Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    addikt

    válasz Qru #15869 üzenetére

    Igen. Nézd meg én majdnem 1,6V-ot is adtam a procinak, igaz ez már nagyon a max, 1,6V prime alatt sose, csak 3DM06 meg PI. Felette valósban meg már nem érdemes rizikózni. Elvileg 65nm-en olyan 1,625-és 1,65 közt van léggel ill vízzel a halál. Kompival lehet ennyit is adni neki, vagy szárazjéggel LN2-vel efölött is, de az is csak benchekre. 24/7re meg 1,525-1,5V szerintem a max amit én adnék ezeknek, de nálam többnyire alapfeszen futnak a quadok, még játék alatt is, mert még a gx2-t is 3,4Ghz körül kihajtja 22W nativ felbontás mellett, amin használom.

    Egy tipp: vegyél le minden feszt alapra( sb, nb, meg nem tom még mit lehet állítani ds4be
    , de ram menjen 1:1be 2V-on) , és adj 1,46-ot a procinak, load line enabled, 9x400( 333as strap) és mehet a prime, ha nem megy, próbáld meg 1,48V esetleg 1,5V, ha nem reagál semmit, i.e. nem megy tovább a prime, akkor valami másból van fogytán. Ilyenkor először az NB-t kéne emelni, és mindig figyelni, hogy meddig megy el a számolásban, ha bírja a 8k-s mintákat, akkor az már jót jelent, persze még nem minden, de ezt stresszeli legjobban az FPU-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák