- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Házimozi haladó szinten
- TCL LCD és LED TV-k
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen TV-t vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Autós kamerák
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gergosz2
veterán
A kapcsolási frekvencia megválasztásánál alapvetően két fontos dolgot veszünk figyelembe: mekkora a tranziens időállandója az adott gépnek (legyen szó DC, szinkron aszinkron vagy éppenséggel reluktancia gépről), illetve, hogy várhatóan mi a legnagyobb frekvencia amivel forogni fog.
A példa kedvéért, egy sima, nem különleges aszinkrongép sztátor ellenállása olyan 1-3 ohm között szokott lenni, a tranziens induktivitása (én itt a négyelemű, fiktív menetszám áttétellel redukált modellt szoktam mindig használni, amiben nincs sztátor szórás), olyan 5-20 mH körül szokott alakulni. Innen nem nehéz meghatározni, hogy a gép tranziens időállandója nagyjából 5ms körül fog mozogni. Itt visszautalva rád, ha simán DC-vel mágnesezném fel a gépet, akkor nagyjából 5 időállandó alatt, kb 25ms múlva beállna a állandósultállapotbeli áram. És itt jön képbe PWM, mert mi szeretnénk szabályozni a gépeinket. Gondolj bele, hogy van egy folyamatod aminek nagyjából ismered az időállandóját. Azt csak akkor tudod kézben tartani, neked megfelelően szabályozni, ha annál gyorsabban avatkozol be.
Általában legalább egy nagyságrenddel gyorsabban akarunk beavatkozni, ami a fenti példánál olyan 2kHz körüli kapcsolási frekvenciát kívánna meg legalább. Így az pl. az áramot egy kapcsolási periódus alatt nem hagyjuk túlságosan növekedni, csak kis egységekben kvantumokban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó LG OLED G4 55" 3 ÉV GARANCIA
- iPad Air 5th 11" Blue M1 Wi Fi + Cellular, ESR Rebound Hybrid Case 360 tok
- AKCIÓ!!! Új Sonos Ace - letisztult, vezetéknélküli fejhallgató Dolby Atmos hangzással, 30 óra aksi
- ÚJ iPhone 16 Pro Max 256GB Black Titanium (1 év Apple Care+)
- GAMING PC! Ryzen 7 5800x , Radeon RX6700XT, 32Gb RAM
- 2 TB-os Kingston NV3 M.2 SSD - 6000 MB/s olvasás
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T460 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3359
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3159
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest