Hirdetés
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- Itt a Microsoft szörnyprocesszora, ami 132 maggal tarolhatja le a felhőt
- Az Inteltől – nem csak az Intelnek
- Alice Recoque-kal mutatná meg Európa hogyan kell szuperszámítógépet építeni
- Pokolian jól elrejtette egyik leghasznosabb hardverét az Intel
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Számos VGA kihalhat a memóriapánik miatt
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Itt a Microsoft szörnyprocesszora, ami 132 maggal tarolhatja le a felhőt
- Apple asztali gépek
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
"nem tudom elképzelni mondjuk, hogy egy szerver alkalmazás szét legyen dobva 10 futtatható binárisra és egymást hívogatják": oké, legyen egy egyszerű példa: biztonsági mentés.
tegyük fel, hogy a következő lépéseket akarod végrehajtani a mentéshez:
1. mentendő fájlok listájának előállítása
2. mentendő fájlok összecsomagolása egy konténerformátumba
3. konténer tömörítése
4. konténer lemezre írása.windowson erre van egy backup utility, monolitikus, felparaméterezed, fut. unixon mindegyik feladatra van egy program, és a programokat össze tudod kötni a shellel.
1. find
2. cpio
3. bzip
4. ddtehát azt mondod, hogy (a kapcsolók nem biztos, hogy jók):
find -atime 5 / | cpio -o | bzip2 -9 | dd of=/dev/rmt/0 obs=2k
A find összeszedi neked az összes fájlt, amit kevesebb, mint 5 napja néztél meg és a fájllistát kiírja a szabvány kimenetére. A find szabvány kimenetét a shell összeköti a cpio szabvány bemenetével (valójában úgy mókol a fájldeszkriptorokkal, hogy a find kimeneti puffere a cpio bemeneti puffere lesz, tehát nem a shell másolgat soronként, hanem ez kernelszintű szolgáltatás). A cpio a szabvány bemenetéről beolvassa azon fájlok nevét, amit az archívumba bele kell tennie és az archívumot kiírja a szabvány kimenetére. Ami átkerül a tömörítő bemenetére, tömöríti és kiírja a saját kimenetére. Amit megkap a dd, összeblokkosítja olyan méretre, ami a szalagegységnek optimális, majd kiírja szalagra.
Minden darab külön van, minden darabot cserélhetsz is, ha akarsz. Minden darab egy konkrét feladatot végez el. Gyakorlatilag kapsz egy kosár téglát és ebből neked kell házat építeni. Ez az erőssége és a gyengesége is egyben. Ha tudsz kosár téglát egymásra rakni, jó rendszered lesz. Ha nem, üres konzol előtt fogsz pislogni, mint kocsonyában a béka. A másik világban pont az ellentéte van, kapsz pár 14 emeletes toronyházat, amik elvileg mindent tudnak, amiről az alkotójuk azt hitte, hogy tudniuk kell. Vagy megfelel számodra, és akkor halleluja, vagy nem, akkor bukta van. Nem változtathatsz, nem babrálhatsz bele, ez van, ezt kell szeretni.
Egyébként nagyon sok ilyen szoftver van, például az adatbáziskezelőknél is gyakori, hogy van egy nagyobb program, ami a szerverfunkciókat végzi, és vannak kis, parancssori utilityk, amikkel aktiválsz bizonyos funkciókat vagy beállításokat. ezekből rakod össze a megoldásodat.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- Gamer PC - R7 5800X, RTX 3070 és 16gb RAM + GARANCIA
- Gamer Pc - Ryzen 7 3800X, RTX 3060ti, 16gb RAM
- Acer Nitro 5 Gamer Laptop - 15,6 FHD IPS 144hz/ i7 10750H/ 32GB RAM/ RTX 3050Ti/1,5TB SSD
- Lenovo Thinkpad T14 G3 Golyóálló Üzleti Érintős Laptop 14" -50% i5-1250P 12Mag 16GB/512GB FHD+
- Samsung Odyssey G9 49" Oled 240Hz G-Sync, FreeSync VRR Gamer monitor Eladó
- iPhone 13 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3430, 91% Akkumulátor
- Autós kamera eladó
- Bomba ár! HP ProBook 430 G5 - i5-8GEN I 8GB I 128SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB RAMPAGE Shiva Cooler Master 750W
- Bomba ár! Dell Latitude 5410 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


