Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kene84

    senior tag

    válasz hurenzon #22054 üzenetére

    Igazából ha jól értem olyanoknak mint mi a párommal, akik csak most választották ki a lakást, de még egy tollvonás nem történt az ügyben, már felesleges a zöld hitellel számolni.
    A maradék összeg akkor gondolom már azoknak lesz elég, akiknek az utolsó hetekeben/napokban sikerült beadni minden szükséges papírt.

  • kene84

    senior tag

    #22273Trolee:

    Sokat olvasni sokfelé.
    Legtöbbet arról, hogy az új 100 milliárdos keret fogja lefedni a már bent lévő kérelmeket és nem lesz új kérelmek beadására lehetőség. Persze olyat is olvastam, hogy 19-én pár banknál megnyitják a lehetőséget és ami marad a 100 milliárdból hamar elviszik azok akik éppen lemaradtak az utolsó napokban.
    Vagy pl konkrét bankokat emlegetnek ahol tuti nem lesz.
    Persze ezek nem hivatalos infok, de legtöbben a hitelszakértőjükre és a bankokban dolgozókra hivatkoznak a fentiekkel kapcsolatban.
    Ilyet amit említesz én nem láttam sehol, totál káosz van.
    Mi is szerettünk volna zöld hitelezni, csak sokáig nézelődtünk/válogattunk, de most már kezdek letenni arról, hogy mi ebben részt veszünk majd, hisz nekünk el sem kezdődött a folyamat, míg mások meg kész papírokkal várakoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • kene84

    senior tag

    Sziasztok,

    mi például kicsit tanácstalanok vagyunk a párommal.
    Mindkettőnknek van saját lakása.
    Neki Diósdon panel lakás(52nm), nekem Pesten ugyanez(59nm).
    Van ezen kívül félretett pénzünk. Nem keresünk rosszul, ő Solution Architect, én Oracle DBA.
    Ezeket csak azért mesélem, hogy jobban lehessen látni a helyzetünket.
    A nagy vágyunk közös, újépítésű lakás Dél-Pesten vagy annak közelében(mindkettőnk családja miatt), olyan 80-90nm méretben. Néztük Érdet, Szigetszentmikóst, Dunaharasztit stb.
    A mi elképzelésünk, hogy 1 lakást eladni, a másikat megtartani és olyan 25 millió hitel. Zöldről most lecsúsztunk, szóval marad a piaci.
    Ellenben mindkettőnk családja kézzel-lábbal tiltakozik, hogy most nem szabad és mindkettő lakást el kell adni, akkor kb hitel nélkül megússzuk a dolgot.
    Persze ez csakis a mi döntésünk, de kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy tényleg ennyire földtől elrugaszkodott most amit szeretnénk és érdemesebb hitel nélkül gondolkodni inkább?

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák