Hirdetés
- Mini-ITX
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Még két csúcsnode-dal készül erre az évtizedre a TSMC
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Androidos tablet topic
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen egeret válasszak?
- Nem tetszik a PC-gyártóknak az Xbox új iránya?
- Ez aztán elég komoly ProArt monitornak tűnik!
-
PROHARDVER!
iPad topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bluetooth is legyen bekapcsolva mindkét eszközön. Ez fontos. A híváshoz.
A telefonkönyvnek szinkronizálnia kellene, Bluetooth nélkül is...
Nekem is iPad Pro 11 M5 van (WiFi+Cellular változat), legújabb iPadOS verzióval, és működik minden, ami nálad nem, szóval valahol a beállításokban kell legyen a bibi. -
Uganazzal az apple ID-vel legyél bejelentkezve, mint az iPhone-on.
Az iPhone-odon nézd meg ezt a menüpontot: Beállítások - Appok - Telefon - Hívások egyéb eszközökön.
Az iPad-ed itt meg kell jelenjen, engedélyezd neki a hívást.A nevek megjelenéséhez a telefonon lévő Kontaktok és az iPad Kontaktok is szinkronizálva kell legyen az iCloud-ba.
A telefonon a Beállítások - iCéoud - menztés az iCloud-ba mrnüben tudod ezt beállítani. Az iPad-en hasonlóan.
Majd menj mindkét eszközön a Beállítások - Appok - Kontaktok - Kontakt-fiókok - iCloud menühöz, és ott legyen bekapcsolva a "Kontaktok" vagy egyéb néven létrehozott kontakt-fiók
Ha ezután sem jelenik meg a hívó a híváslistában, akkor passz. De meg kell így.
-
jacis
nagyúr
Sziasztok, vettem egy iPad Pro 11 M5-t és minden szuper de a telefon alkalmazásba nem jelennek meg a nevek csak a telefonszámok. Látom az iPhone-on indított meg fogadott hívásokat a felsorolásban de hívást nem tudok indítani az iPad-ról.
A csatolt képen látható hibát dobaj fel.
Segítsetek mi lehet az oka.Köszönöm előre is.
-
RaFii04
csendes tag
2021-es M1 Pro-m akksija brutál gyorsan lemerül, most azt vettem észre, hogy 73%-ról kikapcsolt. Szerintetek megérné az akksi csere, vagy más probléma is lehet? Használtan vettem, kb 2 éve, egyetemre használom (előző tulajdonosa is erre használta) reális lehet, hogy meghalt az akksi?
-
szabonagyur
félisten
Adott egy iPad9 gyári lightning - HDMI átalakítóval.
Ha így raknék ki HDMI-n keresztül képet akkor egyes tartalmaknál DCP probléma miatt nem megy a lejátszás, pl. Disney+
Erre van valami ötlet? Netflix simán megy.
Újabb iPadet venni nem akarok mivel minden másra ott az Macbook Air M4 -
Zsírkrétamen
senior tag
válasz
zsolt_71
#50535
üzenetére
Pencil pro-t meg az usb c-set. Én kb egy hónapja váltottam az m1-es airről az újra, akksiban nagyon-nagyon sok különbség volt az új javára. Nálam mondjuk sok tab nincs megnyitva, csak vágok rajta általában, de sebességben nagy különbséget nem vettem észre. Egyébként, pencil pro-t is ki lehet fogni jó áron, én 35-ért vettem hozzá egy szinte vacsi újat. Azért váltottam csak az újra, mert kb egy százas volt a csere mindenestül, így megérte, de amúgy az m1-el is bőven elvoltam. Engem a touch id nem zavar (amúgy is inkább jelkódos vagyok), és érdekes mód a 60hz se, pedig minden más eszközöm már 120+hz.
-
válasz
Alex91
#50533
üzenetére
Ehhez csak annyit, hogy van egy 2018-as iPad Pro-ma, aminek 80+ %-os az akksija, és volt ám használva. A 26-os iPadOS-t pedig még megkapta.
Szerintem nem ez a fő probléma. Amiért én is újat vettem most, az az, hogy a 2018-asnak a mai szoftverkövetelményekhez már nagyon kevés a memóriája (3 vagy 4 GB), és emiatt egyrészt nagyon lassú tud lenni (SOKKAL lassabb, mint amit az A12X provcesszora indokolttá tenne), másrészt a multitasking nagyon korlátozottá válik, ugyanis a háttérben lévő appokat igen gyakran (TÚL gyakran) "kilövi".
Felhasználástól függően egy 2020-as még megérheti nyomott áron, mert ugye az aktuális 2025-öst (M5-öst) egyáltalán nem nevezhetjük nyomott árúnak a maga 450ezer forintos induló árával (a SIM-es pedig 550 Ft-ról indul itthon, egészen szürreális ez az árazás, de hát... Apple). s akkor ehhez hozzájön, ami nekem is sajnos csak a vásárlás után esett le... hogy bakker az Apple olyan "jól" megcsinálta, hogy az új iPad Pro CSAK az Apple Pencil Pro-val kompatibilis, még véletlenül sem lehet használni vele (próbáltam) a régi iPad Pro-val használt, hajszálpontosan ugyanúgy kinéző (Apple Pencil 2nd gen-t). Szóval ha valakinek a Pencil is kell, akkor adja még hozzá a Pencil Pro árát.... és mondja azt, hogy nem túlárazott az iPad. A 130-050ezer forintos billentyűzetről nem is szólva, mert ha valaki már abban is gondolkodik, akkor mát tényleg nonszensz, hogy egy Mavbook Air-t SOKKAL olcsóbban megvesz, mint egy 13-as iPad Prót alapkiépítésben billentyűzettel és Pencillel... és az MBA-n legalább rendes oprendszer van, több RAM-nal és több SSD-vel...
(A Neo-t meg szándékosan nem említettem meg).Én inkább a 2026-os iPad Air-ben gondolkodnék el, bár nincs benne FaceID, de az azt helyettesítő TouchID is egészen jól használható. Szerintem ha nem alap iPad kell, akkor az Air a legjobb vétel - így, hogy megvan a Pro, én már bánom, hogy nem az Airt választottam. Annyival nem nyújt többet az új Pro, mint amennyivel drágább.
-
zsolt_71
csendes tag
Sziasztok. iPad vásárláson gondolkodom és ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Használt/Refurbished iPad Pro modellben gondolkodom , de ami beleférne árban az 2020/2021 modell. Felhasználási jellegem nem pro szint , de a 120Hz kijelző és Face ID ami a Pro felé billentene. A hangzás nem lényeges , mert AirPods-al haználnám főként. 2026-ban mi a jobb választás? Új iPad vagy 2020-as iPad Pro? Akku kapacitásban van különbség? A régebbi Pro modell nem fog annyi ideig szoftver támogatást kapni , ez lehet fontos szempont vagy annyi különbség nem várható? Mi lenne ésszerű egy átlag felhasználónak? Új és frissebb modell és megbarátkozni a 60Hz kijelző/Touch ID kombóval vagy használt régebbi pro modell? Ami még nagyon fontos , hogy USB-C legyen a töltés.
Köszönöm előre is.
-
tl-x
addikt
Én ma veszem át a iPad Air 13-hoz a Magic Keyboardot. Hát nem tudom meddig bírom majd "csupaszon" használni a gépet. De tokot meg nem találtam eddig hozzá ami megfelelően működne a tesztek alapján .
-
nincsnév007
addikt
Az ilyen bugokat mikor akarják javitani ? Nagyon idegesitő
-
tl-x
addikt
Sziasztok! Erősen gondolkozom egy magyar kiosztású magic keyboardon az 13-as ipad air-emhez, Tudom nem éri meg meg ott az ESR ami szintén tetszik, csak hát a magyar macbook air-hez is vettem egy statechi angol billentyűzetet és azon is utálom keresgélni a karaktereket. Részletre venném úgy nem olyan vészes. Viszont tudtok ajánlani az ipadhez egy jó tokot ami kompatibilis a magic keyboarddal? Tudom van a coverbuddy...
-
zsolosz
tag
válasz
Aszpirin
#50512
üzenetére
Kedves Aszpirin!
Nagyon rendes tőled, hogy ennyi időt szántál megsegítésemre!
Az internetkapcsolat rendben van, mert más funkciók jól működnek.
Egyébként egy sima wifis, 2.generációs 11 hüvelykes Ipad Pro.
A probléma onnan indult, hogy frissíteni akart, de nem volt elég tárhely, és ezért automatikusan törölt dolgokat.
Miután végzett a frissítéssel, jöttek elő ezek a problémák...
Ha szürke app ikonra kattintok, sem csinál semmit.
És a TVGO...
Újraindítás volt már.
Az Apple ügyfélszolgálatot még nem hívtam, de akkor valószínűleg ezt kell tennem.
Köszönöm, mégegyszer! -
nincsnév007
addikt
Nekem is első ipadom az iPad a16 imádom, elsőnek fura volt nagyon de már teljesen megszoktam. Egyedül az nem tetszik hogy megnőtt a készenléti fogyasztás. Mikor megvettem ha nem használtam alig merült, vagy volt hogy nem is merült, most éjszaka 3-4 százalékot csipeget. Ezt valahogy sokallom.
-
Párduc
junior tag
Kaptam húsvétra egy iPad 2025 (A16)-ot. Az előző iPad-ről előbb ki kell jelentkeznem vagy elég azt követően, hogy bejelentkeztem az Apple ID-ba az új iPad-en?
-
válasz
zsolosz
#50492
üzenetére
Nálam 11 colos M5-össel és iPadOS 26.4-gyel működik a Telekom TV GO.
Az általad leírt jelenség olyan, mintha nem lenne internetkapcsolatod. A szürke ikonok két lehetséges esetben vannak, ismereteim szerint:
- új iPad esetén, ha másik iPad-ről migráltál. a migrált applikációk ott vannak a képernyűn/Appkönyvtárban, de amíg nem történt meg a letöltésük, szürkén. Ha vcan aktív neted, és rátappintasz a szürke ikonra, elindul annak a letöltése (előrehozza prioritásban). Ha nincs aktív neted, akkor semmi nem történik
- App store-ban nyomtál egy "Összes frissítése"-t, ilyenkor kiszürkülnek a még nem frissített appok. Ha időközben "lemegy" a net, akkor ezek a szürke appok nem indíthatók mindaddig, amíg nem jön vissza az internet, és nem tölti le a legfrisebb verziót.Én tehát első körben az internetre gyanakodnék. Nem tedted véletlenül repülőgép-üzemmódba az iPad-edet vagy nem kapcsoltad ki (függesztetted fel) véletlenül a WiFi-t vagy mobilnetet?
Honnan próbálod nézni? Van rajta aktív VPN? Ha igen, kikapcsolva sem megy?
Egész pontosan milyen Ipad Pro? Mobilnet vagy WiFi a kapcsolat?
Ha mobilneten vagy, engedélyezve van a mobilnet az adott applikációra? Egyáltalán be van kapcsolva a mobil adatforgalom? Ha igen, és külföldön vagy, engedélyezve van az adatroaming?
Ha a fentiek nem nyújtanak segítséget, próbáld meg a teljes újraindítást.
Ha az sem vezet megoldásra, javaslom az Apple-ügyfélszolgálat felhívását, mert hardveres oka is lehet annak, hogy nincs interneted (bár ha csak a 26.4 óta jött ez be, akkor gyanús, hogy inkább szoftveres)
-
válasz
NomAd_82
#50503
üzenetére
Az egészen biztos, hogy nem s Spigen Rugged Armor az egyetlen, ami stabilan tartja a tollat, mint ahogyan az is, hogy bumszli overkill és nem illik egy iPad Pro M4/M5 filigrán stílusához

Én ilyent használtam (és használok még ma is) az előző (2018-as) iPad Pro-mhoz már évek óta, és TÖKÉLETESEN tartja a tollat, nem esik ki, és nem is "lóg ki" a tolltartó rész: [link]
Amiért most nem ez van, az az, hogy kb egy hete vettem az iPad Pro M5-öt az USA-ban, és kellett egy tok, amivel hazahozzam a kézipoggyászban. Mivel mozogtunk, nem tudtam online boltból rendelni, ahol jártam (BestBuy, Walmart) pedig nevetséges Speck tokok voltak mindenhol, vagy a k.vadrága (350 dolláros) billentyűzetes Apple-tok vagy a nevetségesen drága 80 dolláros +hivatalos" Apple folio-tok.. Végül egy Apple boltban vettem kényszerűségből egy Tech21 FlexFolio tokot adóval 59 (ami még mindig nagyon sok szerintem egy tokért, de a kényszerűség rávitt), amiből szintén nem esik ki a toll, mert egy műanyag "csőbe" kell belepattintani, hossza mentén meg nem csúszik az iPad Pro erős mágnese miatt - de nem az igazi ez sem, a fentebb linkelt origami tok nem csak jobb, praktikusabb is. (ha egyszer veszel egy origami tokot, és ráérzel az alakíthatóságta, akkor megvan az esélye, hogy nehezen szoksz le róla).
A tokok ára sajnos nincs szoros korrelációban a használhatóságukkal és a tartósságukkal sem. Ami biztos, hogy az Apple-féle hivatalos tok tartóssága és használhatósága is a béka segge alatt van az árához képest.
-
Ipad air M4 13, pencil pro, goodnotes, notabilty, myscript problémám van. Számomra nagyon zavaró a latency. A gyári appban tökéletesen sima a pencil használat, de ezekben mind nagy a késleltetés. Valami beállítás gond lehet, vagy ez ilyen és kész?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Eredeti játékok OFF topik
- World of Tanks - MMO
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Napelem
- Mini-ITX
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Energiaital topic
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AliExpress tapasztalatok
- További aktív témák...
- Újszerű Asus ROG Flow i9-13900H NVIDIA RTX4050 ROG Nebula QHD+ DCI-P3 Pantone gamer laptop tablet
- Szép állapotú Apple iPad Air 5 M1 64GB, Wi-Fi + Cell, 90% akku, 12 hónap garancia!
- Szép állapotú Apple iPad Air 5 gen M1 64GB, Wi-Fi, 97% akku, 12 hónap garancia!
- Újszerű Apple iPad 10th Gen 64GB, Wi-Fi, 99% akku, 12 hónap garancia!
- Szép állapotú Apple iPad Pro 3 gen 256GB, 92% akku, 12 hónap garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Asus B250 i5 7500 16GB DDR4 120GB SSD 500GB HDD GTX 1060 6GB FSP CMT240 Chieftec 400W
- Apple iPhone 12 Pro 128GB Gold Szép állapot 100% akkumulátor
- szinteÚJ Dell Pro 14 Ultra 7 255U 16GB DDR5 1TB AI PC FHD+ 1 év garancia
- Kingston 32GB DDR4 3200MHz KSM32ED8/32ME ECC Szerver RAM
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
.

