Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • renatto

    őstag

    November 29-i rendelésmet (MM) ma hozták ki. Világbajnok idő és ettől már csak a szállító volt rosszabb! Állítva volt a tévé a platón és be volt szakadva (20x20cm L alak) a doboza pont a kijelző oldalán. :O Mondom bontsuk ki, jó, persze. De vegyék már le a cipőt, mert padlószőnyeg van mindenütt, na arra nekünk nincs idő, levenni a cipőt. :C Kibontottuk, mi, ők meg a kocsiban vártak, szerencsére minden rendben (szamigroup ez a remek cég). Erről ennyit, felejthető is...

    Szóval 2-3 órája megy a tévé.
    Először is kib@szott nagy. :DDD
    Elsőre fényesebbnek tűnik a képe mint a B7 volt, de az elmúlt 2-3 hét gyenge, kicsi LCD miatt, ez becsali is lehet.
    Nagyon masszív és nehéz a talpa és dicséretes, hogy fém az egész (nem műanyag, fém hatással).
    A B7 is nagyon vékony volt, de ez még vékonyabb.
    VRR, ALLM megy rajta, bár ezek az erősítőn nem mennek át.
    1440p@120Hz átmegy mindkettőn (TV/erősítő). Nem tudom ez jobb vagy a 2160@60Hz.
    DolbyAtmos veszteségmentes (TrueHD) továbbra is néma belső lejátszóból. Veszteséges Atmos (PCM/DD+) jó rajta.
    Külső forrásról (médialejátszó) a veszteségmentes TrueHD Atmos eARC-al "sem megy át", hanem veszteséges Atmos/DD+ lesz belőle az erősítőnél (gondolom a tévé dekódolja). Viszont így van hang. Az Xbox hangja is ilyen és az is átmegy.
    A gyári módokban továbbra sem értem a 60-80-100-as OLED fény-t alapbeállításnak.
    RTL/TV2 nem HD elég csúnya rajta, de nem rosszabb, mint az 55"-on volt.
    A HD adások viszont kevésbé élesek - a szokásos - 1 méterről, gondolom a nagyobb méret miatt.
    Pixeleket nem néztem, nem is tervezem egyelőre és bár a színeket sem nézem és a bandingot sem (konkrétan képekkel), de két dolog így is mérvadó lehet, ami feltűnt.
    Az Xbox háttere közel van az 5% szürkéhez és azon rendre láttam az enyhe sávokat itt-ott a B7-en, ezen viszont semmit nem látok, de tényleg. :))
    Tintinget sem néztem, de most is a klub VB megy a tévén (foci :DD tudom-tudom...) és a zöld fű nagyon egyben van mindenütt. Pedig a tévé szélénél ülök.

    Lehet csak - ismét - szerencsés voltam, de ez nagyon jónak tűnik! :C
    De az is lehet azért tartott ennyi ideig az egész, mert mindenképp válogatott panelt akartak nekem küldeni! :R ;]

    ui: valaki mondja már meg ez a BFI mire is lenne jó nekem, miért kellene bekapcsolnom? :F

    (#35797) daneel_hu Renátó azt nem értettem egy 2 hónapos 2019-es OLED-et miért cserélnek le, ilyen hírtelen. :O De ahogy írtam már "elmúlt".

    [ Szerkesztve ]

    KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Új hozzászólás Aktív témák