIE Webinar pár hónapja az új verzió kapcsán. Hangzottak el érdekes dolgok. Állítólag alap dolgokat fognak kérni az SD dolgok kapcsán, illetve alap scripteket stb. Mert kimondott tény hogy ez nekik is új irány. Én erre nagyon kíváncsi vagyok. Holnaptól nyitva a brüsszeli labor, Beijing már 1-je óta nyitva van. Jöhetne már valami tapasztalat és beszámoló
Az újraszámolós sztory soma314-é (én úgy emlékszem legalábbis), és az volt a pletyka anno hogy a reread 1%-ban sikeres, a többi esetben kidobott pénz. De ki tudja, mi a valóság...
[ Szerkesztve ]
-
soma314
tag
válasz suomalainen #15605 üzenetére
"felesleges belemenni abba, hogy kell CCIE labig eljutni, részben mert a written nekem is meglett anno, másrészt azzal is tisztában vagyok, hogy mit várnak el egy laborvizsgán."
Akkor te ráléptél arra az útra, amin én végigmentem, ezért nem lehetsz tisztában mit jelent megcsinálni a labot, csak addig tudod, hogy eljuthattál volna egy laborjelentkezésig.
Nagyon sajnálom, mert nyilván sokkal többet tanultál, mint egy CCNP, de az elméletire nem ad ott a Cisco címet.
Akármilyen nehéz is volt a beugró elméleti vizsga, hidd el az még nagyon az eleje volt a CCIE megszerzéséig. Ez volt legalábbis az én tapasztalatom, de eddig nem találkoztam olyannal, aki megcáfolt volna.Eljutni a labig eddig volt nehezebb, az új rendszerben könnyebb.
Én szerencsés voltam és végig a v5-re készültem, vizsgáztam. Annyit tudok a v4-ről hogy keményen volt benne framerelay, ami általában nem az emberek szíve csücske. A v5-ben már nem volt. Ha ezt vesszük akkor ez egy elég jelentős különbség. Akkor a v5-ös könnyebb lett, mint a v4-es?!
Az elméleti vizsgával jártam úgy, hogy bekerültek az "evolving technologies" címmel az SDN, Cloud, IoT. Nem örültem neki, de ha megcsináltad az emléletit, akkor tudod, hogy nem az volt a meghatározó.
Szerintem az új vizsgán is leginkább a CLI-ben maradnak majd a jelöltek. De el tudok képzelni némi TCLshell-t, ansible-t, esetleg a diagnál valami Cisco termék kimenetét.Jól tudhatod, mert én 2019 nov előtt vizsgáztam és az én számom 63-assal kezdődik. Azt írtam, hogy a ccie hall of fame utolsó frissítésének a száma 57k, ami 2017 nov-i adat azt akartam írni, hogy a két száma kiadása között nincs 2 év különbség, de látom 2000-et írtam. (Korán volt, elnézést.)
Na most 2019 nov és 2017 nov kb 2 év és kb 6k a különbség a két szám között. Erre mondtam, hogy évi 3k.Az, hogy egy vizsga ciklus alatt mindez nem egyenletes, az teljesen természetes. Néhány évente változtatják, amikor kijön az új még csak könyv sincs hozzá, nem hogy felkészítő VoD anyagok, bootcamp-ek...Amikor meg bejelentik az új rendszert, akkor aki teheti és esélyt érez az még elmegy a korábbira.
Én másodszorra mentem át, az első alkalommal egyedül ültem a laborban a két proktorral. A második alkalommal tele volt. Egy év telt el köztük és a második alkalomnál már lehetett tudni, hogy jön az új rendszer 4 hónapon belül. (A Covid ezt kicsit felülírta, de akkor még nem létezett.)
Szóval egy olyan statisztikát néznék meg, hogy hányan próbáltak az adott időszakban vizsgázni és abból hányan mentek át!A Cisco nem ad ki részletes információkat a vizsgád eredményeiről. Pl százalékos értékelést, sőt olvastam olyat is hivatalos forumon, hogy adott labor variációnként más-más lehet az elvárt konfig / diag arány, mert úgy fair. Vannak nehezebb és könnyebb laborok, diag kérdéssorok. Ezért simán el tudom azt is képzelni, hogy ha "mindenki megbukik" akkor a Cisco visszavesz a megkívánt eredményből, könnyíti a labort...
Ezért sem mondhatod azt, hogy az egyik verzió nehezebb, mint a másik (v4, v5, v6...) mert fogalmad sincs mit kell rajtuk elérni. Az új labornál meg gyakorlatilag még senkinek sincs semmi tapasztalata.Én is találkoztam a vizsgán olyan személlyel, aki elmondása szerint hetedik alkalommal van ott. Ránézésre, angol kiejtésre indiai származású lehetett. Persze le lehet "kecskepásztorozni", de egyrészt ez elég rasszista, mert valahol olvastam, a hogy a 7. az átlag a sikeres labor vizsgából!
Persze biztosan hirdetnek indai, kínai csoda "tanfolyamokat", amivel garantálják neked, hogy átmész, de szerintem ahhoz is érteni kell (CCNP szintnél jobban) a témához és/vagy fotógrafikus memóriával kell rendelkezni.
Én ezzel kapcsolatban egy rémtörténetre emlékszem, ami a CCDE-ket érintette néhány éve. Bizony a Cisco rámozdult és veszélybe kerültek a megszerzett CCDE-k.
CCDE-ről nem sokat tudok, de annál még inkább el tudok képzelni dump-olást a dolog tervezési jellegéből adódóan.A számok beszélnek kb 150e emberre juthat 1db CCIE/CCDE, ami mondjuk Hazánkra vetítve úgy 60-70 ember? Hát ez egy rohadt híg társaság lehet.
Egy költői kérdés:
Na most mi a valószínűbb, hogy valaki dollár tízezreket költ egy "kecskepásztor" fotografikus memóriával azért, hogy egy őt meg nem illető szakmai tanúsítványt szerezzen, amivel aztán egy rövid, de zuhanó karrierbe kezdhet tudás nélkül. Ahelyett, hogy végigjárná a casinokat és blackjack-en számolná a lapokat (könnyebb is elsajátítani) vagy az a valószínűbb, hogy azok, akiknek nincs (még) meg a CCIE azok irigységből igyekeznek degradálni azt!
Mindenki válaszolja meg magának. -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15605 üzenetére
Én személyes tapasztalatból mondom mert a v4-en voltam először a vége előtt pár héttel hogy nem volt ám az könnyebb. Nem volt olyan hogy 30 perc plusz a tshootra ha akarod, nem volt minscore rendszer, és bár 4 switch és 6 router volt csak de agyament feladatok voltak. És pont azért mentem el rá mert egy éve készültem kb. 600 órát, és meg akartam próbálni hogy ne kelljen az új topikokat megtanulni. Ahogy a v5-t is most sokan. El is húztak csúnyán.
Három olyan dolog jut hirtelen eszembe ami robbanásszerűen hozzájárul a számok növekedéséhez:
- sokkal több a track
- egyre több embert érdekel mert nő a piac és az igény rá
- sokkal könnyebb laborhoz jutni. Anno hol tudtál virtuálisan 50 routert futtatni? Esély sem volt készülni mert nem volt vas vagy arra pénz. Mikor még két napos volt itthon se sokan fértek hozzá. Most bárkinek elfut egy alap notin kis túlzással 20 router.
Az, hogy vannak dumpra szakosodott cégek az tény. Ahol van kereslet ott lesz kínálat is. Ismerek jó CCIE-kat és kevésbé jókat is. Ahogy jó ügyvédet és rosszat is. Pedig mindegyik doktori címet kapott. De végigtolta az X évet, puskázott vagy sem.Én a CV-n, Linkedin-en, blogon stb. kívül nem használom a számomat, mert nem jelenthet erőfölényt. Azért ne merjen nekem ellent mondani valaki mert CCIE vagyok? Azért nézzem le mert ő nem az? Na akkor nagy baj lenne.
Szoktam tévedni, sok dolgot nem tudok, és ez így van rendjén. Fel szoktam vállalni.
Viszont a CCIE sok dologra megtanított a CLI-n kívül:
- hogy ne adjam fel
- hogy legyek kitartó
- megtanultam tanulni
- megtanultam menedzselni az időmet
- megtanultam priorizálni
- megtanultam átlátni magasabb szinten dolgokat, rendszerben gondolkodni
- képes voltam 8 órán át stressz helyzetben koncentrálni
- hoztam áldozatot (1600 órát a szabadidőmből) és megtérült
- rájöttem, hogy rengeteg dolgot nem tudok, és ez azóta is így vanNem azért tisztelem az embereket mert CCIE-k vagy CCNA-k hanem amilyen emberek. És nem várom el hogy tiszteljenek mert CCIE vagyok. Tiszteljenek azért ha bizonyítok, ha segítek, ha magyarázok és tiszteljék azt az 1600 órát amit beleraktam. Mert nem hiszek a rövidebb útban. Abban hittem hogy a CCIE a mellékterméke annak hogy egyre jobb szakember vagyok. Nem a cél, a következmény. A tiszteletre rá kell szolgálni. És ez nem egy generált számon múlik.
-
ÁrPi2
senior tag
válasz suomalainen #15590 üzenetére
Tisztelt magasszintű packetterelőpásztor(ok)!
(...én a megszólításhoz kapcsolódóan még Packet Tracer-t meg kicsit GNS3-t használó kiskolléga vagyok itten IE-k és IE aspiráns félék körében, én "mostanában" az A -tól a P -ig akarok csupán eljutni )
Mindahány név ajánlatot köszönöm mindegyikőtöknek!
(Kevin Wallace úgy látom itt kicsit "controversial" )
Mindemellett megkésve olvasva az utobbi kommenteket , hol vagyok én attól de valóban érdekes (lehet a régi komoly tudású pásztoroknak) odafigyelniük hogy két vagy ugye három év a diszkusszióban szóba került csúcs cisco cert új standard érvényességi ideje. És A szintemen ami meghökkentett volna:
"Ami a Cisco videokat illeti: ma már ugye nincs CCNA, de amiket láttam Udemyn azokat ..."
Van ott jó új 200-301 video course, (hja...egy ccie aspiráns beszél belőled, te nem kutakodsz már jobb kisiskolát ),
és az általam említett teacher-eket nem érinti a brekegés megjegyzés, azt én nem is érteném (hát ugye mert nem értek békául . Habár hallgatom Maher Haddad-ot per Mikrotik, vagy Shyam Raj-ot per Juniper).David Bombalról szólván ő jó, de pl. valóban lassú (talán didaktikusan lassú és ismétlő), ezért azt találtam hogy 1,2-1,5 X vagy nagyobb lejátszási sebesség mellett lehet jobb a tanulmányi élmény.
79,5 óra pt és gns3 labokkal 10 dodó volt a nagy udemy sitewide árleszállításkor. -
soma314
tag
válasz suomalainen #15591 üzenetére
"kecskepásztorként" én is had kérjem ki magamnak ezt a kijelentésedet. Sőt én nem is vagyok annyira toleráns, mint Feco!
Szóval kezdjük abban amiben van valami igazság:
-az új CCIS Enterprise Infrastructure és a "régi" (végül is már vagy1 hónapja nem lehet ebből vizsgázni) CCIE RS között az a lényegi különbség, hogy a laborba is bekerültek automatizálási / SDN témák. Hogy mindez a gyakorlatban mit jelent azt nem tudom. És úgy globálban szerintem nem sokan tudják a világon, mert február óta lehetne az új laborból vizsgázni (és ugye a régiből a Covid miatt ha jól tudom augusztusig lehetett?)
- ha régebb óta megy egy vizsgarendszer, akkor arról több információ juthat ki, mint ami most kezdődik, ami egyes "kecskepásztoroknak" elméletileg megkönnyítheti a vizsgátDE
- a CCIE RS-hez a beugró az elméleti vizsga volt, ami nem adott semmilyen címet és elég drága is volt. Persze ezt is lehetett elméletileg dump-olni, de már ittis más volt a lépték. Míg egy CCNA-n ha jól emlékszem 1,5-2 órás vizsgán volt 50-60 CCNA szintű kérdés, addig a CCIE elméletin 100 CCIE szintű. Ráadásul, ha valaki szétnézett a neten fellelhető "gyakorló" kérdésekből, akkor is kb 5-6-szoros volt az adatbázis, amiből dumpolni kellett.
A CCNA RS-t ráadásul két külön vizsgaként is le lehetett tenni. Nyilván ennek brain dump-olók szempontjából lehetett előnye, mert kisebb volt az egyes vizsgákon található kérdések "adatbázis mérete".
A CCNP RS-hez 3 vizsga kellett, amiből a troubleshooting-ra gyrosan fel lehetett készülni. A switching és routing témák szétszedése pedig megintcsak könnyítette az esetleges dump-olók esélyeit.Minden lehetséges, de a CCIE elméleti vizsgán hidd el összetettebb kérdések voltak. Ha valaki rendelkezik akkora szorgalommal, memóriával szerencsével, hogy azt letegye anélkül, hogy tudja melyik kérdésre miért az a helyes válasz, az azért elég ritka.
Na most a CCIE RS laborvizsga 8 óra és alatta nem unatkozik az ember, sőt a time management az egyik legnagyobb probléma. Kb annyit konfigurálsz, tshootolsz alatta, mint egy cégnél egy átlagos "network engineer" egy év alatt (és most nem viccelek!).
Még ha tudnád is milyen topológiák lesznek, mit kell begépelni melyik eszközbe, akkor sem tűnik olyan egyszerű feladatnak mindezt az "adatbázist" megjegyezni és vizsgakörülmények között visszaadni.
Na most ha az ember józanul belegondol, hogy mi a valószínűbb: az, hogy egy kecskepársztor egy kockázatos vállalkozásba kezd és megpróbálja brain dumping-gal letudni az elméleti és a laborvizsgát, befektetve a vizsgák, az utazás költségét (ami még akkor is több, mint két-három szakág CCNA / NP vizsgáinak költsége) mindezt azért, hogy esetleg egy olyan álláshoz jusson, ahol napok, max hetek alatt kiderül, hogy nem ért hozzá és kirúgják még a próbaidő alatt.
VAGY
az a valószínűbb, hogy egy kecspásztor abból az energiából, pénzből amit egy CCIE dump-olására fektetne, inkább más gyártók és/vagy IT terület vizsgáinak tömegét teszi le dump-olással. A Cisco vizsgáknál is biztosan lehet valamilyen szinten dumpolni, de még mindig a Cisco vizsgáit tartják a legnehezebbeknek valami oknál fogva.Még pár dolog ami megváltozott az új rendszerrel:
- nincs elméleti belépő vizsga az új CCIE-hoz! Ma elég CCNP-hez szükséges CORE vizsga megszerzése. Nem udom milyen az új Enterprise structure core vizsga, lehet, hogy nehezebb, mint az egykodi CCNP Routing és switching vizsga együtt, de én azt feltételezem, hogy könnyebb, mint az egykori CCIE RS elméleti vizsga. Ami pedig a lényeg, hogy nem "öncélú" vizsga, azaz a letételével megszereheted a jelenlegi CCNP minősítést, ami érték. (Régen a CCIE elmélet mint írom nem járt "címmel" csak beugró volt)
- meghosszabbították a CCIE érvényességi idejét, az már nem két év (ami válaszol a "költői" kérdésedre is, miszerint hány CCIE lesz 2 év múlva abból, aki mostanában vizsgázott) hanem 3
- a meghosszabbítás módján is változtattak. Régen CCIE-t csak a CCIE szintű (elméleti vagy labor) vizsgával lehetett meghosszabbítani. Ma már CCNP/Specialist szintűekkel is lehet. Ami egyébként jó dolog, mert arra ösztönzi a CCIE-t, hogy tanuljon más ágakat is.Összegezve: nem reális a scenarió, hogy egy kecskepásztor zeró tudással dump-olással megszerezze a CCIE-t csak azért, hogy bosszantsa a CCNP-ket, mert ugye tudása nem lesz és a való világban "tesznek" a címre magában.
Egy helyen lenne előnye mégpedig, ha egy cég Gold partner akar lenni, de ahhoz nem csak egy és nem csak CCIE szintű dolgozó kell. Nagyobb kedvezmény jár az eladások után. Én azonban nem hinném, hogy egy olyan cég, ahol "kecskepásztorok" nyújtják a támogatást, ott jönnének az eladási számok, de smián tévedhetek.A CCIE verzióváltásnál mindig voltak olyanok, akik elkeseredtek, mert évekig készültek a vizsgára és úgy hozta az élet, hogy megváltozott a vizsga tartalom. Minden tiszteletem azoké, akik akkor sem adták fel, hanem megrázták magukat és megtanulták mindazt az új vizsgával bejött.
Még egy dolog ami puszta metematika, tehát biztoan hazudik
A CCIE Hall of Fame-en ( https://www.cciehof.com/index.html ) a legutolsó CCIE számot 2017-én november 1-én töltötték fel és az értéke 57597. Én tudom a sajátomat, mivel kecsekepásztor vagyok, azt is tudom, hogy kb 2 évre rá vizsgáztam. A két szám között nincs 2000 a különbség, ami azt jelentheti (azt feltételezve, hogy egyesével adják ki, ami koránt sem biztos) hogy évente mintegy 3000 új CCIE lesz a világon, ami azt is jelenti, hogy naponta kevesebb mint 10!
És ebben benne van az összes szakág: RS, DC, Wireless, SP, Collaboration.... sőt a CCDE-k is.Ha azt nézzük, hogy mára a CCIE számok úgy 65-66 ezernél tarthatnak és tudva, hogy az első 1024 volt, sajnos sokan már halottak, vagy nyugdíjasak, lejárt én azt tippelem, hogy kb 50 ezer aktív CCIE/CCDE létezhet a világon, miközben emberből meg lassan 7,6 milliárd lesz.
Megértem, hogy savanyú a szőlő, de ha eddig olyan könnyű volt, akkor miért nem vizsgáztak tömegével? Te miért nem vizsgáztál le?
Szóval én "kecskepásztorként" nagyobb tiszteletet várnék el!
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15598 üzenetére
Ha most gonosz akarnék lenni akkor azt mondanám hogy az előző hozzászólást cáfolod meg ezzel (vagy nem vagy kecskepásztor ). De nem poénkodom ezzel. Egyébként nem ítélkeztem, ne szívd mellre, csupán megjegyeztem, hogy ezt mindig azoktól hallottam hogy miért NEM lehet megcsinálni. Ha beleteszed a munkát meg lehet csinálni, ha nem akkor csalással sem mert nincs olyan hogy begyakorolja valaki és átmegy SZERINTEM. Ahogy a change amit csinálok ki van laborozva és mégis élesben van mellette szívás - inprivizálni kell, megoldani a felmerülő problémákat.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15591 üzenetére
Ezt mióta a szakmában vagyok hallom az előző verziós CCIE vizsgákról. De ezt mindig azok mondják akik közelében nem voltak még annak se hogy elmenjenek vizsgázni.
-
kenwood
veterán
válasz suomalainen #15595 üzenetére
Ezek mind nagyon haszonos fejlesztesek, viszont nagyon keves cegnek eri meg a befektetes. Hiaba ok a legnagyobbak, megis ott van tobb ezer,tizezer,szazezer piaci szereplo,akiknek nem.
Jol hanzgik. hogy par klikkbol megvan egy server, a teljes network ala, es meg a firewall ruleok is. mondjuk egy cloud providernel mashogy nem is lehetne.
Viszont ezek a feladatok a mernokok eves munkaidejenek csak az 5-10 szazalekat toltik ki a regi felallasban, a tobbi cegnel,igy soha nem terul meg a befektetes.Sd-wan is tok jo, hogy a kulonbozo appok mas iranybol mennek ki a wanra, csak ugye el kell jutni a service provider PE routereig,es ha mar oda eljutott a csomag, akkor az szepen megy tovabb a maga utjan. Minden nagyobb piaci szereplonek van mar peeringje a service providerekkel, igy ez megint egy olyan fejlesztes, ami 10 bol 9 kicsi/kozepes/nagyszereplo szamara semmi pluszt nem hoz, csak az elefantoknak.
[ Szerkesztve ]
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
Yeffy
veterán
válasz suomalainen #15591 üzenetére
erdekes gondolatok, koszi, h megosztottad.
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
Yeffy
veterán
válasz suomalainen #15587 üzenetére
oh, igy mar ertem, mire gondolsz.
en is amugy gondolkodoban vagyok, szokas szerint , h merre tovabb, ENCOR-ra mindenkepp ra akarok menni, de utana hasonlokon gondolkodtam en is, Ansible, meg SD-WAN-on. pythontol elegge nem fulik a fogam, de muszaj lesz.A CCIE Enterprise meg szerintem teljesen felejtős.
mondjuk ez meglepo szamomra, azt gondolnam, ez meg mindig az "alap" csapasirany, ahonnan aztan erdemes masfele szagolni.Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
ÁrPi2
senior tag
válasz suomalainen #15585 üzenetére
Egyébként CCNA szinten is így ismered a mai udemy kínálatot, és arra is így gondolod?
Neil Andersont vagy David Bombalt azért Associate szinten nagyon jónak tartom, tévedés?"Egyetlen normális oktató van Udemyn, viszont nem network, hanem pythont és SQL-t oktat."
Pythonosat keresgélek..
Ki az, ha szabad érdeklődnöm? -
Yeffy
veterán
válasz suomalainen #15585 üzenetére
brekeg mindenki össze-vissza
ezen felvisitottamszerintem az ENCOR-nak ilyen formában már nem sok értelme van.
ezt hogy erted? tul osszetett hozza?Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
kenwood
veterán
válasz suomalainen #15574 üzenetére
Alberlet arak par szazalekkal alacsonyabbak, mint pesten, az ingatlanok is, igy az esetleges lakashitel torleszto is picit kevesebb.
A termekek/szolgaltasok nagyjabol azonosak, legalabbis en nem tudok rola, hogy videken olcsobb lenne a tesco,a media markt ,vagy akar a fodrasz, villanyszerelo.
Pest nagyobb varos, nagyobb a kinalat, igy konyebb belefutni 1-1 jo vasarba,mint videken.
Jo esetben azonosak a koltsegek , ha olcsobb valamelyik, akkor az inkabb Bp.[ Szerkesztve ]
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
#49553920
törölt tag
válasz suomalainen #15560 üzenetére
Rendben, ezt felvestem. A CCNA-re PacketTracerrel gyakoroltam, ha nem csal a megerzesem ide az mar keves lesz. GNS3 iranyba induljak el szerinted, vagy ?
Koszonom segitsegedet!@tco@ (#15557): Koszonom a valaszodat. "... az ugy is valaszt ha muszaj": Ez ram vonatkozna, vagy a munkaltatora?
-
#49553920
törölt tag
válasz suomalainen #15555 üzenetére
Nagyon szepen koszonom. Rendben, akkor itt gondolkodok.
-
@tco@
aktív tag
válasz suomalainen #15555 üzenetére
+1. 500k br reális, főleg python ismerettel. A helyedben megpróbálnék olyan helyet keresni ahol esetleg SDN is van, de elsőre szinte mindegy, majd úgyis választ ha muszáj.
-
@tco@
aktív tag
válasz suomalainen #15522 üzenetére
Akkor nevezd már meg a top network engineer munkahelyeket. Tényleg érdekelne.
Itt most főleg L2-ről beszéltünk, nem engineer pozikról. Sok hely már államhoz közeli, így nevet nem írnék (vagy priviben), ez van akinek számít, van, akinek meg nem. L2 szinten az IBM jó kezdés, fix munkahely, de nehézségek ott is vannak. Biztos máshol is...
Ha fizu számít akkor bankszektor, ha családiasban nyomnád, akkor valami kkv. Én egyiknél sem dolgoztam (még), de az IBM-et ezek keverékének képzelem el.Vannak helyek (nem network, de multi) ahol elmehetsz szabira, de a telefonod legyen bekapcsolva.
Az ilyen helyeken (kellő fizu hiányában) becsukjuk magunk mögött az ajtót. Ilyen egyszerű...Az IBM HO-hoz való rugalmas hozzáállásáról már nem is beszélek.
Nálunk ez pont megoldhatatlan probléma volt, de már nem dolgozok ott, szóval ki tudja. L3 szinten heti 1-2 nap kérhető, azt nagyon irigyeltem L2-n.Ilyen lényt maximum kitömve találsz egy múzeumban.
Ennyire azért nem tragikus a helyzet"L2-ről volt szó (ahol sok ember van IBM-nél)"
Ez sincs már így, nagyon sok lett az L3 pozíció.
Nem mondtam hogy L3-n eddig se voltak sokan, de az infoparki szolgáltatások gerincét és arcát főleg az L2 adja az OC-ban, az állandós managerekkel együtt.Mondjál egy olyan munkahelyet, ahol csak úgy kedvedre designolgathatsz.
Hát, bármelyik L3-L4, fusson bármilyen fancy néven. L2 szinten? Na ebben igazad van, ehhez valóban rugalmas, és valamennyire technikai management kell, aki tudja képviselni a techie-ket. Ilyenre is tudnék példát mondani. Az IBM csak kicsit jobban betonba van öntve, ennyi.Szerintem ezt az egészet át lehet csapni valami IBM topicba akár. Nem mintha nem élvezném perverz módon, értelmes vitát folytatunk, csak nem ide való
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #15522 üzenetére
A "roptetes" az altalaban azert tortenik, hogy valaki fizuemelest kapjon, mert amugy elegedett a ceggel, csak epp nem kapja meg azt amit mashol megkapna.
Igy elmegy mashova, aztan visszamegy es maris megkapja azt a penzt amit a piacon er.
De addig nem...Szoval lehet ezt pozitivumkent irtad de nem az (vagyis nezopont kerdese, hiszen a fizun kivul elegedett volt a ceggel, ha visszament. Ez persze minden multira jellemzo sajnos, szoval ne ertsd felre, nem az IBM-et akarom fikazni)
Az en szemelyes tapasztalatom egyebkent, hogy a legtobb multi 12 egy tucat.
Ugyanugy vannak hulyesegei csak legfeljebb nem pont ugyanazok mint a masiknak.
Ezert siman lehet, hogy valaki otthagyja az egyik multit, es a masikban jol erzi majd magat, mert ott olyan hulyesegek vannak amit O tud toleralni, es vice-versa.
Siman lehet, hogy ami valakinek idealis munkahely, az mast teljesen kieget.Nyilvan lehet, hogy csak en vagyok mar kiegve, de az en hozzaallasom mostmar arra szukult le, hogy nekem akkor jo egy hely, fontossag szerint csokkeno sorrendben, ha:
-Nem mikromanagelnek
-Eleget fizet
-Tudom/engedik hasznalni az agyam
-Jo a csapat
-Tudok elorelepni (ez nyilvan az eleget fizettol fugg, ha amikor odamegyek mar bearazok a berembe 5 evnyi beremelest, akkor kevesbbe zavar, ha nem tudok felfele mozogni)A tobbi ilyen dolog, mint hogy jok legyen eka processek, meg jo legyen a "brandje" azok nagyon a lista vegen kullognak
[ Szerkesztve ]
-
@tco@
aktív tag
válasz suomalainen #15509 üzenetére
Miért ne lehetne ez az őszinte véleményem egy cégről?
Ki mondta, hogy nem lehet? De attól még az általános vélekedés az, hogy egy jó ideje nagyon nincs a top helyek között. Az hogy kiadja a szabikat, valamint korrekt módon (és volumenben) fizet, az ne legyen már plusz egy multinál.én azt veszem észre, hogy egy munkahely az a szemetesláda, ahova az ember a frusztrációit kivetíti.
Aki látott már pár dolgot és hátra tud lépni egyet, hogy higgadtan, realista szemmel felmérje a helyet, az nem fogja kivetíteni a frusztrációit. Bár ezt lehet odaszúrásnak szántad, nem vagyok biztos benne
Én is sokat köszönhetek az IBM-nek, simán tudnám ajánlani másoknak, teszem is. De mikor én ott voltam, elég nehézkes pl volt L2-ről előrelépni, és nem bennem volt a hiba. Ettől függetlenül jó szívvel gondolok azokra az időkre!"De szerintem kezdésre, tapasztalatot gyűjteni, multit megismerni teljesen jó..."
Ez a kijelentés azért szorulna némi magyarázatra. Tehát ezek szerint az IBM olyan hely, ahol kezdő szinten meg lehet ismerni a multikörnyezetet? Ebből az következik, hogy van olyan cég, ami "multibb", vagy több tapasztalatszerzésre ad lehetőséget? Ha így van, mégis milyen területeken, vagy milyen módon?
Na ezt már elég frusztráltan írtad, de megértem Amit még hozzá tudnék tenni, hogy mivel L2-ről volt szó (ahol sok ember van IBM-nél) így kezdésre valóban jó, de az ezer level-es, betonba ágyazott rendszerek és folyamatok miatt (külföldi L1, magyar L2-L3, német L4) elég nehézkes bármit átfaragni, és akinek ez már számít (L3), ott eléggé ki lehet égni. Ezt nem egy embertől hallottam, akik pedig amúgy szintén szívesen modernizáltak, alakítottak volna egyes rendszereket, koncepciókat. L2 szinten maradni sokáig pedig nem egy jó dolog (lsd shiftezés, szociális élet). -
Funthomi
aktív tag
-
kenwood
veterán
válasz suomalainen #15509 üzenetére
Ne szabadkozz. Nekem is hasonlo a velemenyem a munkahelyemrol,mint neked. Picit mas szegmens, de IBM-hez hasonlo meretu multi.
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15509 üzenetére
Szerintem ne vedd magadra. A lényeg, hogy neked jó, jól érzed ott magad. Tény, hogy én is úgy hallom/látom hogy elég nagy most az elvándorlás onnan, sokan nem osztják a véleményedet az elvárások és stressz tekintetében, de nyilván nagyon függ attól, hogy milyen pozícióban vagy.
-
@tco@
aktív tag
válasz suomalainen #15506 üzenetére
Hát ez pont nem igaz, de én egyetlen munkahelyet sem tudok amit vagy a jelenlegi, vagy az ex-alkalmazottak ne szidnának, esetleg is-is
De szerintem kezdésre, tapasztalatot gyűjteni, multit megismerni teljesen jó...[ Szerkesztve ]
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #15506 üzenetére
Na, olvassak a forumot a HR-esek es logoljak a userneveket?
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15264 üzenetére
Nehez kerdes. En is sokszor voltam igy. Par het kikapcs jot tehet. Sport, olvasas, kirandulas stb. Ha nap kozben nem jo melok jonnek igen az lehangolo. Ha olyan a fonokseg erdemes lehet jelezni nekik, hatha van megoldas...
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15261 üzenetére
Mikor v4 volt akkor a konfigban 6 router es 4 switch volt, veges szamu design-t lehet csinalni, ellenben a v5 IOU-val konfigban volt vagy 25... a TS mar a v4-ben is IOU volt.
Nekem nem volt bajom a virtualis kornyezettel; pl. ha ujra kell inditani egy eszkozt nem 10 percet kell varni mint a fizikainal hanem 20 mp-et. Azokat a funkciokat amit kell konfiguralni tokeletesen tudja az IOL, minek veszodjenek fizikai vassal... Volt olyan sztori is hogy valakinek elromlott egy switch es ezert felfuggesztettek a vizsgajat. Virtualis kornyezetnel ez nem fordul elo. -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15233 üzenetére
Az elején tényleg szórakozás volt, de azért hosszú hónapokig, évekig nem az
Kiég közben az ember, belefásul, nem látja a végét, feláldozod a szabadidőd. De hát pont ettől van értéke hogy sok áldozatot kell hozni érte -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15225 üzenetére
QoS-re visszaterve nem neztem melyen az uj blueprintet de hangsulyos lesz? Mert v5-ben nem volt az hiszen az egesz labor virtualis kornyezet a QoS meg elegge platform fuggo.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15226 üzenetére
A labor az eddig is kulon tema volt. Regen meg a v4 elott pl. a Written es labor blueprintben kozel sem volt annyi atfedes mint most. Akkor kulon tanultal mindkettore.
Remelhetoleg az INE, Narbik es s tobbiek akik abbol elnek hogy laborra keszitenek fel eloallnak majd olyan workbook-okkal amiben van design. Az a v5-nel meg a tobbinel is igy volt hogy oke a Written megvan, de az INE tobb ezer oldalas workbook-ban asott le a temak melyere. Nem hiaba kb. 1500 ora csak a labor keszules, ha a Written lefedne olyan szinten ami kene hogy meglegyen akkor nem kene ennyi idot beletolni.
Szemely szerint nagyon kivancsi vagyok az uj laborra, biztos nem lesz konnyu, illetve arra is kivancsi vagyok hogy mikor all elo az INE valami mock labbal amiben lehetne latni felepiteseben hogy mi varhato a labor vizsgan. Izgalmas lesz. -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15223 üzenetére
Amennyire tudom az meg csak rough cut. Belenezek majd en is.
Azt ne felejtsuk el hogy az a konyv a CCNP szintre is keszult, nem mehet annyira melyre mint a CCIE Written OCG. Nagy lesz a res az ENCOR es a labor kozott szerintem. Nagyobb mint eddig a CCNP-nel volt.
Nem hinnem hogy a lab konnyebb lenne, sot... nem tudni mit takar a design resz benne. Szerintem tuti nehez lesz, nem fogjak konnyen adni most sem. -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #15221 üzenetére
Nem kapod meg az ENCOR vizsgat. Ha most megcsinalod a Writtent mehetsz a labra. Ennyi. Mivel februar 24-tol elofeltele a labnak az ENCOR ezert meg kell csinalni meg akkor is ha most megvan a CCNP (hiaba ROUTE + SWITCH = ENCOR, a labor elofeltele hogy PASS ENCORE).
Szoval igen le kell tenned az ENCOR-t a CCNP-hez.[ Szerkesztve ]
-
kenwood
veterán
válasz suomalainen #14999 üzenetére
Igen,en is ezert csinalom meg inkabb a regi ccna-t,mert ahhoz minden adott a neten.
Tuti lesz par fanatikus,akik meg 2020-ban megcsinaljak a CCIE-t. Ok azok,akik 100-200 ezer dollart is megkeresnek vele evente
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
soma314
tag
válasz suomalainen #14984 üzenetére
az a baj, hogy ég nem nagyon látjuk át a koncepciót
az új CCIE / CCNP / CCNA hogy fog viszonyulni a jelenlegiekhezÖsszegezném én mit értettem eddig a dologból:
CCNA
- csak egyetlen vizsga lesz (nem lesz ICND1 és ICND2)
- ezáltal nem lesz CCENT szint (kivéve a DevNet, az eddigi design vonalat, ahol lesz CCT, azaz technician)
- nem lesz specializáció (R&S, wireless, security, data center, cloud....) CCNA szinten
- ezáltal lesznek speciális szintek, amik eddig csak CCNA szinten léteztek, amik beleolvadnak az általános CCNA-ba (ilyen a CyberOpps, az Indrustrial)
- a 2020 február vége előtti specializált CCNA-k kapnak valami badge-et, de senki nem tudja ez mit jelent majd a gyakorlatbanCCNP
- kevesebb vizsgát kell letenni (eddig egy CCNP R&S 3 db vizsga volt)
- ha jól értem nincsenek előfeltételek a CCNP vizsgáknál (nem kell érvényes CCNA hozzá)
- csak itt jelenik meg specializációCCIE
- ez is 3 évig lesz érvényes
- az eddigi CCIE written helyett lesz a vonatkozó CCNP vizsga előfeltétel (egyik "300-" vizsga)
- kérdés, hogy a "300-" újbóli letétele megújítja-e a CCIE-t?CCDE
- egyenlőre úgy néz ki ezt nem érintik a változásokÁltalános dolgok
- a legnépszerűbb R&S megszűnik, helyette Enterprise lesz, ami két részből a struktúrált hálózatokból és a wireless-ből áll, ahogy írtam, ilyen specializált vizsga, csak CCNP szinten lesz
- a design vonal is átnevezésre került CCDA, CCDP szinten DevNet-re
- az várható volt, hogy az autómatizáció, az SDN bele fogja magát rágni a tanúsítási rendszerbe isSzigorúan magánvélemény, de szerintem a CCNA a jövőben kevesebbet fog érni a munkaerő piacon. Amolyan svájci bicskának lehet elképzelni, amiben lesz routing, switching, de lesz wireless, autómatizáció, SDN , security is, de elég felszínesen lehet ennyi mindent egy vizsgába belezsúfolni.
Az is szinte beiztos, hogy az álláshírdetésekben pedig egyre inlább csak CCNP-ket (a vonatkozó specializációval) fognak keresni.
Sajnos legkevésbé a CCIE-t tudom értékelni. Még nem értjük pontosan a retake policy-t, ami lehet könyebb lesz a jövőben és pláne semmi gyakorlati infó a labor vizsgáról. Ami kár lehetetlenül nehéz, akár könnyebb is lehet a jelenleginél. (Nekem a CCIE written le fog "járni", ha nem megyek ismét októberig laborra, de most ezek a változások végkép elbizonytalanítottak, hogy van-e értelme menni.) -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #14978 üzenetére
Lesz CCIE DEVNET is, csak nem tudni mikor. De bejelentettek azt is.
-
Yeffy
veterán
válasz suomalainen #14959 üzenetére
Nekem meg meg idom sem volt ertelmezni, munkahelyen is ment mar a duma rola.
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #14959 üzenetére
Miert?
Szerintem ez az uj verzio sokkal sokkal jobb mint ami eddig volt.Nagyon szimpi, hogy hogy lehet recertelni, az uj vizsgak a ccnp szinthez is bejonnek, az is tok jo, hogy a ccnp core vizsga mostmar eleg a ccie Lab elokovetelmenyenek.
Kicsit ugy erzem, mintha nem annyira a penzlehuzasra mennenek ra. (Most az kerdeses persze, hogy mennyibe fog kerulni a vizsga, ha tartjak az arat, amit most irnak a honlapon, akkor eleg kiraly)
Tokre tetszik, hogy lerakod a core-t es utana a technology specifikus vizsgakat.
Illetve, hogy csokkentik az elokovetelmenyeket a ccnp levehez., azaz nem kell ccna DC a ccnp DC elott.
Szerintem nagyon kiraly lesz, ha sikerul is megvalositania a cisconak igy, ahogy tervezik
-
szallasi007
őstag
válasz suomalainen #14916 üzenetére
Köszi, akkor szerintem az lesz hogy még elolvasom az első könyv maradék 2 részét és utána megnézem mi megy a lab gyakorlatokban
-
kavik
csendes tag
válasz suomalainen #14724 üzenetére
Néztem, köszi. Akciót nem láttam akkor, ennyi pénzt meg nem tervezek egyenlőre beleölni. Ha nem sikerül, akkor majd meggondolom.
-
crok
Topikgazda
válasz suomalainen #14724 üzenetére
A Boson-t még bent hagyom mert "practice exam"
de kérlek titeket hogy mellőzzök majd a Warez-t mert tiltott - köszi! -
kowika87
tag
válasz suomalainen #14662 üzenetére
Jaziri Training, C360, régi IPexpert, saját labok.
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #14631 üzenetére
Max, ha elkfelted a konfigot
Ahol egysegesen tacacs van, ott nekem meg gondom nem volt.
Problemak ott jonnek, mikor egyik rendszerrol migralnak a masikra., meg egyik eszkozon meg az egyik ceg tacscsa authentikal, a masikon a masik, es ugyan mindketton van usered, de a jelszavak nem egyszerre jarnak le.Na ott vannak szepsegek, de ez inkabb policy problema mint network/tacacs szerintem.
-
soma314
tag
válasz suomalainen #14535 üzenetére
A general routing táblából akarsz valamelyik VRF-be bejuttatni route-ot és onnan vissza is akarsz a general-ba (hiszen pingelni szeretnéd kell a return path).
Az import ipv4 unicast map alatt egy target import route-map-re gondolsz?
Ha igen az ugye akkor működik, ha a route, amit importálni akarsz azt MBGP-vel "jön" extended community-vel. A global-ban lévő route-ok nem ilyenek.Kell statikus route megadása, ha a general és valamelyik vrf között akarsz közlekedni. Ha ez helyben van (egy router-en belül van a general és a vrf route amik között pingelni akarsz) akkor nem is kell más, mint a két statikus route.
Ha nem, mert mondjuk egy P router és egy PE közöt akarod megcsinálni, akkor a P és a PE közé kell MBGP és a P és PE router-eken megadott statikus route-okat redistributálnod kell a BGP vpnv4 af-jében.[ Szerkesztve ]
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #14296 üzenetére
Narbik fele anyag is nagyon jo, talan meg jobb is.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #13737 üzenetére
Szia!
Sajnos nem.
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #13638 üzenetére
Akkor viszont amit FeCo emlitett, az a megoldas.
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #13635 üzenetére
Attol fugg, hogy hogy van megcsinalva.
A CSR1000v-ket konzol porton ered el, vagy adtal nekik management IP-t a belso halozatrol, es arra telnetelsz?
Konzol port alatt azt ertem, hogy beallitottad a virtualis gepnel a soros portot es annak adtal telneten egy IP-t es portot.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #13635 üzenetére
Ha public:23-t allitasz be a securecrt-ben de a forward konfigban a kulso tetszoleges, az nem fog menni.
ilyesmit csinalnek forwardban
kulso 2223 r1 belso ip 23
Kulso 2224 r2 belso ip 23
Stb. -
kem
addikt
válasz suomalainen #12370 üzenetére
Amikor en ott dolgoztam az osszes network related tema ki volt szervezve az AT&T-hez. Sysadminkent nem talalkoztam ilyen IBM role-al. Most raneztem Linkedinen, es tenyleg van ilyen BP-n Ugy tunik sok dolog valtozott az utobbi 3 evben.
Köszi!
-
zsolti.22
senior tag
válasz suomalainen #12280 üzenetére
Légkondi? Az mi? Légkondi nélküli pecók is simán vannak 110-130 ezerért és nem a hodályokat kapod ennyiért.
@Zola: úgy szétversz mindent?[ Szerkesztve ]
-
quby
őstag
válasz suomalainen #12280 üzenetére
Én meg sem próbálok költözni...talán >5 év mulva. Tul sok minden köt ide, és egyenlöre a bérkülönbség miatt soksok év alatt térülne meg.
A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.
-
zsolti.22
senior tag
válasz suomalainen #12278 üzenetére
Mostanában tényleg eléggé necces az albiárak miatt. 4 éve szerencsére még nem volt ennyire elszállva a piac...
-
denko
senior tag
válasz suomalainen #11927 üzenetére
ez jó..
amugy nem is nyomásról van szó, hanem amikor látod hogy hátára nem kivánnak előitéletből, na az a gáz.
-
denko
senior tag
válasz suomalainen #11913 üzenetére
szoritok!
Nem tudom melyik projectre mész, de amin én voltam interjuzni, ott elég paraszt volt a csóka aki interjuztatott.
Kb szarnak néztek hogy: nemis dolgoztál nálunk l1-en ,fasz*é keresel itt L2 interjún?!Vicces volt...remélem neked több szerencséd lesz )
-
quby
őstag
válasz suomalainen #11913 üzenetére
Egy kalappal...talán én is megyek hamaosan
Cert Megujítás esetén küldenek új Cert-et? Vagy külön kérnem kell lóvé ellenében?
A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #11911 üzenetére
Egy kalappal! Milyen poziciora palyaztal?
-
crok
Topikgazda
válasz suomalainen #11639 üzenetére
Jaja, gyere hozzánk, jó lesz. Beajánlottalak volna ha szólsz ( :
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #11639 üzenetére
Ne ird le a dolgot meg ilyen koran, hatha felvesznek .
-
quby
őstag
válasz suomalainen #11282 üzenetére
Akkor te ültél mellettem? és mentél el hamarabb?
A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #11281 üzenetére
Milyen fastrukturara gondolsz? A Cisco Certification Trackeren van ilyen ha belepsz. Vagy az a poszter erdekel amiben a kulonbozo trackek vannak kifejtve?
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #11159 üzenetére
Igen, legtobb esetben tamogatjak. Viszont akkor bele kell huznod, hogy decemberig legalabb az egyik vizsga meglegyen, nehogy lejarjon az is.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #11153 üzenetére
Kezdheted elolrol sajnos a CCNA-val (feltetelezem az is lejart mivel mindketto 3 evig ervenyes, hacsak a CCNP utan nem csinaltal valami CCNA Security/Wireless vagy hasonlot, ami a CCNA-t hosszabbitja de a CCNP-t nem). :-(
[ Szerkesztve ]
-
zsolti.22
senior tag
válasz suomalainen #11153 üzenetére
Dehogy, elég egy P szintű vagy magasabb és meg is van.
@crok: ha van no ip directed-broadcast, akkor fújhatja a szórási cím pingetést
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #8940 üzenetére
Vol1: 200, Vol2:200.
-
tag
válasz suomalainen #8839 üzenetére
2.5g RAM / Router. A cpu manapság már nem annyira fontos mint pár éve. (egy alap i3 is elég lehet.)
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #8837 üzenetére
attol is fugg milyen szolgaltatasokat akarsz rajta hasznalni, es mekkora teljesitmenyt igenybevenni.
-
crok
Topikgazda
válasz suomalainen #8809 üzenetére
Ha jól tévedek az ott DMVPN van a leírás szerint: a virtuális routereknek egy interface-e van csak ám több subinterface is - több VLAN taggel, vagyis azonos VLAN taggel rendelkező subinterface-ek egy alhálóban lesznek - és lesz egy NHRP szerver aztán a többi meg ahhoz kapcsolódik (hub&spoke). Ez egy trükk hogy minél kevesebb erőforrásra legyen szükség, meg hogy jól megkavarjon ( : ezt találták ki a régi frame-relay helyett (ahol egyébként ugyan ez volt megvalósítva L3 szempontból).
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #8809 üzenetére
Trunk port a switchen. Sw1 fa0/1-re van rakotve a szerver amin a routerek futnak.
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #8809 üzenetére
Nyilvan vlan trunking mert switchbe vannak bekotve 1-1 trunk porttal.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #8738 üzenetére
Technikailag fel lehet tenni igen. Jogilag nem.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #8732 üzenetére
3560G-kben nem. Sima 3560-ban igen, kiveve a 8 portost. Ezert nem tudsz ra tenni IOS15-t.
[ Szerkesztve ]
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #8730 üzenetére
Megnezed a tipusat. Pl. WS-C3560-48TS-S. Ra van irva a hatuljara. Aztan megnezed a data sheetben a pontos adatait. Amugy itt vannak az adatok:
● 32 MB Flash memory (Cisco Catalyst 3560G-24TS, Catalyst 3560G-24PS, Catalyst 3560G-48TS, Catalyst 3560G-48PS, Catalyst 3560-24TS, Catalyst 3560-48TS, and Catalyst 3560-8PC);
● 16-MB Flash memory (Cisco Catalyst 3560-48PS and Catalyst 3560-24PS) -
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #8728 üzenetére
Nem. Pontos tipus alapjan meg tudod nezni a data sheetben.
[ Szerkesztve ]
-
Ygg
senior tag
válasz suomalainen #7371 üzenetére
S mondja még valaki, hogy érdemes tanulni...
-
tusi_
addikt
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #7371 üzenetére
Van benne valami
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #7131 üzenetére
Mar majdnem vegigneztem, meg 4 ora van hatra belole. Egyebkent meg a heten megy az ATC, szerintem ez az utolso het. Aki feliratkozik ma az 5 napos trialra, este mar nezheti is eloben a musort .
-
tusi_
addikt
válasz suomalainen #7131 üzenetére
Én csak néztem, mint bornyú az új kapura a Qos könyv alatt, aztán néztem Jerremytől pár videót és egyből érthető. Pasik vizuálisak.
eat, sleep, play, replay
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #7030 üzenetére
Valaszthatsz a web feluleten, hogy papir alapon , vagy pdf-ben kered.
-
jerry311
nagyúr
válasz suomalainen #5612 üzenetére
Nem pont erről volt szó, de én nem fogalmaztam elég tisztán.
[link]Installing and Configuring a Cisco SNS-3400 Series Appliance - Creating a Bootable USB DriveIf you are using a PC or MAC, ensure that you have installed a Linux virtual machine (VM) running RHEL-5.x, RHEL-6.x, CentOS-5.x, or CentOS-6.x.
CentOS alatt nem sikerült működésre bírni. Ubuntu-val igen, de...
- törölni kellett a script elejéről (és a végéről) a Y/N megerősítő kérdést, mert y/Y/yes/YES/Yes válaszokra közölte, hogy unexpected input.
- Pendrive-ot akkor volt hajlandó felpartícionálni, ha Windos Diskpart-tal töröltem róla partíciókat. Nem, Linux alatt parted-del hiába gyalultam nullára a partíciós táblát az nem volt jó.
- Ezek után már hajlandó volt félig lefutni a Script, de másolás közben elhalt.
- Másodjára futtatva már lefutott és közölte: DONENem, az véletlen sem megy, hogy 1 nyamvadt ISO-t, BIN-t akármi disk image-t, adnak, amit megfelelő progival felírsz a stickre és megvan a két partíció, meg minden.
Meg az sem hogy esetleg USB optikai meghajtóról bootoltatod ezt a nyamvadt szervert...Na jó, abbahagyom...
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #5427 üzenetére
Sok kedvezmenyt, sot egyes termekek ertekesiteset is bizonyos cisco vizsgaval rendelkezo emberek megletehez koti a cisco. Ilyen esetben hogyha kesobb a ceg nem fogja supportalni, csak eladja, meg meg is ertem, hogyha csak kidumpoljak a vizsgat es olyan emberuk van.
De sok olyan ember van aki tenyleg csak bemagolta a kerdeseket/valaszokat, es bar felszinesen ert a dolgokhoz, komolyabban nem, es emiatt az esetek tobbsegeben tobb kart csinal mint hasznot.
-
FecoGee
Topikgazda
válasz suomalainen #5425 üzenetére
Minimalis fogalmuk biztos van, mert azert 0-rol nem hiszem hogy at lehet menni igy. De el tudom kepzelni azt a verziot is, hogy a munkaltato cseszegeti az embert hogy kene a cegnek cisco vizsgas ember de csak a papirforma miatt, a munkavallalot meg marhara nem erdekli az egesz, de mivel meg kell csinalni dumpol. Persze nem fog vele dicsekedni hogy cisco vizsgaja van, hanem lapit. Legalabbis remelem
-
Cyber_Bird
senior tag
válasz suomalainen #5414 üzenetére
Mert a ccnp-t konnyebb kipuskazni. Ha mar valaki csalassal szerzi meg legalabb fizessen. Legalabbis ez az egyik tippem
Egyebkent igen, a ccie-nek nincs elokovetelmenye.
-
PumpkinSeed
addikt
válasz suomalainen #5376 üzenetére
Ezek szerint te még soha nem programoztál.
A legjobb kódokat matematikai összefüggések segítségével lehet megírni. Ha programozás mellett nincs megfelelő matek tudás felesleges bele vágni egy erősebb projektbe. Talán még is meg tudod csinálni, de rettentő kicsi arra az esély hogy így elfogadható gyors!!! kódot tudj kiadni.
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
freaghill
őstag
válasz suomalainen #5376 üzenetére
Amióta ha programozni szeretnék, akkor valószínűleg mérnökinfóra mennék, és ismerősöm ott van, első éves és olyan matekot vesznek, hogy az nekem magas lenne.
-
KrissszG
tag
válasz suomalainen #5318 üzenetére
Köszönöm a választ!!
Még egy dolog érdekelne. A CCNA minősítést ugyebár meg lehet szerezni a CCNA (200-120) vizsga letételével, valamint az ICND1 (100-101) és ICND2 (200-101) vizsgák letételével.
A kérdés az lenne, hogy ha az ember a 2 lépcsős megoldást választja, akkor a két sikeres ICND vizsga után megkapja a CCNA "oklevelet" vagy ilyenkor 2db ICND okelevele van és CCNA-s nincsen? Az érdekelne, hogy lesz-e cégül CCNA-s papír.Előre is köszönöm a válasz(oka)t!
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest