- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Kompakt vízhűtés
- NVIDIA® driverek topikja
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Bluetooth hangszórók
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Proci85
senior tag
válasz
V.Stryker #5350 üzenetére
"Másik alap kérdés, hogy ez a firmware ez most hol van? rendszer függő? teszem azt, raspian alatt felfrissítem, akkor ha átteszem a raspbmc memóriakártyát, akkor azon a régi firmware lesz vagy az új?"
Firmware-nek hívják, de valójában csak a jellege az, mert apró kód apró hardvert (Rpi-t) működteti.
Valójában a Linux kernelét értik alatta, ami 50 kilós linux szervereken is ugyanúgy ott van, kernel=rendszermag = apró 1-3 MB-s kód, amit a grub/lilo/stb rendszerbetöltő betölt a gép bekapcsolását követő néhány másodpercben, ezután mászik rá a kártyán lévő rendszerre (rasbian, raspbmc).
A kernel nagy csomó drivert tartalmaz és szükség esetén automatikusan betölti, ha talál arra illeszkedő hardver elemet. Mindig fut, jó a magyar rendszermag fordítás. Ez motorizálja az egészet _minden_Linuxban.Tehát kérdésedre konkrétan válaszolva: mindenképpen az SD kártyán van és az adott Linux rendszerhez illesztve. Alapjaiban mindenhol egyforma, de disztribúciónként vannak eltérések, amit az adott renszer (pl. raspbian) fejlesztői tettek bele, így nem 100%-ban csereszavatosak. Amelyik rendszerben lefrissítetted, ott friss, másik SD kártyán marad a régi.
Tudtommal az Rpi kártyán nincs semmi extra firmware ami frissíthető lenne, csupasz, mint egy alaplap. Max egy láthatatlan BIOS szerű cucc van microkód jelleggel, ami feléleszti a HW elemeket és bootolható eszközt keres SD/USB slotban. De ebben javítsatok ki, ha tudtok konrétabb infót.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Villanyszerelés
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Xbox Series X|S
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Gránit mosogató
- Milyen légkondit a lakásba?
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
- Új ASUS AM5 RYZEN 5 8400F GAMER ERŐMŰ PC 32Gb DDR5 512GB NVME SSD NVIDIA RTX 3070TI 8Gb DDR6 2ÉV GAR
- Olcsó Gamer PC-Számítógép! R5 3600 / RTX 2060 / 16GB DDR4 / 512GB SSD
- Ledger Nano S kripto cold wallet (2db van)
- ÚJ CORE I7 12700 Z690 RIPTIDE GAMER MAX PC 32Gb RAM 1.0TB SSD GEFORCE RTX 3070TI 8GB DDR7 2ÉV GAR!
- HP DL380p Gen8 12LFF - 4x4TB SAS - 2x E5-2650L v2 - 96GB ECC - 2x10Gbit + 2x1Gbit
- AKCIÓ! ASUS PRIME Z390-P i5 8600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB GDDR6 DEEPCOOL Matrexx55 630W
- Apple iPhone 14 Pro Max / 256 GB / 88% akkumulátor / 1év Garanciával / Gyári Független
- 134 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8H) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4090
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- AKCIÓ! MSI B550 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA MSI 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest