Hirdetés
- Notebookosított mini PC-t leplezett le az AOOSTAR
- Vélemény: más cég lenne az Intel, ha korábban nevezik ki Lip-Bu Tant
- Barátságot teremtene az ARM és az Anti-Cheat rendszere között az Epic Games
- Hamarosan foghatja a kezét a Copilot a játékosoknak
- Az NVIDIA szerint a nagyobb készletek stabilizálják majd az új GeForce-ok árait
-
PROHARDVER!
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓKérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!
HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tomix24
addikt
Egyértelműen amd 3650. Játszani rögtön tudsz vele, Intel 2100-el max a Procis benchmarkokkal. Ha lesz hozzá 6670 akkor az 40-50%-al is megdobhatja a játék teljesítményt, mivel a 3650 directx11-es játékoknál összeadja a két kártya teljesítményét majdhogynem. Ha Intelt veszel és hozzá a 6670-et, akkor bukod ezt a teljesítményt. Bárki bármit mond ez így van.. Sok a lámer itt is.
-
fagy53
nagyúr
Önmagáért beszél: 159 vs. 215 pont.....
Mivel lesz VGA-d és játékra kell a gép, nem kell sokat haboznod! -
Tibiajax
nagyúr
-
g@bo
nagyúr
üdv urak
amd 3650 vagy intel i3 2100? játékra kellene, olcsó lapot lestem mindkettő alá ( 10k körül ) majd később veszek egy 6670-es vga-t.
melyik proccot javasoljátok?
-
moczo
csendes tag
Sziasztok!
Szeretném fejleszteni a gépem.
Már ki néztem egy lapot remélem jó leszASRock 870 Extreme3
[link]A kérdés milyen procit tegyek bele?
15k-25k között. Az x4-esek megérik a +10k? az x2-höz képest?
Leginkább, csak játékra lenne.És persze ajánlhattok ddr3 ramokat is, mert az is kell
A tápegység még kérdés, majd kiderül, hogy bírja-e a régi (azt hiszem 350-es FSP)
-
HULK89
csendes tag
Értem köszi a segitséget!
Szerinted/szerintetek, akkor egy Phenom II X4 945 vagy Phenom II X4 955 proci is menne vele, megfelelő BIOS-al ?
A listán fent van, és úgy emlékszem, hogy régebben azért ezt a lapot választottam, ajánlották itt PH-n, mert kezeli az AM3-as procikat is és ez a kettő is ott szerepel. -
zodo
nagyúr
válasz
HULK89 #30484 üzenetére
Cpu support listában a jobb szélső oszlopot kell nézd mert abban jelzi hogy melyik bios verziótól támogatott az adott processzor.
Szóval mind jó lehet amit ott látsz csak tudnod kellene hogy milyen bios van épp a lapodon.V1.0 , 1.5, 1.6 netán 1.8 ezt talán Everest is kijelzi.
-
HULK89
csendes tag
Sziasztok!
Van egy JW-G82UM-PVHD+ alaplapom és ebbe szeretnék ha létezik valami 4magos procit (előbb-utóbb lesz új alaplap de ha lehetséges még húznám a dolgot, ezért érdekelne pár lehetséges processzor, ami még jó lenne ebbe a lapba.)
[itt] van az alaplapról pár info, de én nem tudok rajta elmenni, pl a főoldalon nem támogat 125W-os CPU-kat a CPU Support list-ben már igen, de lehet, hogy én néztem félre, nem nagyon vagyok a hardverekben otthon./jelenleg Athlon X2 240 megy benne/
Szóval a kérdésem röviden annyi, hogy milyen proci vagy procik azok amik még ebbe a lapba belemennek maximum ?
Köszönöm a választ előre is.U.I.: lehet, hogy az Alaplapos topicba kellett volna irnom ?!
-
UFO1
senior tag
Az a 410 FSB az jó ntom ezek a procik úgy nem nagyon hibásodnak meg ugye mert az E-re 2 év papiros gar. van a Q fél éves de nincs meg e gar. papírja. Kívülről látszik ha elfüstölték a procit?
-
UFO1
senior tag
Melyik procit érdemes megvenni E8400 v Q8400. Cysis 2, 2010 F1, NFS Hot Persuit. Shift 1-2 ilyesmire kell. Annyit utána olvastam az E elég jól húzható. Vagy GTX 260-460 v. HD5830 lesz mellette. Jelenleg GT 8800 van a gépben. Előre is köszi a válaszokat.
-
juventus85
tag
Rendben Köszönöm
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
juventus85 #30471 üzenetére
AM3+-osat. De inkább a Milyen alaplapot vegyek topikba kérdezz rá.
-
juventus85
tag
Tudom, hogy ez már nem ebbe a topikba tartozik, de milyen alaplapot érdemes választani ami majd támogatja a bulldozer procit?
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
juventus85 #30468 üzenetére
Phenom II-re még egy szavazat. Egy jó lappal továbbfejleszthető marad míg az LGA775 már döglött platform.
-
Ueda
senior tag
válasz
juventus85 #30468 üzenetére
Phenom II X4 955, magasabb az órajele és lehet olyan alaplapot is választani hozzá, amely később tudja fogadni a Bulldozert is, azaz jobban fejleszthető (AM3+).
Q8400 - ez sem lenne rossz, de régi platform DDR2-es memóriával. -
juventus85
tag
Sziasztok! Processzort szeretnék. 2 közül jöhet szóba valamelyik:
AMD Phenom II x4 955 vagy Intel Core 2 Quad q8400
Először a proceszorból szeretnék kiindulni. aztán választanám a megfelelő alaplapot hozzá -
Viktor89
aktív tag
Sziasztok!
Komolyabb játékra szeretnék új alaplapot és procit.
Alaplap nem lenne lényeg,de az új foglalat miatt muszáj azt is vennem. A kérdés,h ugyanazon az áron az intel vagy az amd kínál-e jobb procit? 4 magosat szeretnék mindenképpen,tudtok ajánlani párat,hozzá való alaplappal?
-
g@bo
nagyúr
válasz
banderasz77 #30459 üzenetére
röhej, hányszor játszák el ezt? kissé komolytalan ez a buli, a 2. gyártótol. remélem intel lecsap a lehetőségre, és csak elad, elad, elad...
-
fauv
őstag
válasz
banderasz77 #30459 üzenetére
-
Seprioth
csendes tag
Sziasztok!
Na lapomat megnézve ez a két proci maradt választási lehetőségnek Athlon II X4 3Ghz vagy Phenom II X4 910e 2.6 Ghz melyiket érdemesebb választani játékra?Mert egyik 4ghz több viszont másiknál L3 chance van.A proci húzása nálam nem jöhet szóba amatőr vagyok =)
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Plazmacucci #30454 üzenetére
Mennek azok 4GHz körül is.
-
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Plazmacucci #30452 üzenetére
Játékra elég a 4 mag és így is marad még sokáig. Ha munkára kell, olyan progit használsz ami 4-nél több magot is kihasznál akkor jöhet az X6 amúgy felesleges.
-
Hali!
Hosszabb távon megéri 6 magos Phenomba beruházni, vagy felesleges, és elég az x4 is? Bulldozerről túl sok rosszat hallottam, ha nem gyorsabb jelentősen és árban sokkal drágább mint ezek, akkor nem várok tovább. (tudom nincs üveggömbünk)Köszönöm
-
-
Viktor77
titán
válasz
depzoo #30445 üzenetére
A BIOS chipnek van egy mérete. A rákerülő program (azaz a BIOS) túl nagy mérete miatt nem fért rá egészében, így az említett két dolog el lett távolítva (az első), és meg lett változtatva ( a második). Kétlem, hogy normál használat mellett bármelyik hiánya feltűnne.
Ha lenne hátránya, azt odaírták volna. De kérdezd meg valamelyik AM2-3 -as topicban.
-
depzoo
tag
Üdv!
Phenom II 955 BE c3 stepping vajon belemenne egy asus m2n-e lapba? AM2 foglalatos.
Ha igen, milyen korlátozások sújtanák a rendszert? Konkrétan milyen hatása lenne játékokra?
Válaszokat kösz! -
Viktor77
titán
válasz
Declare #30441 üzenetére
Igen, az integrált vga azt jelenti amit írtál. Csak arra figyelj, hogy a lapon legyen meg a szükséges kimenet (D-SUB, HDMI DVI). Illetve ugye a sima ramból fogja lecsípni a beállított mennyiséget (bár, ha játék nem lesz rajta, akkor ez elhanyagolhatóan kis mennyiség).
Ez tudtommal egy teljesen szabvány videókártya, a DOS ugyanazt reagálja rá, mint a többi VGA-ra. De a biztonság kedvéért ezt ne vedd 100%-ra.
-
Declare
őstag
Sziasztok!
Irodai gép konfigot szeretnék összeállítani. Semmi bonyolult program nem kell, viszont fontos, hogy fusson a dos is (xp s konfigok lennének).
Néztem az intel G620T 2.2ghz es procit, kedvező ár, 35w fogyasztás, integrált gpu. A kérdéseim a következők lennének:
- ez az integrált gpu azt jelenti, hogy nem kell külön vga kártyát venni a gépekbe, az alap dolgok (videó lejátszás, net, xp s alkalmazások) futni fognak ?
- dos mit reagál szerintetek egy ilyen processzorra és az integrált gpu ra?
pályázattal, több gép lenne véve, ezért elég bosszantó lenne, ha meglennének és kiderülne, hogy pl a dos nem megy vele.
Ezen kívül (a munkaállomásokon kívül) lenne még egy szerver gép. Ezen debian linux futna. Egy ilyen géphez ugyan ez a proci jó választás szerintetek?
köszi előre is
-
zodo
nagyúr
25k-ig mi a legjobb 4 magos proci vétel Am3-as laphoz, 95W max. fogyasztásúak közül?
-
Ueda
senior tag
válasz
TESCO-Zsömle #30437 üzenetére
Majdnem egyforma (egyszálas alkalmazásoknál) , a plusz két maggal lesz a teljesítménye a duplája (ha ki van használva).
-
TESCO-Zsömle
titán
Sziasztok.
Egy AMD A8-3850 hogy viszonyul egy E5200-ashoz?
Köszönöm.
-
Ueda
senior tag
válasz
Seprioth #30434 üzenetére
Bár majdnem egyformák a procik, mégis lehetnek benne olyan eltérések, amit műszaki ismeretekkel lehetne legjobban elmondani (én sem ismerem ezeket). Ezért nincs értelme olyan prociban gondolkodni, ami nincs rajta a listán, bármennyire is szeretné az ember.
A Win7 nem tudja semmilyen formában helyettesíteni a BIOS-t. A BIOS-ra már eleve azért is szükség van, hogy el tudjon egyáltalán indulni a gép, mert bekapcsoláskor ebből veszi a műszaki információkat a működéshez. Ezért bizonyos esetekben elkerülhetetlen, hogy frissítse az ember a BIOS-t.
Pl. nekem azért volt érdemes a legújabb BIOS-t feltenni, hogy a processzor ventillátorának szabályozása automatikusan is tudjon menni. És ez egy BIOS szolgáltatás amihez nincs szükség operációs rendszerre. -
Seprioth
csendes tag
Sziasztok!
Érdeklődnek ha alaplapom cpu supportnál azt írja hogy Athlon II X3 3.1 ghz procit kezeli akkor fogja kezelni a Athlon II X3 3,4 ghz is? Mert azt nem látom cpu support listán és mondjuk mind2 95 wattos (125wattosokat azt írja msi oldala hogy nem kezeli) a másik hogy elméletileg
bios kéne updatélni de win7 van fent akkor nem kell igaz?Mert állitolag win7 felismeri automata azokat a procikat amit az alaplap kezelni tud ez igaz? -
atti_2010
nagyúr
válasz
King Charles #30429 üzenetére
Írd meg milyen VGA-t akarsz kihajtani, egyébként a játékoknál nem annyira számít a proci különösen ha nagy felbontásban játszol 1080, álltálában egy 4 magos proci mindent kihajt.
-
Viktor77
titán
válasz
trebron86 #30428 üzenetére
Egy kb. ráforditható összeget azért írhatnál.
Ha nem tervezel lapot cserélni, de hosszabb ideig megtartanád a procit, akkor így hirtelen a X4 955-öt ajánlanám, amiknek a Bulldozer érkezésekor várhatóan csökken az ára még pár ezressel.
Bár igazából 910-975-ig bármit megvehetsz, inkább csak arra figyelj, hogy 95W-os legyen a proci, nem tudom milyen hűtőd van, lehet megúsznád annak a cseréjét is. -
King Charles
tag
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rengetegszer merül fel itt az a kérdés, hogy x processzor kihajtja e az y videokártyát.
Az lenne a kérdésem, hogy ha csak a játék a cél, honnan lehet tudni , hogy egy processzor visszafogja a kártya teljesítményét? Én is olvastam olyan cikkeket ahol azt állították, hogy az ati kártyákhoz erősebb gép kell, de honnan tudjam, hogy az a processzor amit kinéztem elég erős e a vga-hoz amit szeretnék.
Egyesével végigkérdezni az összes konfigot annak is fárasztó aki kérdezi, annak meg idegesítő akit kérdeznek.
Van olyan hogy visszafogja vagy ez csak egy tévhit? A processzor melyik tulajdonsága számít igazán itt az fsb, órajel stb?
Van valahol valamilyen táblázat, hogy x kártyához milyen intel, vagy amd processzort ajánlanak minimálisan?
A játékoknál melyik a jobb az intel vagy az amd, 6 vagy 4 mag vagy sok cache?Köszi a válaszokat
Dudo
-
trebron86
tag
Üdv mindenkinek!
Szeretném a meglévő am2-es 7750 black box-os procim lecserélni egy x3 v x4 -es (kezeli az AM3-asokat is a deszkám) elfogadható árú processzorra cserélni.
Mit tudtok ajánlani ami ár:érték arányban a legjobb és még egy halandó is meg tudja vásárolni.Nem játékra inkább programok kezelésére használnám elemző is statisztikai programokra.
De az x2-esem kicsit már gondolkodóba esik néha mikor több ablakban zajlanak a történésekKöszönöm a figyelmet!
Üdv Norbert
-
pockhome
senior tag
válasz
elfelejtette #30425 üzenetére
értem.
és ha veszek egy hűtőt rá és feltolom 3GHz-ig az x4-est? avgy 3.2GHzig? -
elfelejtette
veterán
válasz
pockhome #30423 üzenetére
Ha nem tuningolsz, akkor az Athlon2 X4 procival nem igazán leszel előrébb, mivel még alacsonyabb is az órajele, mint az X2-nek. Gyári hűtővel pedig nem is igazán fogod tudni nagyon húzni, vagy számolj a halláskárosodással...
Nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy érdemes lecserélni a mostani X2-t, főleg ha felhúznád ~3.7GHz-ig, azt kellene megnézni, mennyire használnak 2-nél több magot a játok, amiket tolsz.#30426: Az X4-re úgyis kellene majd egy hűtő, akkor már inkább vedd meg most, told fel az X2-t, és nézd meg, mennyit ad pluszban. Ha nem elég, akkor fontold meg a cserét, bár nem ártana szerezni egy próba példányt, hogy kiderüljön, a 3.7GHz körül járó PhenomII X2-höz képest megéri-e a felárat.
-
pockhome
senior tag
válasz
csucsbicep #30422 üzenetére
oksa köszi!
-
pockhome
senior tag
válasz
elfelejtette #30420 üzenetére
tud, de ezzel nem sikerült, azt írta h nem támogatott...
használt is jó igen...
hűtő az gyári...táp meg chieftec 400W 80+os
hát játékra használnám a gépet -
mosquetoo
tag
Hali
Szerintetek a meik lenne a jobb választás ? Egy GTX560ti hez kéne. Árban a 2ö szinte azonos de 1-2 teszt alapján jobnak tünik az x4 , de a másik azért csak 6mag :/
-AMD Phenom II X4 980 3.7GHz
-AMD Phenom II X6 1090T 3.2GHz -
elfelejtette
veterán
válasz
pockhome #30419 üzenetére
Ha az alaplapod nem tud magfeloldást, és olcsón akarsz új procit, akkor megfelel.
Ha használt is jó lenne, vagy tudsz magot feloldani, akkor használt négymagosíthatóval jobban járnál.
Persze az sem mindegy, mire használod a procit, milyen hűtőd, tápod van.(#30421) mosquetoo:
Ahol nem használod ki a 6 magot (szinte sehol), ott az órajelet tekintve az X4 simán veri a 6 magos procit. Főleg ha húzol is rajta még egy kicsit, ami a 6 magosnál már kicsit nehézkesebb. -
pockhome
senior tag
császtok!
most van egy phenomII x2 545-ös procim, ezt szeretném cserélni egy 4magosra.
ezt néztem ki: Athlon2 X4 620.
néztem a cpubenchmarkon, az x4-es 170. az x2 meg 404.
szóval szerintem jobb lenne de véleményt kérnék.
előre is köszi! -
bba
tag
válasz
Viktor77 #30411 üzenetére
oks, akkor már csak vmi jó és olcsó lapot kéne találnom ,ahol a megfelelő foglatok is meg vannak és strapabíró kondikkal szereltek.
Mondjuk, ha jövőre jön csak az Ivy, akkor is lehet váltani, addig meg lejjebb megy a mostaniak ára (G620, i3 CPU ára), gondolom, és év vége jövő év elején még el lehet majd adni a 775-ös MB+CPU párost, nem? Persze azokat is már csak kevesebbért, de talán a árrés kisebb lesz, amit rá kéne szánni, nem?
-
fauv
őstag
Várj egy picit !
Ha minden igaz, akkor pénteken itt vannak a Bullok. Teljesen új technológiával érkeznek, biztos, hogy lesz elfogadható áron olyan proci ami neked is jó lesz.
Nézd a fórumot, ahogy kijönnek, az biztos, hogy "égni" fog a fórum a sok véleménytől és a tesztektől.
-
bba
tag
válasz
Viktor77 #30408 üzenetére
Az még 1 hónap kb. jól értesültem, mármint amikor kapható lesz, akkor egy AM3+ foglalatba azok bele mennek.
még 10-15-ezret se érdemes rá költeni?
Az a baj, hogy az olcsóbb 1155-ös alaplapokban elég kevés a bővítő hely van lelgáabbis PCI-ból, mert legalább kettő kéne? vagy 2 , vagy 1 PCI de akkor tudja a FireWire-t a lap.Iilletve szívesen vennék jövőt állót, amiben már USB3, SATA3 is van... -
bba
tag
Sziasztok!
Mire érdemes lecserélnem E2180-as procimat, hogy legalább kétszeres teljesítményű legyen? E8400? vagy már kisebb E7xx, E5xx-ös processzor is megteszi? alap tuning termsézetesen bejátszik, és ha maradunk az LGA775-s foglalat mellett.
Vagy váltsak LGA1155-re alaplap+G620 CPU: 30 ezerért? Ha jól nézem ez lenne pariban az E8400-es teljesítményével? esetleg i3-2100 +10-ért?
AMD frontot egyáltalán nem ismerem: mondjuk X4-955 +lap kombó 45-eFt?Igazából, amire kéne kevés játék (régebbiek, Witcher 1, CoJ, stb. 1680x1050-en HD4770-nel), sok virtualizációs OS, Linux alatt forrás fordítás kísérletezés, adatbázis tesztelés, torrent archívumok kicsomagolása, film nézés (nem HD), alap DVAVI konvertálás DVD-re.
Vagy ezekhez inkább SSD-t kéne néznem, akkor megérezném a jelentős gyorsulást?
-
KAMELOT
titán
Ja!
Azért az AMD-nél is megpróbálkoznak majd ,hogy elérjék az 5GHz-t nehogy alulmaradjanak valahol.Igaz szerintem nagyobb voltal lesz , de akkor is megpróbálják.
Sajnos egy Phenom még a régi I7-es sem vette fel a versenyt.
Aki olcsó gépet akar annak jó az AMD. megteszi az is a dolgát. Hidd el sokan fognak venni AMD-t pont az végett ,hogy olcsó! -
fauv
őstag
válasz
KAMELOT #30404 üzenetére
Én is kíváncsi vagyok rá, de csodát nem várok tőlük. Szerintem a jelenlegi 2500k szintjét fogják mutatni, illetve egy kicsit talán kevesebbet.
Ismerve az eddigi üzletpolitikájukat, az olcsóbb kategóriát fogják most is erőltetni, hisz az eddigi vásárló réteget meg kell, hogy tartsák, persze ez azért nem zárja ki, hogy esetleg bedobnak valami nagyágyút, de az biztos, hogy nem lesz olcsó.Megjegyzem ez az én véleményem, ami eltérhet másétól
-
banderasz77
addikt
Már én is várom a Bull-t, mindenem eladtam (alaplap, proci, ram), már csak ettől függ, mi lesz az utód...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
KERÜLJÜK A "HIT-VITÁKAT"!
Ez egy szakmai fórum, ahol nincs helye elvakult fanatizmusnak.
Az ilyen hozzászólások törlésre kerülnek!
KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el az Összefoglalót!
- Teszt AMD Ryzen XT: extra teljesítmény?
- Teszt Mit tud a Zen 2 az olcsóbb szegmensben?
- Teszt Szép touché, AMD: bemutatkoznak a Zen 2-es processzorok
- Teszt AMD Ryzen – a második menet
- Teszt Coffee Lake processzorteszt: LGA1151 újratöltve
- Teszt Ryzen 3, i5, i3 és Pentium – körkép az alsóházban
- Elemzés Megateszt: Intel CPU-k Nehalemtől Skylake-ig
- Hír CES 2022: jócskán bővült lefelé az új Core sorozat
- Hír A régebbi DRM-ekkel gondjai lehetnek az Alder Lake CPU-knak
- Hír Keveri a Rocket és Comet Lake-et az Intel 11. Core generációja
- Hír Leleplezte az új generációs asztali processzorcsaládját az Intel
- Hír Töltelékfejlesztéssel fedi le a 7 nm csúszását az Intel
- Hír Kiengedte a tóból a régóta dédelgetett tigrisét az Intel
- Hír Hardveres szintre viszi a malware-ek elleni védekezést az Intel
- Milyen SSD-t vegyek?
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Vaku topic
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- Mikrotik routerek
- MWC 2025: A kicsi és a kamerás - megjött a Xiaomi 15 és az Ultra
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- i7-12700KF újszerű/új CPU-k: 89,999-91,999 Ft! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)! LEGOLCSÓBB SZÁMLÁS ÁR!
- Intel Core i7 10700 - 4.9 GHz - 8mag/16szál - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 13900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest