Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pazolini

    senior tag

    Üdv mindenkinek! :R
    Ahogy rákerestem, majdnem fél éve nincsen szó a PCM vs DSD hitvitáról, de remélem, most páran csatlakoznak, bár a problémám csak érinti ezt a témát.
    Szeretnék SACD ripeket megszólaltatni AV erősítőn. A 2015-ös modellek leírásában egyre többet szerepel a DSD streaming lehetősége (talán korábbi modelleknél is felmerült már, különösen a Pioneer luxustermékeinél, melyek USB_B dac bemenettel is rendelkeznek), de kérdés, mennyire támogatják a multichannel megszólaltatását.

    1. Ha jól tudom, USB-n egyértelműen csak a sztereó DoP megy át (vagyis PCM-mé alakítva a jelet);

    2. DLNA (NAS vag PC) a legutóbbi időkig is csak a 2 channel DSD-t szólaltatta meg. Nem tudom, változott-e a kép. A Matrantz a Computer Audiophile fórum szerint csak a jövőben tervezi a támogatását, de ez 2015 év eleji infó, s azóta kijött egy újabb sorozat (SR-5010, -6010, -7010)... :U A 400 oldalas használati útmutatók persze eléggé szűkszavúak a lényeget illetően. :(((

    3. Amit tudni lehet, a két nagyobb sorozatszámú modell esetében műküdik a "DSD over HDMI" 5.1-ben, de ez mint tudjuk, csak az SACD-játszók felől érkező jelet támogatja, s nem a PC-s "fájlküldést".

    Ez utóbbi lehetőség miatt megoldás lehet még beszerezni egy régebbi SACD-játszót, amely támogatja az "SACD-R" formátumot (ha lenne ilyen formátum egyáltalán :DDD ), s így lemezről küldeni HDMI-n keresztül a jelet az erősítő DAC-jára, de ez meg macerás is és nem túl pénztárcabarát. :W
    :))
    Nagyon szeretném kipróbálni a DSD-hangot, de nem szeretnék megalkudni, s megállni csak a sztereónál, amikor az SACD-k jelentős hányada MCh hanggal jött/jön ki. Az exaSuond MCh DAC nem nagyon elérhető, s kicsit borsos, ahogy az Oppo is (103/105 fw-je tiltja az írott SACD-lejátszást, de talán a networkös támogatottsága megvan...). :F
    Máskülönben maradok a jelenlegi kompromisszumnál: Foobar2000 szoftver: DSD2PCM> Asus D2/PM hangkártya: ASIO mód > régi Yamaha RX-v359 AV erősítő analóg MCh in bemenete logikai sornál, amelyről már jó volna továbblépni. :o

    Köszönöm előre is a hozzászólásokat...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák