Hirdetés
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ren Hoek
veterán
Na akkor megvan a probléma.
A probléma a szemeddel van
és ezt nem bántásból mondom! Mert minden ember látószerve ilyen.
Egy kis monitoron az égvilágon semmi nem jön ki ebből...Minél jobban kitölti a látóteredet a képernyő, annál inkább a perifériás látásodal fogod érzékelni a kép nagy részét. A perifériás látásod pedig sokkal de sokkal érzékenyebb a mozgásra, röcögésre! Erre alakult ki, hogy a szemed sarkából észrevedd a kardfogú tigrist ahogy ugrik. Na meg az nagy TV-k röcögését

24 képkockát látsz... ez egy 55 colos LCD-n is ugyan úgy szaggat. Csak eddig az egérmozin nem tűnt fel...
Tehát amíg a két szemed a helyén lesz, addig röcögni fog az a 24 képkockányi film... ezzel nem tudsz mit kezdeni.
(Kitekintés: Másodsorban pedig a szemed úgy működik hogy folyamatosan pásztázza a képernyőt apró mozgásokkal. Namármost a retinád kémiai alapon működik, és szabályosan beleég a konstans kép csíkot maga után húzva. Ha azt akarod, hogy élesebbek legyen a látott kép, akkor vibráltatni kell a kijelzőt...ezt csinálta a plazma, meg a BFI... de szerintem neked nem ez a gondod)
Interpolációt pedig hiába állítod... Ha egyszerűen 24 képkockával vették fel a filmet, akkor a Jóisten sem tud bele eredeti képkockákat varázsolni. Csak és kizárólag matematikai algoritmusokkal lehet modellezni és megbecsülni a köztes képkockákat. Méghozzá marha sokat! 120 Hz-en látod a 24p-t.
Talán majd computer vision és az AI fejlődésével a jövőben lehetnek jobb algoritmusok... de tökéletes soha nem lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 14 Pro 128GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3338
- Byintek Love U14 Projektor
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro Max 64GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4584
- Astro A50 4th Gen wireless + base station fejhallgató
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
és ezt nem bántásból mondom! Mert minden ember látószerve ilyen.
Vhiktor
