Hirdetés

CES 2025: idén sem lesz hiány MSI notebookokból

Nyolc termékcsalád bővült, összesen húsznál is több modellel, sok a 18 hüvelykes bestia, és persze az NVIDIA Blackwell GPU-k vannak túlsúlyban.

Hirdetés

Az MSI egy rakás noteszgéppel gyarapította kínálatát, és ezek között vannak a Titan, Raider, Stealth, illetve Vector szériás megoldások, amelyek 18 hüvelykes kijelzővel is elérhetők, noha az utóbbi két csoportban akad kisebb képátlóval rendelkező alternatíva. Mivel igen sok SKU-t villantott a cég, némi ízelítő nyújtása után a lentebb képekként beillesztett specifikációs táblázatok irányába tereljük olvasóinkat, amikben minden lényeges technikai részlet listázásra kerül.


[+]

Közös nevező, hogy a Windows 11 Home-mal vagy Próval összepárosított masinák dedikált NVIDIA GPU-val jönnek, és a palettát a 12 GB-os GeForce RTX 5070 Ti, 16 GB-os GeForce RTX 5080, valamint 24 GB-os GeForce RTX 5090 triumvirátusa alkotja, igaz a Vectoroknál csak a 17 HX AI típusjelű konstrukcióba kérhető a legcombosabb chip, a Raidereknél pedig a legszerényebb esik ki a sorból. A képernyők frontján a 120 Hz-es, Mini LED-es IPS panel jelenti a minimumot, bár ehhez 3840x2400 pixeles felbontás, 100 százalékos DCI-P3 színskála, meg VESA DisplayHDR 1000 minősítés tartozik, de a 2560x1600 pixeles, 240 Hz-es IPS megjelenítő sem ritka, sőt, e paraméterek a Stealth A16 AI+ esetében OLED körítést kaptak.


[+]

Ez a jószág egyébként más szempontból is fekete bárány, hiszen a felhozatalban egyedüliként nem 96 GB memóriát kezelő SO-DIMM DDR5 slotpárral érkezik, hanem leforrasztott LPDDR5X RAM-mal dolgozik, aminek a kapacitása legfeljebb 64 GB lehet. A magnézium és alumínium ötvözetéből lévő kültakaróval szállított Stealth família kapcsán egy széljegyzetet talán megér, hogy a 18 hüvelykes példányok a maguk 2,89 kilogrammjával elvileg a legkönnyebb laptopok a méretosztályukban.


[+]

A legelterjedtebb processzor kétségtelenül az Intel Core Ultra 9 275HX, ám a nevükben A18 HX utótagot viselő újoncoknál AMD Ryzen 9 9955HX, 9955HX3D vagy 8945HX lapkákról beszélhetünk, míg az AI+-os Stealth gépek AMD Ryzen AI 9 HX 370-et állítanak csatasorba. A Copilot gombos, RGB-s háttérvilágítással megfejelt billentyűzeteket a SteelSeries jegyzi, és ez alól csupán a három Vector-fióka kivétel, ráadásul a négy M.2 slottal büszkélkedő, csúcsra járatva 270 wattot beszipkázó Titan 18 HX AI-nál Cherry kapcsolókkal ellátott, mechanikus klaviatúra lett beépítve.


[+]

A két Thunderbolt 5 kapu gyakori látvány a készülékházakon, de ahol nincs, ott legalább USB4 Type-C vagy Thunderbolt 4 konnektor van helyette, miközben a 2,5 gigabitesre cserélhető, gigabites Ethernet, a Wi-Fi 7/Bluetooth 5.4 modul, illetve az arcfelismerést szavatoló, 1080p-s webkamera de facto sztenderd. A Titannak akad egy 18 HX Dragon Edition Norse Myth-nek hívott, limitált kiadása, amelynek külsejét kézzel festett norvég rúnák és sárkányos motívumok díszítik.


[+]

A vállalat Crosshair és Pulse sorozatú notebookjai sem kerülték el a modernizálást, azonban egyelőre nem tobzódunk róluk szóló információkban. Annyi azért kiderült, hogy ezeknél az NVIDIA GeForce RTX 5070 GPU a plafon, és a mezőnyben ott lesz a 18 hüvelykes Crosshair 18 HX is.


[+]

A tartalomgyártókat és üzleti felhasználókat célzó, egyszerű 720p-s webkamerával szerelt Venture széria 14, 15,6, 16 vagy 17,3 hüvelykes kijelzővel választható, és amíg a 16:10 képarányú, OLED-es darabok 120 Hz-et ígérnek, addig a szimpla 16:9 formátumban feszítő IPS-ek 144 Hz-re tornásszák fel a képfrissítési rátát. A grafikus számításokat a kék térfélen az Intel Core Ultra 5 125H vagy Core Ultra 7 155H processzorok Intel Arc IGP-je, a piros oldalon meg az AMD Ryzen AI 7 350-be integrált AMD Radeon 860M GPU végzi. A tasztatúrák fehér fénnyel pislákolnak, a x4-es PCI Express 4.0 interfésszel serénykedő M.2 foglalatból egy van, és a hálózati részlegen Wi-Fi 6E/Bluetooth 5.3 egység szolgál társaságul a gigabites LAN-nak.

[+]

A VenturePro noteszek 15,6, 16 vagy 17,3 hüvelykes képernyővel lesznek bezsákolhatók, és annyiban változtatnak az egy bekezdéssel fentebbi recepten, hogy "motorháztetejük" alatt kizárólag Intel CPU húzhatja meg magát, és az IGP dedikált NVIDIA GeForce RTX 3050, RTX 4050 vagy RTX 4060 GPU-nak adja át a stafétabotot, jóllehet, az OLED-es VenturePro 16 AI csak az újabb, Ada Lovelace architektúrás chipekből enged válogatni.


[+]

Zárásként még elhintjük, hogy a mobilvasakra felrakják az NVIDIA-val közösen fejlesztett, MSI AI Robot névre keresztelt MI asszisztenst, ami egy lokálisan futtatott, internetkapcsolatot nem igénylő kis nyelvi modell. Ezt egészíti ki az okos zajszűrést foganatosító AI Noise Cancellation Pro és a különféle beállításainkat optimalizáló AI Engine, mint átfogó, mesterséges intelligencia algoritmusok hajtotta funkciókat tömörítő szoftvercsomag.

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Előzmények

Hirdetés