Hirdetés
- Elkezdte felszámolni a GPU-s PhysX támogatását az NVIDIA
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Házimozi haladó szinten
- Gaming notebook topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Angel2014
addikt
válasz
axioma #22023 üzenetére
A szerződés 3. pontja és a B, bekezdése így szól:
"Vevők kötelesek a fennmaradó vételár hátralékot, azaz összesen 4.070.000- Ft, azaz
Négymillió-hetvenezer forint összeget 180 havi részletben, mindenkori jegybanki
alapkamattal növelten átutalás útján megfizetni az Önkormányzat részére."Ezután is azt mondod, hogy helyesen alkalmazták a számolást?
Mert nekem ez úgy jön ki a tőkemeradványhoz hozzáadják a kamatot és elosszák a maradék hónapokkal.
És benne is van az a mondat, hogy a : Fentmaradó vételár hátralékot kell növelni.
-
-
Stanlee
őstag
válasz
AxBattler #22094 üzenetére
Szerintem jelen helyzetben nem lesz jelentos arnovekedes a hasznalt piacon csak azert, mert nem epitenek ujat.
A keresleti oldalon azt is nezni kell, hogy mekkora resze arazodik ki az uj vasarloknak, mert a megnovekedett kamat es megelhetesi koltsegek miatt nem tudjak a torlesztot olyan szinten csokkenteni a vasarlok a futamido kihuzasaval, hogy azt tudjak is fizetni.
Megjelenik majd a masik oldalon a nyomas a stagflacio miatt is, amit a novekvo energiaarak okoznak. Ertsd nem lesz vagy csokken a termeles sok szektorban, novekvo munkanelkuliseg miatt orulsz neki, hiogy van munkahelyed, ill. majd nagyot nez mindenki, ha az energiahordozok (foldgaz es vill. energia) vegfelhasznaloi ara az olcso orosz fosszilis energiarol valo levalas miatt Mo-n 3-4x annyiba kerul, mint most.
Alapvetoen ez az egesz egy europai problema, ami meg 3-5 evig foglalkoztatni fog minket.
-
alakesh
tag
[ Szerkesztve ]
-
axioma
Topikgazda
Kb. az a kerdes hogy a tulajdonoskent a piacra ujonnan belepok mennyivel lesznek kevesebben, mint az ujepitesu-elmaradas. (Es akkor me'g moratorium vege plane az uj kamatokkal hatasait nem is veszem figyelembe.) En rovidtavra ugy saccolom sokkal tobben arazodnak ki, mint amennyi az elmaradt epites.
-
alakesh
tag
válasz
TheProb #22082 üzenetére
A 120 milliárdos keret elment, ez szinte 100%, több belsős forrásból is hallottam - illetve egész pontosan, annyi szerződés van már befogadva, ami bőven lefedi ezt az összeget-, a maradék nyolcvanat pedig arányosan helyezik ki a bankok között.
Építkezéseknél mindenki óvatos, főleg ha újról van szó, mivel a megkezdéshez szükséges alapanyagok (pl. acél) ára a csillagos eget verdesik, és jelenleg munkaerőben sem túl acélos a piac.
-
Eugene Roe
őstag
válasz
TheProb #22084 üzenetére
Ezen én is gondolkodtam, lakás helyett jögmhet a 2014+ -os Nissan 370Z, aztán ha elkezdek öregedni, majd belehajtok egy szakadékba
#Dorian: Egy rendes balos kormány kellene, ami adóztatná a 3. 4. stb. lakásokat
arra leszek kíváncsi, hogy 2050-ben, 8,5 millió magyarral -0,5-1 millió nyugaton dolgozóval hogyan fog menni a panelpiac.
[ Szerkesztve ]
-
A Zéé
addikt
válasz
AxBattler #22085 üzenetére
Ugyanez van nálunk is, és sajnos ugyanezt várjuk mi is. A saját projektjeim közül a megkezdett 3 épületet már befejezzük, és van egy szennyvíztelep, amit meg kell csinálni, de a következő 2x11 lakás egyelőre nem indul el. Nem tudjuk, hogy mennyiért lehetne megépíteni, emiatt azt sem tudjuk, hogy mennyiért lehetne eladni.
Most mindenki kivár, aztán majd nyár elején szépen elkezdik visszavonni a projekteket. -
hurenzon
senior tag
válasz
AxBattler #22085 üzenetére
Én tegnap beszéltem két helyi vállalkozóval ( Pest megye , agglomeráció ) , hogy nem mernek újba belekezdeni és nem vesznek új telket .
Kivárnak , hogy befejezzék , ami most van és kelljen el . Csak utána kezdenek újba . Pedig már több telekre tettek ajánlatot , amire csak szerződni kell , mert elfogadták . -
Tegnap hallottam belsős infót hazai nagy építőipari/ingatlanfejlesztő cég szakemberétől.
Arra számítanak, hogy fél év múlva jön a bezuhanás, szóval náluk most lelőttek minden új projektet, csak a nagyon kiemelteket kezdik el, illetve a most futókat befejezik. -
TheProb
veterán
Remek. Bár már amúgy is elfogytak kb az eladatlan és ZOP képes lakások, de így akkor már ebből az irányból is ellehetetlenül a lakásvásárlásom...
Aztán az árak és az infláció elszabadulásáról ne is beszéljünk.Lehet feloldom a logikus gondolkodásom és inkább autót veszek...
-
Zanik
addikt
válasz
TheProb #22082 üzenetére
Én többféle dolgot hallottam.
Egyrészt azt mondják hogy közel 120 milliárdot hívhattak le a bankok, viszont elvileg a maradék 80 milliárdot az MNB olyan arányban osztja szét a bankok között, ahogy azok a korábbi 120-at kihelyezték. Szóval most kérdés az, hogy melyik bank mennyit kaphat abból a 80 milliárdból. Másrészt kérdés, hogy a már befogadott de még meg nem kötött és le nem hívott összeg mekkora. Lehet hogy még van 10 milliárd szabad préda.
De hallani olyat is hogy ennyi volt, vége. Nem lesz újra megnyitva a lehetőség. -
TheProb
veterán
ZOP-ról tudni esetleg annál többet, hogy a bankok sorra szüntetik meg az ügyintézéseket? Ez csak ideiglenes fék a kamatemelések miatt vagy mi? Mert azt kétlem, hogy az elmúlt 1-2 hónapban elment volna a maradék ~50-60%...
-
Eugene Roe
őstag
+ jelenleg még kevés infó van a faültetésről is, mert a 40-120 év alatt felnövő tölgy/bükk erdők fenntarthatóak ugyan ebből a szempontból (csak győzd kivárni), de szerintem a 2 évente felnövő nem univerzális felhasználhatóságú bambusz, és még inkább az 5-8 évente felnövő és univerzálisabb smaragdfa a (nem megalapozott) gyanúm szerint 10-20 év alatt úgy kimerítené az itthoni barna erdőtalajt (nem csak co2 gáz kell a fához), hogy utána lehet már csak fű nőne a domboldalon, vagy ugyanúgy földgázból kellene műtrágyát nyomni hozzá.
-
Eugene Roe
őstag
válasz
freaghill #22073 üzenetére
Mert csak pöpec pelletes kazánnal és pellettel tudsz megközelítőleg) olyan hatásfokú égést elérni, hogy ne legyen tüdőrákos mindenki az utcában
A pellethez pedig a fát először elviszik egy pelletes gyárba, ott darálják, szárítják, max nagy nyomáson és hőmérsékleten préselik (mint egy húsdaráló), aztán zsákolják. Kamionnal elviszik Obi-ba, onnan a házadba (mind kamionnal), ha ez zöld az emberiség szerint, akkor oké
#22074 országon 3 erőművet lehet(ne) kötelezni arra, hogy rendes füstszűrőt használjon (kivéve ha mészárosé), 5 millió háztartást, akinek a fele csóró, nem lehet. + Az erőmű pöföghet magányosan a Mátrában, a szemetes kályha meg itt van a 8. kerületben.
#22078 fűtésérett tiszta fával tüzelés utoljára a 18-19. században lehetett elterjedt, úgyhogy erre hivatkozni olyan, mimthogy nem gond a cigicsikk mérgezősége, mert úgy is mindenki szabályozottan dobja szemétbe, és senki se dobja el, ugye??!!
[ Szerkesztve ]
-
axioma
Topikgazda
-
Ijk
nagyúr
válasz
freaghill #22073 üzenetére
Miért? Egy helyen fával futenek akkor egy kis fustszagot érzel a környéken. Ha minden gázfuteses épület elkezd fával fűteni, akkor maszkban fogod vágni a levegőt nagyvárosokban. De akkor is be fogod szívni a füstöt és igen komoly légúti problémák épülnek fel évek, evtizedekalatt a szervezetedben.
Persze még mindig sokkal jobb a száraz akác mint a hulladékkal fűtés. -
Csabroncka
addikt
válasz
freaghill #22073 üzenetére
Nem keverendő össze pár dolog: a faégetés CO2 mentes, az atomerőmű is CO2 mentes... az, hogy mi környezetszennyező az attól függ honnan nézzük. Az ember puszta léte is környezetszennyező ebből a szempontból. A faégetésnél (szilárd tüzelés) rendkívül nagy mennyiségben keletkezik apró méretű <5 mikronos környezet és egészségkárosító cucc, de ebből a szempontból egy vulkán vagy aszály is környezetszennyező....
A Zéé: azt az egy kulcskérdést felejted el, hogy mi az energiasűrűség! Az atomenergia bármennyire is jelentős környezeti terheléssel bír még mindig tisztább energia kW-okra bontva mint a napcella pl.
Amennyiben tisztán szén körzést és környezeti szempontokat nézek, jobb atom/nap/szél/gáz párossal villanyáramból mindent fedezni (fűtés, vízmelegítés, belsőégésű motorok kiváltása), mint a fát, szenet és kőolajszármazékokat rossz hatásfokkal elégetni.[ Szerkesztve ]
-
A Zéé
addikt
válasz
Dorian #22072 üzenetére
lokálisan, a végfelhasználó kéményénél mérve valóban környezetszennyezőbb, mint egy kondenzációs kazán, vagy egy elektromos hőszivattyú.
De ha a teljes folyamat mérlegét nézed, szerintem nagyon nem egyértelműen.
Míg megnő a fa, addig csökkenti a levegő CO2 mennyiségét, árnyékolja, ezáltal hűvösebben tartja a talajt, életteret biztosít... Aztán persze kivágják, elszállítják, és a végén, amikor a kályhakész fát eltüzeled, akkor persze van valamennyi füst, amivel por, és egyéb nem túl kellemes anyagok jutnak a levegőbe.
De gondolj bele, hogy egy, a végfelhasználónál lokálisan nem környezetszennyező, mondjuk full elektromos hőszivattyúba hogy jut el az áram? Tipikus esetben - itt nálunk Magyarországon legalábbis - kibányásznak valamit, amit elszállítanak valahova, ahol azt elégetik (elég gyenge hatásfokkal), amikor ugyanezek a nem túl kellemes anyagok a levegőbe jutnak ugyanúgy. Aztán az így keletkező energia egy része már elvész a felhasználóhoz történő "szállítás" során, míg végül te csinálsz belőle meleget. De ha atomenergiáról beszélünk, az se sokkal jobb. Vízerőművekről nem is beszélve.[ Szerkesztve ]
-
Zanik
addikt
-
Zanik
addikt
Srácok!
Olyan van, hogy BB minősítést adjanak egy ingatlanra kond.gázkazán+inverteres split klíma kombóval? Hol itt a 25%-os megújuló? -
axioma
Topikgazda
válasz
germinator66 #22058 üzenetére
Az uzletkoto ltp-nel a nyitasibol kap, fundanal csak akkor veszik vissza ha az elso 6 honapban nincs elinditva a 'normal' fizetgetes. Amugy biztositonal ahol a havi befizetesekbol vonjak ott is max 2 ev szamit.
A kotestol szamitott 49. honapban mar minimum indithato a modositas, de ha felmondas akkor talan addigra a 90 nap is lejarhat, itt a sajat penzintezetedet kell kerdezni [ha a kolcsone is kell, akkor utobbi nem megy].
Mas kerdes, h ma-holnap be kene erjen ha modozatvaltas, mert 3 [esetleg 2, ha olyan a modozat] teljes honapnyi kiutalasi idoszak vegen van a penz hozzad allokalva, es regen kihasznaltak h me'g akkor kezdtek a 15 nap utalasra nyitva hagyott idot [ma talan mar semelyiknel]. Meg ha kolcsonos akkor eleve csak 'valos' ltp-hosszra lehet modositani ami nem 48 ho, tehat ilyen resztlikbol osszejohet h szerzodeses osszeg a markodban az 4.5 ev. A felmondas fix 90 naptari nap barhol vagy a honapban, de akkor meg csak a megtak + all.tam kerheto [es arra nem kap jutalekot, az teny... bar most mar az ujrakotes sem valoszinu].[ Szerkesztve ]
-
germinator66
aktív tag
Azt tudja esetleg valaki, hogy 10 évre kötött LTP-t mikor lehet a leghamarabb felmondani bünti nélkül? Én úgy olvastam, hogy 4 év, de üzletkötő meg 4.5-öt mondott. Nem tudom, van-e ebben eltérés bankonként, mindenesetre 2017 után lett valamikor kötve. Illetve azt sem tudom, ez befolyásolja-e (utólag) az üzletkötő jutalékát?
[ Szerkesztve ]
-
kene84
aktív tag
válasz
hurenzon #22054 üzenetére
Igazából ha jól értem olyanoknak mint mi a párommal, akik csak most választották ki a lakást, de még egy tollvonás nem történt az ügyben, már felesleges a zöld hitellel számolni.
A maradék összeg akkor gondolom már azoknak lesz elég, akiknek az utolsó hetekeben/napokban sikerült beadni minden szükséges papírt. -
hurenzon
senior tag
Jelen pillanatban 113 Mrd zop hitel van le hívva.
-
Baltazár123
őstag
Egy kérdés, hátha valaki tudja a választ. Beszéltem egy telek tulajdonossal, aki most minősíti belterületnek. Én úgy tudtam, hogy 10 évig nagyon magas illetékkel sújtják eladáskor, de az eladó azt magyarázza, hogy már nincs ilyen. Nyilván a vételárban lenne különbség, illetve teljes áron nem is érdekelne. A telekkel az a baj, hogy nem termel hasznot, mint mondjuk egy lakás vagy garázs kiadás, csak az árnövekedés van, ami ráadásul csak akkor hoz(na) tiszta hasznot, ha infláció felett drágulna. Most 6,6%-ra lehet pénzt berakni, tehát ezt kéne megvernie a teleknek árnövekedéssel, ami erősen kérdéses. Teljes áron emiatt nem is venném meg, de lenne lehetőség "okosba" megvenni, akkor érdekelne, nyilván a megálmadott ár alatt jóval, tekintettel az illetékre.
[ Szerkesztve ]
-
Drizzt
nagyúr
válasz
Eugene Roe #22051 üzenetére
Omikron BA.1 és BA.2 a domináns mindenhol. Fluronára gondolhatsz, az viszont egy fantázianév arra, amikor egyszerre vagy influenzás és koronavírusos. Ezen kívül van deltakron, de nagyon kis mennyiségben, nem valószínű, hogy az omikron variánsok mellett labdába tudna rúgni.
-
Eugene Roe
őstag
válasz
Drizzt #22050 üzenetére
Már nem Omicron van, hanem valami fluor cucc, de igen, inkább jelzésértékű.
Én azt nem értem, hogy miért nem tud valaki (a spekuláción kívül) 70-es 80-as évek mintájára, mint a gép lakásokat fosni ki magából. Mondjuk a szokásos 4-5 emeleten felül, legalább 6-7 emeletben, és nem 70m2 lakás + 40m2 erkély kombóval. Ha a kormány megképte volna ezt, akár 51% mészáros & co tulajdonnal is, most nem kellene izgulnia.
Valami állami házügynökség kellene, legalább Budapestre, csak tanulva a régi hibákból, a lakások 66%-a legyen 75m2 a maradék 34% meg ~40 és ~55. Kívülről lehet bármilyen a lakás, azt úgyse látom, ha benne vagyok
Miskolci Holcimet nem tudom, mikor röffentik már be... az az ország egyik szégyene volt, már akkor is, amikor bezárt, csak akkor még alátett a svájci tulaj profitjának.
[ Szerkesztve ]
-
Drizzt
nagyúr
válasz
concret_hp #22048 üzenetére
Shanghajban van Kina legfontosabb, legnagyobb forgalmu kikotoje, mind belfoldi, mind kulfoldi szallitmanyozasi celra. Masfelol jelzeserteku is a dolog. Ha omikron mellett lezarnak egy ekkora varost, akkor mast is le fognak.
-
A Zéé
addikt
válasz
concret_hp #22048 üzenetére
Elszálltak az energiaárak. Tófeji Zalakerámia gyár kb. 8X áron kapja a gázt, de kb. minden piaci szereplő is. A tégla, kőzetgyapot, betonvas, cement, kerámia termékek előállítása meg kimondottan energiaigényes. Emiatt több gyár is csökkentette a portfólióját (a jobban fogyó termékeket gyártják csak), ami miatt a megmaradókra nagyobb lett a kereslet, amit meg nem tudnak kielégíteni.
A szállítási költségek nagy mértékű drágulása, mivel a fuvarozókra nem vonatkozik már az árstopp, és 480 helyett 700 körül van a gázolaj literje.
Mindezt tetézi, hogy jött ez a háborúsdi, ami miatt nem lehet nyersanyagokat kihozni sem az oroszoktók sem az ukránoktól.Ez az egész meg elindított egy olyan spirált, mint ami volt a WC papírral meg a liszttel az első Covid lezárások idején, ami miatt megint csak kiürültek a raktárak, mert a már futó, vagy biztosan elinduló projektekre mindenki betárazott. (pl nekünk is be kellett)
Kérdés, hogy a Paks II-re mekkora kapacitás volt már lekötve előre gyártóknál (állítólag jelentős, már az idei évre is), és hogy az valóban felszabadul-e, ha pedig igen, akkor mikorra. Ez fogja tudni majd mozgatni az árakat valamerre, illetve hogy mennyire gyorsan találnak az orosz, ukrán erőforrásokra alternatívát.
-
Drizzt
nagyúr
válasz
concret_hp #22045 üzenetére
Nem állt vissza a termelés, szállítás. Jelentős exportőt Ukrajna, meg Oroszország is építőanyagilag, Sanghajt meg most zárják le teljesen 9 napra covidilag.
De idehaza mindenképp hajtha a FOMO is. Viszont messze nem ez az egyetlen tényező. -
válasz
concret_hp #22045 üzenetére
Nem még nagyobb drágulás jön komkel most írt róla a blogján.
-
concret_hp
addikt
csipázom, hogy a stratégiai nyugalom jegyében sosem változik néhány óra alatt semmi ami több millió ft +- lehet az ember zsebében
hogy on is legyen: nem értem miért nem normalizálódik az építőipari anyagok ára? most a FOMO hajtja? termelés elvileg már visszaállt kb. mindenben nem?
-
válasz
#41635072 #22036 üzenetére
Be dől a lakáspiac ezt hirdette ? Én 6 éve ismerem tudok róla 3 éve figyelem őt de mindig lakásvásárlásra buzdított amit én láttam tőle , nem Kiszámoló Mikivel kevered? Ő volt az aki vásárlás ellen is hozott fel érveket és adott esetben a bérlést jobbnak gondolta. Vele is találkoztam bár annak már 6 éve .
Norbi alapvetően hitelkihelyezéssel foglalkozik abból él neki az a jó ha pörög a piac.De pont a 3 éve indult be neki nagyon én nem vagyok benne a patron csoportjába ott tételesen le ír mibe hogy fektett de abból kalkulálok amit publikusan elmesél.
[ Szerkesztve ]
-
Zanik
addikt
OTP mai nap még befogad igényt hiánytalan dokumentációval. Holnaptól szevasz ZOP. Majd MNB eldönti lesz-e folyt köv.
-
#41635072
törölt tag
válasz
DamianB #22035 üzenetére
Az hogy a bull piacon heti szinten kb 5 évig azt hirdette, hogy szerinte mindjárt bedől a lakáspiac és szerinte várni kel a vásárlással az átverésnek számít? Nyilván nem ment oda kisbicskával senkihez, nem is értem az utolsó állításod. Egyszerűen hiteltelen, hülyeségeket beszél. Ha valaki éveken keresztül nyomja a véleményét és a piac ezzel szemben totálisan más irányba hat, akkor ez a szélhámos kategória az én szememben.
Az, hogy 5-10-15 ezer forintokért rohangál, hogy beszedje a tárolók utáni díjakat random lakóházakban, eléggé hasitasi módszer.
2-3 éve még csak egy lakása volt, az is full állami támogatásra gyakorlatilag plusz hitelre, nem hinném hogy azóta így megszedte volna magát…..
[ Szerkesztve ]
-
válasz
#41635072 #22034 üzenetére
Számomra hiteles több dologban is bejöttek a számításai emellett nem csak egy tárolója és lakása van ha jól tudom hanem több.
Kedvencem az volt mikor a kiszámoló kommentekben kinevették az elején Teslaval és az is bejött neki .
Az írás stílusa nem jött be az elején ezért volt unszimpatikus a videó bejelentkezései és mikor személyesen találkoztunk változtatták meg a véleményemet róla .De ha hozol példát hogy hazudott átvert embereket amivel hiteltelenné vált akkor várom .
[ Szerkesztve ]
-
#41635072
törölt tag
válasz
DamianB #22033 üzenetére
Hiteles információforrás ám a csávó...
A legnagyobb bumm idején ÉVEKIG nyomta hogy mostmár itt kell, hogy legyen a piaci fordulat ideje, ez fenntarthatatlan... Még mindig ezeket nyomja? B**la-Mill***ik színvonal.
Aztán full támogatásra vett egy olcsó lakást, amiről a hülye is tudta, hogy fel fog értékelődni, és fényezi magát, hogy milyen ügyes volt. Legutolsó anyaga az volt, hogy ő akar egy tárolót venni a BudaP*rt-on, mert ez mekkora presztizs.[ Szerkesztve ]
-
válasz
germinator66 #22030 üzenetére
Van egy csoportja oda be tudsz lépni könnyen.
Közben beszéltem a bankkal már elbíráláson vagyok bent .
[ Szerkesztve ]
-
Szarvas Norbi most rakott ki egy infót hogy a bankok nem fogadnak be többet zöld hitelből várnak a maradék 80 milliárdra.
-
Zanik
addikt
válasz
kovsol #22027 üzenetére
Hát itt pont azzal van a gond, hogy míg átírnak a nevemre egy építési engedélyt, az kb. két hét. Tehát legjobb esetben április közepén tudnék bemenni a kiszemelt bankhoz minden papírral, úgy hogy nem kell pótolni semmit utólag. És akkor még hitelelbírálás ideje. Májusnál előbbi szerződéskötéssel nem számoltam. Na most addigra (hacsak az MNB nem dönt a kibővítésről), a bankok elhajtanak ha ZOP-os hitelt szeretnék.
Az ingatlanos is pánikol, mert most vitt volna egy csomó ZOP kérelmet, oszt ki tudja mi lesz belőlük. Én annyit mondtam neki, hogyha nagyon muszáj megoldom piaci hitelből, csak akkor módosítsunk a szerződés szövegezésén.
A bizonytalanság a legnagyobb gond most! Még az is jobb lenne, ha azt mondanák, hogy ennyi volt, meg se próbáld.[ Szerkesztve ]
-
Zanik
addikt
válasz
DamianB #22024 üzenetére
Ez a fő félelmem nekem is, hogy ez elhúzódhat. Annyi előnyöm van, hogy nincs más hitelem jelentős az önerő, nincs CSOK, nincs fundamenta, törlesztő a fizetésem 20%-a alatt lenne. De hiába lennék a bankok szemében jó adós, mire kiszűrik a rosszakat és sorra kerülök, addigra lehet elfogy minden. Most reménykedhetek, hogy beleférek, esetleg hogy kibővítik, vagy marad a piaci. Én mondjuk még azt is vállalnám nagy durcásan, csak hát pont a BB minősítés és az ahhoz kínált zöld hitel a vonzó a kinézett lakásnál (a lakás anélkül is tetszene, csak ezek a plusz pontok mellette!)
[ Szerkesztve ]
-
axioma
Topikgazda
válasz
Angel2014 #22020 üzenetére
Abban egyetertek, hogy nem ertetted meg, hogy mit irsz ala. De felteszem alairtad hogy megertetted. Nem kellett volna... esetleg a kozjegyzo ha volt, o felelhet erte, meg kell gyozodjon hogy erted-e.
Masreszt, most oszinten, amig nem volt a valsag, nem irtad volna ala a bizonytalansaggal egyutt is?
Nem ismerem a szerzodes egyeb felteteleit (tulajdonjog atruhazas idopontja, jelzalog kapcsan), de a fix hitel felvetele amibol ezt vegtorleszted most is nyitva all elotted.
Jogaszt nem csak penzert lehet megkerdezni (forumok, jogsegelyszolgalatok). De jelzem elore, a szamitasi mod - ha me'g most se tiszta neked hogy miert igy van, akkor is - teljesen korrekt. A kamat is velhetoen joval jobb lesz, mint egy ugyanakkor fizetendo piaci valtozo. A fixaltnal nem, de hat ezt a tulajdonsagat azert csak ertetted a hitelnek (az a "mindenkori" nem ertheto maskepp). -
Uyuarasy
tag
válasz
Drizzt #22015 üzenetére
Ezt elismerem, a tanulsagunk az hogy hiaba tunik nagyon jonak es korrektnek az eladok is, nem art ha epitesz vagy egyeb hozzaerto szemek is megnezik
Egyebkent az elso par evben nem tunt fel hogy ilyen lenne, sok esonel lathato egy okolnyi folt a terasz ajto melletti falon, kivulrol pont ott volt megserulve a vakolat kicsit (ranezesre csak le van verve egy helyen az ele, kintrol a vakolat, bentrol a radiator miatt nem latszik a folt).Plusz csavar hogy a fuggoleges falfelulet kivul a tarsashaze, azt nekik kellene javitani. Amikor eppen olyan konstellacio volt, hogy a kozoskepviselot is el lehetett erni, a gondnok is itt volt es az "osszes javitast" vegzo kivitelezo is megjelent - na akkor derult ki a teraszburkolat rejtett hibaja, ezert nekunk kellene fizetni a fal javitasat is.
Ezeket csak a "15 eves lakas vs. 2 vodor festek" amortizaciora irtam, amit el tudok hinni, de az eddigi sajat es ismerosi korbe latott tapasztalatok alapjan nem tul gyakori.
-
Angel2014
addikt
válasz
axioma #22018 üzenetére
Nem kérdeztem még előbb olyan helyen akarok akiknek van tapasztalata és lenne e értelme...egy jogász is egy alkalomra 60.000 -Forint.
Ezt a mondatot kéne pontosítani és hogy kell alkalmazni, mert ez ál a szerződésben.
b.) Vevők kötelesek a fennmaradó vételárhátralékot, azaz összesen 4.070.000- Ft, azaz
Négymillió-hetvenezer forint összeget 180 havi részletben, mindenkori jegybanki
alapkamattal növelten átutalás útján megfizetni az Önkormányzat részére.Egyszóval van egy induló tőkém amit megnövelnek a mindenkori jegybaki kamattal és azt veszik 180 hónappal.
Ez a leírás teljes mértékben az én leírtamat és az én számításomat támasztja alá.
Másik hiányolom a levezetést is, ahol olvasom a PTK-át ott azt írják kötelesek volna feltüntetni és levezetni számítást az adott kamattal.
Így nagyon becsapva és félrevezetve érzem magam, mert ha ezt közlik velem időben el tudok gondolkodni hogy tudom e vállalni így a hitelt, vagy nem e lett volna jobb a fix kamatozású hiteltörlesztés.
[ Szerkesztve ]
-
Zanik
addikt
válasz
axioma #22016 üzenetére
Közben jött ez a cikk:
[link]Ebből arra következtetek hogy azok a bankok húzzák be most a féket, akik az első 120 milliárdból nem tudtak arányaiban annyi hitelt kihelyezni így a maradék 80 milliárdból kisebb rész jutna már nekik. Akkor csak ki kell deríteni melyik banknak jut a legnagyobb falat a maradék 80-ból (tippre OTP)!
-
axioma
Topikgazda
válasz
Angel2014 #22017 üzenetére
Amugy jogaszt kerdeztel-e mar, hogy a leirt szoveg mit jelent? Ha mar sajnos a magyar oktatasbol hianyzik mind a penzugyi ismeretek mind a hivatali nyelv elsajatitasa.
Amugy amivel gondod van az pont hulyeseg, az alapkamatot evre normalizalva kozlik, hatalya viszont naptari napok kozotti, baromira nem kell hogy egesz naptari evre legyen. Ezt es ennek napi szintu aggregalasat nem veszi be a gyomrod.
A fix a masik amit felreertesz [azon kivul hogy tokenek nevezed es arra akarod felszamolni a havi toketorlesztes-kotelezettseget]. A te hitelednel a tokebol havonta fizetendo a fix, nem a kamat vagy a torlesztoreszlet. Amennyiben nem az igazsagtalansaggal hanem a kifizetessel van gondod, akkor sajna a sajat ingatlan tulno a takarodon. [Masreszt a meltanyossagi kerelem atutemezesre, atmenetileg ne kelljen [annyi] toket fizetned csak kamatot megkerdezheto, bizva a valsag utani jobb kondiciokban, de tartok tole hogy a hosszabbodast is nehezen fogadnad el szamszakilag.]
-
Angel2014
addikt
Sziasztok!
Felteszem itt is a kérdést.
A jegybanki alapkamat számításban és főleg a meghatározásában tudnátok nekem segíteni?
Vettem egy ingatlant 4.000.000 értékben 180 hónapra aminek a havi törlesztője 22.612 Forint. A befizetés után a tőkemaradvány és a hónapok is csökkenek.
Erre rámegy a mindenkori jegybanki alapkamat.
És itt jön a kérdés, hogy kell alkalmazni a jegybanki kamat számítást erre a vásárlásra?
A 4,40%-os jegybaki kamattal a 22,612 havi törlesztőm és már 70 hónap befizetett hónap után a tőkemaradványom 2.441.936 forint. Erre a városgazda a 4,40%-os kamattal 8.953 Forint kamatot számol ki nekem egy hónapra.
Példa : 4,40 és 10%-os kamattal a 22.612 forintos tőkémre és a 2.441.936 forintos tőkemaradványra.
4,40%
31.565-Ft.
10%
42.961-Ft.
Itt az látható hogy a 22.612 fíx törlesztőmre a 10%-os kamattal véve és számolva már 42,961. -Forintot kellene fizetnem. És akkor még nem számoltam ide a 2006-os 16%--os válságot vagy a 1995-ös 25% -os jegybanki kamatot.
x Tőkemaradvány / szorozva x jegybanki kamat % -al / = xxx és azt osztva 12-vel.
Ezt sokan megerősítették, még axioma is .
Na most a szerződésemben ez ál a 3. pontja B résznél.
b.) Vevők kötelesek a fennmaradó vételárhátralékot, azaz összesen 4.070.000- Ft, azaz
Négymillió-hetvenezer forint összeget 180 havi részletben, mindenkori jegybanki
alapkamattal növelten átutalás útján megfizetni az Önkormányzat részére a Csepeli
Városgazda Közhasznú Nonprofit Zrt.-n keresztül.Egyszóval a fentmaradt tőkemaradványomat ami most 2.441.936 Forint és azt kell elosztani a a fentmaradó hónapjaim számával.
Én azt mondom, hogy a szerződés alapján amit idáig alkalmaztak kamatszámítás nem helyes.
Másrészt a jegybanki kamat havonta csökken vagy nő szóval változik, így nem lehet éves és havi alapot venni az ők által használt számításra.
Harmadrészt ez nem egy pénzintézet alapján felvett és meghatározott kölcsön, ahol meghatározzák az éves kamatot ami pl: xxx % mert ott igen is így kellene számolni.
Kérdésem az, hogy ha ezt peres útra vinném egy jogásszal lenne esélyem a nyerésre, és a szerződésben foglaltak alapján a az én számításomat alkalmazni és az idáig befizetett túlzott kamatot visszakapni?
Nagyon becsapva érzem magam ezen szerződés alapján ahol hiányzik a kamatszámítás levezetése is.
Nem vették figyelembe a járványügyi intézkedéseket, erre az önkormányzat azt mondja nem pénzintézet.
Sajnos édesanyám sztrókos beteg lett, nekem kell ápolnom így 67.00 forint ápolási segélyt kapok ami nem valami sok, így minden forint számítana.
Fel kell készülnöm időben a járvány és most a háború miatt kialakult válságra és időben kellene lépne lépnem az önkormányzatnál. Sajnos ez kezd beigazolódni is a 0.65% jegybanki kamat hónapról hónapra nő ami most 4,40% és folyamatosan megy feljebb.[ Szerkesztve ]
-
Drizzt
nagyúr
válasz
Uyuarasy #22013 üzenetére
Egyebkent ezek peldaul pont olyan hibak reszben, amiert a nektek eladot akar kellekszavatossag kereteben terhelhetnek a koltsegek, ha 5 even belul elojottek a problemak. Kiveve persze ha ezek a vasarlaskor is ismertek, vagy felismerhetok voltak. Ami sokszor necces kerdes, pl. nem tudom, hogy az erkely burkolasi problema akkor is eszreveheto-e, ha eppen nem esik az eso.
-
Zanik
addikt
válasz
hurenzon #21985 üzenetére
Elég érdekes ez a sztori, pláne hogy az MNB február végén még csak 77 milliárdról írt, ami kb. 5 hónap alatt jött össze. Most meg 1 hónap alatt lezárult volna annyi igénylés pluszban, hogy már satuféket húznak a bankok? Értem én az óvatosságot, de most egy csomó emberre ráhozták a frászt akár tök feleslegesen.
Én is most tárgyalok egy épülő BB-s lakásról, de még ha a héten lepapíroznám, akkor se tudnék szerintem április közepe előtt mindent beadni a bankba. Ergo most kérdés hogy egyáltalán vállaljam-e a kockázatot, miközben lehet április végén azt mondja esetleg a bank, hogy bocsi haver, nem kapsz ilyen hitelt.Amúgy úgy volt hogy be fogják jelenteni mikor a keret 2/3-át lehívták. Ez eddig nem történt meg.
-
Uyuarasy
tag
válasz
Dorian #22002 üzenetére
Azert ehhez szerencse is kell, hasonlo koru a lakasunk es evekkel kesobb derult ki, hogy nehol eleg kokler volt a kivitelezo (nem elso lakok vagyunk):
- amikor csereltem a nappaliban a negy lampatestet, harom fele vezetek volt a falban (ket merev, a masik ketto sodrott rez, mas atmerokkel),
- az erkelyt nem megfeleloen burkoltak le, nem is lejt elegge es a vizzaras sem sikerult, az egyik fal nagy esok alatt vizesedik,
- a muanyag nyilaszarok mar erezhetoen nem ujak (igaz DK-i tajolasu a lakas, az erkelyt mindig suti a nap, meg nem lehettek nagyon dragak ezek sem...)
- a zarnyelv rugoja eltorott es eleg korulmenyes (=koltseges) a betet csereje hala a sokpontos biztonsagi ajtonak,
- elozo lakotol maradt ket Kludi csaptelep, mi 5 eve vettunk egy Mofemet, ezekbol kettot lassan lehetne cserelni,
- a furdoszobaban egy 3-4 csempe elkezdett elemelkedni a fuga menten a faltol, a szaki(k) nem talalkozhattak meg a dilatacioval...
Szoval ha tenyleg rendesen megcsinaltak, akkor ezeknek lehet csak egy resze jon elo idovel, de attol meg ugyanugy koltseg lesz. Persze a "nem veszes", par eve mondtak az erkely ujraburkolasara egy 400k koruli ajanlatot, akkor inkabb 2-3 evente vakolok es festek egyet azon a fel meteren, de ha berlo lennek siman megcsinaltatnam -
Pfiucska
aktív tag
válasz
Baltazár123 #22010 üzenetére
Mondjuk ez a 2 eves komplett torleszto legyen zsebben nekem kicsit soknak tunik + atlag Jozsinak elerhetetlennek is
-
Dorian
félisten
válasz
noiq_nolife #22009 üzenetére
A modern ötrétegű csövek nem öregednek el.
3x16 Amper ami szolgáltatónál még simán növelhető 25-re is, nemtom mire nem elég, a 2,5-es rézvezetékek sem szűk keresztmetszetek. -
Baltazár123
őstag
válasz
#41635072 #21999 üzenetére
"Havi törlesztője 202E ha 20 éves a hitel."
Durva számok ezek és tutira nem egy havi 3m bruttó + éves prémiumot kereső vezérigazgató a történet hőse, hanem olyan valaki, aki ott rezeg a bérlőnek minden hónapban, hogy fizesse már a 150e -t mert kell a havi törlesztő miatt neki is.
Eleve hitelt úgy szabadna csak felvenni, hogy 1, de inkább 2 éves törlesztő legyen könnyen hozzáférhető tartalékban közben. Lehetőleg azonnal, de ha nem, akkor nagyon gyorsan felépíteni ezt a tartalékot. Az előre látható és nem látható kockázatok miatt, ugyanis egy ilyen kötelezvény, hogy valaki 20 évig mindig pontosan befizet ekkora összeget komoly kockázat.
Csak két példa, amikkel én találkoztam. Jó ismerősöm 8 hónapra dölt ki egészségügyi okokból, pont mikor a nagyobbik gyereke is éppen kezdte az egyetemet. Lakáshitel + autóhitel + még valami hitel. Neki viszont volt biztosítása is meg tartaléka is és csak így tudták átvészelni.
A másik meg, hogy tudnék mondani több lakáskiadót, akik már akkor pénzavarba kerültek és kerülnek, ha nem jön szinte azonnal bérlő a korábbi helyett, ha az elmegy.
2 évtizedre bevállalni, hogy bármi jöhet, akkor is fizetni kell.
Értem, hogy általában mindig van valami megoldás és ritka, amikor tényleg nagy bajba kerül a hiteles, de láthatóan sok ember ilyenekbe egyáltalán nem gondol bele.[ Szerkesztve ]
-
j0k3r!
senior tag
válasz
Dorian #22006 üzenetére
Én úgy tudom, hogy hosszútávon éves szinten az ingatlan árának 1-2%-val érdemes számolni fejújítási/állagmegőrzési költségekre. Illetve, ha visszaolvasol, akkor paneles a történet, azokból meg nem igen tudok újépítésűről. Értem én, hogy kiragadod a saját példád, de nagyon messze áll a valóságtól a 2 vödör festék.
-
Dorian
félisten
válasz
Drizzt #22003 üzenetére
Enyém úgy 15 éves, h 15 éve épült. Mi ketten +2 kutyánk lakott ott 12 évig, uccsó évben +1 kisgyerek is. A mosogató csaptelepet cseréltem egyedül, meg a kádcsapban kerámia betétet és párszor izzót. És persze ki volt párszor festve. Ez mind karbantartás tágykörbe tartozik.
-
Drizzt
nagyúr
válasz
Dorian #22002 üzenetére
Eléggé hihetetlenül hangzik.
Én is 15 évig laktam lakásban, bár tény, hogy 1950-ben épült. De voltak muszáj cserék:
- Kéménybélelés. Azzal buktam a konyhai fűtést, mert onnantól nem lehetett visszakötni a kéményre. Fűtésrendszer cserét meg nem vállaltam be, mert milliós tétel lett volna, úgy voltam vele, majd ha eladom a lakást, akkor a vevő kitalálja mi legyen vele.
- Fürdőben csak a csapot, meg a csaptelepet kellett cserélni, de azért ha egy fokkal magasabb igényszinttel állok hozzá, akkor a kádat is kellett volna.
- Konyhában nem csináltattam semmit, bár szintén azt kell mondani, hogy minimálisan magasabb igényszinttel muszáj lett volna. De a 15 év alatt szinte egyáltalán nem főztem.
- Áramhálózathoz többször kellett nyúlni, végül az egész cserére került.
- Festés kb. kétszer volt ennyi idő alatt, ami megintcsak ultrakevésnek számít.Nyilván egy maximum 15 éves lakásban kevesebb lett volna a dolog, de a fentieket úgy hoztam össze, hogy egyébként tényleg csak azt csináltam meg, ami már korlátozott a mindennapi élet lefolytatásában. És egyedül laktam 54 négyzetméteren. Ha még lett volna plusz 1-2 ember, akkor sokkal több dolgot meg kellett volna csinálni, mint így.
-
j0k3r!
senior tag
válasz
noiq_nolife #22000 üzenetére
Én a híres rezsicsökkentésen is várok némi finomítást. Szerintem bizonyos szint után rá fogják terhelni az árát a fogyasztókra, vagy valami hasonló. De ez csak tipp, lehet hogy mellélövök vele (ez is egyfajta ösztönzés a korszerűsítésre)
Új hozzászólás Aktív témák
- Január 30-tól Magyarországon is kapható a Vivo X200 Pro
- Kingdom Come: Deliverance II teszt
- Politikai mémek
- Milyen okostelefont vegyek?
- Óvodások homokozója
- Linux kezdőknek
- PlayStation 5
- The First Descendant (PC, PS4, PS5, XO, XSX)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Android játékok topikja
- További aktív témák...