Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Osynho

    addikt

    Üdv!
    Van egy Klipsch KSW12-es subom. Egy ideje nem valami erős, inkább csak brummog és már közepes hangerőnél is "zizegős" hangja van. Ez tekercs hiba lehet? Ha megnyomkodom a membránt nem ad semmi hangot. A másik gondom vele, hogy zúg. Stand by-on is. Ezen kívül, ha áramtalanítva volt egy ideig és utána bekapcsolom, akkor magától puffog, durrog egy ideig, majd abbahagyja (mindezt bemenő jel nélkül). Ez meg gondolom erősítő hiba. :F

    A kérdésem az, hogy ebben hány ohm-os a hangszóró? Most szétszedtem, de nem találtam erre utaló adatot. part no: K-1071-A, model no:121241, vendor code: 1125. Ezek vannak egy matricán. Az az ötletem, hogy bekötöm a kocsiba egy próbára, gondolom baja attól nem lehet. A másik ötletem, hogy ha kuka a hangszóró, akkor cserélném. Mehet bele 4 ohmos sub? Vagy, ha ez javítható, kb mennyi egy tekercselés?

    Amit érdekesnek találtam, az a kábelvastagság. Vagy inkább vékonyság. :D 18AWG-t ír a kábel, ez, ha minden igaz, 0.823 mm2. Ez szerintem vicces egy subwoofernél. :((( Gondolom érdemes cserélni mondjuk egy 2,5-es kábelre. :U

    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák