Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutkut

    addikt

    Sziasztok! Partíciókezelésben kérnék egy kis helpet! :R

    Adott egy 1 TB-os HDD az alábbi felosztással:

    A probléma röviden, hogy a G:, 150 GB-os szabad terület és a D: partíciókat szeretném összevonni a lehető legfájdalommentesebben.
    A helyzet sajnos Dual Boottal van bonyolítva. :)) Azért leírom, hogy mi van az egyes partíciókon:
    F: Egy (néha még haszálatban lévő) Windows 7 "C: partíciója", boot, page file...
    G: Elvileg csak adat van rajta. Bár régen volt rajta backup, page file... Igazából nem értem, miért "elsődleges partíció".
    D: Csak adat.
    C: Erre pedig egy Windows 10 van feltelepítve, jelenleg is ezt használom. A Win 7 és a Win 10 telepítése között kb. 6 év telt el, azért ilyen kesze-kusza... :D

    Bár gondolom, kitaláltátok, de a Windows programjával nem jártam sikerrel. Az nem engedi hozzácsapni a szabad területet a G:-hez. Egy kicsit utánaolvastam, és elvileg ha sima logikai partíció lenne, akkor hozzá tudnám csatolni, de így nem. Szóval talán egy elsődleges -> logikai konverzió is megoldást nyújthatna, de erről csak olyat olvastam, ami törli az adatokat, azt meg nem szeretném. Mentést sem tudok csinálni kb. 0,5 TB-nyi adatról, úgyhogy valami biztonságos megoldás érdekelne! :DDD

    Ötlet? :R

    Meizu MX3 32GB

Új hozzászólás Aktív témák