CES 2025: modularitás, második kijelző és más újdonságok a Corsairtől

Az amerikaiak a felsőbb kategóriában megszokott extrákat „csorgatták le” a 4000D házhoz, de nem ez az egyetlen érdekesség.

A Corsairnek hazai pálya a CES, úgyhogy lehetett számítani arra, hogy hoznak érdekes újdonságokat. A sort nyissuk is meg a 4000D ház legújabb iterációjával, a Frame 4000D-vel, amelynek rengeteg extráját a jóval drágább 9000D-től örökölte.


[+]

Az új ház lényege a modularitás, úgy alakították ugyanis ki, hogy számtalan eleme cserélhető legyen. Ilyen a lepattintható előlap, amely a korábbi sík kivitel helyett most alapesetben is egyfajta „sajtreszelő” hatást kelt, de a standon láthattunk belőle fa elemekkel kirakott dizájnos változatot, illetve olyan fehér műanyag/plexi kombót, mely a beépített RGB LED-eknek köszönhetően mutat egyedi mintát (ez egyelőre prototípus, és Frame 4000X néven fut).


[+]

Ez eddig azonban csak a bling, de szerencsére belül is vannak hasznos érdekességek: a fedlap és az előlap mögötti, a ventilátorokat tartó sínek például csúsztathatók, így 120, 140 és 160, sőt, az előlapon akár 200 mm-es légkavarókhoz is beállíthatók.


[+]

Hely egyébként van bőven, mindkét pozícióban akár 360 mm-es radiátorok is elférnek. Cserélhető a tápegységet tartalmazó kamra burkolata, a bővítőkártyákat tartó elem pedig egy mozdulattal függőleges és vízszintes állásba is áttehető.

Hirdetés

[+]

Ez mondjuk nem egy nagyon extra megoldás, de az már szokatlanabb, hogy az alaplapi tálca nemcsak kivehető, de a Corsair többféle változatot is szeretne árulni belőle: a standard megoldás mellett egy plexiüvegből készült, oldalsó RGB megvilágítást kínáló, egy vaskosabb, alumíniumból kimart, de acél betétekkel mágneses rögzítésű kontrollerekkel is kompatibilissé tett, illetve egy, az átlagosnál sokkal több lyukat tartalmazó verziót is kiállítottak. Az utóbbihoz egy klipszkészlet is tartozik, ami lehetővé teszi a hátsó kábelmenedzsment kulturáltabb kialakítását. Valamennyi tálcára igaz, hogy a hátsó csatlakozós alaplapokkal is kompatibilisek. A Frame 4000D hamarosan elérhetővé válik, ajánlott – induló – ára pedig itt 95 dollár lesz.


[+]

A 4000D mellett a másik fő újdonság a 249 dolláros Xeneon Edge kijelző, amely egy igen széles képarányú, 2560x720 pixeles, 14,5”-es képernyő, érintésérzékeny felülettel, Type-C és HDMI bemenettel. Hátoldalára mágneses talp pattintható, így felállítható a monitor alatt, de a Frame 4000D-be is integrálható a megfelelő oldalpanellel, vagy felrakható bármilyen, tetszőleges házra, ha kicsit barkácsolunk. Ezt egyébként az is segíti, hogy a készletben olyan USB kábel is található lesz, amivel rögtön az alaplapi USB 3.2 interfészre csatlakozhatunk, tehát még csak ki sem kell vezetnünk a kábelezést a gépházon kívülre.


[+]

Magára a kijelzőre az iCUE rendszerből lehet majd widgeteket kitenni különböző adatokkal (naptártól a CPU foglaltságát mutató grafikonig), de mivel a Windows amúgy egy második monitorként látja, természetesen bármi másra is bevethető, szóval mehet rá a hírfolyam, időjárás, vagy a DaVinci Resolve eszköztárja is akár.


[+]

Áttérve a memóriákra, érkezik egy apró külső SSD, EX400U néven, USB4 interfésszel, és azon keresztül 4000 MB/s-os maximális olvasási, illetve 3600 MB/s-os maximális írási tempóval, valamint pár CUDIMM modul is.


[+]

Ezek mellett a fő újdonság a Vengeance RGB DDR5 bevitele a Custom Lab szolgáltatásba, mely egyedi memóriamodulok létrehozását teszi lehetővé. Választhatunk kapacitást, sebességet, késleltetéseket, illetve a hűtésnek többféle dizájnt és színt.


[+]

A másik friss extra pedig a Dominator Titanium modulokra felszerelhető új Wave Kit, amely egy hullámos felső résszel ellátott, RGB fényekben pompázó megoldással helyettesíti az alapértelmezett, simább diffúzort.


[+]

Végül pedig megemlítenénk az RMx és HXi tápcsaládok továbbfejlesztését, amely igazából csak a kábelszettet érinti: az új verzióban ez egyrészt natívan kínál 12VHPWR konnektorokat, másrész ezeknél a végződéseket szürkére színezték, hogy a felhasználó rögtön észlelhesse, ha nincs eléggé a helyére nyomva a konnektor.

Előzmények

Hirdetés