- Windows: mi történik valójában Leállításkor, Alvó módban és Újraindításkor?
- Gyenge Wi-Fi otthon? – a leggyakoribb hibák és megoldások
- Korábbi vezetője szerint 40 milliárd dollár kell az Intel versenyképességéhez
- Új, belépő szintű Radeont kapnak az OEM-ek
- Hamarosan találkozhat az USA és az Intel vezetője
Hirdetés
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
artiny
őstag
Hogyan lehetne a legegyszerubben beiktatni/valtoztatni egy C programon, hogy az egy for ciklust nyomogobbal tudjam ki/be kapcsolni Raspberry Pi vel?
Van egy program ami annyit csinal,ha elinditom konzolbol elkezdenek mérni a szenzorok mindenfele adatokat (nyomas, szoggyorsulas, homerseklet...) mind ezt addig amig meg nem allitom a program futasat ctrl+c vel.
Ezt az egesz programot ami C nyelven irodott,kulomobozo driverek segitsegevel amik a szenzorokhoz elerhetok....
ezt kene atirni arra,hogy ne kelljen konzolbol mindig gcc ..... vel elinditani,majd ctrl+c vel megallitani - hanem nyomogombbal mukodne a program. RPI bootolasanal automatikussan ebbe a programba indulna, majd varna mig el neminditom majd meg nem allitom egy nyomogombbal.Azt reszt,hogy ebbe a programba bootoljon nem is annyira elsodleges,mint az hogy most pl legelejen csak annyit tudjon,hogy nyomogombbal befejezodne a program futasa.
Ezt hogy tudom elerni?Ehhez a wiringpi C konyvtarat kene hasznalnom?
Új hozzászólás Aktív témák
- Dell OptiPlex 3040
- Eladó GAMER Konfig Ryzen 7 5700X 32GB DDR4 1TB SSD RTX3070 8GB!
- Ryzen 5 PC //Ryzen 5 5600X -- B550 -- 16GB 3200MHz -- RTX 2060 6GB // CSERE IS!
- AM5 Gamer PC - Ryzen 5 8400F / RX 9060 XT / A620M / 16GB vagy 32GB RAM 5600MHz / 256GB M.2 + 1TB M.2
- Eladó Konfig Ryzen 5 3600 16GB DDR4 256GB SSD 500GB HDD RX5700XT 8GB!
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5800X 32GB DDR4 512GB SSD RX Nitro+ 6700XT 12GB Corsair 4000D ASUS ROG 650W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3108, 100% Akkumulátor
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest