Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Intelligencs #130671 üzenetére

    "Super Flower LEADEX III RGB 650W Gold
    Tudom, ez már 40 ezer, de végül is újabb 10 évre veszem."

    Egyetértek veled. Ha ki tudsz úgy fizetni ~40.000 forintot a célra, hogy később nem azon őrlődsz állandóan, hogy "baxxus, miért fizettem ennyit?" akkor egy ilyen kategóriájú tápegység jó hosszú távú befektetés.

    Ám minden tisztelettel, de nem értem, miért szűkítetted le csak erre a kört!? :F

    Kiváló tápegység, nagyon jó hatékonysággal, csendes működéssel, de "csak" 5 év jótállást ad rá a gyártó.

    Ebben az árkategóriában bőven van lehetőséged olyan eszközök közül választani, amelyre 10 év jótállás jár. Ha úgyis ilyen hosszú távra tervezel vele, akkor szerintem mindenképpen abba az irányba kellene menned.


    "Ha jól sejtem a kis 270W-os konfigom alatt ebben már akkor sem kapcsolna be a venti, ha maxra járatnám játék alatt."

    Nagy valószínűséggel nem kapcsolna be, de ha bekapcsol is, ez egy gyakorlatilag hangtalan tápegység.

    Hozzátéve, hogy ebben nem a terhelés, illetve fogyasztás alapján, hanem a tápegység belső hőmérséklete alapján kapcsol be a ventilátor.

    Egy dolgot fontos itt is elmondanom. Én egy hibás "Super Flower Leadex II Platinum" példányt fogtam ki, amelyben a termisztor nem működött. Még idle is folyamatosan pörgött benne a venti. Igaz, hangtalan volt, de mivel a tápegység működési problémákat is okozott, én visszavittem.

    Ha tehát ilyen tápegységet veszel, akkor azért ellenőrizd működés közben a kezeddel, hogy nem fúj-e ki hátul levegőt. Ha igen, akkor az azt jelenti, hogy folyamatosan pörög benne a venti. (Hallani nem fogod, de ez akkor is hibás működés így.)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák