- Házimozi belépő szinten
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti (GB206)
- Mini-ITX
- Úgy tér vissza a Commodore 64, ahogy titkon mindenki várja
- Milyen videókártyát?
- Milyen TV-t vegyek?
- OLED TV topic
- DUNE médialejátszók topicja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
modder
aktív tag
Hali,
Az UML előnye nem is az 1-2 fős projekteknél ütközik ki, ahol a fejlesztő egy személyben a business analyst, az architect, a manager, a tesztelő is. Bár kifejezetten hasznos.
Amikor több: 5-10-20 fős fejlesztői csapatot kell koordinálni, akkor bizony a fejlesztési módszertanokkal együtt az UML-t is használni kell. Ezek együttesen segítenek mind a szoftver, mind a szoftverfejlesztés minőségét javítani. Persze a dokumentáció mennyiségének növekedésével a szoftverfejlesztés időtartama kitolódik.
Néhány példa, hogy mikor előnyös:
UML activity diagram: Egy nagyobb cégnél a fejlesztők nem találkoznak az ügyféllel közvetlenül, de tudniuk kell mit várnak el a szoftvertől. Ennek lekommunikálásának egyik leghatékonyabb módja pl. egy UML activity diagram.
UML use-case diagram: Az UML activity diagramot az ügyfél beszámolója alapján elkészített use-case-ből generálják. Máris van egy dokumentum, amihez tudnak a fejlesztők fordulni, ha kérdésük van a program flow-val kapcsolatban, és nem kell a BA-t csesztetni.
UML class diagram: szerintem erre gondoltál, amikor azt mondtad, hogy ez úgyis változik, hiszen a belső struktúra az, amit először nem lehet a legjobban eltalálni. Ugyanakkor egy nagyobb projektben szükség van rá interfészek deklarálásához, mert különböző komponenseket különböző fejlesztők készítenek el, tudniuk kell, hogyan csatlakoznak ezek egymáshoz.
UML szekvenciadiagram: Ennek előfeltétele az UML class diagram, megmondja, hogy a komponensek vagy osztályok hogyan kommunikálnak egymással. Ez egy specifikáció a tesztelők számára, akik nem ismerik teljes mértékben a szoftver belső működését, de felismerik, ha az üzenetváltások nem a specifikáció szerint alakulnak.
UML kommunikációs diagram: Más fejlesztők által létrehozott komponensek hogyan kommunikálnak majd egymással. Ennek szerepe lehet architektúra tervezésnél, és mérvadó lehet a kommunikáló komponensek interfészeinek kialakításánál.A diagramok egy része az implementáció megkezdése előtt születik, más részük közben, megint más részük utólag. Természetesen elkerülhetetlen a változás, mert nem lehet minden eshetőséget lefedni a fejlesztés során. Sajnos rossz gyakorlat az, hogy a dokumentációt fejlesztés után készítik el, és a fejlesztés gyakorlatilag ad-hoc módon történik: a fejlesztők egymás között ledumálják ki mit csinál, aztán probléma van, amikor össze kell hegeszteni a dolgot egy egésszé. Erről legtöbbször nem a fejlesztő tehet, mert a határidő mindig valamikor tegnap.
El kell fogadni, hogy a dokumentáció a fejlesztés szerves része, és mint említettem, nagyobb projekteknél a kommunikáció folyamatossága érdekében elkerülhetetlen rossz vagy éppen jó. A példákból pedig látható, hogysajnosa fejlesztőnek is részesülnie kell belőle....szerintem
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- BESZÁMÍTÁS! HP Victus 16-D0655NG notebook - i5 10400H 16GB DDR4 512GB+1TB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- Xbox Ultimate előfizetések
- Xiaomi 11 Lite 5G NE 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 Pro 24GB RAM 512GB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest