- Apple MacBook
- OLED TV topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Bluetooth hangszórók
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
válasz
AxBattler #49599 üzenetére
Megint nem törekedtek a GPU jobb kiszolgálására. Generációnként egyre gyengébb frame time-ok vannak, ahogy egyre nagyobbakat ugrál a CPU-rész órajele, és meg van engedve az is, hogy ha van szabad TDP keret (adott pillanatban éppen semmit nem csinál semmit a GPU, éppen akad a játék) akkor azt is kihasználja a CPU a turbo-hoz. A köv. pillanatban már a CPU-nak és a GPU-nak sincs elég TDP-je és így fel-le ugrálnak az órajelek az éppen aktuális állapothoz alkalmazkodva.
Ahogy egyre erősebb a CPU, egyre gyorsabb az órajel váltás, egyre szörnyűbb az eredmény (szerintem). Ezért, én még mindig a 2200G-n gondolkodok, sima desktop használatra, azon még megfelelően gyenge a CPU és egyszerűbb a boost-ja, nem szűkös annyira a TDP keret ahhoz hogy jó legyen velük az UX.Én -kis naív- azt hittem, hogy a ZEN azt fogja jelenteni, hogy a komponensek egyre kifinomultabban dolgoznak majd össze. Erre ezek az idióták, meg csak tolják felfelé a CPU órajelet, ha kell, ha nem.
Kiderült hogy én bennem van a hiba, vagy túl nagyok az elvárásaim, vagy a piac nem ezt akarja.
Új hozzászólás Aktív témák
- KINGSTON FURY 64GB BEAST - DDR4 - 3200MHz - CL16 KIT - memória! - !ÖT ÉV GYÁRI GARANCIÁVAL!
- SAMSUNG / SkHynix 16GB DDR5 Notebook RAM
- Kingston FURY Impact XMP 32GB 6400MT/s DDR5 CL38 INGYEN FOXPOST
- MSI H61M-P21 (B3) LGA 1155 alaplap, + Quad Core i5-2500k processzor
- Crucial RAM 64GB Kit (2x32GB) DDR5 5600MHz INGYEN FOXPOST
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2045, 95% Akkumulátor
- HIBÁTLAN Apple Watch Ultra 2 Natural Titanium 49mm -1 ÉV GARANCIA - 100% Akkumulátor, MS3220
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP Elitebook Folio 9470m - i5-3GEN I 8GB I 32SSD + 500GB I 14" I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest