Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz CsaBully #60641 üzenetére

    Ezt a posztodat nem láttam tegnap. Szóval ez egy olyan hdd, ami állandóra bent van a gépben? Ha igen, akkor nem a /run alá kellene csatolni, azért csatolta fel oda a Manjaro, mert nincs megadva állandó csatolásnak.
    Ettől függetlenül kellene tudnod írni rá, lehet valamit elcsesztek a Manjaro-nál. Ha megnézed a mappákat, ezen az úton:

    /run/media/felhasználóneved minden a root-é, oda nem hozhatsz létre mappát. A hdd-d partíciója ezen a mappán belül jön létre egy ehhez hasonló néven: 4A43-A6EE, aminek viszont már a te felhasználód kell legyen a tulajdonosa és ha megnézed a mappa jogosultságait, akkor ott annak kell szerepelnie, hogy a tulajdonos megtekintheti és meg is változtathatja a mappa tartalmát.
    Ha nem ez van ott, akkor valamire nem figyeltek oda a Manjaro-nál, ha viszont az van ott amit mondtam, akkor valami az ntfs fájlrendszerben nem kerek, kellene futtatni rajta Windows alatt egy checkdisket, hátha olyan baja van.

    Viszont állandó hdd csatolásának van jobb módja is, erre van a /mnt mappa a gyökérben. Csinálj egy mappát benne:

    sudo mkdir /mnt/adatok

    Aztán megkeresed a sudo fdisk -l paranccsal azt az ntfs partíciót, amit szeretnél csatolni.
    Ennek a kimenetében meg fogod találni, pl ilyen néven:
    /dev/sdb1 2048 1953521663 1953519616 931,5G 7 HPFS/NTFS/exFAT

    Ez után bele kell szerkeszteni az /etc/fstab fájlba egy sort, sudo-val.
    /dev/sdb1 /mnt/adatok ntfs defaults,noatime 0 2

    Elmented, aztán újraindítasz. Ha mindent jól csináltál, akkor magától felcsatolódik és látszik is a fájlkezelőben, jelszavat sem fog kérni és szerkeszteni is tudsz majd bármit.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák